Jak odzyskać konto na fb?

Facebook marketing
Jak usunąć konto na fb
27 kwietnia, 2022
promowanie postów na facebooku
Jak promować post na fb
27 kwietnia, 2022
Sklep na facebooku
ile kosztuje reklama na facebook ads

Jak odzyskać konto na FB Messengerze bez maila i telefonu (czytaj do końca)

Facebook jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Zrzesza miliardy użytkowników. Niestety nawet przy zwyczajnym, codziennym korzystaniu z portalu mogą oni napotkać problem w postaci przejęcia konta przez hakera. Jest to sytuacja, która może bardzo uprzykrzyć życie. Dlatego warto zawczasu wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji i jak odzyskać konto na FB.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Dlaczego utracenie kontroli nad kontem na Facebooku jest tak groźnie?

Nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę z tego, że odzyskanie kontroli nad własnym kontem na Facebooku jest bardzo ważne i trzeba ten proces rozpocząć jak najszybciej. Wszystko dlatego, że osoba, która przejęła kontrolę nad kontem, może sporo namieszać w tym czasie. Wydawać by się mogło, że korzyści, jakie haker może czerpać z przejęcia cudzego konta są nieznaczne.

Tymczasem oszuści często podszywają się pod daną osobę, wysyłając do jej znajomych prośby o przesłanie gotówki bądź też linki ze złośliwym oprogramowaniem.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

W jaki sposób można zabezpieczyć konto przed przejęciem?

Każdy użytkownik Facebooka musi zdawać sobie sprawę z tego, że szansa na utracenie kontroli nad profilem na portalu jest bardzo duża. Dlatego też najważniejsze jest zabezpieczenie konta w taki sposób, by zminimalizować ryzyko wystąpienia tej sytuacji. Podstawą jest stworzenie mocnego hasła, które może stanowić dla hakera barierę nie do pokonania.

Hasło na Facebooku powinno składać się przynajmniej z 8 znaków, które należy odpowiednio zróżnicować. W mocnym haśle powinna występować co najmniej jedna wielka i mała litera, znak specjalny oraz cyfry. Dobrze jest powstrzymać się od stosowania popularnych, znanych słów, wymyślając swoje własne, unikatowe hasło. Nie powinno się używać jako hasła daty urodzenia, imion bliskich osób bądź też nazwy miejscowości.

Zabezpieczeniem przed utratą konta na Facebooku jest także dwuskładnikowa weryfikacja. Dzięki temu haker nie będzie mógł zalogować się do konta przy pomocy hasła, ponieważ portal społecznościowy będzie od niego wymagał podania kodu logowania, który potwierdza zalogowanie się na konto. Kod ten będzie wymagany w sytuacji, kiedy na konto spróbuje się zalogować osoba korzystająca z urządzenia innego niż zazwyczaj.

Jak odzyskać konto na FB?

Każda osoba, która utraciła konto na Facebooku, z pewnością zadaje sobie pytanie, czy można je odzyskać. Jednak pierwszym krokiem, który powinno się wykonać po odkryciu obecności niepożądanych osób na koncie, jest jego zablokowanie.

Czynność może być wykonana zarówno wtedy, kiedy użytkownik ma dostęp do swojego profilu, jak i wtedy, kiedy nie może się na niego zalogować. Wystarczy wejść na stronę centrum pomocy, gdzie znajduje się strona do zgłaszania włamań na konto.

Użytkownik musi wybrać jedną z przedstawionych na liście sytuacji, które doprowadziły do tego, że utracił kontrolę nad własnym profilem. Facebook przeprowadza użytkownika przez cały proces, zadając mu pytania.

Na samym końcu formularza użytkownik zostanie poproszony o numer telefonu bądź też adres email, który był przypisany do utraconego konta. Zostaną na nie wysłane informacje, dzięki którym można zmienić hasło na nowe i odzyskać dostęp do konta.

Sytuacja komplikuje się nieco, kiedy właściciel konta zapomniał adresu email bądź też numeru telefonu, które zostały wykorzystane do założenia konta. Na szczęście zawsze może on skorzystać z dwóch kół ratunkowych, które są gwarantowane przez portal.

Pierwszym ze sposobów jest wykorzystanie dodatkowego adresu email bądź też numeru telefonu, które zostały podane jako zabezpieczenie przy zakładaniu konta. Zdarza się, że i ten sposób okazuje się nieskuteczny.

Na szczęście, portal umożliwia użytkownikom odnalezienie swojego konta poprzez podanie odpowiednich danych w wyszukiwarce. W ten sposób można odnaleźć w czeluściach portalu swoje zhakowane konto i zgłosić je.

Jak odzyskać konto na Facebooku, do którego nie mogę się zalogować?

  1. Przejdź do profilu konta, które chcesz odzyskać.
  2. Dotknij i wybierz Uzyskaj pomoc lub zgłoś profil.
  3. Wybierz pozycję Inny powód i dotknij Dalej.
  4. Dotknij opcji Odzyskaj to konto i postępuj zgodnie z instrukcjami.
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

Podsumowując, wiele osób zastanawia się, jak odzyskać konto na Facebooku. Kradzież konta jest o wiele częstszą sytuacją, niż mogłoby się wydawać. Użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że tylko odpowiednie zabezpieczenia ochronią ich przed tego typu zdarzeniami.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak odzyskać konto na facebooku?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)