Ranking: najlepsza lokata bankowa

Najlepsze konto
Najlepsze konto. Aktualny ranking (firmowe i osobiste -2022)
7 grudnia, 2020
pomysł na biznes
Pomysł na biznes (aż 120) dla każdego kto chce mieć własną firmę
7 grudnia, 2020
najlepsza lokata

Poniżej znajdziesz codziennie aktualizowany ranking lokat bankowych oraz kont oszczędnościowych. Tutaj zawsze znajdziesz najlepsze lokaty.

Najlepsza lokata jako ranking lokat bankowych to solidna pomoc w wyborze depozytu odpowiadającego naszym potrzebom. Oszczędzanie na dobrych lokatach terminowych pozwala chronić nasze pieniądze przed inflacją, a przy tym osiągać konkretne zyski z ulokowanego kapitału.

Poniżej prezentujemy porównywarkę lokat, dzięki której będziesz mógł sobie sam ułożyć ranking, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Dane lokat aktualizujemy każdego dnia, zatem masz pewność, że wybierzesz najlepszą ofertę na dany moment.

Zasady wyboru najlepszej lokaty

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

najlepsza lokata

Aby wybrać najlepszą lokatę, która przyniesie Ci największe zyski, porównaj ich oferty według następujących kryteriów:

 • wysokości oprocentowania ­ wyższe oprocentowanie oznacza lepszy zysk z lokaty
 • minimalnej i maksymalnej kwoty wpłaty ­ im większa kwota lokaty, tym większe odsetki
 • czasu trwania lokaty ­ dobra lokata zapewnia duży zysk w krótkim czasie
 • dodatkowych warunków ­ np. wymogu otwarcia konta i opłat z tego tytułu
 • ewentualnych zasad promocyjnych ­ niektóre lokaty oferują korzystne
 • oprocentowanie tylko przez pewien czas

Nie istnieje jedna, najlepsza lokata. Część z nas wybiera lokaty krótkoterminowe, aby uchronić przed inflacją swoje środki przeznaczone na określony cel. Inni wybiorą z kolei depozyty długoterminowe, z myślą o emeryturze czy w celu oszczędzania na przyszłość swoich dzieci lub wnuków.

Jak założyć lokatę online?

 1. Dokonaj wyboru oferty, kierując się zasadą – im wyższe oprocentowanie, tym atrakcyjniejszy zysk,
 2. Sprawdź czy z ofertą wiążą się dodatkowe warunki i przelicz ewentualne koszty dodatkowe,
 3. Uzupełnij formularz na stronie banku o swoje dane, po tym jak porównywarka przekieruje Cię na jego stronę,
 4. Na adres e-mail otrzymasz dane do logowania i informacje o przelewie,
 5. Dokonaj przelewu zadeklarowanej kwoty na podany we wiadomości numer rachunku bankowego,
 6. Po zaksięgowaniu przelewu na koncie Twoja lokata zostanie uruchomiona.

Co to lokata bankowa?

Lokata bankowa to bezpieczna metoda oszczędzania. W zamian za powierzenie bankowi swoich oszczędności na z góry ustalony czas, instytucja zobowiązuje się wypłacić odsetki. Wybór najlepszej lokaty nie jest jednak prosty – należy wziąć pod uwagę szereg czynników, tak, aby proces oszczędzania był jak najbardziej efektywny, a Twoje środki skutecznie były chronione przed inflacją.

Wybór najlepszej lokaty to zwykle ważna decyzja finansowa. Od tego, gdzie ulokujemy nasze pieniądze, zależy, czy w odpowiednim stopniu będą chronione przed inflacją i wypracują dla nas oczekiwane zyski. Wśród kilkuset ofert dostępnych na rynku czasem trudno znaleźć depozyt, który trafia w nasze preferencje – wtedy z pomocą przychodzi ranking lokat bankowych.

Lokata bankowa a konto oszczędnościowe

Alternatywą (lub ciekawym uzupełnieniem) dla lokat mogą być konta oszczędnościowe. Tego typu rachunki pozwalają na większą swobodę dysponowania pieniędzmi niż depozyty terminowe. Rachunek oszczędnościowy w każdej chwili możemy zasilić nowymi środkami, które automatycznie zostaną objęte oprocentowaniem lub wypłacić oszczędności bez obawy o utratę odsetek.

Pamiętajmy jednak, że konta oszczędnościowe – w przeciwieństwie do większości lokat bankowych – są oprocentowane według zmiennych stóp procentowych. Dodatkowo stawka może się zmieniać w trakcie prowadzenia konta – np. jeżeli zmianom ulegną warunki panujące na rynku. Ponadto wypłaty z konta są limitowane – bezpłatna jest zaledwie jedna wypłata w miesiącu, za pozostałe bank pobiera prowizje. Zbyt częste sięganie po oszczędności może zatem spowodować, że na koncie nie tylko nic nie zarobimy, lecz wręcz stracimy.

Jak wybrać najlepszą lokatę?

Tak naprawdę wybór zależy od Twoich osobistych preferencji. Jeśli wiesz, że za kilka miesięcy czeka Cię większy wydatek, warto odłożone wcześniej pieniądze ulokować właśnie na krótkoterminowej lub kwartalnej lokacie, dzięki czemu Twoje środki dodatkowo na siebie zarobią. Podobnie, jeśli chcesz oszczędzać długofalowo, np. na zakup mieszkania czy emeryturę, wybierz depozyt na minimum 12 miesięcy, aby Twój kapitał pracował efektywnie, a Ty sam nie będziesz musiał pamiętać o zakładaniu kolejnych lokat.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)