Jak pozycjonować stronę internetową samemu, SEO i optymalizacja www w google

SEO marketing
SEO marketing a strategia sem i pozycjonowanie stron i optymalizacja
16 grudnia, 2021
Pozycjonowanie za efekt
Pozycjonowanie za efekt, na czym polega model rozliczenia SEO i czy działa?
16 grudnia, 2021
Jak pozycjonować stronę
Jak pozycjonować stronę

To pytanie, które zadaje wiele osób. Jak pozycjonować stronę internetową, albo sklep e-commerce. Więc czy potrafisz sam zrobić SEO?
Cóż, mam dobre wieści! SEO możesz zrobić samemu. Dzięki pewnym wskazówkom i wielu praktykom każdy może nauczyć się, jak pozycjonować stronę, czyli jak robić SEO dla swojej firmy.
Szybkim sposobem na rozpoczęcie pracy z SEO jest podjęcia pracy z nami. Ale zanim pominiesz zatrudnianie jednej z najlepszych firm SEO, ważne jest, aby zrozumieć pewne podstawy, takie jak… czym jest SEO?

Jak pozycjonować stronę Twojej witryny?

Odpowiedź na to jak pozycjonować stronę samemu i to za darmo jest bardzo prosta. Jeśli chcesz skrócić ten czas to zapraszamy na nasz kurs seo, jeśli nie to czytaj do końca!

Co to jest SEO?

Nie martw się, to będzie szybkie. SEO search engine optimization oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek.
Pomyśl o tym jako o wykonywaniu szeregu różnych działań w witrynie i poza nią, które pomogą jej wyświetlać się w wyszukiwarkach.
Działania te mogą być prostymi czynnościami, takimi jak badanie i uwzględnienie słów kluczowych w treści, lub bardziej skomplikowanymi czynnościami, które wymagają nieco większej wiedzy technicznej, np. tworzenie mapy witryny XML, aby wyszukiwarki wiedziały, które strony chcesz wyświetlać w wynikach wyszukiwania.

Rozważ swoje podejście do tego czym jest pozycjonowanie stron internetowych

Zanim cokolwiek zrobisz, zacznij od audytu swojej witryny. Audyt SEO jest bardzo ważny. Na naszym blogu mamy bardzo dobry wpis na ten temat. Pomoże Ci to zrozumieć, co robisz dobrze i na czym musisz się skupić podczas wprowadzania zmian.
Istnieją różne obszary SEO, o których powinieneś wiedzieć. Aby było to proste, omówię kilka podstaw SEO na stronie i poza nią. Zacznę od SEO na stronie.

Optymalizacja na stronie

Pozycjonowanie na stronie obejmuje elementy w witrynie, które możesz kontrolować, takie jak tag tytułu i opis meta, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania oraz treści tekstowe i multimedialne w całej witrynie.
Słowa kluczowe są ważne.
Za każdym razem, gdy piszesz treści dla swojej witryny, czy to na swoim blogu, czy na stronie głównej, powinieneś używać słów kluczowych w sposób naturalny w całej treści. Obejmuje to również wszelkie utworzone przez Ciebie tagi tytułów i metaopisy.

Słowa kluczowe

Słowa kluczowe informują wyszukiwarki, o czym jest Twoja strona. Załóżmy, że prowadzisz agencję pozycjonowania i marketingu i masz bloga na swojej stronie, na którym omawiasz różne taktyki i często zadawane pytania.
Jeśli piszesz artykuł o tym, jak często ludzie powinni robić audyt seo i chcesz pojawiać się w wynikach wyszukiwania dla tego tematu, powinieneś użyć właśnie tych słów i wszelkich powiązanych słów kluczowych w treści i w nagłówkach, w których pasuje to naturalnie.
Badanie słów kluczowych nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Istnieje wiele narzędzi, które oferują sugestie słów kluczowych dla treści i informacje o tym, jak trudno jest je uszeregować.
Możesz nawet spojrzeć na podobne wyszukiwania słów kluczowych w Google lub zwracać uwagę na sugestie Google podczas pisania. Całkiem fajnie, co?

Pozycjonowanie stron www poza stroną

Następnym elementem układanki jest zachęcenie ludzi do linkowania do twoich treści. Linki z renomowanych witryn… innych niż Twoja… sprawiają, że Twoja witryna wygląda wspaniale w wyszukiwarkach, zapewniając bardzo potrzebny wzrost w rankingu.
Ale zdobywanie linków nie jest łatwe.
Zachęcanie ludzi do umieszczania linków do Twojej witryny wymaga czasu i poświęcenia.
Po pierwsze, musisz tworzyć świetne treści, którymi ludzie będą chcieli się dzielić. Jeśli piszesz edukacyjne posty na blogu lub robisz naprawdę fajne filmy, jesteś na dobrej drodze. Jeśli potrzebujesz pomysłów na treści, których chcą ludzie, poświęć trochę czasu na przeszukanie Internetu.
Szukaj popularnych tematów w Trendach Google.
Przeczytaj niektóre treści swoich konkurentów, jeśli takie mają, zobacz, o czym rozmawiają ludzie w mediach społecznościowych i na forach, takich jak Quora i Reddit, czy grupach na facebooku.
Promowanie treści w mediach społecznościowych to również dobry początek. Im więcej osób ma kontakt z Twoją witryną, tym większe masz szanse, że zdobędziesz link.
Zdobywanie linków do Twojej witryny obejmuje również e-mail. Wyszukaj specjalistów w swojej branży. Być może istnieje publikacja branżowa, która skorzystałaby na napisanym przez Ciebie artykule lub bloger, który udostępniłby Twoją infografikę w powiązanych treściach.

Pozycjonowanie lokalne

I nie zapomnij o lokalnym SEO.
Jeśli masz fizyczną lokalizację swojej firmy lub chcesz mieć ludzi w swoim obszarze usług aby mogli Cię znaleźć, na pewno będziesz chciał skorzystać więc musisz zrobić lokalne seo, aby osoby z najbliższego otoczenia mogły Cię znaleźć, gdy szukają czegoś, co oferujesz. Jeśli kiedykolwiek szukałeś czegoś takiego jak „restauracje blisko mnie”, to z pewnością widziałeś wyniki lokalnych firm.
Pole, które widzisz, ze wszystkimi informacjami o firmie, nazywa się lokalnym 3-pakiem SEO.
Po kliknięciu wyników zobaczysz jeszcze więcej informacji o firmie, a także inne firmy pasujące do Twojego wyszukiwania.
Aby zacząć korzystać z lokalnego SEO, utwórz profil swojej firmy w Google Moja Firma i aktualizuj go informacjami kontaktowymi, godzinami pracy, lokalizacją i wszystkim innym, co ludzie powinni wiedzieć.
Wykonanie tego pierwszego kroku może mieć duży wpływ na lokalną obecność Twojej firmy.
Więc… Czy trudno jest samemu zrobić SEO?
Nie będę kłamać… może być.
Kolejnym aspektem jest techniczne SEO. Wiąże się to z responsywnym projektowaniem stron internetowych, linkami wewnętrznymi, bezpieczeństwem witryny, duplikatami treści i całym szeregiem innych problemów.
Jeśli nie masz ogromnej wiedzy technicznej, polecam współpracę z kilkoma ekspertami, aby zagłębić się w techniczne SEO Twojej witryny. Sprawy mogą stać się bardzo trudne do odkręcenia, jeśli zostaną zrobione źle. Nawet taktyki, o których mówiłem wcześniej, mogą być czasochłonne, zwłaszcza gdy Twój biznes się rozwija. Jeśli próbujesz zrównoważyć SEO z prowadzeniem firmy, łatwo się przytłoczyć nadmiarem zadań.
Mamy ogromny zespół ekspertów gotowych pomóc w pozycjonowaniu Twojej witryny, jeśli zdecydujesz się nie robić tego sam! Po prostu zadzwoń do nas.

5 prostych wskazówek SEO, które pomogą Ci ulepszyć witrynę w niecałą godzinę

Więc skoro trapi Ciebie pytanie jak pozycjonować stronę czy jak pozycjonować sklep internetowy to poniżej masz listę prostych wskazówek do wdrożenia. Bo w sumie, skoro stworzyłeś wyjątkową stronę internetową to gratulacje! Teraz wszystko, co musisz zrobić, to sprowadzić do niej ludzi. Aby Twoja witryna pojawiła się jako jeden z najlepszych wyników w wyszukiwarkach takich jak Google i Bing, musisz zrozumieć świat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek lub SEO.
Chociaż wielu unika tego tematu, w rzeczywistości pozycjonowanie to nie jest przerażający potwór, za jakiego niektórzy go uważają. Pierwszym krokiem we właściwym kierunku jest użycie dokładnego planu żeby wiedzieć jak pozycjonować.
Przy tak wielu dzisiejszych witrynach w sieci nie ma gwarancji, że Twoja witryna zajmie pierwsze miejsce w Google. Istnieje jednak wiele prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć szanse swojej witryny na dobrą pozycję w rankingu.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Jak pozycjonować stronę w 5 krokach:

  •   Wybierz właściwy adres URL
  •   Twórz tytuły i opisy dla każdej strony
  •   Użyj dobrych anchor text
  •   Dodaj tekst alternatywny do wszystkich obrazów
  •   Nadaj swojej witrynie strukturę z odpowiednimi nagłówkami

01. Wybierz właściwy adres URL

Zanim Twoja witryna zostanie uruchomiona, musisz nadać jej nazwę. Znany również jako nazwa domeny, jest to adres, który użytkownicy będą wpisywać, aby znaleźć Twoją witrynę. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które widzą odwiedzający, gdy odwiedzają Twoją witrynę. Dlatego jest to również pierwsze miejsce, w którym Google stara się zrozumieć, o czym jest Twoja witryna i zdecydować, jak ją uszeregować.
Mając to na uwadze, ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie adresy URL stron są czyste i proste.
Idealna domena będzie zawierać nazwę Twojej firmy i być może odpowiednie słowo kluczowe lub dwa, które są istotne dla Twojej firmy. Na przykład, jeśli jesteś wykonawcą, możesz chcieć kupić nazwę domeny, taką jak www.TwojaNNazwaFirmy.pl.

02. Utwórz tytuły i opisy dla każdej strony

Czy wiesz, że możesz napisać unikalny tytuł i opis dla każdej strony swojej witryny? To krótkie teksty, które dokładnie i jasno opisują, czym zajmuje się Twoja firma. Najlepiej byłoby, gdyby były połączone z kilkoma słowami kluczowymi i frazami.
Chociaż tag title i opis meta description nie są widoczne na Twojej stronie, są bardzo ważne dla wyszukiwarek. W rzeczywistości tytuł i opis są jednymi z pierwszych elementów śledzonych przez wyszukiwarki w celu określenia rankingu Twojej witryny. Dodatkowo, gdy Twoja witryna pojawi się na stronie wyników wyszukiwania, internauci przeczytają Twój tytuł i opis, aby dowiedzieć się, o czym jest Twoja witryna i zdecydować, czy ją sprawdzić.

03. Użyj linkowania wewnętrznego i anchor text

Pisząc tekst swojej witryny, zastanów się, gdzie możesz użyć tekstu kotwicy w witrynie. Tekst zakotwiczenia to tekst, który można kliknąć na hiperłączu, za pomocą którego odwiedzający mogą przejść bezpośrednio na inną stronę internetową, zarówno w witrynie, jak i w dowolnym miejscu w Internecie.
Skuteczny tekst kotwicy powinien być używany, aby pomóc użytkownikom poruszać się po witrynie i znajdować to, czego szukają. Powinien również zawierać słowa kluczowe i frazy związane z tym, co robisz. Jeśli na przykład prowadzisz sklep obuwniczy, słowa „Sprawdź nasz wybór butów na lato” na Twojej stronie głównej mogą prowadzić za pomocą tekstu kotwicy do Twojego sklepu internetowego, który jest pełen – zgadłeś – butów letnich.
Tekst zakotwiczenia to świetny sposób na zwiększenie wyników SEO, ale pamiętaj, że nadmierne linkowanie lub kotwice, które tak naprawdę nie pomagają czytelnikom, mogą wywołać czerwone flagi w Google.

04. Dodaj tekst alternatywny do wszystkich obrazów

Wyszukiwarki świetnie czytają tekst w Twojej witrynie, ale nadal nie do końca wiedzą, jak patrzeć na obrazy w Twojej witrynie. Aby zrozumieć, co jest wyświetlane na zdjęciu lub grafice, wyszukiwarki szukają „tekstu alternatywnego”, zwięzłego opisu (nie dłuższego niż kilka słów) każdego obrazu w witrynie. Pisząc tekst alternatywny, pamiętaj o dokładnym opisie tego, co widać na obrazku, ale także spróbuj podać nazwę swojej firmy lub kilka słów kluczowych związanych z tym, co robisz.
Wskazówka dla profesjonalistów: nie musisz pisać tekstu alternatywnego dla obrazów, które są czysto funkcjonalne lub związane z projektem, na przykład obraz tła, który zawiera tylko kształty. Jeśli obraz nie ma nic wspólnego z tematem Twojej witryny, możesz pominąć tekst alternatywny.

05. Nadaj swojej witrynie strukturę z odpowiednimi nagłówkami

Każda strona w Twojej witrynie powinna mieć tytuł, podtytuł i tak dalej. Gdy wyszukiwarki skanują Twoją witrynę, lepiej zrozumieją Twoje treści, jeśli użyjesz prawidłowej hierarchii tekstu. Najistotniejszą częścią jest tytuł Twojej strony i powinieneś zdefiniować go jako H1 (w Edytorze tekstu).
H1 powinien opisywać zawartość strony i nie powinieneś mieć więcej niż jednego H1 na stronę. Starannie wybierz tytuł i nie zapomnij podać głównych słów kluczowych. Po H1 w hierarchii nagłówków następuje H2, H3 itd. Podczas gdy H1 odpowiada Twojemu tytułowi, H2 i H3 odpowiadają odpowiednio Twoim nagłówkom i podtytułom. Im wyraźniejsza struktura tekstu, tym łatwiej wyszukiwarki przetrawią zawartość Twojej witryny.

Jak pozycjonować stronę lub sklep internetowy?

W tej chwili masz już jakiś zarys na czym polega skuteczne pozycjonowanie samemu. Algorytm google to skomplikowany temat ale na szczęście istnieją pewne wytyczne które mogą Ci pomóc. Pamiętaj że sam proces pozycjonowania jest dosyć długi i może Ci w tym pomóc nasza agencja SEO UniqueSEO Marketing Lab.

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania google to coś na co ostrzy pazury każdy z Twoich konkurentów. Ale robot google dobrze wie kogo faworyzować i za co. Oczywiście, jeśli nie chcesz czekać na efekt pozycjonowania to możesz skorzystać z reklam płatnych google ads. Wybierasz zestaw fraz kluczowych i możesz za pomocą strategii ppc zyskać tzw. pozycję 0, czyli tą nad wynikami organicznymi. Tylko pamiętaj, że wtedy pozycja strony w wynikach wyszukiwania utrzymuje się tak długo jak płacisz. Gdy przestaniesz to znikniesz.

Jak pozycjonować stronę samemu w Google za darmo

Okej, masz już sporo wiadomości. Jeśli poświęcisz sporo czasu na naukę to pozycja w wyszukiwarce jaką osiągniesz może być na prawdę zadowalająca. Dla Twojej informacji, mamy także kurs seo online i szkolenie z pozycjonowania samemu stacjonarne. Wtedy masz pewność że możesz zdobyć ruch tak jak my zdobywamy go do naszej strony. Z narzędzi będziesz jeszcze potrzebować google search console i google analytics. Wyszukiwarka google może wtedy stać się dla Ciebie o wiele bardziej zrozumiała.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)