Jak usunąć grupę na fb na telefonie i komputerze (blokowanie)

Strategia marketingowa na facebooku
Jak odblokować kogoś na fb, lub messengerze (lista zablokowanych)
27 kwietnia, 2022
Marketing prawniczy
Marketing prawniczy, Strategia marketingowa kancelarii prawnej
27 kwietnia, 2022
Sklep na facebooku
promowanie postów na facebooku

Jak usunąć grupę na fb na telefonie i komputerze (blokowanie)

Grupy na Facebooku umożliwiają użytkownikom zrzeszanie się w społecznościach, które posiadają wspólne zainteresowania, tematy i pasje. W obrębie grup można wymieniać się plikami, informacjami oraz przemyśleniami na konkretny temat.

Śmiało można powiedzieć, że grupy na Facebooku niemal całkowicie wyparły tematyczne fora, bardzo popularne do momentu pojawienia się portali społecznościowych.

Samo założenie grupy na Facebooku jest wyjątkowo proste i może tego dokonać każdy. Niemniej jednak często okazuje się, że grupa nie cieszy się tak wielką popularnością, jak można by przewidywać. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak usunąć grupę na Fb, by nie musieć się o nią martwić.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Facebook – jak usunąć swoją grupę?

Niektórzy administratorzy grup mogą być zaskoczeni faktem, że opcja usunięcia grupy wcale nie jest łatwa do odnalezienia. Po wejściu ustawienia grupy można bowiem znaleźć różnego rodzaju funkcjonalności, związane głównie z jej moderowaniem i zarządzaniem nią.

Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że samo usunięcie grupy na Facebooku nie ogranicza się do kliknięcia jednego przycisku. Przede wszystkim, należy najpierw po kolei usunąć każdego użytkownika grupy, a na samym końcu opuścić ją – jako administrator.

Aby odnaleźć listę członków grupy, należy wyświetlić jej stronę i odnaleźć sekcję, w której wyświetlić można wszystkie osoby należące do grupy.

Problem pojawia się w przypadku, kiedy grupa jest bardzo liczna i składa się na nią kilkanaście tysięcy osób. Wszystko dlatego, że pojedyncze usuwanie poszczególnych członków może w takiej sytuacji zająć długie godziny.

Obok imienia i nazwiska każdego członka grupy znaleźć można ikonkę koła zębatego, pod którą podpięta jest opcja usunięcia z grupy. Przed opuszczeniem grupy administrator musi upewnić się, że został ostatnią osobą na pokładzie. Kiedy kliknie opcję opuszczenia jej, pojawi się informacja, że wyjście spowoduje całkowite usunięcie grupy.

Facebook automatycznie usuwa puste grupy ze swoich serwerów, dlatego w sytuacji, kiedy grupa zostaje opuszczona przez administratora, automatycznie zostaje wykasowana przez portal społecznościowy.

Jak usunąć grupę na Facebooku

Kliknij w prawym górnym rogu Facebooka, a następnie przewiń w dół do pozycji Grupy i wybierz grupę. Kliknij kolejno i Więcej. Wybierz Zobacz informacje o grupie, a następnie wybierz Członkowie. Dotknij obok imienia i nazwiska każdego członka grupy oprócz siebie i wybierz Usuń z grupy.

Czy można usunąć grupę z Facebooka?

Tak można! Kliknij po prostu na zakładkę Członkowie. Dalej kliknij trzy kropki po kolei obok każdego członka. Wybierz „Usuń z grupy” po kolei, aż wszyscy członkowie zostaną usunięci. Grupa na Facebooku będzie usunięta po usunięciu ostatniego jej członka.

Jak usunąć osobę z grupy na Facebooku?

Kliknij Więcej u góry strony grupy, a następnie Kliknij Zobacz informacje o grupie. Kliknij Członkowie. Znajdź członka grupy, którego chcesz usunąć, i dotknij ikony . Wybierz opcję Usuń z grupy lub Zablokuj członka.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czy grupę na Facebooku można wstrzymać?

Każda osoba zastanawiająca się, jak usunąć grupę na Fb, powinna wiedzieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Administrator, który nie chce usunąć grupy na stałe, lecz jedynie nieco od niej odpocząć, może wstrzymać wszelką aktywność na niej. Opcja dodawania postów, zdjęć i innych aktywności zostanie zablokowana zarówno dla członków grupy, jak i dla administratorów.

Wstrzymanie grupy powinna rozważyć każda osoba, która nie jest pewna, czy chce usunąć ją na zawsze.

Po wstrzymaniu grupa dalej będzie wyświetlać się w wynikach wyszukiwania, a sama czynność jest jak najbardziej odwracalna w dowolnym momencie. Warto jednak wiedzieć, że jeśli grupa zostanie wstrzymana, nie mogą do niej dołączać nowi członkowie, natomiast będzie można usuwać tych, którzy już do niej należą.

Archiwizacja grupy na Facebooku

Co ciekawe, grupy na Facebooku wcale nie trzeba usuwać, jeśli nie chce się już w niej aktywnie działać. Innym rozwiązaniem jest zarchiwizowanie grupy, które sprawi, że nie będą mogli do niej dołączać nowi członkowie i nie będzie ona pojawiać się w wynikach wyszukiwania innych użytkowników Facebooka.

Natomiast treści na niej zamieszczone w dalszym ciągu będą dostępne dla osób do niej należących, członków i administratorów. Archiwizowanie grupy jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli chodzi o społeczności, które dotychczas wykazywały się sporą aktywnością, a na samej grupie znajduje się wiele cennych informacji, które mogą okazać się przydatne w przyszłości.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

Podsumowując, każda osoba, która zastanawia się nad sensem dalszego prowadzenia swojej grupy na Facebooku, nie musi jej od razu usuwać. Może ją jedynie chwilowo wstrzymać bądź też zarchiwizować.

Niemniej jednak, jeśli jest przekonana, że grupa powinna na stałe zniknąć z serwerów Facebooka, może zająć się jej usunięciem poprzez wyrzucenie wszystkich członków oraz opuszczenie je na samym końcu.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak usunąć grupę na fb na telefonie i komputerze (blokowanie)?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)