Instagram zablokowany w Rosji (Twitter, Netflix i Facebook także)

Co to jest pozycjonowanie stron
Co to jest pozycjonowanie stron
14 marca, 2022
Guerilla marketing
Guerilla marketing
14 marca, 2022

W nocy 13 marca zaczęto w Rosji blokować Instagram. 14 marca ruch praktycznie spadł do zera.

Blokadę Instagrama w Rosji potwierdza organizacja monitorująca działalność w internecie NetBlocks.

Rosyjskie instagramerki wpadły w płacz.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Ale już znaleziono rozwiązanie z tej sytuacji. A przynajmniej częściowe ponieważ w sieciach reklamowych i tak ni emogą się już reklamować rosyjskie firmy. Natomiast jedynym obejściem aby zalogować się w rosji do instagrama jest jest VPN.

VPN pozwala na obchodzenie barier czy ograniczeń związanych z krajami. Polega to na tym że dla przykładu dajmy na to Rosyjski rynek, masz obecnie zablokowany instagram, to po włączeniu VPN’a możesz ustawić lokalizację na inny kraj i już masz dostęp.

Rosyjski regulatora internetu Roskomnadzor potwierdził fakt:

Ogłoszone zostało, że Instagram zostanie zakazany w poniedziałek 14 marca 2022 r. , dając użytkownikom dwa dni na migrację

Roskomnadzor jest to rosyjski urząd nadzorujący rynek mediów i usług cyfrowych.

Jako powód podaje się „dyskryminację rosyjskich mediów”, a także kolejny cytat: „materiały informacyjne zawierające wezwania do popełnienia aktów przemocy wobec obywateli Federacji Rosyjskiej, w tym personelu wojskowego”

roskomnadzor instagram twitter facebook meta

Roskomnadzor poinformował użytkowników, że Rosja ma swoje własne konkurencyjne platformy internetowe, w tym sieci społecznościowe VKontakte i Odnoklassniki.

Powód jest dosyć mocny ponieważ firma Facebook Meta oficjalnie odniosła się do stanowiska że pozwalają na pobłażliwe treści które nawet namawiają do śmierci rosyjskich żołnierzy.

Oficjalny komunikat brzmiał:

„As a result of the Russian invasion of Ukraine we have temporarily made allowances for forms of political expression that would normally violate our rules like violent speech such as 'death to the Russian invaders.’ We still won’t allow credible calls for violence against Russian civilians,”

https://www.reuters.com/world/europe/exclusive-facebook-instagram-temporarily-allow-calls-violence-against-russians-2022-03-10/

Czyli w tłumaczeniu na język polski:

„W wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę tymczasowo uwzględniliśmy formy wypowiedzi politycznej, które normalnie naruszałyby nasze zasady, takie jak przemoc, taka jak „śmierć rosyjskim najeźdźcom”. Nadal nie dopuścimy do wiarygodnych wezwań do przemocy wobec rosyjskich cywilów.”

A co na to Instagram?

Netflix, apple coca cola, Mc Donald’s

Od początku inwazji militarnej na Ukrainę biznes w Rosji ogranicza wiele firm z różnych dziedzin, m.in. mediów, telekomunikacji i nowych technologii. Platforma streamingowa Netflix zawiesiła wszystkie rosyjskie projekty i zrezygnowała z praw do rosyjskich produkcji, całkowicie zawieszając w ubiegły weekend dostępność swojej platformy w Rosji.

Apple zawiesił sprzedaż swoich produktów w Rosji i działanie systemu płatności Apple Pay, podczas gdy App Store zablokował rosyjskim serwisom propagandowym Russia Today i Sputnik dostęp do aplikacji. Kilku innych światowych producentów sprzętu i oprogramowania również zawiesiło sprzedaż w Rosji: Dell, AMD, Lenovo, Intel, Ericsson i Nokia. Microsoft wstrzymuje również sprzedaż wszystkich nowych produktów i usług w Rosji. Będzie też nadal wspierać obronę Ukrainy przed cyberatakami.

Wszystkie te działania są w pełni zrozumiałe. Kreml stara się ograniczyć całkowicie przekaz medialny nad którym nie mają kontroli.

Skoro czytasz wpis pt. Seo co to jest , to te wpisy mogą także Ciebie zainteresować:

Social media i media społecznościowe:

Praca agencji:

Kursy i szkolenia:

PS. sprawdź powyżej w linkach nasz Kurs SEO.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)