Pozycjonowanie Allegro, co wpływa na pozycję produktów i aukcji?

pozycjonowanie hoteli
Pozycjonowanie hoteli i pensjonatów (skuteczne SEO Strony Hotelu)
16 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie aplikacji mobilnych
Pozycjonowanie aplikacji mobilnych Google Play i App Store (ASO) musisz to wiedzieć
16 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie Allegro
Pozycjonowanie Allegro

Pozycjonowanie Allegro, co wpływa na pozycję produktów i aukcji?

Pozycjonowanie swojego sklepu to od kilku lat najważniejsza kompetencja, od której zależy miejsce sklepu w Internecie oraz wyniki sprzedażowe.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie allegro, działa ono na zupełnie innych zasadach niż pozycjonowanie stron. Dlatego, żeby odnosić sprzedażowe sukcesy i zaistnieć na platformach zewnętrznych i budować swoją pozycję w wewnętrznej wyszukiwarce, trzeba poznać zasady pozycjonowania na takich witrynach.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co wpływa na pozycję w Allegro?

W przeciwieństwie do algorytmów Google, działanie algorytmu Allegro jest utajnione. Jednak pewnym jest, że jednym z kluczowych czynników jest jakość sprzedaży. Według Allegro, podczas oceny jakości sprzedaży pod uwagę brane są następujące czynniki:

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
 • Oceny od kupujących – im wyższa ocena od klientów, tym wyższa pozycja sklepu w wynikach wyszukiwania. Informuje także potencjalnych klientów o tym, że sprzedający jest godny zaufania, a jego produkty są całkowicie zgodne z opisem i zdjęciami, co przekłada się na zadowolenie kupujących. W przypadku otrzymania oceny „nie polecam” można dojść do porozumienia z osobą, która wystawiła taką ocenę i poprosić o usunięcie oceny. Sprzedający ma na to termin 21 dni od momentu otrzymania negatywnej oceny. Taki wniosek można złożyć tylko raz, a w przypadku odmowy nie ma możliwości odwołania się od decyzji. Jeśli natomiast klient wyrazi zgodę na usunięcie oceny, nie będzie ona wpływała na średnią ocen i kupujący w przeciągu 90 dni może wystawić nową opinię.
 • Realizacja zamówień – przy tym czynniku Allegro bierze pod uwagę to, ile zamówień posiada status przesyłki „wysłana”, ilu klientów wystawiło polecającą opinię, ile przesyłek zostało zrealizowanych terminowo. Sprzedający może otrzymać punkty za procent przesyłek z szybką dostawą, co nie jest trudne do zrobienia. Wystarczy, że będzie nadawać przesyłki w tym samym dniu, w którym zamówienie zostało opłacone. Oprócz tego warto wybrać metody dostawy mające krótki czas przewozu (Allegro udostępnia aktualne dane pozyskane od przewoźników oraz wynikające z własnych analiz). Można pozyskać te informacje także na stronach internetowych niektórych przewoźników lub skontaktować się z nim, by ustalić, do której godziny można nadać przesyłkę, aby wyruszyła w drogę w ten sam dzień.
 • Obsługa klienta – kolejnym ważnym czynnikiem jest obsługa zapewniona kupującemu przez sprzedającego. Ta miara jest związana z uczestnictwem w dyskusjach z klientami, m.in.: czy kupujący otrzymał od Ciebie odpowiedź w terminie (przy wyliczaniu czasu nie bierze się pod uwagę weekendów oraz dni ustawowo wolnych od pracy), ile czasu zajmuje udzielenie odpowiedzi na wiadomości klientów, ile wiadomości zostało bez odpowiedzi. Szybkie odpowiedzi to oznaka profesjonalizmu i zaangażowania sprzedawcy, mające wpływ na ocenę osób korzystających z usług danego sprzedawcy.
 • Naruszenia regulaminu – działania łamiące zasady zawarte w regulaminie Allegro, mogą poskutkować: otrzymaniem upomnienia lub ostrzeżenia za pomocą maila, usunięciem oferty, zablokowaniem możliwości dodawania ofert na określony czas, a nawet zawieszeniem konta. Jednym z powodów zawieszenia konta może być spadek jakości, objawiający się: negatywnymi komentarzami od kupujących, niską średnią ocen, nieodpowiadaniem na wiadomości lub robienie to w terminie przekraczającym 24 godziny, liczba zgłoszeń dotyczących problemów z zamówieniami, wystawianie ofert sprzecznych z regulaminem. Aby odzyskać konto, należy spełnić warunki opisane w mailu od Allegro. Zwykle związane są one z rozwiązaniem problemów, które przyczyniły się do zawieszenia konta (jak niezrealizowanie zobowiązań, np. zwrot pieniędzy czy wysłanie paczki do zamawiającego, skontaktowanie się z autorami negatywnych ocen, by rozwiązać powody złych opinii, a następnie poprosić o ich usunięcie).
 • Atrakcyjność oferty – na ten element składają się przede wszystkim informacje zawarte na stronie danego produktu. Te związane z samym zakupem, np. jakie sposoby dostawy oferujemy, jakie metody płatności, oraz z produktem – zdjęcia przedstawiające produkt oraz jego opis.
Allegro. Spółka allegro.pl

Jak powinna wyglądać dobra strona produktu na Allegro?

 1. Najważniejszą cechą jest czytelność i prostota w docieraniu do wszystkich potrzebnych informacji. Powinniśmy umieścić je w odpowiednich zakładkach (Parametry, Opis, Dostawa i płatność, Gwarancja, Reklamacja, Zwroty i O sprzedającym). Dzięki temu potencjalny kupujący szybko zdobędzie kluczową wiedzę dotyczącą danego produktu oraz realizacji oferty.
 2. Tytuł powinien zawierać słowa kluczowe najtrafniej opisujące oferowany przedmiot. W celu zwiększenia jego skuteczności powinniśmy unikać zbyt ogólnikowych sformułowań, zamiast tego precyzyjnie opisać dany produkt (co to jest, jakiej firmy, jaki model)
  Powinniśmy także nie przekraczać 50 znaków. Za niedozwolone praktyki uznaje się: powtarzanie słów kluczowych, manipulacja słowami kluczowymi, używanie fraz nieadekwatnych do proponowanego przez nas produktu, wykorzystywanie słów „okazja”, „nowość”, „promocja”, umieszczanie w tytule dodatkowych informacji dotyczących realizacji oferty, nie zaś samego produktu, niepotrzebne wykorzystywanie w tytule znaków specjalnych (jak @, !, [ ]).
 3. Opis powinien zawierać bardziej szczegółowe dane dotyczące przedmiotu, jak kolor, rozmiar, model. Nie może zawierać informacji nieprawdziwych, czy wprowadzających w błąd, stanowić bezpośrednie naruszenie obowiązującego prawa.
 4. Wybranie odpowiedniej kategorii, dzięki czemu dotarcie do interesującego produktu staje się łatwiejsze dla kupujących. Allegro sugeruje odpowiednie kategorie na podstawie tytułu oferty lub kodu produktu. Kategorie można edytować w przypadku, gdy nie minęło 12 godzin od wystawienia oferty.
 5. Spójny tytuł, opis oraz zdjęcia przedstawiające produkt. W przypadku różnych informacji zawartych w tych trzech sekcjach, większość klientów straci zaufanie do sprzedającego i opuści ofertę. Dlatego warto zadbać, by opis i fotografie w pełni odpowiadały tytułowi i przedstawiały dany produkt.

Uwzględnianie wszystkich tych czynników w tworzeniu ofert zapewni Ci wysokie miejsce w wyszukiwarce Allegro. Musisz pamiętać o Jakości Sprzedaży oraz przygotowaniu właściwej strony oferty, a przyciągniesz wielu kupujących. Czytelna oferta zawierająca prawdziwe informacji na temat przedmiotu, oraz odpowiednia jakość realizacji zamówień oraz obsługi klienta, bez naruszania regulaminu to przepis na wysoką pozycję w serwisie Allegro.

System identyfikacji wizualnej
allegro pozycjonowanie

Pozycjonowanie aukcji na allegro – podsumowanie

Jakość Sprzedaży to wskaźnik stworzony przez portal Allegro. Weryfikuje on kompetencje i wiarygodność sprzedającego. W związku z tym pozycja produktów na Allegro może być lepsza (tj. wyższa), jeśli Twoje konto będzie posiadać mocniejszy ranking Jakości Sprzedaży niż konkurenci. Mowa tutaj o wynikach sortowanych za pomocą filtra „Trafność”, który jest filtrem domyślnym.

Na szczęście znany składowe algorytmu allegro:

 • Oceny od kupujących
 • Obsługa klienta
 • Atrakcyjność oferty
 • Realizacja zamówień
 • Naruszenia regulaminu

Więc pamiętaj jeśli interesuje Ciebie pozycjonowanie aukcji na allegro. Twoja pozycja będzie wysoka, kiedy dobrze zadbasz o Jakość Sprzedaży.

psychologia udostępniania dlaczego udostępniamy w social mediach

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Pozycjonowanie Allegro (pozycjonowanie aukcji na allegro)? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)