Pozycjonowanie yandex (seo Rosja i Ukraina)

Pozycjonowanie reklama
Pozycjonowanie reklama w sieci – dlaczego SEO i PPC są tak ważne?
18 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie Bing SEO
Pozycjonowanie Bing SEO (kiedy warto?)
18 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie yandex
Pozycjonowanie yandex

Pozycjonowanie yandex (seo Rosja i Ukraina)

Więc jak wygląda pozycjonowanie w Yandex?

Yandex to rosyjska wyszukiwarka internetowa, bliźniaczo podobna do Google. Regularnie korzysta z niej ponad pięćdziesiąt milionów internautów. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy myślą o tym, aby wkroczyć na rosyjski rynek, muszą zadbać o odpowiednią optymalizację strony, zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki Yandex.

Yandex jest piątą co do wielkości wyszukiwarką na świecie. Najpopularniejsza jest w Rosji, Kazachstanie i Białorusi, a także aż do lutego na Ukrainie. Niestety, ze względu na ostatnie konflikty, wyszukiwarka ta została tam zablokowana.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Pozycjonowanie Yandex- na czym polega?

Algorytm wyszukiwarki Yandex jest ściśle tajny. Bardzo ważna jest optymalizacja treści. Przywiązuje się tu ogromną wagę do jakości udostępnianych materiałów, które powinny być angażujące, unikalne i przyjazne dla użytkownika.

Różnice algorytmiczne pomiędzy Yandex a Google zauważyć można przede wszystkim w ilości słów kluczowych, których w przypadku tej ostatniej wyszukiwarki nie może być za wiele. Do ważnych czynników rankingowych zaliczyć trzeba linkowanie wewnętrzne i regularną aktualizację treści.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Nie bez znaczenia jest także szeroko rozumiana użyteczność witryny. Powinna być ona czytelna i zawierać istotne informacje na stronie. Tekst powinien być staranny i ozdobiony, a prezentowane informacje winny być pozbawione elementów, które ograniczają widoczność treści, jak np. agresywna reklama czy krzykliwe biboardy.

Kluczowe informacje powinny być umieszczone w widocznych miejscach.

Pozycjonowanie stron w Yandex

W pozycjonowaniu w Yandex bardzo ważny jest link- building. Polega on przede wszystkim na pozyskiwaniu linków tematycznych, tylko z mocnych witryn, z katalogów zwykłych oraz z katalogów branżowych. Dużą rolę odgrywają tu także artykuły sponsorowane.

Anchory powinny być tylko i wyłącznie oparte o frazy kluczowe. Nie wolno korzystać z konkretnych pytań, ponieważ mogą być za to dawane dotkliwe kary finansowe.

Yandex posiada własne narzędzia dla webmasterów, których funkcje podobne są do tych z Google. Dzięki nim ustawić można mapę witryny, zmienić ustawienia robotów, a także sprawdzić poziom indeksowania witryny oraz dowiedzieć się co grozi za naruszenie zasad.

Trzeba pamiętać, że wyniki wyszukiwania w Yandexie nie są aktualizowane na bieżąco, a datę ostatniej aktualizacji można sprawdzić. Promowane są tu przede wszystkim duże witryny, ponieważ gołym okiem widać jaka jest zależność pomiędzy ruchem na stronie a pozycją. Wiek domeny jest ważnym czynnikiem rankingowym.

W Yandexie dużą rolę odgrywa odległość, dlatego wyszukiwarka ta wyświetla wyniki inne dla różnych lokalizacji.

Jakie narzędzia ma Yandex?

Yandex jest nie tyko wyszukiwarką. Oferuje swoim webmasterom szereg różnych usług i narzędzi. Najważniejszym z nich jest Yandex.Metrica, które pozwala na uzyskiwanie raportów wizualnych, a także nagrań wideo aktywności użytkowników. Pozwala także na śledzenie źródła ruchów oraz skuteczność reklam.

Innym narzędziem jest usługa App.Metrica, czyli narzędzie wykorzystywane do śledzenia i analizy aplikacji mobilnych. Wygodny, przejrzysty panel zawiera informacje na temat użytkowników, a także zachowania aplikacji mobilnych.

Yandex.Direct jest siecią reklamową, która pozwala umieszczać reklamy w wynikach wyszukiwania oraz na stronach użytkowników.

Do innych narzędzi należy Yandex.Money, gdzie można zrealizować płatności online, Yandex Zen czyli usługi rekomendacji, a także serwis z filmami video Yandex.Video, a także Yandex.Flights, czyli wyszukiwarka połączeń lotniczych. W wyszukiwarce Yandex można znaleźć również usługę Map.

Czynniki, które wpływają na ranking stron internetowych w Yandex

Formuła rankingu ciągle się rozwija i bierze pod uwagę coraz więcej czynników. Jest to techniczna optymalizacja strony, jej zawartość tekstowa, region strony, a także komercyjne i behawioralne czynniki rankingu.

Techniczna optymalizacja strony zajmuje się sprawdzaniem tego, czy dana strona spełnia wymagania wyszukiwarki, a także to czy robot ma dostęp do treści, potrzebny do zrozumienia strony i przeskanowania jej.

Yandex

Zawartość tekstowa strony jest odpowiedzialna za kompletność odpowiedzi na zadane pytanie w danej niszy. Najważniejsze są te strony, które potrafią odpowiedzieć na największą liczbę zapytań w branży. Komercyjne czynniki rankingu sprawdzane są wśród stron internetowych, gdzie odpowiadają na zapytanie.

Yandex wybiera te, według niego, są najbardziej zaufane. Na zaufanie do witryny wpływ mają informacje szczegółowe o firmie, warunki świadczenia usług, opinia klientów i partnerów. Natomiast behawioralne czynniki to takie, gdzie użytkownik pokazuje jak zachowuje się na swojej stronie, a także to czy znajdzie to czego szukał, a jeśli nie to czy wraca z powrotem do wyszukiwarki.

Pozycjonowanie w Yandex

Jeśli chodzi o podejście do dzisiejszego SEO w Yandexie można je określić jako techniczne, długofalowe, fundamentalne. Osiągnięcie rezultatów zajmuje trochę dłużej niż w przypadku tradycyjnej wyszukiwarki Google. Odpowiednie planowanie i zaplanowanie pozycjonowania strony internetowej daje jednak zadowalający efekt końcowy.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Pozycjonowanie yandex (seo Rosja i Ukraina)

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Pozycjonowanie yandex (seo Rosja i Ukraina)? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)