Przeglądarka Safari apple, iphone windows mac i chrome. Jak pobrać macos download

VPN
Serwer VPN, wirtualna sieć prywatna. Jaki wybrać darmowy czy płatny? Twoja prywatność w internecie
22 sierpnia, 2021
Reklamy na youtube
Reklamy na youtube, kampania reklamowa wideo
22 sierpnia, 2021
Przeglądarka Safari
Przeglądarka Safari
Jak działa przeglądarka safari?

Zalety i wady korzystania z przeglądarki Safari. Co to jest Safari przeglądarka apple?

Safari to przeglądarka internetowa amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego Apple, które znane jest przede wszystkim z produkcji popularnych na całym świecie smartfonów iPhone oraz laptopów MacBook. Właśnie te urządzenia posiadają wbudowaną przeglądarkę Safari. Mimo, że nie jest tak popularna jak inne przeglądarki, np. Google Chrome ma ona wiele zalet oraz jest wybierana przez licznych użytkowników.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Zalety przeglądarki Safari

Safari przeglądarka internetowa użytkowników sprzętu firmy Apple posiada mocne strony takie jak to, że jest bardzo szybka, a przy tym prosta w obsłudze. Dużym udogodnieniem jest także łatwość w przekierowywaniu oraz zapamiętywanie przez system najczęściej odwiedzanych stron, co usprawnia i automatyzuje korzystanie z sieci.

Intuicyjność Safari przeglądarka widoczna jest m.in. w przypadku wysyłania plików lub linków za jej pośrednictwem. Można zrobić to szybciej i w bardziej zsynchronizowany sposób niż w przypadku konkurencyjnych przeglądarek. Inną zaletą są udogodnienia związane z językiem i gramatyką.

Safari rozpoznaje w jakim języku wpisujemy tekst oraz oferuje możliwość skorzystania ze słownika. Ponadto sprawdza poprawność ortograficzną wpisywanych przez użytkowników fraz i daje swoje sugestie. Dla osób, które przy wyborze przeglądarki sugerują się jej estetyką Safari jest bardzo dobrym wyborem. Ta przeglądarka jest bardzo nowoczesna i czytelna oraz posiada interesującą szatę graficzną.

Wady przeglądarki Safari

Mimo licznych zalet Safari posiada też negatywne strony. Jedną z nich jest to, że brakuje w niej wielu popularnych i przydatnych dla użytkowników rozszerzeń, takich jak Gmail oferowany przez przeglądarki Google.

Ponadto stosunkowo trudno porusza się po niej mając wiele kart otwartych jednocześnie, ponieważ nie posiada ona charakterystycznych ikonek, po których można szybko identyfikować odwiedzane strony i używane aplikacje. Oprócz tego, w przypadku przeglądarki Safari nie ma możliwości przypinania kart, czyli przydatnej funkcji, wykorzystywanej przez użytkowników innych przeglądarek.

Safari a Chrome

Mimo że Safari jest domyślną przeglądarką dla sprzętu Apple to wiele osób decyduje się na korzystanie z bardziej znanej przeglądarki – Chrome. Może być to kwestią przyzwyczajenia i wcześniejszych pozytywnych doświadczeń związanych z korzystaniem z przeglądarki oferowanej przez Google.

Przed dokonaniem wyboru warto porównać działanie obu przeglądarek i podjąć decyzję na podstawie własnych doświadczeń. Porównać przeglądarki można biorąc pod uwagę różne aspekty, w zależności od tego co jest dla nas najważniejsze. Jedną z kluczowych kategorii, istotną dla większości użytkowników jest prędkość przeglądarki.

W obecnych czasach nikt nie chce raczej czekać kilka minut na przekierowanie na inną stronę czy pobranie pliku. Zaznaczyć należy, że obie porównywane przeglądarki należą do bardzo szybkich. Przy dokładnych i szczegółowych testach zauważyć można jednak nieznaczną przewagę Chrome. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest bezpieczeństwo w korzystaniu z przeglądarki.

Jeśli chodzi o sprawność usuwania historii wyszukiwania oraz plików cookie obie przeglądarki działają podobnie, jednak przy bardziej zaawansowanych komendach Chrome jest nieco mniej skuteczna niż Safari.

Dla osób ceniących sobie prywatność obie oferują możliwość przeglądania stron w trybie incognito, więc również ten aspekt nie różnicuje zbyt tych przeglądarek. Jeśli chodzi o użyteczność, to ważną przewagą Chrome jest łatwość w poruszaniu się między kartami, które jest tam bardziej intuicyjne i zautomatyzowane niż w przypadku Safari.

Dla większości osób nie jest to jednak czynnik, który może być kluczowy w podjęciu decyzji o wyborze przeglądarki. Inną poddaną analizie stroną jest możliwość synchronizacji, m.in. danych w przeglądarce używanej na komputerze z tą na telefonie, co znacząco ułatwia życie osobom korzystającym z sieci na więcej niż jednym urządzeniu.

Obie przeglądarki bardzo dobrze radzą sobie z tym zadaniem, jednak w Safari odbywa się to szybciej i prościej. Przeglądarka ta używa do tego aplikacji iCloud, która robi to samodzielnie i nie wymaga prawie żadnego działania użytkownika. natomiast jeśli chodzi Chrome to Ty musisz dodać urządzenia, które chcesz z sobą zsynchronizować. Nie jest to wyjątkowo uciążliwe czy pracochłonne, jednak ten aspekt może przemawiać na korzyść Safari.

Czy warto zdecydować się na korzystanie z przeglądarki Safari?

To czy przeglądarka Safari spełni Twoje oczekiwania jest indywidualną kwestią, ponieważ zależy od preferencji. Dla osób przyzwyczajonych do korzystania od wielu lat z innej przeglądarki przestawienie się na Safari z powodu kilku istotnych różnic może sprawić pewną trudność.

Porównując ją z przeglądarką Chrome można zauważyć, że są do siebie podobne jeśli chodzi o kluczowe funkcje i ważne dla użytkowników aspekty. Obie mają swoje mocniejsze i słabsze strony, jednak nie ma między nimi znaczących różnic. Jeśli planujesz zdecydować się telefon lub laptop firmy Apple warto dać szansę Safari. Być może zostanie Twoją ulubioną przeglądarką!

Pamiętaj aby wersja safari była zawsze najnowsza. Każda aktualizacja zawiera ważne dodatki.

Safari 5.1.7 czy nowsze? A może google chrome, firefox na mac os?

Do przeglądania stron internetowych potrzebujesz zaufane oprogramowanie. Wyszukiwarka z którą zdecydujesz się związać musi mieć przyjazny i łatwy interfejs. Mozilla firefox, opera, google chrome, czy safari…

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)