Kiedy zobaczę pierwsze efekty pozycjonowania, kampanii reklamowych, promocji? Ile trwa pozycjonowanie stron

Reklama płatna w internecie (forma reklamy facebook, instagram, google, youtube tiktok i inne)
6 sierpnia, 2021
Google bert
Algorytm Google bert aktualizacja seo
18 sierpnia, 2021
Kiedy zobaczę pierwsze efekty pozycjonowania, kampanii reklamowych, promocji? Ile trwa pozycjonowanie stron 1

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Kiedy zobaczę pierwsze efekty pozycjonowania, kampanii reklamowych, promocji? Ile trwa pozycjonowanie stron.

Decydując się na wdrożenie marketingu internetowego, jednym z głównych pytań jest to — kiedy zobaczę pierwsze efekty działań marketingowych. Jest to ważne pytanie, gdyż wiele osób chce uzyskać efekty jak najszybciej oraz chce oszacować czy ich uzyskanie będzie opłacalne. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie przedstawić w jak najdokładniejszy sposób różne czasy działań marketingowych w internecie.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Pierwsze efekty pozycjonowania

Pierwsze efekty pozycjonowania stron internetowych są widoczne najwcześniej po kilku tygodniach. Ma to związek z tym iż Google nie indeksuje strony internetowej w czasie rzeczywistym, a najczęściej potrzebuje na to właśnie do kilku tygodni. Czas ten uzależniony jest również od wielkości witryny, aktywności aktualizacji czy wykorzystania crawl budget — budżetu zasobów, które Google może przeznaczyć dziennie na zaindeksowanie danej liczby podstron i który jest również różny dla poszczególnych witryn.

Najszybsze efekty zauważy zatem po wprowadzeniu zmian w ciągu kilkunastu dni, a najczęściej w ciągu miesiąca. Zmiany te będą jednak jedynie symbolicznymi i odzwierciedlającymi rozpoczęcie pracy na danym serwisie. Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem ciągłym i długotrwałym, a znaczny skok w rankingu nie może być spowodowany jedną pierwszą małą zmianą na stronie.

Ogólnie czas pozycjonowania strony internetowej różni się w zależności od takich czynników jak nakłady pracy i budżet przeznaczony na pozycjonowanie, stan witryny, konkurencja w danej branży, cel jaki chcemy osiągnąć czy kompetencje osób zajmujących się witryną. Czas pozycjonowania różni się również w zależności od popularności danej kategorii jak i fraz, pod które pozycjonujemy naszą witrynę. Poglądowymi czasami pozycjonowania mogą być jednak pewne wartości, które są wynikiem statystyk czy opinii specjalistów.

Według nich wypozycjonowanie strony internetowej pod najpopularniejszymi słowami kluczowymi i w najpopularniejszych kategoriach może przekroczyć nawet rok. Pozycjonowanie strony internetowej w średnio popularnej kategorii przy frazach o różnej popularności będzie wahał się od kilku miesięcy do roku czasu. Stronę internetową pod mało popularnym frazami w mało popularnych kategoriach będziemy mogli wypozycjonować w ciągu kilku miesięcy.

Płatne kampanie reklamowe

Płatne kampanie reklamowe takie jak Google Ads czy Facebook Ads pierwsze efekty mogą dawać nawet w ciągu kilku godzin od uruchomienia danej kampanii promocyjnej. Wiąże się to z wyemitowanie pierwszych reklam, które mogą skutecznie zachęcić klientów do skorzystania z naszej oferty. Będą to jednak efekty bardziej opierające się na przypadku i sile rozpędu, wynikające po prostu z uruchomienia reklamy.

Regularne i stabilne efekty przy systemach reklamowych będziemy mogli zaobserwować dopiero po ok. kilku – kilkunastu tygodniach. Czas ten jest potrzebny agencji marketingowej na przeanalizowanie i zebranie danych, a także wprowadzenie odpowiednich zmian w kampanii promocyjnej. Dopiero wtedy możemy mówić o świadomym zarządzaniu kampanią reklamową, a także o uzyskiwaniu efektu, który możemy przewidywać i na podstawie którego możemy opierać dalsze działania promocyjne marki czy logistyczne np. planując produkcję czy dystrybucję.

Inne sposoby marketingu internetowego

W sieci istnieje również wiele innych sposobów marketingowych, które osiągają efekty w różnym przedziale czasowym. Do najszybszych możemy zaliczyć np. marketing szeptany czyli dodawanie pozytywnych wpisów i opinii o naszej marce w sieci. Są one dodawane w social mediach czy na forach internetowych, gdzie już w ciągu pierwszej doby zyskują sporą popularność i są eksponowane. Marketing szeptany przynosi zatem z kolei najlepsze efekty tuż po opublikowaniu wpisu w ciągu pierwszych kilku dni kiedy wpisy są nowe, a użytkownicy najchętniej sprawdzają naszą markę.

Sposobami marketingu internetowego, które dają efekty w średnim przedziale czasowym, czyli do kilku miesięcy są np. artykuły sponsorowane, content marketing czy inbound marketing polegający na zwiększeniu widoczności marki w sieci. Wiąże się to z tym, iż stworzenie oraz opublikowanie takiego przekazu reklamowego oraz zapoznanie się z nim dużej ilości fanów i zareagowanie na reklamę wymaga nieco dłuższej ilości czasu, niż te najprostsze formy reklamy jak marketing szeptany czy płatne kampanie reklamowe.

Najdłużej na efekty działań reklamowych będziemy musieli poczekać, zakładając i prowadząc profil w social media, gdzie odpowiednie zoptymalizowanie i prowadzenie profilu oraz zgromadzenie odpowiedniej ilości fanów tematycznych wokół niego nie jest kwestią kilku czy nawet kilkunastu dni. Jest to proces długotrwały, który będzie trwał przez wiele tygodni i miesięcy.

W nagrodę jednak uzyskujemy dużą stabilność i bardzo szybką reakcję fanów na opublikowanie posta reklamowego, gdy nasz profil jest już ogólnie popularny i posiada spore grono odbiorców. Do strategii marketingu internetowego, na efekt których poczekamy najdłużej możemy zaliczyć jeszcze eko marketing czy webinarium marketing, czyli te sposoby, które wymagają budowania wizerunku marki.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać CIEKAWE teksty i reklamy, dzięki czemu zwiększysz zyski.

Jak napisać reklamę

Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Efekty pozycjonowania, czyli seo i ile trwa pozycjonowanie stron

Optymalizacja jaką musi przejść Twoja strona www różni się w przypadku jeśli posiadasz sklep internetowy. Wyniki wyszukiwania zależą od wielu czynników, a wyszukiwarka google posiada algorytm którego nikt nie zna.

Sam proces pozycjonowania to strategia długoterminowa, najpierw zawsze robimy audyt seo. Sprawdzana jest każda podstrona i pozycja jaką zajmuje.

Nasza agencja seo sprawdza istotność fraz kluczowych, organiczny ruch na stronie i czy Twoja domena ma szanse wejść w top 10. Pozycja w wynikach wyszukiwania zależy od kilku czynników, potocznie określa się to jako konkurencyjność frazy. Ważna jest także konwersja, bo sam fakt że udało Ci się zwiększyć ruch nie oznacza jeszcze że ten ruch będzie konkurencyjny.

Więc umów się z nami na bezpłatną konsultację i poznaj wytyczne jak pozyskiwać wartościowych klientów.

Skontaktuj się już dziś! Zapytaj o pozycjonowanie stron www i działania seo dla Twojej strony w google.

Zapewniamy:

  • widoczność strony
  • nasz specjalista seo wykona link building (Zdobycie wartościowych linków)
  • optymalizacja strony
  • skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego e-commerce
  • ustawienie google search console i google analytics
  • wzrost ruchu i wysokie pozycje
  • dopracowana strategia pozycjonowania Twojej strony internetowej
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)