Jak działa tinder

Jak zarobić pieniądze
24 sierpnia, 2021
Jak zdobyć pieniądze
24 sierpnia, 2021

Jak korzystać z Tindera?

Tinder to bezpłatna aplikacja randkowa, z której mogą korzystać użytkownicy iOS-a oraz Androida. Potencjalni partnerzy wyszukiwani są w oparciu o aktualną lokalizację użytkownika. Warto dodać, że odległość może być dowolnie ustawiona, dzięki czemu jest możliwe wyszukiwanie nawet daleko mieszkających osób.

Czym jest Tinder?

Osoby, które nam się podobają przesuwamy w prawo, natomiast odrzucamy w lewo. Jeśli obie osoby wpadną sobie w okno to można się skontaktować przez czat. Obecnie większość młodych osób doskonale wie jak działa Tinder (opisać apkę). Aplikacja została założona w 2012 roku, a jej twórcami byli: Chris Gulczynski, Jonathan Badeen, Sean Rad, Whitney Wolfe oraz Joe Munoz. Początkowo Tinder był używany przez lokalną społeczność studencką. Wystarczyło kilka lat, żeby aplikacja zyskała bardzo dużą popularność i zdobyła uznanie na całym świecie. Obecnie niezwykle łatwo jest poznać drugą osobę, ponieważ nie trzeba nawet wychodzić z domu. Oznacza to, że wystarczy zainstalować taką aplikację jak Tinder i nawiązać kontakt. Jest to o tyle łatwe, że wiemy jak druga osoba wygląda, ponieważ udostępnia ona zdjęcia. Po pobraniu aplikacji trzeba się połączyć ze swoim kontem na Facebooku. Oprócz tego Tindera można połączyć ze Spotify oraz Instagramem. Następnym krokiem jest wypełnienie profilu, gdzie trzeba wpisać informacje o zainteresowaniach. To sprawia, że ludzie mogą się więcej o nas dowiedzieć. Można też dodać krótki opis, w którym przedstawimy swoją osobę i podamy czego tak naprawdę oczekujemy. Niektórzy korzystają z tej aplikacji, ponieważ chcą się umówić na szybkie randki, natomiast inni planują nawiązać długoczasową relację. Najlepiej od razu wskazać czego szukamy, ponieważ można w ten sposób zaoszczędzić czas innym. Warto też dodać zdjęcia, ponieważ profile bez zdjęć mają zdecydowanie mniej polubień. Aplikacja randkowa wyszukuje ludzi, którzy znajdują się stosunkowo blisko siebie.

Jak wyszukiwać osoby?

Zasięg jednak można określić samemu, dlatego mogą być też wyszukiwane osoby z trochę dalszych miejscowości. Oprócz zasięgu można też ustawić samodzielnie preferencje, które dotyczą wieku i płci. Na głównym ekranie wyświetlają się profile, które można zaakceptować lub odrzucić. Przesuwając palec prawo – akceptujemy, natomiast przesuwając w lewo – odrzucamy. Możliwość nawiązania prywatnej rozmowy na czacie otwiera się kiedy dwie osoby się wzajemnie zaakceptują. Niestety podstawowa wersja Tinder ma ograniczoną liczbę polubień w ciągu doby. Na szczęście istnieją opcje, które mogą to przedłużyć. W tym celu trzeba wykupić pakiet premium lub gold. W Tinder Plus można przeglądać i lajkować nieograniczoną liczbę profili. Oprócz tego masz pierwszeństwo w wyświetlaniu się innym użytkownikom, a także możesz wyszukiwać osoby w innych lokalizacjach. W pakiecie Tinder Plus dostępna jest także możliwość anulowania decyzji o odrzuceniu lub akceptacji użytkownika. Z pewnością każdemu zdarzyło się choć raz przez przypadek kogoś odrzucić, a potem tego żałowaliśmy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w wersji podstawowej za bardzo nic się z tym już nie da zrobić, ale nowe możliwości otwiera Tinder Plus.

Wersja premium

Znacznie bogatsza jest oferta Tinder Gold, która oprócz tego co Tinder Plus umożliwia także pięć superlajków dziennie oraz funkcję Likes You, która powiadamia nas o tym, kto nas polubił, jeszcze zanim odnajdziemy daną osobę. Już od wielu lat Tinder cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i pozwala singlom zawrzeć nowe znajomości. Jest to świetna opcja dla introwertyków, którzy wstydzą się wychodzić na miasto i poznawać nowych ludzi. Będąc w swoim mieszkaniu znajdują się oni w bezpiecznej przestrzeni, dlatego mogą swobodnie rozmawiać z drugą osobą za pomocą aplikacji. Tinder oprócz zawierania długofalowych znajomości umożliwia też poznanie kogoś na jedną noc. Szybkie randki są ostatnio dosyć popularne, a aplikacja Tinder jeszcze bardziej je promuje. Warto dodać, że z Tindera korzystają nie tylko single. Według badań przeprowadzonych w 2017 roku aż 19% użytkowników pozostaje w związku partnerskim, natomiast 22% w związku małżeńskim. Oznacza to, że ludzie, którzy już kogoś mają, także szukają rozrywki. Oczywiście spotkania nie muszą mieć podtekstu seksualnego, ale to właśnie często jest główny cel wszystkich relacji nawiązanych na Tinderze. Pewne jest, że w ten sposób można najszybciej poznać drugą połówkę, ale trzeba też uważać.

Kto używa Tindera?

Z aplikacji korzystają głównie ludzie zamieszkujący średnie oraz duże miasta. 48% użytkowników Tindera to osoby w wieku od 18 do 24 lat. Jedynie 13% osób korzystających z Tindera mieszka na wsi. Oznacza to, że taka forma poznawania ludzi jest znacznie bardziej popularna w dużych miastach. Tindera mają zainstalowani głównie ludzie ambitni oraz nowocześni, którzy chętnie podejmują wyzwania i nie boją się zmian. Tinder jest bezpłatny jedynie w wersji podstawowej, która ma ograniczoną liczbę polubień. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w 2018 roku Tinder miał więcej niż 20 miliardów par przy 7 miliardach ludzi na świecie. Jest to jednak możliwe, ponieważ na Tinderze można dobierać się w pary z różnymi osobami. Oznacza to, że jedna osoba może mieć nawet kilkadziesiąt lub kilkaset par. Należy też pamiętać, że od sparowania do realnej znajomości jeszcze długa droga. Często rozmowa może się dobrze kleić na czacie, ale kiedy przyjdzie do wymiany zdań w rzeczywistości mogą się zacząć problemy. Oczywiście wszystko przychodzi z czasem i początkowo rozmowy z kobietami mogą przyprawiać nas o dużo stresu. Im częściej jednak będziesz to ćwiczyć, tym lepiej to zacznie z czasem wychodzić. Korzystanie z Tindera jest bardzo proste i nie powinno tak naprawdę nikomu sprawić żadnych problemów.

Interfejs aplikacji

Na szczególną uwagę zasługuje interfejs aplikacji który jest czytelny oraz przejrzysty. Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja, a potem logowanie. Wcześniej do rejestracji potrzebne było konto na Facebooku, ale obecnie można się zarejestrować także przy użyciu numeru telefonu. Po zalogowaniu trzeba edytować swój profil. Koniecznie pamiętaj o dodaniu zdjęć, ponieważ w ten sposób możesz liczyć na zdecydowanie więcej polubień. Zdjęcia są też teoretycznie najważniejszą częścią tego serwisu, ponieważ jako pierwsze przykuwają uwagę. Oczywiście opis także jest ważny, ale bez ciekawych zdjęć nikt nie zwróci na ciebie uwagi. Pewnie, że nie musisz dodawać żadnych zdjęć, ale wtedy jest znacznie mniejsza szansa na to, że ktoś cie polubi. Warto dodać, że niektóre osoby dodają zamiast swoich fotek ilustracje lub animacje. Taki element tajemniczości może oczywiście kogoś zainteresować, ale zdecydowana większość osób przejdzie obok tego obojętnie. Trzeba też zauważyć, że Tinder sam pomaga wybrać zdjęcia na profil. Pobiera je z profilu na Facebooku i można to zrobić zaledwie jednym kliknięciem. Można także skorzystać z funkcji Smart Photos, która pomaga wybrać najlepsze zdjęcia danej osoby.

Wyświetlanie par


Właśnie na tej podstawie ustalona będzie kolejność wyświetlania. Oprócz zdjęcia trzeba także pamiętać o dodaniu opisu. Nie jest on obowiązkowy, ale może pokazać w pewien sposób nasz humor lub inteligencję. Jeżeli będzie intrygujący oraz dowcipny to zdecydowanie zwiększy szanse na poznanie połówki. Opis może zawierać zainteresowania, cechy charakteru, a także to czego szukamy. Jest to też miejsce, w którym należy określić cel posiadania aplikacji Tinder. Może to być znalezienie znajomych, partnera, a także kochanka na jedną noc. Wszystko zależy od twoich osobistych preferencji i tego czego szukasz. Na Tinderze możesz też dodać swoje miejsce pracy, które także w automatyczny sposób pobiera się z Facebooka. Jeśli nie chcesz, żeby ta informacja się wyświetlała to musisz ją usunąć z profilu. Podobnie to wygląda, jeżeli chodzi o ukończone szkoły. Osoby, które nie chcą udostępniać takich informacji muszą pamiętać o tym, żeby je ręcznie usunąć. W niektórych przypadkach konto FB może być połączone z Instagramem i wtedy zdjęcia z tej aplikacji również będą widoczne. Takie powiązanie może być jednak ręcznie usunięte. Każdy użytkownik Tinder może też ustawić jaka jest jego ulubiona piosenka.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)