Jak się zmotywować do pracy, działania i rozwijania firmy (sprawdzone sposoby na sukces)

Wizualizacja danych
Wizualizacja danych, a także proces osiągania celów biznesowych (kilka technik jak rozwinąć firmę)
11 listopada, 2021
stripe
Stripe
12 listopada, 2021
Jak się zmotywować do pracy

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

W jaki sposób się zmotywować?

Wszyscy potrzebujemy motywacji, ponieważ pozytywnie nastraja nas do działania. Niestety często jej brakuje, a lenistwo bierze górę i odkładamy pracę oraz obowiązki na później. Nawet gdy uda się już znaleźć motywację to po chwili ją tracimy.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Czym jest motywacja?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet ludzie sukcesu, którzy dorobili się ogromnej fortuny, mają chwile słabości i tracą zapał do pracy. Ważne to wiedzieć jak się zmotywować, ponieważ wszystko leży w psychice. Całkowicie naturalne jest poczucie braku motywacji i dotyczy to każdego. Warto jednak podjąć walkę i próbować się przynajmniej minimalnie zmotywować. Żeby pokonać lenistwo, trzeba przepracować sobie w głowie pewne rzeczy i zrozumieć wszystkie procesy, które rządzą światem. Oczywiście jeszcze nie raz zdarzy się sytuacja, że będziesz załamany i nic nie będzie ci się chciało robić. Warto jednak mieć na uwadze, że każda przykra sytuacja nas w pewien sposób kształtuje i dzięki temu uczymy się na przyszłość jak mamy postępować. Najpierw trzeba się w ogóle nauczyć walczyć o swoją motywację. Jest to trochę podobne do walki o marzenia, ponieważ bez dyscypliny i działania nic nie przyjdzie samo. W internecie można znaleźć wiele cennych wskazówek, które pomagają się zmotywować i osiągnąć wyznaczony cel. Warto zwrócić uwagę na fakt, że najważniejsza jest cierpliwość, dlatego trzeba mieć świadomość, że nic nie przyjdzie samo. Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebują wszyscy ludzie są marzenia, które dają główną motywację do działania. Ludziom z marzeniami i ukrytymi pragnieniami rzadziej zdarza się stracić motywację. Nie muszą to być od razu wielkie marzenia, ponieważ warto wyznaczać sobie również małe cele i krok po kroku je spełniać.

Jak się zmotywować do pracy, działania i rozwijania firmy (sprawdzone sposoby na sukces) 1

Wyznaczenie celu

W końcu uda się dojść na sam szczyt, ale wymaga to dużego zaangażowania oraz sporej ilości czasu. Ludzie, którym brakuje motywacji nie mają z reguły wizji, tego co chcą osiągnąć. To właśnie ekscytująca wizja jest w tym wszystkim kluczowa i to ona pozwala się zmotywować. Jeśli mamy obrany cel i dokładnie wiemy co trzeba robić, to znacznie łatwiej jest się nam zmotywować i ruszyć do działania. Zazwyczaj marzenia i cele nie są wystarczające przemyślane i nie poświęcamy im odpowiedniej ilości uwagi. Oznacza to, że wiele osób nie ma nawet ustalonych celów, a jeśli już to wybiera je przypadkowo. Decydują się na jakiś cel, ponieważ większość społeczeństwa tak robi. Należy jednak pamiętać, że cel musi bazować na tym co faktycznie lubisz robić. Wymyślanie czegoś na siłę całkowicie mija się z celem i w rzeczywistości nie prowadzi do niczego dobrego. Jeśli cel nie jest dla ciebie wystarczająco ważny, to nie będziesz odczuwał takiej ekscytacji oraz podniecenia, kiedy już go osiągniesz. Cel najlepiej sobie wizualizować, ponieważ dzięki temu można się najszybciej zmotywować. Warto dodać, że bez marzeń i planów motywacja zginie bardzo szybko, jeszcze zanim uda nam się cokolwiek osiągnąć.

Realizacja planów

Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie można poprzestać jedynie na marzeniach. Marzenia i zamiary należy przede wszystkim zamienić w określony cel, który jest możliwy do osiągnięcia. Marzenia to jedynie mgliste intencje, które żyją w naszych umysłach. Z upływem czasu zaczynają zanikać i zamieniają się we wspomnienia. Wtedy jest dopiero żal, że nie udało się nic zrobić, póki jeszcze był czas. Dobrym pomysłem jest zapisanie swoich marzeń i planów na kartce papieru. Dzięki temu będziesz miał przed oczami zadania do wykonania i łatwiej będzie wszystko zrealizować. Należy też mieć na uwadze, że jesteśmy sumą działań, a nie sumą naszych intencji, dlatego niezależnie od zamiarów, liczą się jedynie czyny i to one określają, czy jesteśmy dobrymi ludźmi. Niezwykle przydatne jest też stworzenie nawyku, który wyzwala twoją motywację. Może to być tak naprawdę wszystko, co zachęca cię do określonego działania. Mogą to być inspirujące zdjęcia w pobliżu pracy lub karteczki samoprzylepne. Można je też przyczepić do lustra, żeby zawsze przed wyjściem z domu przypominały o pewnych sytuacjach. Działając w ten sposób będziesz systematycznie dążył do celu i stawiał małe kroki do przodu. Niezwykle skuteczna jest także funkcja przypomnienia w telefonie. Ustaw sygnał, który będzie ci przypominał o wykonaniu obowiązków.

Regularne wykonywanie zadań

Zadania wcale nie muszą być skomplikowane, ale ważne, żebyś wykonywał je regularnie. Takie rozwiązanie sprawi, że z czasem wejdziesz w ten tryb i wszystko będzie ci wychodzić coraz łatwiej. Wyzwalacz nawyku to niezwykle skuteczne narzędzie motywacyjne, które można wykorzystać praktycznie wszędzie. Czasami nawet zrobienie małych rzeczy może być problemem, a taka przypominajka jest świetnym rozwiązaniem. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że istnieje coś takiego jak pętla nawyku. Za każdym razem, gdy mózg wychwyci jakiś wyzwalacz, to uruchamiana jest specjalna procedura, która pozwala otrzymać nagrodę. Za każdym razem, gdy pojawi się wyzwalacz, będziesz wiedział, że trzeba uruchomić określone działanie, żeby otrzymać nagrodę. Z czasem zamieni się to w nawyk, który wejdzie w krew i będziesz już go wykonywał automatycznie. W celu zmotywowania się można wyrobić w sobie dobre nawyki, a nawet stworzyć wokół nich rytuał. Jest to sekret wszystkich osób, które zdobywają motywację każdego dnia i osiągają ponadprzeciętne wyniki. Sztuką jest działać według planu, nawet jeżeli nie ma się na to najmniejszej ochoty. Dlatego tak ważna jest analiza zachowań ludzi sukcesu, którzy posiadają swoje rytuały i pewne powtarzalne zachowania.

Jak osiągnąć motywację?

Ludzie sukcesu do perfekcji opanowali proces motywowania się i go zautomatyzowali wykorzystując rytuał. Rytuał to zazwyczaj rutynowe poranne czynności lub wieczorne działania. Pora dnia nie ma jednak większego znaczenia, ponieważ kluczowa jest powtarzalność oraz rytuał. Rytuałem może być medytacja, ćwiczenia oddechowe, prowadzenie dziennika lub zimny prysznic. Tak jak mówiłem wcześniej, może być to naprawdę wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy.

Jak się zmotywować do pracy

Rytuały są różnorodne i jest ich bardzo wiele, dlatego każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Pomagają się odświeżyć oraz ożywić, a oprócz tego przypominają także o tym, co obiecaliśmy zrobić lub wykonać. Opracowanie własnego rytuału jest kluczowe podczas wzmacniania swojej motywacji. Dla wielu osób to będzie truizm, ale niezwykle istotny jest sen. Czasami możemy nawet bardzo chcieć coś zrobić, ale brakuje nam na to zwyczajnie sił. Może to wynikać ze źle zbilansowanej diety lub zmęczenia. Dlatego tak ważny jest odpoczynek, który powinien występować systematycznie. Wydajność poznawcza oraz samokontrola ulegają znacznemu pogorszeniu, kiedy nie jesteśmy wyspani. Czas potrzebny na sen jest całkowicie indywidualną kwestią, ponieważ jedni potrzebują 6 godzin, natomiast inni 8 godzin. Warto dodać, że z upływem lat, człowiek potrzebuje coraz mniej snu.

Przyczyny braku motywacji

Przyczyny braku motywacji mogą być różne, ale zazwyczaj jest to świadomość, że dane zadanie nas przerasta i przytłacza. W takiej sytuacji całkowicie tracimy chęć na działanie i wracamy do swojej bezpiecznej strefy komfortu. Należy też pamiętać, żeby podtrzymywać swoją motywację. Jest to szczególnie ważne w przypadku celów długoterminowych, ponieważ wtedy motywacja rozprasza się najbardziej. Czasami mogą pojawić się trudności lub nie wszystkie idzie po naszej myśli, wtedy trzeba przemyśleć cały plan działania i ruszyć od nowa. O wiele łatwiej stracić koncentrację, gdy motywacja zacznie spadać. Pomóc może chwila odpoczynku lub relaksu, ponieważ nie da się cały czas pracować. Wakacje również są bardzo ważne i każdy człowiek powinien mieć prawo do odpoczynku. Najlepiej zachować umiar i nie pracować więcej, niż się powinno, żeby osiągnąć cel. Każdego dnia opór będzie coraz większy, aż w końcu go przełamiesz i zrealizujesz swoje plany. Nie można dopuścić do tego, żeby przerwy trwały zbyt długo. Działając w ten sposób nigdy nie osiągniesz celu i zostaniesz już na zawsze w tym miejscu, co jesteś. Nawet minimalne działanie i krok w przód są lepsze od braku jakichkolwiek ruchów. Pomóc się zmotywować może również odpowiednio dobrana muzyka.

Więc chcesz zmotywować się do działania

Chęć do działania i pracy może być porównana do tego czym jest rozwój osobisty. Codziennie musisz włożyć trochę pracy aby stało się to Twoim stylem życia. Aby poczuć w sobie ogień motywacji do pracy musisz zmienić swoją osobowość i zacząć działać! Wykorzystaj skuteczne metody o których Ci powiedzieliśmy, powodzenia!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)