Sklep na facebooku. Czyli jak sprzedawać swoje produkty na fb (jak założyć sklep internetowy)

Jak założyć sklep internetowy
Jak założyć sklep internetowy, poradnik krok po kroku e-commerce (własny biznes)
24 sierpnia, 2021
Shoper sklep internetowy e-commerce (platforma i konfiguracja shopera + integracja)
24 sierpnia, 2021
Sklep na facebooku
Sklep na facebooku

Jak założyć sklep na Facebooku?

Można zaobserwować, że sklep na Facebooku z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ społeczeństwo bardzo chętnie korzysta z nowoczesnych form sprzedaży.

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Sklep na facebooku

Czym dokładnie jest sklep na Facebooku?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to dodatkowa funkcjonalność udostępniona użytkownikom przez największy portal społecznościowy. Należy zaznaczyć, że jest to dodatkowa zakładka na profilu firmowym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby korzystające z wspomnianego rozwiązania mogą znacznie lepiej przedstawić swoją ofertę potencjalnym klientom.

Dlaczego świetnym rozwiązaniem będzie rozwinięcie profilu na Facebooku?

Przedsiębiorcy, których celem jest wypromowanie firmy doskonale wiedzą, że działania marketingowe prowadzone w sieci mogą przynieść mnóstwo korzyści. Ponadto osoby posiadające własny sklep internetowy mogą założyć go również na omawianym portalu społecznościowym. Może być bowiem świetnym uzupełnieniem dotychczasowych działań. Warto wiedzieć, że nie jest to oddzielny profil, który trzeba założyć na Facebooku. Jest to bowiem dodatkowa funkcjonalność, dzięki której możliwe jest rozbudowanie istniejącej strony firmowej na wspomnianym serwisie. Właściciel firmy może w ten prosty sposób przekazać stałym i potencjalnym klientom dodatkowe informacje.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Jakie są zasady działania sklepu na Facebooku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany sklep na Facebooku nie działa w taki sam sposób, co standardowe sklepy internetowe. Istnieje oczywiście możliwość zaprezentowania swoich produktów lub usług. Godny uwagi jest jednak fakt, że cały proces związany ze sprzedażą będzie przeprowadzany poza portalem społecznościowym.

Można bowiem zaoferować potencjalnym klientom jedną z dwóch możliwości. Pierwsza opcja będzie polegała na tym, że użytkownicy będą mogli wysłać wiadomość np. z zapytaniem o funkcje produktu. Z kolei w przypadku wybranie produkty widocznego w sklepie na Facebooku zostaną przekierowane na oficjalną stronę internetową. Dzięki temu będzie mógł zostać przeprowadzony cały proces zakupowy.

Czy warto zdecydować się na założenie sklepu na Facebooku?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że jest to stosunkowo nowa funkcjonalność. Jak doskonale wiadomo każde rozwiązanie ma nie tylko zalety, ale również wady. Godny uwagi jest fakt, że narzędzie jest zarówno darmowe, jak i niezwykle proste w obsłudze.

Dla kogo jest sklep na Facebooku?

Warto wiedzieć, że omawiana funkcjonalność może zostać dodana do profilu praktycznie każdego przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą dowolnych produktów lub usług. Należy zaznaczyć, że Facebook ma liczne ograniczenia. Nie można zatem wyjść z założenia, że sklep firmowy na Facebooku zastąpi rozbudowany sklep internetowy. Może być jednak niezwykle pomocy w działaniach promocyjnych.

Jest to świetna opcja nie tylko dla osób posiadających e-sklepy na zewnętrznych witrynach, ale również młodych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie korzystają ze wspomnianych rozwiązań. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że o przystosowaniu sklepu na Facebooku do potrzeb różnych grup użytkowników świadczy wprowadzenie przez portal społecznościowy metod płatności.

Największe atuty sklepu na Facebooku

Warto wiedzieć, że założenie sklepu na Facebooku jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy, że osoba zainteresowana poświęci trochę czasu. Rozwiązaniem należy się poważnie zainteresować dlatego, że jest bezpłatne. Pozwala także na rozbudowanie i rozmaicenie profilu firmowego. Jest to zatem doskonała możliwość do promocji w mediach społecznościowych. Ponadto przedsiębiorca może w ten sposób w ciekawie przedstawić swoje produkty lub usługi. Ogromnym atutem jest także możliwość integracji z reklamami, które są publikowane na platformie.

Nie wszyscy mają świadomość, że portal społecznościowy udostępnia wszystkim właścicielom sklepów opcję oznaczania poszczególnych produktów w postach, które będą publikowane na profilu firmowym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że użytkownicy mają dzięki temu podwójne korzyści. Osoby zainteresowane zaprezentowanym towarem przez firmę mogą dokonać zakupu przechodząc do karty produktu. Należy również zaznaczyć, że Facebook bardzo docenia takie działania. W ten sposób posty publikowane przez firmę będą zdecydowanie lepiej widoczne przez odbiorców. Oczywiście posty, które zawierają w treści linki przekierowujące do zewnętrznych stron nie będą mogły cieszyć się takim zainteresowaniem. Facebook ogranicza bowiem zasięgi w takiej sytuacji.

Możliwość połączenia sklepu na WooCommerce z platformą Facebook

Jak wiadomo dodawanie wszystkich produktów z oficjalnego sklepu internetowego do sklepu na omawianej platformie może zająć bardzo dużo czasu. Wspomniana niedogodność została jednak stosunkowo szybko dostrzeżona. Osoby, które prowadzą sklep na zewnętrznej witrynie i został on stworzony przy wykorzystaniu WooCommerce, można użyć wtyczki Facebook for WooCommerce i dokonać integracji swojego sklepu z platformą Facebook.

Sklep na fb

Jeśli więc planujesz założyć swój sklep internetowy w social media musisz pamiętać żeby dobrze go skonfigurować. W wielu branżach instagram bardzo dobrze sprzedaje. Dodatkowo prowadzisz konwersacje przez messenger i w ten sposób budujesz zaufanie do swojej firmy. Fanpage to kolejna kwestia, bo musi być prowadzony rzetelnie. Każda sekcja musi być przemyślana, a Twój komunikat musi być czytelny, w stylu kliknij tutaj i wybierz swój produkt.

Konfiguracja jest dosyć prosta, waluta która polecam to ta na jaki kraj sprzedajesz. Jeśli natomiast chcesz bardzo dobrze promować nie tylko na fanpage’u produkty i chcesz żeby ludzie przychodzący do Twojego sklepu internetowego myśleli że to profesjonalny e-commerce to musisz skorzystać z pomocy fachowca. Na przykład naszej.Reklama na facebooku, facebook ads pozwala zdobywać nowych klientów poprzez dopracowany kanał sprzedaży. Pierwszy krok to dobry wybór, a już go poczyniłeś skoro tu jesteś…

Czy warto założyć sklep na facebooku i fanpage

Oczywiście że warto utworzyć swój sklep na fb. Dobry menedżer w ten sposób zgarnia dodatkowy ruch , tylko pamiętaj że regulamin facebooka jest dosyć restrykcyjny. Ponadto warto sprawdzić opcje jakie oferuje platforma zakupowa aby wyświetlać się w najlepszych miejscach.

Załóż swój sklep na facebooku z naszą pomocą!

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)