Google rozszerzenia, przeglądarka chrome extensions

Google gmail, konto, poczta, ustawienia (g suite workspace)
24 sierpnia, 2021
prasa codzienna
Prasa codzienna (dziennik codzienny i zestaw informacji)
24 sierpnia, 2021
Google rozszerzenia
Google rozszerzenia

Google Chrome – funkcjonalne rozszerzenia

Obecnie istnieje wiele ciekawych i funkcjonalnych dodatków do Chrome. Dzięki nim przeglądanie internetu jest wygodniejsze, a realizowanie różnych zadań bardziej efektywne. Google Chrome to współcześnie najpopularniejsza i najchętniej wybierana przez użytkowników przeglądarka internetowa. Minimalizm oprogramowania, szybkość, dbałość o bezpieczeństwo użytkowników oraz niska awaryjność sprawiają, że z przeglądarki korzysta około 2/3 internautów.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jednak jak każdy program oraz aplikacje, tak samo przeglądarkę Chrome można modyfikować i ulepszać. Tym samym zastosowane Google rozszerzenia przyczyniają się do nadania specyficznych możliwości do przeglądarki.

Rozszerzenia do Google Chrome – nowe możliwości

Przeglądarka internetowa Google Chrome w swojej podstawowej wersji posiada standardowy pakiet rozszerzeń, które dedykowane są użytkownikom przez producenta. Jednak dynamicznie rozwijający się rynek appstore, przyczynia się do tworzenia coraz to nowszych, ciekawych, a przede wszystkim funkcjonalnych rozszerzeń, dzięki którym przeglądarka Chrome działa znacznie bardziej efektywnie.

Niewątpliwie większość użytkowników sieci jest bardzo negatywnie nastawiona do uciążliwych reklam, które współcześnie są bardzo drażniące. Czy to wyskakujące znienacka okienka reklamowe podczas przeglądania zawartości strony, czy też automatyczne reklamy podczas oglądania materiału wideo. Tu z pomocą przychodzą właśnie Google rozszerzenia, między innymi AdBlocker, dzięki któremu mamy możliwość automatycznego blokowania uciążliwych reklam.

Niemniej istnieje wiele różnego rodzaju rozszerzeń, jakie ułatwiają i wspomagają użytkowników sieci podczas serfowania po internecie.

Google Chrome – przydatne rozszerzenia

AdBlocker, wspomniany jako przykładowy program, to zdecydowanie podstawowe rozszerzenie, jakie stosowane jest przez większość użytkowników internetu. Do wielu zakątków sieci nie warto wybierać się bez skutecznej wtyczki, która będzie blokowała setki pojawiających się reklam.

Odnosi się to nie tylko do spokoju, ale coraz częściej do bezpieczeństwa. Inwazyjne reklamy stanowią coraz większy odsetek reklam w internecie, co wpływa na komfort przeglądania niektórych stron. Dlatego stosowanie rozwiązań opierających się na blokowaniu reklam poprawia samopoczucie internatów i daje większą przyjemność z podróży sieciowych.

Great Suspender to rozszerzenie, które umożliwia automatyczne zamykanie kart, które nie są używane, zwalniając tym samym zasoby systemu. Jest to świetna wtyczka, szczególnie dla osób, które otwierają wiele kart w jednym czasie, nie zamykając ich później, co może wpływać na spowolnienie działania przeglądarki. Wiele możliwości ręcznego regulowania opcji wtyczki pozwala między innymi na wpisanie na białą listę domen, które mają nie podlegać automatycznemu wyłączaniu. Dzięki dużej ilości dodatków użytkownik może dowolnie, we własnym zakresie personalizować funkcjonowanie rozszerzenia.  

LastPass to kolejne bardzo popularne rozszerzenie jakie dostępne jest dla użytkowników na Google Chrome. Wtyczka jest bardzo popularna wśród użytkowników Google Chrome. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rozszerzenie jest jednym z najlepszych dodatków. Jest to menadżer haseł, dzięki któremu możliwe jest zapisywanie wszystkich haseł w jednym miejscu, co w efekcie pozwala się bezproblemowo logować na odwiedzanych przez użytkowników stronach internetowych.

Tego rodzaju Google rozszerzenia to świetne rozwiązanie dla użytkowników, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo, ale także wygoda w przechowywaniu różnych haseł do witryn internetowych.

Mercury Reader to rozszerzenie pozwalające na bardziej skuteczne czytania. Niejednokrotnie zdarza się tak, że nawet najbardziej wartościowy i ciekawy tekst umieszczony jest na nieczytelnej witrynie.

W takiej sytuacji rozszerzenie Mercury Reader sprawdza się doskonale. Wystarczy zaledwie jedno kliknięcie, aby z ekranu zniknęły wszystko z elementów, które utrudniają skupienie uwagi użytkownika na czytanej treści. Wtyczka pozwala na usunięcie wszystkich reklam, niepotrzebnych ramek i innych dodatków, które wprowadzają niepotrzebne rozproszenie uwagi czytelnika. Dzięki rozszerzeniu w efektywny sposób można stworzyć optymalne warunki do czytania.  

Rozszerzenia Google Chrome – wygoda i funkcjonalność

Współcześnie stosowanie rozszerzeń do przeglądarki Google Chrome to standardowe czynności, jakie podejmują użytkownicy Google. Setki tysięcy rozszerzeń, jakie zaprojektowane są pod przeglądarkę Google Chrome, mogą znacznie ułatwić codzienne korzystanie z internetu.

Z drugiej strony istnieją takie rozszerzenia m.in. szpiegujące, które są nie tylko szkodliwe, ale również niebezpieczne dla użytkowników. Dlatego też, w ramach poprawiania komfortu korzystania z Google Chrome, należy zawsze dokładnie zapoznać się z zasadami działania danego rozszerzenia oraz jego opiniami wśród użytkowników. Instalując tylko sprawdzone Google rozszerzenia, możliwe jest utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, niekiedy kosztem wygody.

Chrome web store to świetne miejsce! Oczywiście powinieneś zainstalować tylko najlepsze rozszerzenia, a nie wszystkie „sugerowane”. I mała uwaga, przycisk dla każdego rozszerzenia jest w chrome schowany i jeśli chcesz dodać ikonkę żeby była widoczna musisz kliknąć w ten „puzel” w prawym górnym rogu ekranu, czyli ikonę rozszerzenia.


Rozszerzenia w google chrome to super sprawa, możesz wyświetlać pomocne informacje czy np adblock do swojej przeglądarki.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)