Jak odblokować kogoś na fb, lub messengerze (lista zablokowanych)

Sklep na facebooku
Facebook kontakt -W jaki sposób można skontaktować się z Facebookiem?
27 kwietnia, 2022
Sklep na facebooku
Jak usunąć grupę na fb na telefonie i komputerze (blokowanie)
27 kwietnia, 2022
Strategia marketingowa na facebooku
promowanie postów na facebooku

Jak odblokować kogoś na Facebooku?

Facebook to miejsce, w którym spotykają się miliardy użytkowników z całego świata. Z racji tego, że spotykają się tu ludzie różnego rodzaju, bardzo często dochodzi między nimi do różnego rodzaju kłótni i nieporozumień.

W takiej sytuacji Facebook umożliwia im blokadę danych kont z poziomu ustawień profilu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zablokowanie kogoś na Facebooku w każdej chwili można odwołać.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Gdzie można znaleźć listę zablokowanych na Facebooku osób?

Każdy użytkownik Facebooka może znaleźć informacje o tym, jakie konta znajdują się na liście zablokowanych na jego profilu. Ta informacja dostępna jest w ikonie ustawień znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu, zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Wystarczy zajrzeć w sekcję o nazwie blokowanie, by wyświetlić listę zablokowanych osób.

Bardzo często zdarza się, że użytkownicy blokują inne konta niechcący. Na szczęście każdą osobę w dowolnym momencie można odblokować. Wystarczy wejść w listę zablokowanych osób, a następnie odnaleźć tę, którą chcę się z niej usunąć. Obok imienia i nazwiska zablokowanej osoby można znaleźć przycisk odblokowania, po którego kliknięciu znów można obserwować jej zdjęcia, posty i konto

Nie wszyscy użytkownicy wiedzą, że po zablokowaniu użytkownika, automatycznie jest on usuwany z grona znajomych na Facebooku. Konto, które zostało odblokowane, nie wraca do niego z automatu. Aby zablokowana osoba znów znalazła się w gronie znajomych, należy ponownie wysłać do niej zaproszenie.

Jak odblokować kogoś na fb

Dotknij w prawym górnym rogu Facebooka. Przewiń w dół i dotknij Ustawienia. Przewiń w dół do sekcji Prywatność i dotknij opcji Blokowanie. Dotknij opcji Odblokuj obok imienia i nazwiska osoby, którą chcesz odblokować.

Jak odblokować kogoś na fb Messenger

Jeśli chcesz odblokować zablokowaną osobę w aplikacji Messenger META Facebook:

  1. Na ekranie Czaty dotknij swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu.
  2. W menu dotknij Prywatność.
  3. Dotknij Zablokowane konta.
  4. Dotknij imienia i nazwiska osoby, którą chcesz odblokować.
  5. Dotknij Odblokuj wiadomości i połączenia.

Jak odblokować kogoś na FB w telefonie

Oto jak odblokować kogoś na facebooku na telefonie:

  1. Wybierz ikonkę swojego profilu w górnym lewym rogu.
  2. Wybierz „Prywatność”
  3. Wybierz „Zablokowane konta”
  4. Z listy osób wybierz tą, którą chcesz oblokować
  5. Kliknij odblokuj.
Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co wiąże się z zablokowaniem kogoś na Facebooku?

Osoby zadające pytanie, jak odblokować kogoś na Fb, niekoniecznie wiedzą, co wiąże się z samą blokadą. Otóż, osoba dodana do listy blokowanych, nie widzi postów użytkownika poza tymi, które udostępniane są publicznie. Na szczęście Facebook nie informuje zablokowanych osób o tym, że znalazły się na czarnej liście u danego użytkownika.

Czy poza blokadą istnieje inny sposób na ograniczenie użytkownikom dostępu do konta?

Użytkownicy Facebooka muszą zdawać sobie sprawę z tego, że blokowanie użytkowników to niejedyna opcja, która pozwala na ograniczenie dostępu do ich profilu.

Mogą oni skorzystać z między innymi blokowania wiadomości, które powoduje, że zablokowana osoba nie może kontaktować się z nimi za pośrednictwem aplikacji Messenger. Dodatkowo można zablokować wszystkie zaproszenia i prośby wysyłane przez daną osobę. Po zaznaczeniu tej opcji będą one ignorowane z automatu. W taki sam sposób można zablokować także przychodzenie zaproszeń do różnego rodzaju wydarzeń.

Z jakich powodów ludzie blokują się na Facebooku?

Aby móc uzyskać odpowiedź na pytanie, jak odblokować kogoś na Fb, należy najpierw wiedzieć, z jakich powodów te blokady w ogóle są nakładane.

Niestety, nie wszyscy użytkownicy Facebooka mogą pochwalić się dobrymi intencjami. Można tutaj spotkać stalkerów, którzy za punkt honoru biorą sobie pozyskanie jak największej ilości informacji o konkretnych osobach. Interesuje ich nie tylko praca czy zainteresowania, ale także dane osobiste, nawet te wrażliwe. Bardzo często są one wykorzystywane w niecnych celach. Dlatego każda osoba, która budzi podejrzenia, powinna trafić na listę blokowanych.

Duża część osób korzystających z portalu nie zwraca uwagi na to, kto trafia do ich grona znajomych. Dlatego też bardzo często może się zdarzyć, że użytkownik ma w gronie znajomych osoby niepożądane – używające mowy nienawiści, a także udostępniające nieodpowiednie treści. W takiej sytuacji można użytkownika nie tylko usunąć z grona znajomych, ale także zablokować na dobre.

Ponadto na Facebooku można trafić na osoby wyjątkowo nieżyczliwe – negatywnie komentujące zdjęcia czy posty wrzucane na tablicę. Po co psuć sobie nerwy? O wiele lepiej jest otaczać się przyjaznymi, życzliwymi osobami. Te, które z pewnością nie mają dobrych intencji, należy automatycznie blokować, nie zawracając sobie głowy ich hejtem. Podsumowując, opcja blokowania na Facebooku z pewnością jest bardzo przydatna – niemniej jednak warto też wiedzieć, jak cofnąć raz nałożoną blokadę.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak odblokować kogoś na fb, lub messengerze (lista zablokowanych)?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)