Google gmail, konto, poczta, ustawienia (g suite workspace)

Google Merchant Center
Konto Google Merchant Center GMC (google shopping ads)
24 sierpnia, 2021
Google rozszerzenia
Google rozszerzenia, przeglądarka chrome extensions
24 sierpnia, 2021
Google gmail

Konto google i skrzynka która posiada adres e-mail na gmailu to super sprawa! W dodatku masz dysk google z opcjami jak m.in. google meet, sheets, i masę innych które za darmo oferuje Ci konto gmail!

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jakie zalety ma google gmail dla firm?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dla zdecydowanej większości przedsiębiorców bardzo istotne znaczenie ma umiejętność korzystnego przedstawienia swojego biznesu. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz większa liczba firm korzysta z narzędzia Google gmail. Jakie są najważniejsze atuty wspomnianego rozwiązania?

Możliwość posiadania profesjonalnego adresu email

Należy mieć świadomość, że Gmail dostępny w usłudze Google Workspace może być nie tylko zwykłą pocztą firmową. Warto wiedzieć, że ustawienia panelu administracyjnego dają znacznie więcej opcji w porównaniu do Gmaila przeznaczonego dla prywatnych osób. Użytkownicy, którzy chcieliby otrzymywać na email x@firma.com wszystkie wiadomości, które są wysyłane na y@firma.com, muszą utworzyć alias.

Wygodny dostęp do kalendarza i terminów spotkań

Jest to kolejny atut przemawiający za korzystaniem z omawianego rozwiązania. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w Gmail dla firm dostępny jest kalendarz, który może zdecydowanie usprawnić pracę całego zespołu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że użytkownicy mogą tworzyć zarówno spotkania, jak i wydarzenia w obrębie wspomnianej aplikacji. Godny uwagi jest fakt, że pracownicy będą znacznie lepiej zarządzać swoim czasem. Świetną opcje jest również ustawienia przypomnieć o najbliższych wydarzeniach. Ponadto pracodawca będzie miał możliwość informowania swoich współpracowników o regularnych spotkaniach czy urlopach.

Przedsiębiorca będzie miał pełną kontrolę nad firmowymi danymi

Warto wiedzieć, że administrator Google Workspace będzie miał możliwość przywrócenia służbowej korespondencji nawet do 25 dni od momentu usunięcia przez daną osobę poczty. Ponadto decydując się na Google Workspace Business Plus firma będzie miała dostęp do narzędzia Google Vault. Należy mieć świadomość, że można będzie dzięki temu dokonywać archiwizacji najbardziej istotnych danych firmy według ustalonych zasad, Nie można zapomnieć o możliwości ich bezpiecznego przechowywania praktycznie przez nieograniczony czas.

Dostęp do większej przestrzeni na dane firmowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że darmowy Gmail daje użytkownikom dostęp do 15 GB przestrzeni w chmurze. Godny uwagi jest jednak fakt, że w przypadku przedsiębiorstwa wspomniana pojemność może nie wystarczyć. Warto wiedzieć, że usługa Google Workspace daje każdemu pracownikowi w wersji Business Starter aż 30 GB miejsca na różne dane. W przypadku Business Standard są to 2 TB, a Business Plus – 5 TB.

Możliwość współpracy w czasie rzeczywistym

Należy mieć świadomość, że użytkownik będzie miał dostęp do arkuszy, dokumentów i prezentacji na dowolnym urządzeniu bez względu czy w określonym momencie ma dostęp do internetu. Ogromnym atutem jest fakt, że członkowie danego zespołu będą mieli możliwość pracy nad jednym dokumentem w tym samym czasie. Bardzo dużym udogodnieniem będzie także opcja polegająca na obserwacji w czasie rzeczywistym ewentualnych zmian wprowadzanych przez pozostałych użytkowników. Nie można zapomnieć, że zmiany będą zapisywały się automatycznie. Przedsiębiorca będzie mógł oczywiście w każdej chwili zarówno sprawdzić historię edycji, jak i przywrócić poprzednią wersję danego pliku.

Podwójne bezpieczeństwo wszystkich firmowych danych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że aspekty związane z prywatnością i bezpieczeństwem mają bardzo istotne znaczenie nie tylko dla firm, ale również indywidualnych użytkowników. Godny uwagi jest fakt, że weryfikacja dwuetapowa pozwala zmniejszyć ewentualne ryzyko związane z nieuprawnionym dostępem do konta służbowego. Istnieje bowiem obowiązkowa autoryzacja za pomocą fizycznego urządzenia. Świetną metodą zabezpieczenia będzie stosowanie kluczy bezpieczeństwa.

Bezcenne wsparcie techniczne

Nie wszyscy mają świadomość, że jest to jedna z najczęściej wymienianych zalet przez użytkowników pakietu Google Workspace. Wspomniana usługa obejmuje bowiem wsparcie techniczne w dni robocze w godzinach od 8 do 18. Należy mieć świadomość, że takiego rozwiązania niestety nie będzie w stanie zaoferować darmowa wersja Gmaila. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku ewentualnych problemów przedsiębiorca może kontaktować się ze wsparciem nie tylko przez chat, ale również e-mail i telefon.

Brak SPAM-u oraz reklam

Warto wiedzieć, że znaczna większość użytkowników poczty Gmail nie jest zainteresowana otrzymywaniem reklam. Osoby korzystające z Google Workspace nie muszą zmagać się z wspomnianymi problemami. Godny uwagi jest bowiem fakt, że usługa Gmail dla firm wyposażona jest w jeden z najbardziej skutecznych filtrów antyspamowych dostępnych na rynku.

Wszystkie firmowe adresy email znajdują się pod odpowiednią kontrolą

Ogromnym atutem omawianego rozwiązania jest także właściwa kontrola adresów firmowych. Przedsiębiorcy doskonale zdaja sobie sprawę, że rotacja pracowników jest praktycznie nieunikniona. Każdy właściciel firmy musi mieć na uwadze wspomniany fakt. Z kolei pełna ochrona wszystkich maili umożliwia zablokować dostęp do poczty użytkownikowi, który zakończył prace na określonym stanowisku.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)