Pozycjonowanie reklama w sieci – dlaczego SEO i PPC są tak ważne?

pozycjonowanie shoplo
Pozycjonowanie shoplo (optymalizacja i SEO sklepu)
18 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie yandex
Pozycjonowanie yandex (seo Rosja i Ukraina)
18 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie reklama
Pozycjonowanie reklama

Pozycjonowanie reklama w sieci – dlaczego SEO i PPC są tak ważne?

Chyba każdy, kto działa w sieci doskonale wie, czym jest pozycjonowanie stron internetowych. Wiele osób jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, iż jest ono niezwykle ważne, jeżeli chce się trafić do szerokiej grupy odbiorców. Szczególnie ci, co prowadzą sklepy internetowe, blogi oraz portale usługowe powinni dążyć do tego, by być na jak najwyższej pozycji pod wyszukiwarką.

Dlaczego? Co daje wysoka pozycja w praktyce? Poniżej kilka przydatnych informacji na ten temat poniżej.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Pozycjonowanie reklama

Osoby, które przeglądają strony internetowe kilka razy dziennie z pewnością zauważą, iż w sieci nie brakuje reklam dotyczących pozycjonowanie. Coraz więcej firm ogłasza się, iż pomoże klientom nie tylko w stworzeniu odpowiedniej, dobrej jakościowo strony, ale także zrobią wszystko, by szybko zyskała ona wysoką pozycję w danej wyszukiwarce.

Oczywiście, można pójść na łatwiznę i od razu wykupić miejsce w takim rankingu na danym portalu. Można także dążyć krok po kroku do osiągnięcia zamierzonego celu, jednak trzeba tu podkreślić, iż nie jest to takie proste zadanie jakby mogło się wydawać w praktyce.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Dlaczego warto to zadanie powierzyć fachowcom?

Jak wspomniano powyżej, na rynku nie brakuje firm, które zajmują się profesjonalnie stronami internetowymi oraz ich pozycjonowaniem. Pozycjonowanie reklama jest niezwykle popularna w sieci, dlatego też, że zainteresowanie tym tematem wśród klientów cały czas rośnie.

Co ciekawe, nie tylko nowe, rozpoczynające swoją działalność w sieci firmy chcą zajmować wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarek. Również dobre prosperujące marki chcą, by to właśnie je jako pierwsi klienci dostrzegli, gdy wpiszą dane hasło do okna wyszukiwarki.

Pozycjonowanie, czy reklama?

W związku z powyższym dlatego też profesjonaliści w tej dziedzinie działają kompleksowo.

Od A do Z stworzą oni wizytówkę danej firmy, stronę internetową, baner reklamowy, a także zadbają o to, by marka ta znalazła się na wysokiej pozycji w rankingu. Trzeba przyznać, że na to działanie składa się intensywna i żmudna praca kilku fachowców, którzy muszą sprawdzić rynek, dowiedzieć się, jaka jest konkurencja w danej dziedzinie, a także znaleźć oryginalny pomysł na wypromowanie danej strony.

Jest to czasochłonna analiza innych stron SEO, sprawdzanie, czego oczekuję klienci i stworzenie takiej strony, która będzie wyróżniać się na tle innych.

Zazwyczaj współpraca z taką firmą nie kończy się w dniu „oddania” nowej strony i wysokiej pozycji klientowi. Warto podjąć dłuższą współpracę, by w razie konieczności móc natychmiast zmienić, przekształcić lub naprawić to, co nie działa.

Fachowcy z pewnością dobiorą odpowiednie słowa kluczowe, poprawią jakość danej strony, naprawią mechanizmy jej działania, dostosują ją do danej klienteli, a także zwiększą jej widoczność na różnych portalach społecznościowych.

To ważne, by dana marka dotarła do jak największej liczby odbiorców z różnych stron świata. Z pewnością zależy na tym firmom usługowym, jak i tym, które sprzedają swój towar przez Internet. Ruch na stronie jest w tym przypadku kluczowy.

Wysoka pozycja, wysoki zysk

Dlaczego wysoka pozycja w rankingu powinna być ważna dla każdej firmy?

Przede wszystkim dlatego, że jest to swoista reklama marki, która ma szansę dotrzeć do wielu potencjalnych klientów. Gdy internauta wpisuje w wyszukiwarkę słowo „T-shirt”, zazwyczaj chce znaleźć dobrej jakości, modny i nowoczesny T-shirt w swoim rozmiarze w naprawdę świetnej cenie.

Jakie sklepy mu się pokazują od razu?

Najpewniej kilka pierwszych sklepów to znane marki, które funkcjonują na rynku już od wielu lat i dobrze znane są klientom.

Zdarza się jednak, że wśród nich wyłania się nowa firma, która wbrew pozorom działa na rynku od kilku miesięcy, jednak w swojej ofercie ma świetne produkty w dobrej cenie. Jak ta firma znalazła się w tym miejscu? Usłyszało o niej i dotarło na tą stronę wiele osób z całej Polski.

Być może marka ta wykupiła to wysokie miejsce na portalu. Najpewniej jednak zdziałali tu świetni informatycy, którzy stworzyli stronę i podłączyli do niej znakomite hasła kluczowe, gdyż dzięki nim wielu klientów trafia właśnie na tą nową markę. Dlatego też nie warto na tym oszczędzać.

Lepiej postawić na wysoką pozycję w rankingu, niż na wielki baner reklamowy na stronach internetowych, forach lub na portalach społecznościowych.

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile reklama?

Zatrudnienie profesjonalnej firmy, która pomoże w wypromowaniu się w internecie jest kosztowne. Jednak cenę takiego wsparcia fachowców można porównać do ceny reklamy w telewizji.

Trzeba jednak przyznać, iż reklama w telewizji nie zawsze zwraca uwagę klientów tak, jak porządna strona, czy też wysoka pozycja w rankingu.

Dlatego też wiele osób zajmujących się tworzeniem stron i reklamą firm w sieci zgodnie twierdzi, iż jest to niezwykle ważne, by postawić na tego typu promowanie się w sieci. Pozycjonowanie to narzędzie, które z pewnością pomoże dotrzeć do wielu osób.

Gdy potencjalni klienci wejdą na daną stronę i spodoba im się to, co na niej zobaczą, z pewnością będą na nią wracać. Dzięki tej opcji naprawdę wiele firm świetnie sobie radzi i nie potrzebuje już żadnej innej reklamy.

Reklama Google Ads. Czym się różni Pozycjonowanie od dawnego Adwords

Otóż płatna reklama (nie tylko PPC) daje ruch od razu. Tak jakbyśmy poszli do sklepu od razy i go kupili. Natomiast Pozycjonowanie seo to proces długotrwały. Na początku wymaga inwestycji bez błyskawicznych rezultatów, ale po czasie nie musimy już za to płacić a mamy cały czas ruch.

Czy płatna reklama wpływa na pozycjonowanie organiczne?

Wpływ reklam płatnych na pozycjonowanie np Google Ads czy facebook to mit. Reklamy płatne wpływają na ruch na naszej domenie ale nie jest to czynnik rankingowy.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Pozycjonowanie reklama w sieci – dlaczego SEO i PPC są tak ważne?

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Pozycjonowanie reklama w sieci – dlaczego SEO i PPC są tak ważne? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)