Sklep na facebooku

Jak założyć sklep internetowy
24 sierpnia, 2021
Shoper
24 sierpnia, 2021

Jak założyć sklep na Facebooku?

Można zaobserwować, że sklep na Facebooku z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ społeczeństwo bardzo chętnie korzysta z nowoczesnych form sprzedaży.

Czym dokładnie jest sklep na Facebooku?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to dodatkowa funkcjonalność udostępniona użytkownikom przez największy portal społecznościowy. Należy zaznaczyć, że jest to dodatkowa zakładka na profilu firmowym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby korzystające z wspomnianego rozwiązania mogą znacznie lepiej przedstawić swoją ofertę potencjalnym klientom.

Dlaczego świetnym rozwiązaniem będzie rozwinięcie profilu na Facebooku?

Przedsiębiorcy, których celem jest wypromowanie firmy doskonale wiedzą, że działania marketingowe prowadzone w sieci mogą przynieść mnóstwo korzyści. Ponadto osoby posiadające własny sklep internetowy mogą założyć go również na omawianym portalu społecznościowym. Może być bowiem świetnym uzupełnieniem dotychczasowych działań. Warto wiedzieć, że nie jest to oddzielny profil, który trzeba założyć na Facebooku. Jest to bowiem dodatkowa funkcjonalność, dzięki której możliwe jest rozbudowanie istniejącej strony firmowej na wspomnianym serwisie. Właściciel firmy może w ten prosty sposób przekazać stałym i potencjalnym klientom dodatkowe informacje.

Jakie są zasady działania sklepu na Facebooku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany sklep na Facebooku nie działa w taki sam sposób, co standardowe sklepy internetowe. Istnieje oczywiście możliwość zaprezentowania swoich produktów lub usług. Godny uwagi jest jednak fakt, że cały proces związany ze sprzedażą będzie przeprowadzany poza portalem społecznościowym.

Można bowiem zaoferować potencjalnym klientom jedną z dwóch możliwości. Pierwsza opcja będzie polegała na tym, że użytkownicy będą mogli wysłać wiadomość np. z zapytaniem o funkcje produktu. Z kolei w przypadku wybranie produkty widocznego w sklepie na Facebooku zostaną przekierowane na oficjalną stronę internetową. Dzięki temu będzie mógł zostać przeprowadzony cały proces zakupowy.

Czy warto zdecydować się na założenie sklepu na Facebooku?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że jest to stosunkowo nowa funkcjonalność. Jak doskonale wiadomo każde rozwiązanie ma nie tylko zalety, ale również wady. Godny uwagi jest fakt, że narzędzie jest zarówno darmowe, jak i niezwykle proste w obsłudze.

Dla kogo jest sklep na Facebooku?

Warto wiedzieć, że omawiana funkcjonalność może zostać dodana do profilu praktycznie każdego przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą dowolnych produktów lub usług. Należy zaznaczyć, że Facebook ma liczne ograniczenia. Nie można zatem wyjść z założenia, że sklep firmowy na Facebooku zastąpi rozbudowany sklep internetowy. Może być jednak niezwykle pomocy w działaniach promocyjnych.

Jest to świetna opcja nie tylko dla osób posiadających e-sklepy na zewnętrznych witrynach, ale również młodych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie korzystają ze wspomnianych rozwiązań. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że o przystosowaniu sklepu na Facebooku do potrzeb różnych grup użytkowników świadczy wprowadzenie przez portal społecznościowy metod płatności.

Największe atuty sklepu na Facebooku

Warto wiedzieć, że założenie sklepu na Facebooku jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy, że osoba zainteresowana poświęci trochę czasu. Rozwiązaniem należy się poważnie zainteresować dlatego, że jest bezpłatne. Pozwala także na rozbudowanie i rozmaicenie profilu firmowego. Jest to zatem doskonała możliwość do promocji w mediach społecznościowych. Ponadto przedsiębiorca może w ten sposób w ciekawie przedstawić swoje produkty lub usługi. Ogromnym atutem jest także możliwość integracji z reklamami, które są publikowane na platformie.

Nie wszyscy mają świadomość, że portal społecznościowy udostępnia wszystkim właścicielom sklepów opcję oznaczania poszczególnych produktów w postach, które będą publikowane na profilu firmowym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że użytkownicy mają dzięki temu podwójne korzyści. Osoby zainteresowane zaprezentowanym towarem przez firmę mogą dokonać zakupu przechodząc do karty produktu. Należy również zaznaczyć, że Facebook bardzo docenia takie działania. W ten sposób posty publikowane przez firmę będą zdecydowanie lepiej widoczne przez odbiorców. Oczywiście posty, które zawierają w treści linki przekierowujące do zewnętrznych stron nie będą mogły cieszyć się takim zainteresowaniem. Facebook ogranicza bowiem zasięgi w takiej sytuacji.

Możliwość połączenia sklepu na WooCommerce z platformą Facebook

Jak wiadomo dodawanie wszystkich produktów z oficjalnego sklepu internetowego do sklepu na omawianej platformie może zająć bardzo dużo czasu. Wspomniana niedogodność została jednak stosunkowo szybko dostrzeżona. Osoby, które prowadzą sklep na zewnętrznej witrynie i został on stworzony przy wykorzystaniu WooCommerce, można użyć wtyczki Facebook for WooCommerce i dokonać integracji swojego sklepu z platformą Facebook.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)