Spadający ruch na stronie, dlaczego Twoja witryna spada w Google

Headless CMS
Headless CMS co to jest i jak wybrać go z głową?
28 kwietnia, 2022
Reklama natywna definicja native adverising
Reklama natywna definicja native advertising – co to jest?
28 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie stron Trójmiasto
Pozycjonowanie reklama

Spadający ruch na stronie, dlaczego Twoja witryna spada w Google

Każdy właściciel strony internetowej chce, aby był na niej cały czas ruch. Jeśli strona nie jest odwiedzana, to staje się bezużyteczna. Jak zatem poradzić sobie w sytuacji, gdy nie ma osób chętnych, które weszłyby na daną stronę i zapoznały się z jej treścią?

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Spadający ruch na stronie

Najbardziej efektywną metodą, która zwiększy ruch na stronie, jest pozycjonowanie. Chodzi o wybranie wartościowych słów kluczowych, po wpisaniu których użytkownik znajdzie daną witrynę. Oczywiście im wyższa pozycja w wyszukiwarce Google, tym szansa na wejście znacząco wzrasta.

Pozycjonowanie powinno być przeprowadzone przez profesjonalną agencję marketingową. W przypadku popularnych słów kluczowych należy uruchomić różne narzędzia służące do pozycjonowania, aby wyprzedzić konkurencję.

Warto jednak zastanowić się także, dlaczego ruch na stronie spadł. Przyczyn może być wiele, dlatego ważne jest, regularne monitorowanie pozycji strony w wyszukiwarce Google. Wiele osób zleca kampanię marketingową, która kończy się po pewnym okresie.

Na rynku pojawiają się firmy konkurencyjne, które uzyskują coraz to wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Należy także zwrócić uwagę w niektórych branżach na sezonowość fraz kluczowych. Aktualność treści zawartych na witrynie jest niezwykle istotna, dlatego powinny być one uniwersalne.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jak można zwiększyć ruch na stronie?

Spadający ruch na stronie można zwiększyć poprzez pozycjonowanie, co już zostało opisane wcześniej. Pozycjonowanie powinno odbywać się przy użyciu odpowiednich narzędzi, a najlepszą metodą jest White Hat SEO.

Skutecznym sposobem jest także wykupienie kampanii reklamowej Google, która zaraz po jej uruchomieniu przynosi bardzo spektakularne efekty. Ważne jest także bieżące monitorowanie treści zawartych na stronie i eliminowanie ewentualnych błędów.

Skutecznym narzędziem do bieżącego monitoringu jest Google Analytics i Google Search Console.

Monitorowanie strony to jedno, ale drugą ważną kwestią jest weryfikowanie konkurencji. Pojawienie się nowych firm z tej samej branży, wymaga sprawdzenia, czy konkurencja nie jest wyżej w wyszukiwarce po wpisaniu konkretnych słów kluczowych.

Jak można to zrobić? Są pewne narzędzia, które znacznie ułatwiają takie działania. Jednym z nich okazuje się SEMrush. Jest to oprogramowanie, które analizuje ruch poprzez weryfikację słów kluczowych. Można także skorzystać z Ahrefs, które analizuje także linki podnoszące pozycję strony.

Spadający ruch na stronie a social media

Oprócz wyszukiwarki Google także media społecznościowe generują duży ruch na stronie. Codziennie miliony użytkowników korzysta z Facebooka czy Instagrama. Dlatego warto także zainwestować w skuteczną kampanię reklamową na social mediach. Poza reklamą można także być aktywnym użytkownikiem i na bieżąco odpisywać innym osobom na komentarze. Warto przy tej okazji dołączyć do różnych grup tematycznych, które skupiają osoby interesujące się daną dziedziną.

Dobrą metodą na zwiększenie ruchu na stronie jest współpraca z blogerami. Znani influencerzy są śledzeni codziennie przez tysiące osób, co może być idealną szansą na wygenerowanie ruchu na stronie.

Dobrej jakości treści na stronie

Strona internetowa bez względu na to, czy ma zachęcić do zakupów, czy do czytania bloga, musi mieć atrakcyjne treści. Właściciel witryny powinien na bieżąco weryfikować aktualność wpisów. Warto przy okazji sprawdzić konkurencyjne strony i zobaczyć, co nowego rywale mają do zaoferowania. Strona musi być w ciągłym ruchu. Dzięki narzędziom do analizy danych można sprawdzić, jakie słowa kluczowe w danym momencie są najczęściej wpisywane. Zainteresowania i gusta użytkowników zmieniają się bardzo szybko, co wpływa na ich wybór.

Niezwykle ważne jest tworzenie treści unikatowych. Dużą uwagę należy zwrócić na to, aby wpisy się nie duplikowały. Powielanie treści bardzo negatywnie wpływa na jakość strony, a Google przy użyciu odpowiednich narzędzi sprawdza content.

Czasami może nawet nałożyć bana na witrynę i nie będzie się ona wyświetlać w ogóle.

Skuteczne pozycjonowanie kluczem do sukcesu

Dobrze zaprojektowana kampania reklamowa znacząco wpływa na ruch na stronie. Najważniejsze jest pozycjonowanie. Chodzi o to, aby treści były uniwersalne i zachęcały do czytania bez względu na porę roku czy modę. Dobrą metodą jest tworzenie wpisów na zewnętrznych serwisach.

Dzięki temu Google wyłapie je jako rekomendacje, a to w konsekwencji przełoży się na wyższą pozycję w wyszukiwarce. Wszystkie wpisy są dokładnie analizowane, dlatego treści, które są nieprawdziwe bądź wprowadzają w błąd, są automatycznie przez Google wyłapywane.

Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?

Największym sprzymierzeńcem w zdobyciu klientów jest Google. Najważniejsze jest to, aby witryna była optymalnie dostosowana do standardów Google.

Najlepszym sposobem jest „oddanie” witryny w ręce specjalistów, którzy będą cały czas monitorować i prowadzić odpowiednie działania optymalizujące stronę. Inne źródła także mogą znacząco przyczynić się do zwiększenia ruchu na stronie. Dlatego nie wolno zapominać o social mediach i tradycyjnej reklamie.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Spadający ruch na stronie, dlaczego Twoja witryna spada w Google?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)