Tworzenie zaplecza seo (PBN, zaplecze private blog network)

seo facebook
Seo facebook
28 stycznia, 2022
Ux seo
Ux seo w pozycjonowaniu
1 lutego, 2022
Tworzenie zaplecza seo
Tworzenie zaplecza seo

Tworzenie zaplecza seo (PBN, zaplecze private blog network)

Napisano już wiele poradników o prywatnych sieciach blogowych PBN czyli w Polsce znane jako zaplecze SEO. Jest wiele teorii jak skutecznie stworzyć prywatną sieć blogową. Tutaj możesz przeczytać nasze podejście, aby zapoznać się ze wszystkimi strategiami które obecnie są bezpieczne, ale najpierw musisz dobrze zrozumieć sedno PBN w SEO i jak linki zwrotne z zaplecza SEO pomagają w szybkim rankingu w wyszukiwarkach.

Podzielimy się z Tobą kilkoma przykładowymi witrynami PBN, abyś wiedział dokładnie, jak one działają.

Ale dlaczego w ogóle zaplecze SEO cieszy się takim zainteresowaniem?

Otóż zarabianie na pozycjonowaniu nie jest łatwe.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to długotrwały proces. A to wymaga umiejętności, doświadczenia oraz inwestycji czasu i pieniędzy.

A tworzenie zaplecza seo jest interesującym tematem.

Jak więc osiągnąć trudny do osiągnięcia cel (zarabianie pieniędzy) za pomocą trudnej do opanowania umiejętności (SEO) i dyskusyjnej techniki (zaplecze seo)?

Cóż, oto prosty przewodnik krok po kroku, który powie Ci, jak to zrobić.

Polecamy poświęcić kilka minut na utrwalenie swojej wiedzy. Nigdy nie wiesz, jakie nowe informacje możesz uzyskać.

Strona zapleczowa co to?

Strona zapleczowa seo, z angielskiego private blog network (PBN) po polsku prywatna sieć blogowa to grupa stron internetowych należących do jednej osoby, ale są one stworzone w sieci tak, że wyglądają na niepowiązane. Strony internetowe w takiej sieci mają wysoki autorytet i wartościowy link juice. Następnie link juice jest przekazywany na Twoją stronę docelową (tzw. money site). W jaki sposób? Za pomocą backlinków. Mówi się na to linkowanie zaplecza.

Twoja główna strona internetowa to strona, dla której chcesz uzyskać ruch i rankingi. Jest to strona internetowa, na której właściciele zaplecza SEO zarabiają pieniądze.

Tworzenie zaplecza seo

Czym jest zapleczówka w SEO?

Dlaczego ludzie chcą utrzymywać i prowadzić wiele witryn? Dzieje się tak, ponieważ posiadanie prywatnej sieci blogowej jest jednym z najprostszych, najszybszych i najskuteczniejszych „technik blackhat” w SEO.

Linkbuilding jest ważny z punktu widzenia rankingów Google. Im więcej wysokiej jakości linków kierujących do Twojej witryny, tym wyższy będzie ranking witryny.

Ale budowanie linków nie zawsze jest łatwe. Publikowanie postów gościnnych i docieranie do portali które na to pozwalają wymaga czasu. A w dodatku kosztuje to dużo pieniędzy.

Zaplecze SEO zapewnia kontrolę. Możesz samodzielnie kontrolować i zarządzać linkami przychodzącymi. A dzięki domenom o wysokim autorytecie masz znacznie większe szanse na sukces.

Dlatego jest to niezwykle ważne z punktu widzenia SEO.

Jednak większość specjalistów SEO każe unikać budowania zaplecza pozycjonerskiego. A wielu nawet uważa ten temat jako coś niebezpiecznego za co można dostać ban od Google.

Najbardziej widocznym argumentem przeciwko zapleczom domen pod SEO jest to, że jest to właśnie sprzeczne z wytycznymi Google dla webmasterów.

Ale czy jeśli coś jest sprzeczne z wytycznymi to jest nielegalne? A właśnie że jedno do drugie nijak się ma,

Oto fakty…

Musisz przestać myśleć o Google jako o czymś „nad nami” które wydaje moralne wytyczne.

Jedynym momentem, w którym Google podaje dokładny sposób pozycjonowania w SERP, jest korzystanie z płatnych reklam PPC google ads. Wytyczne Google dotyczące rankingów organicznych wyników wyszukiwania są dalekie od prawdy. A Google NIE chce, abyś tak łatwo zajmował wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania organicznego. Bo niby jak inaczej wtedy mogliby Cię skłonić do płacenia za reklamy?

Ale nie jestem tutaj, by mówić o polityce w Google. Nie przeszkadza nam też granie według ich zasad. Ale to nie znaczy, że tworzenie zaplecza seo staje się mniej przydatne.

Jeśli korzystasz z sieci prywatnych blogów w pewien sposób o którym Ci opowiem, a treść jest wysokiej jakości, i cenna dla czytelnika, nie robisz nic złego.

Większość ludzi o negatywnych opiniach nie będzie chciała tego słuchać.

Ale jeśli chcesz wykonać właściwy ruch, najpierw musisz zrozumieć SEO PBN i jego skuteczność w tym roku i później.

Gdy zrozumiesz, co to są linki PBN i jak to działa, będziesz mógł wspinać się w rankingach google.

Czy linki zwrotne i strony zapleczowe SEO działają?

Widziałem wiele osób opowiadających negatywnie o swoich przygodach z linkami zwrotnymi z prywatnych blogów. Większość z tych historii ma określoną strukturę.

Wcześniej korzystali z linków zwrotnych z zaplecza seo i dawało im to pożądane rezultaty. Czasami nawet bardziej niż oczekiwali i dużo łatwiej niż sobie wyobrażali.

Ale potem ich strony internetowe zostały uderzone prze „któryś z algorytmów” Google. Gdy Google zaczęło stawać się mądrzejsze i karać PBN, skupili się na innych technikach SEO.

Czy więc linki zwrotne PBN nie działają teraz?

Cóż, działają! I są tak samo skuteczne, jak pięć czy dziesięć lat temu.

Jedyne, co się zmieniło, to fakt że potrzebujesz, aby Twoje treści były wyjątkowe i wartościowe. Której nie da się czytać, bez grafik, zaembedowanych filmów czy wklejonych jako ściana tekstu bez akapitów to content kórego nie da się czytać.

Mówiłem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz. Jeśli prywatne sieci blogowe dają użytkownikom wartość i dają w zamian link juice to pomagają w rankingu i jest to w pełni zrozumiałe. A jeśli zamaskujesz swoje footprinty we właściwy sposób, nie zostaniesz nawet ukarany przez Google.

Jak używać zaplecza do SEO i zarabiania pieniędzy?

Przejdźmy teraz do głównego tematu linkowania z zaplecza seo.

Nie chcę marnować twojego czasu. Oto, co musisz zrobić, aby zdobywać wyższe pozycje w google za pomocą PBN w SEO.

Pierwsze co, to robienie zaplecza pod jedną stronę niezbyt się opłaca. Jest kosztowne i zabiera bardzo dużo czasu. Stąd jeśli masz agencję SEO to wiesz już że każde zaplecze wystarczy dla kilku klientów, a jeśli z zaplecza zrobisz profesjonalny serwis to nie ma tutaj ograniczeń.

Natomiast jeśli masz tylko jedną swoją stronę i wpadłeś na pomysł żeby zrobić dedykowane zaplecze tylko dla siebie to odradzam. Lepiej wynajmij innym część swoich zasobów. Linkowanie do innych domen niż tylko do jednej money site będzie w dodatku wartością dodaną.

Tworzenie zaplecza SEO

Oto przewodnik krok po kroku, jak zacząć robić zaplecze seo:

  • Zacznij od 10 lub więcej blogów.
  • Stosuj mieszane podejście, czyli nowe domeny, jak i te z historią, czyli wygasłe domeny (expired domains)
  • Stosuj inny hosting
  • Stosuj inne IP (może być cloudflare i CDN)
  • Zmienne dane w whois i DNS lookup
  • Inne konta w google search console i google analytics (chociaż osobiście nie zgadzam się z tym, jako agencja i inne z branży, mamy podpięte setki klientów na swoich własnych kontach gmail i nie widać żadnych negatywnych efektów od wielu lat)
  • Publikuj wysokiej jakości content i treści na wszystkich tych blogach.
  • Uzyskaj linki do swojego zaplecza SEO, lub kup wygasłe domeny. Później utrzymuj je i zwiększaj ruch.
  • Ile ruchu to minimum? Celuj w co najmniej 2000 – 3000 wyświetleń miesięcznie to oznaka że strona „jest prawdziwa”.
  • Jeśli robisz zaplecze tylko dla siebie to szybko zobacz to o czym już mówiłem. Dużo pracy, dużo wydatków na utrzymanie… Więc utwórz listę e-mail zawierającą firmy, konsultantów SEO, agencje i innych, którzy mogą szukać okazji do publikowania postów gościnnych. Wyślij im swoją ofertę.

To jest podstawa, szkielet i struktura procesu, którą musisz podążać. Jeśli masz zaufanie do siebie, możesz się teraz rozwijać.

Kolejny krok..

Wybór hostingu pod zaplecze seo

Sporządziliśmy ranking hostingów, gdzie możesz znaleźć najlepszy hosting i serwer dla siebie.

Zapoznaj się z postem powyżej na temat właściwego wyboru, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Jeśli usuniesz jedną rzecz z tej strony, niech będzie to…

Wniosek: czy opłaca się budować zaplecze seo

Pozyskiwanie linków zwrotnych z PBN to naprawdę drażliwy temat. Będą osoby, które będą zachwalać korzystanie z zaplecza seo czyli PBN, aby zwiększyć swój profil linków. Jednak pamiętaj, że istnieje wiele zagrożeń związanych z używaniem linków zwrotnych PBN w działaniach SEO mających na celu podniesienie rankingu witryny. Zamiast tego stosuj zrównoważone podejście do budowania linków SEO, aby kultywować sukces swojej witryny w Internecie. Jasne… te strategie są bardziej czasochłonne i trudniejsze do zrealizowania, ale zapewnią Ci długoterminowe wyniki, które sprawią, że Twoja witryna znajdzie się na szczycie SERP-ów – i utrzyma ją tam.

Co to jest zaplecze SEO?

Korzystanie z prywatnej sieci blogów zbudowanej z wieloklasowego, unikalnego hostingu IP w celu tworzenia linków zwrotnych do witryn, które muszą zwiększyć pozycje i wyniki prac nad SEO witryny. Tworzenie zaplecza seo w swojej historii sięga wielu lat wstecz i jest to jedna z najstarszych praktyk jeśli chodzi o pozycjonowanie stron w internecie.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)