Fmcg -co to znaczy, kto pracuje i jak wygląda marketing/sprzedaż

Opisy kategorii seo
Opisy kategorii seo w sklepie internetowym (przykładowy opis produktu)
29 kwietnia, 2022
Grafika rastrowa
Grafika rastrowa czy wektorowa (potocznie bitmapa, zastosowanie, zalety i wady)
29 kwietnia, 2022
Opisy kategorii seo
Opisy kategorii seo

Co to jest FMCG

FMCG (z ang Fast Moving Consumer Goods) to termin, który określa produkty kupowane regularnie w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb. Po polsku mówi się „produkty szybkozbywalne, dobra szybkozbywalne, produkty szybkorotujące”. Są to głównie żywność, kosmetyki, napoje, alkohol, środki czystości i wyroby tytoniowe.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Kto może pracować w branży fmcg?

Osoby poszukujące zatrudnienia bardzo często na różnego rodzaju portalach internetowych znaleźć mogą ogłoszenia, które dotyczą pracy w branży fmcg. Nie wszyscy jednak wiedzą, co oznacza ten skrót. Otóż, odnosi się on do dóbr szybko zbywalnych. Warto wiedzieć nieco więcej na temat tej branży i warunków zatrudnienia w niej.

Czym jest branża fmcg Fast Moving Consumer Goods?

W dużym skrócie można powiedzieć, że jest to branża, której zadaniem jest zaopatrzenie sklepów w towary pierwszej potrzeby. Są to produkty, które systematycznie znajdują nabywców, stąd też rotują wyjątkowo szybko.

Charakterystyczna dla tego typu produktów jest dość niska cena, która sprawia, że ich sprzedaż odbywa się na masową skalę, dodatkowo w krótkim czasie.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Aby móc zrozumieć, czym dokładnie są produkty fmcg, warto podać ich przykłady. Mowa tutaj między innymi o artykułach spożywczych, wyrobach tytoniowych, napojach, środkach czystości, kosmetykach czy też suplementach diety.

Jak widać, asortyment jeśli chodzi o towary fmcg, jest bardzo zróżnicowany. Są to produkty, po które najczęściej sięgają klienci.

Dobrze wiedzieć także, w jakich miejscach skupia się działalność w branży fmcg. Dotyczy ona głównie powierzchni sklepowych, gdzie dochodzi do codziennych zakupów produktów. Wśród najbardziej popularnych miejsc zajmujących się dystrybucją dóbr fmcg, warto wymienić supermarkety, dyskonty, a także miejsca, gdzie magazynowane i produkowane są towary.

Branża fmcg uznawana jest za stabilną choćby dlatego, że dotyczy produktów pierwszej potrzeby. Niezależnie od panującej na rynku sytuacji, zawsze odnotować można na nie dość duży popyt, a co za tym idzie – wysokie zapotrzebowanie na pracowników produkcji i sprzedaży.

Kto może zatrudnić się w branży fmcg?

Z racji tego, że praca w branży fmcg jest dość stabilna i pewna, nie brakuje osób, które myślą o niej przy planowaniu przyszłej kariery zawodowej.

Ogromną zaletą branży jest fakt, że oferuje ona miejsca pracy zarówno dla doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, jak i tych osób, które dopiero zaczynają budować swoją karierę zawodową.

W zależności od tego, jak szybko kandydat jest w stanie przyswoić sobie potrzebną wiedzę, a także zdobyć wymagane umiejętności, może krok po kroku wspinać się po szczeblach kariery, umacniając swoją pozycję na rynku.

Wysokie kompetencje wymagane są zwłaszcza w przypadku stanowisk typowo kierowniczych, takich jak kierownik marki, analityk sprzedaży, specjalista czy też menedżer.

Osoby, które planują zatrudnić się w branży fmcg, muszą mieć na uwadze, że panuje w niej dość duża konkurencja.

Dlatego trzeba położyć szczególny nacisk na poszerzanie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowych kompetencji zawodowych.

Branża fmcg z szerokimi ramionami wita wszystkie kreatywne osoby, które są w stanie opracować nowatorskie strategie, wdrażać nowoczesne pomysły i proponować rozwiązania, które mają za zadanie przekonać do sprzedawanych towarów jeszcze większą liczbę klientów.

Wszystko po to, by zapewnić danej firmie stabilną i pewną pozycję na rynku. Stąd też śmiało można powiedzieć, że branża fmcg charakteryzuje się dużą dynamiką, ciągłą walką i rywalizacją.

Co to oznacza dla pracownika? Na pewno to, że będzie musiał dołożyć wszelkich starań, by zatrzymać klienta w danym miejscu. Pożądany w branży pracownik doskonale radzi sobie w sytuacjach stresowych i potrafi pracować pod presją czasu.

Jakie cechy powinna posiadać osoba, która chce pracować w branży fmcg?

Można powiedzieć, że branża fmcg charakteryzuje się bardzo dużą dynamiką, stąd też przeznaczona jest dla tych osób, które nie boją się ciężkiej pracy. Świetnie sprawdzą się tutaj pracownicy, którzy zachowują zimną krew w wyjątkowych I niestandardowych sytuacjach.

Nie bez znaczenia jest również kreatywność, a także umiejętność w nawiązywaniu relacji z klientami.

Branża fmcg takim osobom potrafi odwdzięczyć się naprawdę atrakcyjnymi wysokimi zarobkami. Statystyki wykazują, że pracownicy na wyższych szczeblach mogą zarobić przynajmniej dwukrotność średniego krajowego wynagrodzenia miesięcznie.

Oczywiście najwyższymi zarobkami mogą pochwalić się osoby zatrudnione na kierowniczych stanowiskach – oni mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Jak wygląda branża fmcg w dzisiejszych czasach?

Odoby zatrudnione w branży fmcg muszą być czujne i wciąż pracować nad udoskonaleniem strategii rynkowych. Wszystko dlatego, że oczekiwania i gusta klientów zmieniają się z roku na rok.

Gołym okiem da się zauważyć, że obecnie panuje silny trend na żywność ekologiczną, produkty super foods, a także suplementy diety. Stąd też niemałą trudność może sprawić firmom odpowiadanie na potrzeby klientów, a jednocześnie realizacja swoich założeń i celów.

Podsumowując, kariera w branży fmcg z pewnością nie należy do najłatwiejszych, jednak może dostarczyć dużej ilości wyzwań i bodźców. Z pewnością sprawdzą się tutaj osoby, które lubią pracować dynamicznie i pod presją czasu. Kreatywność, sumienność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów – to wszystko z pewnością przyda się w budowaniu swojej kariery.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie FMCG

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)