PrestaShop sklep internetowy i moduł (pozycjonowanie i jak założyć sklep) zalety i wady

Rank Brain algorytm google seo + marketing (sztuczna inteligencja rankbrain)
30 sierpnia, 2021
Lead generation jak pozyskiwać i generować (target sprzedażowy b2b i wartościowe leady)
30 sierpnia, 2021
PrestaShop

PrestaShop – co to jest? Zastosowanie, zalety, funkcje i cennik

Myślisz o założeniu sklepu internetowego? W jego otwarciu może pomóc Ci oprogramowanie PrestaShop, które pozwala na łatwe i szybkie stworzenie własnego sklepu online i oferuje kilkaset różnych funkcji do wyboru. Co warto wiedzieć o PrestaShop? Sprawdź najważniejsze informacje!

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Czym jest PrestaShop?

PrestaShop to rodzaj oprogramowania służącego do założenia i prowadzenia sklepu internetowego. Dzięki niemu każdy, kto chciałby założyć własny sklep online, może zrobić to samodzielnie lub z pomocą eksperta.

Oprogramowanie PrestaShop jest otwarte i udostępniane na licencji Open Software License. Oznacza to, że może być ono modyfikowane, co przekłada się na szeroką gamę dodatkowych szablonów i modułów poszerzających funkcjonalność sklepu online otwartego dzięki PrestaShop.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Oficjalna strona internetowa oprogramowania PrestaShop to PrestaShop.com.

moduł presta shop wtyczka sklep internetowy

PrestaShop – zastosowanie

Oprogramowanie PrestaShop pozwala na łatwe i szybkie założenie własnego sklepu internetowego. Aktualnie, jak można poczytać na oficjalnej stronie PrestaShop, korzysta z niego ponad 300 tysięcy sprzedawców.

Dzięki PrestaShop można otworzyć sklep internetowy oferujący praktycznie każdy rodzaj asortymentu lub inny rodzaj witryny e-commerce, czyli prowadzącej sprzedaż online.

Z oprogramowaniem PrestaShop można stworzyć sklep działający nie tylko na komputerach, lecz także na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach.

Funkcje PrestaShop

Oprogramowanie PrestaShop oferuje rozbudowaną gamę funkcji, za pomocą których można jeszcze łatwiej prowadzić własny sklep internetowy.

Obecnie do dyspozycji użytkowników oprogramowania jest ponad 600 funkcji, wśród których znajdują się między innymi:

 • Produkty – dodawanie produktów z ich parametrami, przeglądanie i monitorowanie stanów.
 • Personalizowanie sklepu – jego konfiguracja, dodawanie treści, organizowanie produktów, nawigacja, różne metody płatności i dostawy.
 • Obsługa zamówień – przeglądanie złożonych zamówień, ich edycja, powiadomienia o zamówieniach, informowanie klientów o etapach realizacji zamówienia.
 • Obsługa klienta – zakładanie kont przez klientów, prowadzenie bazy klientów, generowanie raportów, pokwitowań i innych dokumentów.
 • Informacje prawne – wyświetlanie informacji zgodnych z wymogami prawa, obliczanie podatków zależnie od lokalizacji.
 • Promowanie sklepu – przygotowywanie ofert specjalnych, wyróżnianie produktów, umieszczanie banerów reklamowych, wysyłanie klientom e-maili, pozycjonowanie sklepu, integracja sklepu z portalami społecznościowymi.

Zalety sklepu internetowego PrestaShop

Wśród najważniejszych zalet sklepu internetowego PrestaShop znajdują się:

 • Rozbudowana gama funkcji – ponad 600 funkcji, które pozwalają na jeszcze łatwiejsze założenie i prowadzenie sklepu internetowego.
 • Estetyczny design – do wyboru jest ponad 5 tysięcy gotowych szablonów.
 • Szybkość – założenie sklepu jest bardzo proste i szybkie.
 • Płatności – PrestaShop pozwala na skorzystanie z ponad 50 różnych rozwiązań płatności.
 • Sprzedaż międzynarodowa – dzięki PrestaShop można prowadzić sprzedaż w wielu językach i walutach, dlatego można łatwo dotrzeć do kupujących za granicą.
 • Statystyki – dane analityczne pomocne w zarządzaniu biznesem są bardzo proste w wygenerowaniu.
 • Stały rozwój – oprogramowanie PrestaShop jest ciągle rozwijane.
 • Pomoc techniczna – w razie potrzeby można skorzystać z profesjonalnego wsparcia ekspertów lub członków społeczności na forum PrestaShop.

Cennik PrestaShop

Oprogramowanie PrestaShop bazuje na otwartym kodzie, dlatego może być pobierane i instalowane za darmo.

Opłaty dotyczą szablonów i modułów pozwalających na dopasowanie sklepu internetowego PrestaShop do potrzeb. Ich ceny wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Podstawowa konfiguracja sklepu PrestaShop z pomocą ekspertów zaczyna się od około 700-800 złotych. Ceny pełnego wdrożenia rozpoczynają się od około 4 tysięcy złotych.

Jak założyć sklep PrestaShop?

Otwarcie własnego sklepu online z PrestaShop może odbywać się na dwa sposoby:

 • Samodzielne stworzenie sklepu hostowanego, który może być założony za pomocą kilku kliknięć myszką.
 • Skorzystanie z pomocy jednej z agencji lub ekspertów aby wykonać pozycjonowanie PrestaShop, i stworzyć sklep o wyższym stopniu personalizacji.

Zanim założy się sklep internetowy PrestaShop, można także skorzystać z jego wersji demo, aby zapoznać się z interfejsem i z dostępnymi funkcjami.

Stworzenie własnej witryny e-commerce z PrestaShop odbywa się w 6 krokach:

 1. Wybranie nazwy swojego sklepu internetowego oraz jego języka. Istnieje także możliwość założenia strony wielojęzycznej.
 2. Pobranie oprogramowania PrestaShop ze strony internetowej PrestaShop.com.
 3. Wstawienie własnego logo na stronę oraz wybranie szablonu sklepu – do dyspozycji jest szeroka gama ciekawych szablonów wpisujących się w najnowsze trendy.
 4. Stworzenie katalogu produktów, które mają być sprzedawane w sklepie internetowym.
 5. Skonfigurowanie parametrów sklepu internetowego, między innymi poprzez wybranie sposobu dostawy produktów, metody płatności.
 6. Aktywowanie strony internetowej i rozpoczęcie sprzedaży.

Podsumowanie

SEO PrestaShop to oprogramowanie umożliwiające szybkie założenie sklepu internetowego. Dzięki różnorodnym funkcjom, modułom i szablonom pozwala na łatwe otwarcie witryny e-commerce i dopasowanie jej do indywidualnych wymagań.

Podsumowując, moduł prestashop Twojego sklepu to świetna platforma. Panel jest niezwykle intuicyjny, Ty musisz zadbać o szybki serwer, hosting. Musisz poznać jak działa każda wtyczka do twojego sklepu internetowego. Jak każde narzędzie posiada swoje zalety i wady.

Moduł prestashop, oprogramowanie e-commerce

Jeśli interesuje Ciebie instalacja lub stworzenie sklepu internetowego to zapraszamy do siebie. Możesz wybrać sposób kontaktu, ale wiedz że platformy e-commerce to nasza specjalność.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)