Kopanie kryptowalut co i w jaki sposób kopać (kopalnia bitcoin i górnik)

Źródła energii
Źródła energii w Polsce (ich globalne znaczenie -WAŻNE) Energia odnawialna
9 kwietnia, 2019
Kryptowaluty
Kryptowaluty – czym są i o co w tym wszystkim chodzi (waluta bitcoin, ethereum i giełda)
9 kwietnia, 2019
Kopanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut... W obecnych czasach firmy pracują nad innowacyjną technologią wykorzystującą gazy specjalne (flarowe i inne) w procesie kogeneracji celem zwiększenia wydajności energetycznej układu oraz obniżenia jej ceny, co jest szczególnie ważne np. w przypadku kopania kryptowalut.

Kopanie kryptowalut jest niezwykle popularne.

Kopanie kryptowalut, kopalnie, koparki, wydobywanie, kopanie, górnictwo XXI wieku w INTERNECIE. Wszystko to brzmi nieco jak film sci-fi, a jednak to już element otaczającej nas zewsząd rzeczywistości.

Bitcoiny – słyszał o nich już chyba każdy. Od wielu lat nie milknie szum wokół nich. Coraz częściej możemy też usłyszeć, że mogą stać się „pieniądzem idealnym”. Jednak choć o Bitcoinach słyszała już większość z nas, to świadomość tego czym są kryptowaluty i skąd się biorą wciąż jest niewielka. Przeczytaj dalej co to jest kopanie kryptowalut.

Zainteresowany marketingiem internetowym dla swojej firmy?
+48 790-768-482, lub pisząc e-mail
info@rafalszrajnert.pl

SEO, pozycjonowanie, marketing internetowy, reklama płatna (facebook, google ads)

KRYPTOwaluty- kopanie kryptowalut

Kopalnie kryptowalut, koparki, wydobywanie, kopanie, górnictwo XXI wieku w INTERNECIE. Wszystko to brzmi nieco jak film sci-fi, a jednak to już element otaczającej nas zewsząd rzeczywistości.

Poniżej polecam 2 książki związane pośrednio z tematem.

Zacznijmy jednak od nazwy: kryptowaluta. Jest to waluta kryptograficzna, a więc rozproszony system księgowy, który bazuje na kryptologii. Dość trudne pojęcie, dla ułatwienia rozbijmy to na elementy, bowiem na kryptologię składają się: kryptografia – gałąź wiedzy o utajaniu wiadomości oraz kryptoanaliza, czyli dziedzina wiedzy zajmująca się metodami przełamywania wszystkich szyfrów. Wykorzystuje się ją między innymi w rozwiązaniach, które zapewniają bezpieczeństwo naszych kart bankomatowych.

Pierwszą cyfrową walutą na świecie był Bitcoin. Został wprowadzony w roku 2009. W 2011 roku 1 bitcoin osiągnął już cenę 1$. Obecnie natomiast jest to już zawrotne około 9000$. Na przestrzeni lat wzrosła jednak nie tylko cena Bitcoina, ale również ilość kryptowalut. Dziś możemy mówić już o niemal 1500 kryptowalutach i z każdą chwilą powstają nowe.

Kopanie kryptowalut- moda czy trend?

Przeglądając fora internetowe i obserwując choć przez chwilę rynek kryptowalut, nie sposób nie zauważyć, że zainteresowanie wydobyciem stale rośnie. Kopanie kryptowalut nie jest już jednak tak proste, jak było na początku.

Pierwsze wydobycia bitmonet odbywały się przy pomocy zwykłych komputerów. Jednak ze wzrostem zainteresowania i rozwojem branży, rozwinęła się również technologia ich wydobywania.

Mining (z ang. Kopanie) wymaga obecnie specjalistycznych koparek – komputerów o ogromnej mocy obliczeniowej , które do prawidłowego działania potrzebują dużych ilości energii, same natomiast generują duże ilości ciepła. Komputery pozyskują bowiem kryptowaluty wykonując skomplikowane obliczenia – rozwiązują problemy matematyczne, dzięki odpowiedniej mocy obliczeniowej.

Mówiąc w dużym uproszczeniu, kopanie kryptowalut polega na użyczeniu mocy obliczeniowej koparki (komputera) do rozwiązywania problemów kryptograficznych, za co „górnik” otrzymuje zapłatę w postaci danej kryptowaluty.

Obecnie koparki można podzielić na dwa rodzaje, te oparte na CPU (ang. central processing unit – Centralna Jednostka Wykonawcza) oraz GPU (ang. graphics processing unit).

Koparki oparte na CPU, które potocznie nazywane są w środowisku ASIC (ang. application specific integrated circuit) oparte sa na układach scalony zaprojektowanych do realizacji z góry określonego zadania, np. do miningu.

Taki dedykowany układ scalony zastępuje cały zestaw układów ogólnego przeznaczenia, dzięki czemu jest mniejszy, tańszy, szybszy, bardziej niezawodny oraz zużywa mniej energii. Wadą jednak takiego rozwiązania jest ograniczenie pod kątem wydobywania pojedynczej monety, do której układ ASIC został zaprojektowany, dla przykładu między innymi Bitcoin, Litecoin czy Dash.

Natomiast GPU, czyli jednostka obliczeniowa na kartach graficznych, to procesory graficzne składające się z tysięcy jednostek arytmetycznie logicznych (ALU). Mają one w zamierzeniu głównie wykonywać obliczenia potrzebne do uzyskania grafiki 3D, ale ich moc obliczeniowa może być wykorzystana w wachlarzu aplikacji, jak na przykład do skomplikowanych zadań równoległych, dlatego doskonale nadają się do kryptografii.

Minusem koparek opartych na GPU jest to, że w porównaniu do niewielkich rozmiarów koparek ASIC zajmują dużo wiecej przestrzeni, a plusem jest to, że są one dużo elastyczniejsze w gestii wyboru kryptowalut, które można wydobywać.

Doskonałym przykładem pokazującym różnice w działaniu CPU i GPU jest poniższy film:To właśnie ze względu na ogromną wydajność koparek opartych o GPU mówiło się w 2017 roku, że ceny kart graficznych podrożały przez kryptowaluty.

Główni producenci kart graficznych to AMD i NVIDIA.

Kilka przykładowych kryptowalut wydobywanych na GPU to Ethereum (ETH), ZCASH, Ethereum Classic (ETC)

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty?

Choć mówi się, że kryptowaluty to jeden z najbezpieczniejszych środków płatniczych, to hakerzy ani oszuści nie śpią. Jak więc bezpiecznie je przechowywać, by jak najbardziej zminimalizować ryzyko utraty zgromadzonych środków?

Zagrożenia- kopanie kryptowalut. Na co zwrócić uwagę?

Rynek kryptowalut nieustannie się rozwija i nic w tym dziwnego. Są one bowiem uważane za jeden z najbezpieczniejszych, jeśli nie najbezpieczniejszy, środek płatniczy. Ponadto można samodzielnie je wydobywać, nie są uzależnione od banków i innych instytucji finansowych. Choć wszystko to brzmi niezwykle kusząco, nie brak jest doniesień o kradzieżach i oszustwach związanych z kryptowalutami.

Włamanie na polską giełdę Bitcurex, zniknięcie kryptowalut o wartości 530 mln dolarów z tokijskiej platformy, upadłość platformy Mt. Gox po kradzieży kryptowalut – tego typu sytuacji było już wiele, jednak to nie jedyne zagrożenia czyhające na pasjonatów kryptowalut. Złośliwe oprogramowania i aplikacje, wyłudzenia, szkoleniowcy i doradcy, których celem jest jedynie zarobek, a nie przekazanie faktycznej, przydatnej wiedzy i wiele, wiele innych. Osoby zajmujące się wydobywaniem kryptowalut każdego dnia muszą zmagać się z wieloma zagrożeniami. Jak więc się ochronić?

PRZECHOWYWANIE KRYPTOWALUT- to musisz wiedzieć!

Istnieje wiele sposobów na przechowywanie kryptowalut. Począwszy od giełd i serwisów internetowych, przez komputery osobiste, po nośniki papierowe czy karty ze stali. Nie wszystkie sposoby są jednak bezpieczne. Jak wybrać ten najlepszy?

Giełdy

Jednym z najpopularniejszych sposobów - zwłaszcza wśród osób, które od niedawna zajmują się kryptowalutami - jest przechowywanie ich na giełdzie lub w serwisie internetowym, z którego aktualnie korzystają. Niestety jest to najniebezpieczniejszy sposób przechowywania zgromadzonych środków, a jak pokazuje historia, odzyskanie ich w przypadku kradzieży jest w zasadzie niewykonalne.

Doskonałym tego przykładem jest włamanie na polską giełdę Bitcurex, która po przyznaniu się do włamania zadeklarowała usunięcie awarii, a następnie zaniechała jakichkolwiek działań. Podobnie było z tokijską platformą Coincheck, z której skradziono kryptowaluty o wartości 530 mln dolarów.

Nośniki papierowe

Nośniki papierowe, choć niepozbawione wad, są znacznie bezpieczniejszym sposobem na przechowywanie kryptowalut. Papier jest nośnikiem dość kruchym i łatwym do zniszczenia, jednak wydrukowanie portfela na papierze daje nam gwarancję poufności. Warto pomyśleć w tym przypadku o dodatkowej ochronie, takiej jak zalaminowanie wydrukowanego portfela, a następnie umieszczenie go w sejfie lub skrytce bankowej.

Komputery osobiste i nośniki wymienne.

Dość powszechnym sposobem na przechowywanie kryptowalut jest trzymanie ich na komputerze osobistym lub nośnikach takich jak pamięci USB, karty SD, czy też płyty CD/DVD. Należy jednak pamiętać, że sposoby te nie są pozbawione wad. Przede wszystkim należy pamiętać, że nasze komputery po prostu się psują. Ponadto, a w zasadzie przede wszystkim, największą ich wadą jest dostęp do internetu, który naraża nasz komputer na atak hakerów i kradzież zgromadzonych środków. W przypadku komputerów warto więc pomyśleć o osobnym komputerze, bez dostępu do sieci, który pełnił będzie rolę sejfu. To znacznie ograniczy możliwość włamania i kradzieży zgromadzonych bitmonet.

W przypadku nośników wymiennych ich najsłabszym punktem jest „żywotność”. Przede wszystkim są one niezwykle podatne na uszkodzenia mechaniczne i w przeciwieństwie do dysku komputerowego, najczęściej nie da się odzyskać danych ze zniszczonego nośnika. Jednak ich niezaprzeczalnym atutem jest brak dostępu do sieci oraz możliwość łatwego umieszczenia ich w bezpiecznym miejscu, takim, jak chociażby skrytka bankowa. Doskonale nadają się więc do stworzenia kopii zapasowej portfela, który posiadamy na komputerze lub innym nośniku.

Karty

Dość ciekawym rozwiązaniem jest naniesienie zawartości portfela na nośnik w postaci stalowej karty. Dane w tej sposób przechowywane są bezpieczne, zwłaszcza jeśli naniesione są na wysokiej jakości stal, która jest odporna zarówno na korozję, jak też na działanie ognia. Na kartę taką nanosi się prywatny klucz oraz QR kod umożliwiający zarządzanie środkami.

Obecnie jest to najbezpieczniejszy i coraz popularniejszy sposób przechowywania kryptowalut. Spotkać możemy już nawet portfele tego tupu wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej wykorzystywanej między innymi w przemyśle lotniczym. Zapewnia to ochronę nie tylko przed korozją, ale również kwasami oraz temperaturą wynoszącą do ok 13000.

Który sposób wybrać? Kopanie kryptowalut i przechowywanie

Jak widać sposobów na przechowywanie kryptowalut jest wiele. Niemal każdy z nich posiada zarówno wady jak i zalety i to przede wszystkim od nas samych zależy, na który z nich się zdecydujemy. Warto jednak pamiętać, zwłaszcza jeśli dysponujemy większymi środkami i planujemy przechowywanie kryptowalut przez dłuższy czas, aby zawsze mieć kopię zapasową. Ponadto najbezpieczniejszym obecnie sposobem są tzw. cold storage, a więc zimne portfele, które są w postaci fizycznej (nośniki CD/DVD, stalowe karty, nośniki papierowe) i nie mają dostępu do sieci.

Zainteresowany marketingiem internetowym dla swojej firmy?
+48 790-768-482, lub pisząc e-mail
info@rafalszrajnert.pl

SEO, pozycjonowanie, marketing internetowy, reklama płatna (facebook, google ads)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Każda transakcja według wielu osób to sposób na zarobek. To już nie te czasy kiedy możesz wykopać BTC. Przy okazji, korzystasz z technologii blockchain?

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

1 Comment

  1. Łukasz pisze:

    Dzisiaj spotkałem sie z taką dziwna sytuacja. Elon Musk kupuje krypto waluty i nagle cena rośnie o 10%:)) zbieg okoliczności?? Prosty zarobek…
    Szkoda że ja nie mam takich informacji ehh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)