Hashtagi na fb -jak używać i dodawać popularne # (przykłady, definicja)

Hashtagi na fb -jak używać i dodawać popularne # (przykłady, definicja)

Kurs facebook ads
Hashtagi na fb hashtag facebook #

Jak dodać hashtagi na fb

Chociaż hashtagi są częściej kojarzone z TikTokiem, Twitterem i Instagramem, czasami widzisz je również jak są używane na Facebooku.

Ale czy działają tak samo na Facebooku? A jaką tak na prawdę wartość ma hashtag na platformie FB? Poniżej wszystko, co musisz wiedzieć o używaniu hashtagów w swoich postach na Facebooku.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Hashtag facebook – co to jest i jak działa ###

Hashtagi działają na Facebooku w podobny sposób do TikToka, youtube, Twittera i innych serwisów społecznościowych. Możesz za ich pomocą wyszukiwać i odkrywać interesujące Ciebie tematy.

Na Facebooku przynoszą konkretne rezultaty. Na przykład wyszukiwanie hasła #marketing da Tobie inne wyniki niż wyszukiwanie samego hasła „marketing”.

Facebook używa algorytmu do odrębnego śledzenia hashtagów. Wyszukiwanie z symbolem # wyświetla najnowsze i trafne hashtagi na platformie na samej górze.

Jak używać hashtagi na Facebooku

Tworzenie hashtagów na Facebooku jest dość łatwe. Możesz zmienić wszystko w hashtag, dodając # przed słowem, frazą, akronimem itp.

Na przykład możesz użyć hashtagu ze słowami „kwiaciarnia” i utworzyć #kwiaciarnia.

Gdy użyjesz symbolu #, nad Twoim tagiem pojawi się niebieskie pole, aby podświetlić zawarte w nim słowa. Twój tag zostanie wyświetlony pogrubioną czcionką.

Ważne jest, aby uważać na prawidłowe formatowanie podczas tworzenia i używania hashtagów na Facebooku, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Niektóre ważne zasady, na które należy zwrócić uwagę podczas tworzenia hashtagu, to:

 • Nigdy nie umieszczaj spacji w hashtagu.
 • Unikaj znaków interpunkcyjnych, ponieważ nie można ich kliknąć.
 • Możesz użyć cyfr, na przykład możesz użyć 2023 jako symbolu roku.
 • Zaleca się tworzenie hashtagów na Facebooka, które składają się z jednego słowa lub krótkiej frazy, ponieważ są łatwe do zapamiętania i użycia.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Hashtagi na intagramie

Hashtagi działają inaczej w różnych kanałach mediów społecznościowych. Instagram ma interaktywne #, podobnie jak Facebook. Możesz przejść do paska wyszukiwania i wpisać wybrany hashtag, aby znaleźć odpowiednią treść.

IG jest chyba najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych, która używa hashtagów do umieszczania postów w różnych miejscach, umożliwiając użytkownikom wyszukiwanie powiązanych treści. Aby wyeliminować ryzyko utraty widoczności, użytkownicy zazwyczaj używają pięciu lub więcej hashtagów w poście na Instagramie. Obecny limit to 30 hasztagów.

Możesz też dodać hashtagi w dolnej części podpisu, albo w komentarzu, aby nie pojawiały się na górze, dzięki czemu opis posta wygląda lepiej.

Z drugiej strony Facebook nie jest tak obładowany hashtagami jak IG.

Nasza rada to lepiej używaj hashtagów oszczędnie na Facebooku, ponieważ nie chcesz, aby Twoje posty wyglądały na spam. Użytkownicy na Instagramie są przyzwyczajeni do wielu hashtagów pod podpisem — użytkownicy Facebooka nie.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Hashtagi zwiększają szanse na łatwe znalezienie Twoich postów i stron.

Hashtagi mogą służyć do kategoryzowania treści według tematów i zainteresowań. Na przykład, jeśli piszesz o wydarzeniu globalnym, możesz użyć hashtagu, aby Twoje wpisy były widoczne dla innych osób śledzących to wydarzenie.

Istnieje kilka podstawowych praktyk związanych z hashtagami, których należy przestrzegać podczas korzystania z nich na Facebooku.

 • Używaj hashtagów w zdaniu w sposób naturalny, bez powtarzania fraz. Jeśli naturalnie nie pasuje do zdania, dodaj je na końcu posta.
 • Co więcej, nie używaj wielu słów razem w #. Wiadomo, że najlepsze hashtagi są krótsze i przez to łatwiejsze do zapamiętania.
 • Kilka hashtagów dla jednego tematu może być mylące dla użytkowników. Uprość to, używając mniejszej liczby #, aby Twoi obserwatorzy mogli zrozumieć, co chcesz powiedzieć. Ponadto używaj hashtagów najbardziej odpowiadających Twoim treściom.
 • Na koniec, jeśli chcesz używać hashtagów do zwiększenia zaangażowania, sprawdź ustawienia prywatności. Upewnij się, że Twoja strona na Facebooku jest publiczna.

Jak znaleźć najlepsze hashtagi na Facebooku

Jeśli zamierzasz używać hashtagów na Facebooku, upewnij się, że dodają one wartości Twojemu postowi. Ten, który wybierzesz, powinien być najlepszy w danym kontekście.

Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hashtagów:

 • Sprawdź hashtagi, których używają Twoi obserwujący: Korzystanie z hashtagów, których już używają Twoi obserwatorzy, zapewnia większą widoczność i konwersje w marketingu. Użytkownicy częściej natrafiają na te hashtagi, szukając swoich zainteresowań.
 • Narzędzia online: możesz również znaleźć idealny hashtag, korzystając z wielu usług online. W Internecie jest sporo narzędzi, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie hashtagi.
 • Przeglądaj posty innych: Analizuj strony na Facebooku innych użytkowników. Przejrzyj ich ostatnie posty, aby zrozumieć, jakich hashtagów używają. To da Ci pomysł na listę najlepszych ### dla Ciebie.
 • Przeprowadź badania użytkowników: dowiedz się, czego szukają Twoi docelowi odbiorcy. Używaj popularnych słów i upewnij się, że ludzie wyszukują wybrany przez Ciebie hashtag.
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Czy hashtagi na Facebooku coś dają?

Tak, hashtagi na Facebooku mogą mieć pozytywny wpływ na widoczność Twojego posta i dotarcie do większej liczby odbiorców. Hashtagi na Facebooku działają podobnie jak na innych platformach społecznościowych, takich jak Instagram czy Twitter, poprzez grupowanie postów według określonych tematów.

Jeśli użyjesz hashtagów w swoim poście, użytkownicy, którzy interesują się danym tematem, mogą znaleźć Twój post w wynikach wyszukiwania i wziąć udział w dyskusji lub polubić go. W ten sposób hashtagi mogą zwiększyć zasięg Twojego posta i zainteresowanie nim.

Jednakże, nie należy stosować hashtagów bezmyślnie lub w nadmiarze. Używaj ich umiejętnie, wybierając odpowiednie hashtagi związane z tematem Twojego posta. Zbyt wiele hashtagów lub używanie nieodpowiednich hashtagów może zniechęcić odbiorców i zaszkodzić Twojemu postowi.

Podsumowanie

Hasztagi na FB pomagają rozpowszechniać treści wśród tych, którzy szukają czegoś związanego z Twoim biznesowym słowem kluczowym.

Używaj hashtagów na Facebooku i angażuj swoją społeczność do dzielenia się odpowiednimi historiami i postami.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 111

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!