Jak zmienić nazwę strony na fb

Marketing partyzancki
Marketing partyzancki – ciekawa forma promocji firmy (większy zasięg, mniejszy koszt)
27 kwietnia, 2022
Facebook marketing
Jak usunąć konto na fb
27 kwietnia, 2022
Facebook marketing
Biblioteka reklam facebook

Fanpage na Facebooku – jak zmienić jego nazwę?

W google często jest wpisywana fraza „Nie mogę zmienić nazwy strony na FB”.

Wiele osób prywatnych oraz właścicieli firm zastanawia się, w jaki sposób można zmienić nazwę strony na Facebooku. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wniosek o zmianę imienia i nazwiska bądź też nazwy strony jest możliwy tylko wtedy, kiedy nowa nazwa spełnia wytyczne portalu.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Jak zmienić nazwę strony na FB?

Każdy administrator strony musi zdawać sobie sprawę z tego, że jej nazwa musi dokładnie oddawać zawarte na niej treści. Tylko osoba, która posiada uprawnienia administratora, może złożyć wniosek o zmianę nazwy strony. Oczywiście, sama zmiana nazwy strony w żaden sposób nie wpływa na nazwę użytkownika.

Aby rozpocząć procedurę zmiany nazwy strony, trzeba dokładnie zapoznać się z zasadami, które dotyczą nazw stron. Dopiero wtedy można przejść do sekcji, która nazywa się „Informacje”.

Po jej wyborze trzeba wejść w informacje ogólne, a następnie kliknąć opcję edycji. Po tym można wprowadzić nową nazwę strony. Po jej zatwierdzeniu trzeba przejrzeć wniosek i go zatwierdzić.

Wielu użytkowników Facebooka spotyka się z problemem, kiedy opcja zmiany strony nie jest dla nich widoczna. Być może nie posiadają oni uprawnień do przeprowadzenia tego typu zmiany. Jeszcze raz warto wspomnieć o tym, że do jej dokonania uprawnieni są tylko administratorzy.

Zmiana nazwy strony nie jest także możliwa w przypadku, kiedy nazwa została zmieniona niewiele wcześniej. Dodatkowo, na stronę mogły zostać nałożone ograniczenia, które uniemożliwiają zmianę jej nazwy.

Osoby, które złożyły wniosek o zmianę nazwy strony, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że jego analiza może potrwać nawet kilka dni. Zdarza się, że portal prosi o dodatkowe informacje, zanim podejmie ostateczną decyzję.

Osoby, które zmieniły już raz nazwę strony, nie mogą tego dokonać ponownie przed upływem tygodnia. Co ciekawe, portal sam zajmie się poinformowaniem fanów strony, że jej nazwa została zaktualizowana i obecnie brzmi inaczej.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Krótki poradnik jak zmienić nazwę strony na Facebooku:

  • Wybierz opcje „Informacje” na swoim profilu.
  • Wybierz przycisk „Edytuj”, który znajduje się obok Twojej aktualnej nazwy strony na Facebooku.
  • Wprowadź nową nazwę, a następnie wybierz „Kontynuuj”
  • W ostatnim kroku wybierz „Poproś o zmianę”

Jakie nazwy stron są dozwolone na FB?

Każda osoba, która zastanawia się, jak zmienić nazwę strony na FB, powinna wiedzieć, że obowiązują ją zasady narzucone przez portal społecznościowy.

Warto wiedzieć, że nazwy stron nie mogą zawierać słów, które uważane są za obelżywe bądź też naruszające cudze prawa.

Dodatkowo w nazwie strony nie może występować słowo „oficjalna”. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy strona jest oficjalną stroną organizacji, osoby publicznej, marki bądź też miejsca. Zastosowanie tego terminu nie jest konieczne w sytuacji, kiedy strona zostanie zweryfikowana przez Facebook.

Właściciele stron powinni również pamiętać o tym, by ich nazwy były ułożone zgodnie z obowiązującymi regułami gramatycznymi. Nie mogą one być złożone z samych wielkich liter. Litery te nie mogą także występować w środku wyrazów. Dodatkowo, w nazwie strony nie można stosować różnego rodzaju symboli bądź też niepotrzebnych znaków przestankowych.

W polu przeznaczonym na nazwę strony należy wprowadzić wyłącznie samą nazwę, pozbawioną różnego rodzaju opisów i haseł reklamowych. Na tego typu informacje przeznaczona jest osobna sekcja na stronie. Ponadto nazwa strony nie może zawierać słowa „Facebook”, niezależnie od kontekstu jego zastosowania.

Jak zmienić nazwę strony na Facebooku na różnych urządzeniach?

Ogromnym ułatwieniem dla użytkowników jest fakt, że zmianę nazwy strony można przeprowadzić zarówno na komputerze, jak i na telefonie.

Warunkiem jest jedynie posiadanie uprawnień administratora. Przed wypełnieniem formularza należy jeszcze raz upewnić się, że nowa nazwa jest prawidłowa i zgodna ze standardami Facebooka.

Jeśli zostanie ona odrzucona, na kolejną zmianę trzeba będzie poczekać tydzień. Użytkownicy muszą pamiętać, że nazwy nie mogą być dłuższe niż 75 znaków. Proces zmiany nazwy wygląda identycznie zarówno na telefonie, jak i na komputerze.

Podsumowując, odpowiedz na pytanie, jak zmienić nazwę strony na Facebooku, jest wyjątkowo łatwa. Wystarczy kilka prostych kroków, by móc cieszyć się nową nazwą – oczywiście jeśli zostanie ona zatwierdzona przez portal.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Odezwij się do nas! Oferujemy: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak zmienić nazwę strony na facebooku.

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)