PrestaShop sklep internetowy i moduł (pozycjonowanie i jak założyć sklep) zalety i wady

PrestaShop sklep internetowy i moduł (pozycjonowanie i jak założyć sklep) zalety i wady

PrestaShop

Co to jest PrestaShop? Definicja.

PrestaShop to darmowe i otwarte oprogramowanie (open source) do tworzenia sklepów internetowych. Platforma ta pozwala sprzedawcom na tworzenie, obsługę i zarządzanie sklepem internetowym bez konieczności posiadania doświadczenia w programowaniu. Umożliwia integrację z innymi rozwiązaniami e-commerce, w tym wysyłkowymi, płatnościami, marketingiem i usługami analitycznymi. PrestaShop posiada wbudowane narzędzia do zarządzania zamówieniami, produktami, cenami, kuponami rabatowymi i klientami.

PrestaShop – zastosowanie, zalety, funkcje i cennik

Myślisz o założeniu sklepu internetowego? W jego otwarciu może pomóc Ci oprogramowanie PrestaShop, które pozwala na łatwe i szybkie stworzenie własnego sklepu online i oferuje kilkaset różnych funkcji do wyboru. Co warto wiedzieć o PrestaShop? Sprawdź najważniejsze informacje!

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Czym jest PrestaShop?

PrestaShop to rodzaj oprogramowania służącego do założenia i prowadzenia sklepu internetowego. Dzięki niemu każdy, kto chciałby założyć własny sklep online, może zrobić to samodzielnie lub z pomocą eksperta.

Oprogramowanie PrestaShop jest otwarte i udostępniane na licencji Open Software License. Oznacza to, że może być ono modyfikowane, co przekłada się na szeroką gamę dodatkowych szablonów i modułów poszerzających funkcjonalność sklepu online otwartego dzięki PrestaShop.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Oficjalna strona internetowa oprogramowania PrestaShop to PrestaShop.com.

moduł presta shop wtyczka sklep internetowy

PrestaShop – zastosowanie

Oprogramowanie PrestaShop pozwala na łatwe i szybkie założenie własnego sklepu internetowego. Aktualnie, jak można poczytać na oficjalnej stronie PrestaShop, korzysta z niego ponad 300 tysięcy sprzedawców.

Dzięki PrestaShop można otworzyć sklep internetowy oferujący praktycznie każdy rodzaj asortymentu lub inny rodzaj witryny e-commerce, czyli prowadzącej sprzedaż online.

Z oprogramowaniem PrestaShop można stworzyć sklep działający nie tylko na komputerach, lecz także na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Funkcje PrestaShop

Oprogramowanie PrestaShop oferuje rozbudowaną gamę funkcji, za pomocą których można jeszcze łatwiej prowadzić własny sklep internetowy.

Obecnie do dyspozycji użytkowników oprogramowania jest ponad 600 funkcji, wśród których znajdują się między innymi:

 • Produkty – dodawanie produktów z ich parametrami, przeglądanie i monitorowanie stanów.
 • Personalizowanie sklepu – jego konfiguracja, dodawanie treści, organizowanie produktów, nawigacja, różne metody płatności i dostawy.
 • Obsługa zamówień – przeglądanie złożonych zamówień, ich edycja, powiadomienia o zamówieniach, informowanie klientów o etapach realizacji zamówienia.
 • Obsługa klienta – zakładanie kont przez klientów, prowadzenie bazy klientów, generowanie raportów, pokwitowań i innych dokumentów.
 • Informacje prawne – wyświetlanie informacji zgodnych z wymogami prawa, obliczanie podatków zależnie od lokalizacji.
 • Promowanie sklepu – przygotowywanie ofert specjalnych, wyróżnianie produktów, umieszczanie banerów reklamowych, wysyłanie klientom e-maili, pozycjonowanie sklepu, integracja sklepu z portalami społecznościowymi.

Zalety sklepu internetowego PrestaShop

Wśród najważniejszych zalet sklepu internetowego PrestaShop znajdują się:

 • Rozbudowana gama funkcji – ponad 600 funkcji, które pozwalają na jeszcze łatwiejsze założenie i prowadzenie sklepu internetowego.
 • Estetyczny design – do wyboru jest ponad 5 tysięcy gotowych szablonów.
 • Szybkość – założenie sklepu jest bardzo proste i szybkie.
 • Płatności – PrestaShop pozwala na skorzystanie z ponad 50 różnych rozwiązań płatności.
 • Sprzedaż międzynarodowa – dzięki PrestaShop można prowadzić sprzedaż w wielu językach i walutach, dlatego można łatwo dotrzeć do kupujących za granicą.
 • Statystyki – dane analityczne pomocne w zarządzaniu biznesem są bardzo proste w wygenerowaniu.
 • Stały rozwój – oprogramowanie PrestaShop jest ciągle rozwijane.
 • Pomoc techniczna – w razie potrzeby można skorzystać z profesjonalnego wsparcia ekspertów lub członków społeczności na forum PrestaShop.

Co lepsze PrestaShop czy WooCommerce?

To zależy od Twoich potrzeb. PrestaShop jest dobrze zaawansowanym systemem e-commerce z wbudowanymi narzędziami do zarządzania sklepem. Ma ponad 300 modułów i szablonów, które można dostosować do własnych potrzeb. WooCommerce jest bardziej prostym oprogramowaniem e-commerce opartym na WordPressie -jest to wtyczka do WP. Ma mniej opcji i narzędzi, ale jest łatwy w użyciu i można go łatwo dostosować do własnych potrzeb.

Cennik PrestaShop

Oprogramowanie PrestaShop bazuje na otwartym kodzie, dlatego może być pobierane i instalowane za darmo.

Opłaty dotyczą szablonów i modułów pozwalających na dopasowanie sklepu internetowego PrestaShop do potrzeb. Ich ceny wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Podstawowa konfiguracja sklepu PrestaShop z pomocą ekspertów zaczyna się od około 4000-5000 złotych. Ceny pełnego wdrożenia rozpoczynają się od około 5 tysięcy złotych.

Ile kosztuje postawienie sklepu na PrestaShop?

Koszt postawienia sklepu na PrestaShop zależy od wielu czynników, takich jak wybrany szablon, wymagane funkcje, wymagane usługi hostingowe itp. Ogólnie koszt postawienia sklepu na PrestaShop może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jak założyć sklep PrestaShop?

Otwarcie własnego sklepu online z PrestaShop może odbywać się na dwa sposoby:

 • Samodzielne stworzenie sklepu hostowanego, który może być założony za pomocą kilku kliknięć myszką.
 • Skorzystanie z pomocy jednej z agencji lub ekspertów aby wykonać pozycjonowanie PrestaShop, i stworzyć sklep o wyższym stopniu personalizacji.

Zanim założy się sklep internetowy PrestaShop, można także skorzystać z jego wersji demo, aby zapoznać się z interfejsem i z dostępnymi funkcjami.

Stworzenie własnej witryny e-commerce z PrestaShop odbywa się w 6 krokach:

 1. Wybranie nazwy swojego sklepu internetowego oraz jego języka. Istnieje także możliwość założenia strony wielojęzycznej.
 2. Pobranie oprogramowania PrestaShop ze strony internetowej PrestaShop.com.
 3. Wstawienie własnego logo na stronę oraz wybranie szablonu sklepu – do dyspozycji jest szeroka gama ciekawych szablonów wpisujących się w najnowsze trendy.
 4. Stworzenie katalogu produktów, które mają być sprzedawane w sklepie internetowym.
 5. Skonfigurowanie parametrów sklepu internetowego, między innymi poprzez wybranie sposobu dostawy produktów, metody płatności.
 6. Aktywowanie strony internetowej i rozpoczęcie sprzedaży.

Ile kosztuje prosty sklep internetowy?

Cena prostego sklepu internetowego zależy od wielu czynników, takich jak wybrane funkcje, rozmiary sklepu, rodzaj używanego oprogramowania, wymagania w zakresie hostingu, wielkość budżetu na tworzenie treści, koszt wynajęcia programisty i wiele innych. W zależności od tych czynników cena sklepu może się wahać od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Podsumowanie

SEO PrestaShop to oprogramowanie umożliwiające szybkie założenie sklepu internetowego. Dzięki różnorodnym funkcjom, modułom i szablonom pozwala na łatwe otwarcie witryny e-commerce i dopasowanie jej do indywidualnych wymagań.

Podsumowując, moduł prestashop Twojego sklepu to świetna platforma. Panel jest niezwykle intuicyjny, Ty musisz zadbać o szybki serwer, hosting. Musisz poznać jak działa każda wtyczka do twojego sklepu internetowego. Jak każde narzędzie posiada swoje zalety i wady.

Moduł prestashop, oprogramowanie e-commerce

Jeśli interesuje Ciebie instalacja lub stworzenie sklepu internetowego to zapraszamy do siebie. Możesz wybrać sposób kontaktu, ale wiedz że platformy e-commerce to nasza specjalność.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!