Artykuły seo (jak pisać teksty, przykłady)

pozycjonowanie w wyszukiwarkach
Pozycjonowanie w wyszukiwarkach
3 lutego, 2022
seo ranking
Seo ranking
3 lutego, 2022
artykuły seo
artykuły seo

Artykuły seo co to jest? Dlaczego powinieneś je pisać? I jak?

Właśnie napisałeś artykuł. I myślisz, że jest całkiem niezły. Ale czy może konkurować z tysiącami innych artykułów w indeksie Google na ten sam temat? W tym poście wyjaśnimy, jak ulepszyć swoje artykuły, aby były najbardziej odpowiednie dla wyników wyszukiwania danej osoby na konkretny temat. Przeczytaj cały ten wpis, aby dowiedzieć się:

 • Co to jest artykuł o SEO
 • Dlaczego warto napisać artykuł pod SEO
 • Jak napisać artykuł z technicznym pozycjonowaniem
Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Teksty SEO co to jest?

Artykuły SEO to napisana treść, taka jak post na blogu, który jest wyświetlany w Twojej witrynie jako strona z unikalnym adresem URL. Artykuł SEO edukuje, informuje i/lub dostarcza rozrywki docelowej grupie odbiorców wiedzą i jakością. Artykuł SEO jest również zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek, dzięki czemu ma większe szanse na dostanie się na pierwszą stronę wyników wyszukiwania.

artykuły seo

Artykuł SEO przykład dlaczego warto pisać w ten sposób

Oto sześć powodów, dla których warto napisać artykuł o SEO.

 1. Treści internetowe są powodem istnienia Google.

Wyszukiwarki takie jak Google przechowują w swoim indeksie strony internetowe, w tym artykuły. Gdy ktoś przeprowadza wyszukiwanie, wyszukiwarka analizuje jego zapytanie i dopasowuje je do najbardziej odpowiednich zindeksowanych elementów. Bez tych stron Google nie miałby nic do pokazania użytkownikom w swoich wynikach wyszukiwania.

 1. Algorytm Google staje się coraz mądrzejszy, ale nadal potrzebuje pomocy.

Artykuł SEO jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania, dzięki czemu może pomóc wyszukiwarkom lepiej zrozumieć, o czym jest temat (więcej informacji na ten temat znajdziesz we wskazówkach Google dla webmasterów). Zwiększa to szansę, że zostanie on uznany za istotny dla zapytania i pojawi się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

 1. Ruch organiczny zwiększa Twoje przychody

Organiczny kanał wyszukiwania generuje sporo ruchu w witrynie.

 1. Możesz określić swoją wiedzę i autorytet w danym temacie.

Google przywiązuje większą wagę do witryn o wysokiej wiedzy i autorytecie, a dobrze napisany artykuł jest jednym z kluczowych sposobów, aby to zademonstrować.

 1. Zachwyć odbiorców.

Artykuły SEO mogą powodować takie rzeczy, jak ponowne odwiedziny w Twojej witrynie, więcej czasu w Twojej witrynie na przeglądanie innych treści i konwersje.

Tworzenie atrakcyjnych i użytecznych treści prawdopodobnie wpłynie na Twoją witrynę bardziej niż jakikolwiek inny z czynników.

 1. Pokonaj konkurencję w wynikach wyszukiwania.

Artykuł zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania wykorzystuje dane, aby go ulepszyć. Dowiedz się, co robią najwyżej oceniane treści na ten sam temat. Wtedy możesz to osiągnąć lub przekroczyć.

Jak napisać artykuł pod SEO? (przykładowe teksty seo)

Aby napisać artykuł pod SEO, potrzebujesz przynajmniej tych dwóch rzeczy:

 • Profesjonalny seo copywriter i ekspert w danej dziedzinie.
 • Narzędzia SEO, które mogą dostarczyć dane potrzebne do optymalizacji treści.

Oto osiem kluczowych kroków do napisania artykułu o SEO.

Krok 1. Zdefiniuj specyfikacje dokumentu.

Najpierw określ podstawowe fakty dotyczące artykułu, takie jak temat, docelowe słowa kluczowe, tytuł meta, opis meta i adres URL.

Krok 2. Twórz fachowo napisane treści.

Google chce, aby wyniki wyszukiwania na pierwszej stronie zawierały element wiedzy fachowej. To dlatego, że Google chce, aby jego użytkownicy byli zadowoleni z wyników. Wysokiej jakości treści również uszczęśliwiają odbiorców.

Fachowość i wiarygodność strony podnosi jej jakość. Upewnij się, że treść w Twojej witrynie jest tworzona lub edytowana przez osoby posiadające doświadczenie w danym temacie. Na przykład udostępnienie źródeł eksperckich może pomóc użytkownikom zrozumieć wiedzę specjalistyczną artykułów.

Użytkownicy lubią treści, które są dobrze napisane i łatwe do zrozumienia.

Musisz unikać:

 • Pisania tekstu z wieloma błędami ortograficznymi i gramatycznymi.
 • Niezrozumiale, albo źle napisane treści

Krok 3. Korzystaj z narzędzi SEO.

Wielu stosujących seo copywriting nie jest przeszkolonych w pozycjonowaniu stron internetowych, więc opanowanie pisania artykułu według wytycznych SEO może być czasochłonne. Dobra wiadomość: istnieją narzędzia SEO, które mogą pomóc w łatwym zoptymalizowaniu ich treści.

Krok 4. Zbadaj słowa kluczowe (inaczej zapytania wyszukiwania).

Co Twoi odbiorcy piszą w pasku wyszukiwania Google, szukając informacji, które masz w swojej witrynie?

Pomyśl o słowach, których może szukać użytkownik, aby znaleźć fragment Twoich treści. Użytkownicy, którzy dużo wiedzą na dany temat, mogą używać w swoich zapytaniach innych słów kluczowych niż ktoś, kto jest nowy w tym temacie.

Chcesz mieć w tekście co najmniej jedno podstawowe wyszukiwane hasło, za pomocą którego zoptymalizujesz swój artykuł, i maksymalnie dwie drugorzędne frazy kluczowe.

W tym miejscu warto zauważyć, że artykuł zostanie naturalnie zoptymalizowany, gdy go napiszesz. Dzieje się tak, ponieważ jeśli napiszesz wystarczająco dużo (jakościowych) słów na dany temat, to automatycznie robisz dobry conent.

Dlaczego więc optymalizować? Aby pomóc Twoim wspaniałym treściom lepiej konkurować w wynikach wyszukiwania. Kiedy używasz konkretnych zapytań słów kluczowych w swoich treściach, może to zasygnalizować Google, że Twoja treść jest bardziej odpowiednia dla zapytania wyszukujących niż inne podobne treści.

Krok 5. Zidentyfikuj i przeanalizuj konkurencję.

Czy wiesz, że Twoja konkurencja online składa się z najwyżej ocenianych stron dla Twoich słów kluczowych? To są strony internetowe, z którymi walczysz o uwagę w wynikach wyszukiwania.

Gdy masz już swoje słowa kluczowe, możesz rozpocząć analizę konkurencji. Korzystając z odpowiednich narzędzi SEO, możesz dowiedzieć się, które strony znajdują się na najwyższych pozycjach w Google dla Twojego zapytania.

Krok 6. Zoptymalizuj treść swojego artykułu SEO.

W tym momencie powinieneś mieć zarówno dobrze napisany artykuł, jak i słowa kluczowe. Nadszedł czas na optymalizację.

Chcesz, aby Twoje słowa kluczowe pojawiały się naturalnie w treści. Zatem pierwszym krokiem jest określenie, gdzie możesz zamienić kilka słów lub fraz na kluczowe terminy.

 • Zawsze upewnij się, że dobrze to się czyta. Umieszczanie słów kluczowych w dowolnym miejscu bez względu na gramatykę może sprawić, że Twój artykuł będzie wyglądał jak spam dla Google i zirytuje czytelników.
 • Optymalizuj treść pod kątem użytkowników, a nie wyszukiwarek. Projektowanie witryny zgodnie z potrzebami użytkowników przy jednoczesnym zapewnieniu, że witryna jest łatwo dostępna dla wyszukiwarek, przynosi pozytywne wyniki.
 • Unikać musisz wstawiania wielu niepotrzebnych słów kluczowych denerwujących lub bezsensownych dla użytkowników.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby słowa kluczowe były równomiernie rozmieszczone w treści od góry do dołu.

Krok 7. Przejrzyj zawartość.

W zależności od wielkości Twojej organizacji, będziesz potrzebować również przeglądu SEO przed opublikowaniem artykułu. Dzięki temu artykuł jest dobrze napisany, wolny od błędów i zgodny z wytycznymi Google.

Pamiętaj, że jeśli akceptujesz posty gościnne, powinieneś przestrzegać tych samych standardów, co treści, które tworzysz we własnym zakresie. Zaniechanie tego może mieć poważne konsekwencje dla jakości witryny.

Śledź wydajność treści

Pisanie artykułu o SEO nie jest podejściem typu „ustaw i zapomnij”. Będziesz chciał śledzić skuteczność tego i uczyć się na podstawie danych.

Korzystając z Google Analytics lub narzędzia SEO, możesz zobaczyć, jak artykuł SEO wypada w wyszukiwarce. Będziesz chciał spojrzeć na takie rzeczy jak:

 • Liczba odsłon strony
 • Średni czas spędzony na stronie
 • Jakie zapytania przynoszą ruch w wyszukiwarce do tego artykułu

Dzięki tym danym dowiesz się, co działa, a co nie, w porównaniu z innymi artykułami, a także zaktualizujesz treść za pomocą nowych, bardziej trafnych słów kluczowych. A poza tym będziesz lepiej konkurować w wynikach wyszukiwania dzięki zoptymalizowanym artykułom.

Tekst seo przykład i wniosek końcowy

Artykuły SEO to wysokiej jakości artykuły zoptymalizowane pod kątem wyszukiwania, napisane zarówno dla czytelników, jak i wyszukiwarek. Te artykuły mają większe szanse na dostanie się na pierwszą stronę wyników wyszukiwania.

Istnieje kilka powodów, dla których warto napisać zoptymalizowany artykuł, w tym zwiększenie ruchu w witrynie z bezpłatnych wyników wyszukiwania.

Dzięki odpowiedniemu procesowi i narzędziom, jesteś na dobrej drodze do zdobycia serca zarówno czytelników, jak i wyszukiwarek.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)