Rozwiązania e commerce [wszystko co musisz wiedzieć]

Najlepszy sklep internetowy
Najlepszy sklep internetowy na świecie i w Polsce (ranking 50)
25 stycznia, 2022
Branża e commerce
Branża e commerce w Polsce (ranking produktów: co sprzedawać)
25 stycznia, 2022
Rozwiązania e commerce
Rozwiązania e commerce

E-commerce to segment, który wykazuje ogromny wzrost.

Wierz lub nie, ale to prawda. Zanim przejdziemy dalej, chcemy wyjaśnić kilka rzeczy.

Czym jest e-commerce?

E-commerce, czyli handel elektroniczny, pozwala ludziom kupować towary i usługi online. Sprzedaż musiała się odbyć online.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co to są rozwiązania e-commerce?

Produkty i usługi, które mogą pomóc firmom handlu elektronicznego w rozwoju i pomyślnym prowadzeniu działalności w Internecie, są często określane jako rozwiązania dla handlu elektronicznego. Obejmuje narzędzia do tworzenia stron internetowych, oprogramowanie do tworzenia sklepów online, platformy do tworzenia stron internetowych online, narzędzia do tworzenia aplikacji mobilnych, a także platformy e-commerce.

Każda firma, która chce sprzedawać swoje produkty i usługi przez Internet, musi zdecydować się na rozwiązania e-commerce, aby wspierać swoją działalność na różnych etapach. Wraz z dostępnością zasobów i wzrostem konkurencji na rynku istnieje kilka rozwiązań e-commerce. Będąc sprzedawcą, Twoim obowiązkiem jest badanie, analizowanie i porównywanie rozwiązań e-commerce oraz wybór tego, który jest bardziej użyteczny.

Jeśli jesteś zmęczony szukaniem najlepszego rozwiązania eCommerce dla swojej firmy, nie jesteś sam. Wiele firm odczuwa ten sam rodzaj frustracji, nie wiedząc, którą platformę wybrać, aby zmaksymalizować swój pomysł na biznes.

Wybór rozwiązania eCommerce online jest ważny, ponieważ musisz czuć się bezpiecznie korzystając z platformy i powinno to być coś, z czym zostaniesz na długo.

Rozwiązania e commerce

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie eCommerce

Nie ma dobrego lub złego sposobu wyboru rozwiązania eCommerce. Musisz zastanowić się, czego potrzebujesz, aby platforma zrobiła jak najwięcej pożytku dla Twojej firmy i oprzeć ją na potrzebach Twojej firmy.

Wybierając platformę eCommerce, będziesz również chciał wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Możliwość integracji z Twoimi stronami internetowymi i mediami społecznościowymi
 • Łatwość nawigacji
 • Metoda płatności
 • Rodzaj sprzedawanych produktów
 • Przyjazność dla urządzeń mobilnych

Te pięć punktów to rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozwiązaniu eCommerce, którego potrzebujesz dla swojej witryny internetowej. Musisz być w stanie szybko zintegrować go ze swoją stroną internetową i platformą społecznościową. Musi być łatwa w nawigacji. Twój sklep internetowy powinien zawierać metodę płatności, której możesz zaufać i z którą czujesz się komfortowo.

Oprócz tego należy rozważyć, czy sprzedajesz produkty fizyczne, które wyślesz do klienta, czy produkty cyfrowe, które pobiorą online.

Przyjazność dla urządzeń mobilnych też jest ważna

Twoja platforma powinna być przyjazna dla urządzeń mobilnych dla Twoich klientów ze smartfonów.
Statystyki pokazują, że w najbliższych miesiącach i latach liczba zakupów mobilnych będzie tylko rosła.
Musisz więc być przygotowany na napływ klientów mobilnych na swoje strony internetowe i upewnić się, że jesteś w stanie pomieścić ich na swojej stronie zakupowej.

RWD w ecommerce jest kluczem

Pamiętaj, że tworzenie doskonałej responsywności na Twoich stronach jest ważne.
W rzeczywistości wielu ekspertów zgadza się, że jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których klienci wracają do Twojej witryny, czy nie.

Posiadanie strony, która nie ładuje się na niektórych urządzeniach lub jest nadmiernie powolna, może zniechęcić potencjalnych klientów do pozostania na Twojej stronie wystarczająco długo, aby dokonać sprzedaży.

Pięć świetnych opcji jako Twoje rozwiązania ecommerce online w zakresie platform

Oto pięć najlepszych rozwiązań do zakupów online i handlu elektronicznego, które możesz sprawdzić.
Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, ale powinieneś po prostu wejść na ich stronę internetową, aby przekonać się, co zrobią i wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Niektóre z nich zajmują wysokie miejsca w rankingu ze względu na swoją popularność, podczas gdy inne dostają wyróżnienie ze względu na ich cechy specjalne lub przedział cenowy.

Oto najpopularniejsze rozwiązania e commerce w zakresie platform sklepowych:

Czym różni się e-commerce od rozwiązań e-commerce?

Rozwiązania e-commerce i e-commerce różnią się od siebie. E-commerce to nowo opracowana metoda prowadzenia biznesu, a rozwiązania e-commerce to usługi, które wspierają tę ideę prowadzenia biznesu.

Mówiąc na poziomie makro, rozwiązania e-commerce można uznać za komponenty usprawniające proces biznesowy i ułatwiające prowadzenie biznesu. Rozwiązania e-commerce są podzbiorem e-commerce, ponieważ wdrażają również e-commerce, aby skutecznie prowadzić swoją działalność.

W ten sposób e-commerce i rozwiązania e-commerce przynoszą sobie nawzajem korzyści i pomagają rozwijać się innym firmom.

Jak działają rozwiązania e-commerce?

Działanie rozwiązań e-commerce całkowicie zależy od ich oferty. Może być oparte zarówno na produktach, jak i usługach.

Mamy:

 • Funkcje oferowane przez ten produkt i sposób, w jaki pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy.
 • Cena produktu i jego różnice w stosunku do innych produktów tego samego typu.
 • Skalowalność sprawdzisz, korzystając z dodatkowych lub zaawansowanych opcji, które mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy.
 • Wsparcie. Chociaż większość sprzedawców produktów tworzy podręczniki użytkownika lub filmy, które ułatwiają korzystanie z produktu, w pewnych okolicznościach wymagana jest pomoc. Sprawdź rodzaj oferowanego wsparcia.

Gdy znajdziesz produkt, porównujesz go z takimi czynnikami, jak:

 • Plany oparte na wolumenach: plany te są ustawione dla różnych klas działalności lub różnych zestawów odbiorców. Są one kategoryzowane i tworzone w ramach analizy rynku wtórnego. Możesz więc je porównać, aby wybrać plan, który wydaje się odpowiedni dla Twojej firmy.
 • Skalowalność: tutaj poznasz funkcje i czy wszystkie te funkcje będą wystarczające dla Twojej firmy
 • Kompatybilność: nawet jeśli produkt nie jest tak skalowalny, musisz sprawdzić, czy jest kompatybilny, aby dostosować wtyczki, aplikacje lub oprogramowanie innych firm. To z pewnością pomoże w rozwoju Twojej firmy; w przeciwnym razie poczujesz się przytłumiony.
 • Usługi dodatkowe: Niektóre firmy e-commerce oferują również usługi e-commerce, aby Twoja firma mogła się rozwijać. Możesz je sprawdzić, ponieważ łatwiej będzie Ci wykonać swoją pracę.
 • Obsługa klienta: usługi oparte na subskrypcji, a także produkty oferują zniżki za długoterminowe umowy.

Z pewnością będziesz potrzebować pomocy dostawców usług e-commerce, którzy pomogą Ci zarządzać zadaniami i rozkładać proces pracy. Wybierając dostawcę usług e-commerce, musisz poprosić o:

 • Umiejętności: Jeśli łączysz się z profesjonalną firmą świadczącą usługi e-commerce, nie musisz się martwić o umiejętności, ale możesz zatrudnić osobę, która pracuje jako profesjonalista.
 • Portfolio osoby, zespołu, czy firmy może pomóc Ci zdecydować, czy chcesz skorzystać z ich usług, czy nie. Portfolio z pewnością mówi więcej niż umiejętności.
 • Recenzje: chociaż recenzje są pisane przez ludzi, sytuacja wygląda inaczej, gdy jedna firma pisze o innej. Dzielą się swoim doświadczeniem i może to być coś, na czym można polegać.
 • Okres świadczenia usług: W biznesie e-commerce istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz polegać na jednej firmie, zamiast próbować swoich sił w tak wielu firmach. Musisz zdecydować o stażu usługi i sprawdzić, czy firma lub zasób będą dostępne dla tego samego.

Podsumowanie

Jakie jeszcze inne rozwiązania ecommerce dodałbyś do tego wpisu?

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)