Definicja e-commerce wikipedia, czy zawiera prawdziwe informacje?

Ecommerce b2b
Ecommerce b2b, platformy w Polsce i na świecie (3 techniki)
25 stycznia, 2022
Najlepszy sklep internetowy
Najlepszy sklep internetowy na świecie i w Polsce (ranking 50)
25 stycznia, 2022
E-commerce wikipedia
E-commerce wikipedia

E-commerce wikipedia, czy zawiera prawdziwe informacje?

Wikipedia to świetne źródło danych, ale często pada zapytanie, czy jest ona typowo teoretyczna (akademicka), czy może się przydać również dla praktyków w akcji?

Przyjrzyjmy się temu.

Po wpisaniu w google hasła E-commerce wikipedia pojawia się strona dotycząca handlu elektronicznego.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Oto definicja ecommerce wg wikipedii:

Handel elektroniczny, e-handel (ang. e-commerce) – rodzaj handlu, prowadzony w internecie. To proces zawierania transakcji handlowych za pomocą internetu (lub innych sieci komputerowych) niezależnie od wykorzystywanych narzędzi czy środków. Towary i usługi są zamawiane przez te sieci, ale płatność i ostateczna dostawa zamówionego towaru lub usługi może być dokonana w sieci lub poza siecią. Transakcje mogą być dokonywane pomiędzy przedsiębiorstwami, osobami indywidualnymi, instytucjami rządowymi lub innymi organizacjami prywatnymi i publicznymi. Do popularnych form handlu elektronicznego należą: sklepy internetowe, serwisy aukcyjne, serwisy ogłoszeniowe. Przedsiębiorstwa oraz instytucje korzystają także z platform przetargowych lub transakcyjnych. Największą w Polsce platformą e-handlową jest Allegro (2019). Sam termin e-commerce wszedł do powszechnego użycia dopiero w 1997 roku, a wykreowany został przez IBM.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny

Sama definicja brzmi bardzo zwięźle i dobrze, niestety reszta wpisu w wikipedii nie ma praktycznych wskazówek co robić jako właściciel ecommerce, abo jako osoba która chce taki biznes otworzyć. Więc jak zacząć e-commerce?

E-commerce jak zacząć

Termin e-commerce pojawił się w latach 60. XX wieku, wraz z rozwojem handlu elektronicznego – kupowania i sprzedawania towarów poprzez transmisję danych – co stało się możliwe dzięki wprowadzeniu elektronicznej wymiany danych. Pięćdziesiąt lat później handel elektroniczny zmienił sposób, w jaki społeczeństwo sprzedaje towary i usługi.

E-commerce stał się jedną z najpopularniejszych metod zarabiania w Internecie i atrakcyjną okazją dla inwestorów. Dla osób zainteresowanych działalnością w sprzedaży internetowej, nasze artykuły stanowią niezwykle pomocne techniki do sukcesu w e-commerce, obejmujące powody jego popularności, główne modele dystrybucji oraz porównanie głównych dostępnych platform e-commerce.

Pod tym linkiem możesz zobaczyć długi wpis e-commerce jak zacząć.

E-commerce wikipedia

Dlaczego ludzie kupują „online”?

  • Niższe ceny: Zarządzanie sklepem internetowym jest znacznie tańsze niż sklep stacjonarny. Zazwyczaj do zarządzania sklepem internetowym potrzeba mniej pracowników, ponieważ internetowe systemy zarządzania umożliwiają właścicielom automatyzację zarządzania zapasami i magazynowaniem niekoniecznie u siebie, a w innych firmach/magazynach. W związku z tym właściciele firm zajmujących się handlem elektronicznym mogą sobie pozwolić na przeniesienie oszczędności kosztów operacyjnych na konsumentów (w formie zniżek na produkty lub usługi), jednocześnie chroniąc swoją ogólną marżę. Ponadto wraz z rozwojem porównywarek cen konsumenci mają większą przejrzystość cen i mogą dokonywać zakupów, zazwyczaj kupując w sklepach internetowych.
  • Dostępność i wygoda: w przeciwieństwie do wielu sklepów stacjonarnych, konsumenci mają dostęp do witryn e-commerce 24 godziny na dobę. Klienci mogą czytać o usługach, przeglądać produkty i składać zamówienia kiedy tylko chcą. W tym sensie zakupy online są niezwykle wygodne i dają konsumentowi większą kontrolę. Ponadto osoby mieszkające w bardziej odległych rejonach mogą składać zamówienia z domu za naciśnięciem jednego przycisku, oszczędzając czas na podróż do centrum handlowego.
  • Szerszy wybór: Przez ostatnie dwadzieścia pięć lat wzrost zakupów online w dużej mierze opierał się na zwiększeniu wyboru. Mając niemal nieskończony wybór marek i produktów do wyboru, konsumenci nie są ograniczeni dostępnością określonych produktów w swoim lokalnym mieście, mieście lub kraju. Przedmioty mogą być pozyskiwane i wysyłane na całym świecie. Co ciekawe, jedno z ostatnich badań wykazało, że konsumenci zaczynają być sfrustrowani witrynami e-commerce, które oferują zbyt duży wybór. Niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, większy wybór prawdopodobnie będzie dobrą rzeczą na dłuższą metę.

Oczywiście e-commerce przynosi konsumentom znaczne korzyści, ale jest również przydatny dla firm.

Dropshipping a tradycyjne metody realizacji zamówień

Dropshipping to świetna opcja, szczególnie gdy zaczynasz od biznesu e-commerce. Zarządzanie przepływami pieniężnymi jest łatwiejsze i zmniejsza się obciążenie pracowników związane z realizacją. To powiedziawszy, sprzedaż hurtowa oferuje długoterminowe korzyści z wyższych marż i daje większe możliwości budowania naprawdę zróżnicowanej marki.

Wniosek

Handel elektroniczny szybko się rozwinął i zmienił się znacznie na przestrzeni lat, dlatego kupujący, inwestorzy i przedsiębiorcy powinni pamiętać o wielu kwestiach. Zrozumienie różnych modeli realizacji, a także zalet i wad różnych platform ma kluczowe znaczenie przy ocenie potencjalnych firm e-commerce na sprzedaż.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)