Narzędzia e commerce wspomagające sprzedaż (te niezbędne)

narzędzia e commerce
narzędzia e commerce

Narzędzia e commerce wspomagające sprzedaż (te niezbędne)

Świat zmienia się szybciej, niż wielu ludzi jest w stanie śledzić. Jednak jako ludzie biznesu nie musimy pozostawać w tyle przez zmieniające się realia. Technologia zmieniła świat w prawdziwą „cyfrową dżunglę”, w której wszystko odbywa się online. Handel elektroniczny nadał wymianie towarów i usług zupełnie nowe oblicze.

  • Firmao – Firmao, to polskie oprogramowanie automatyzujące procesy CRM/ERP/WMS dostępne w chmurze. Firmao jest sprzedawane w Polsce i na rynkach zagranicznych już od 13 lat i może poszczycić się dziesiątkami tysięcy zadowolonych użytkowników. Firmao dedykowane jest dla małych i średnich firm, a dzięki modułowej budowie zapewnia unikalną możliwość szybkiego i łatwego dostosowania do specyficznych potrzeb każdej firmy. Firmao może być łatwo zintegrowane z ponad 1000 zewnętrznych systemów IT.
  • Redcart – to nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego, idealne do dropshippingu oraz sprzedaży poprzez Allegro, eBay, Empik czy Carrefour.
  • Shopify – łatwa w obsłudze platforma ecommerce. Oferuje POS – punkt sprzedaży umożliwiający integrację fizycznego sklepu z internetowym oraz możliwość posiadania mobilnej aplikacji do zarządzania firmą
  • Skyshop – Prosty i szybki start w e-commerce. 463 gotowych integracji z hurtowniami. Integracja z Allegro. Bezpłatne wsparcie.
  • Mailerlite – Email marketing jest jedną z form marketingu bezpośredniego, która wykorzystuje do komunikacji pocztę elektroniczną. Zarejestruj się z mojego linku i otrzymaj 1000 darmowych kontaktów.
  • Getresponse – oferuje platformę online z oprogramowaniem do email marketingu, kreatorem landing pages, webinarami itp.

Nie oznacza to jednak, że proces utknął w martwym punkcie. Daleko do tego. Ewolucja e-commerce to ciągły proces. Dlatego ten artykuł został opracowany, aby być na bieżąco z aktualnymi trendami w rozwijających się praktykach e-commerce.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Rozważymy zestaw narzędzi związanych z e-commerce używanych do tej pory. Aby jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości e-commerce, musisz korzystać z tych narzędzi regularnie.

narzędzia e commerce

Czym jest handel elektroniczny?

Handel elektroniczny to po prostu wymiana towarów i usług z mediami elektronicznymi jako kanałem wymiany. Dotyczy to w równym stopniu przekazywania informacji, jak i środków związanych z handlem. E-commerce jest również określany jako E-biznes.

Internet jest głównym placem zabaw, na którym opiera się e-commerce. Transakcje e-commerce mogą dotyczyć tylko firmy lub firmy i klientów. Przykład: firma do firmy (B2B), konsument do konsumenta (C2C), a nawet firma do konsumenta (B2C).

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Czym są narzędzia e-commerce?

Piekarz używa swoich narzędzi i sprzętu, aby jak najlepiej upiec chleb. Bez narzędzi jego profesja staje się prawie niemożliwa. Nawet gdyby to było możliwe, zyski i postęp byłyby poważnie utrudniony. Świat e-commerce staje się coraz trudniejszy w nawigacji.

Aby utrzymać się na swoim, potrzebujesz także innych narzędzi, aby jak najlepiej wykorzystać to, co masz. Te narzędzia, które pomagają zarządzać i promować Twoją obecność w handlu elektronicznym, można nazwać narzędziami handlu elektronicznego.

Od początku istnienia e-commerce pojawiło się i zniknęło wiele narzędzi e-commerce. Istniało kilka narzędzi, które były „na topie”. Zobaczmy więc, jakich „e-narzędzi” musimy użyć w tym roku, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z e-commerce.

Narzędzie do tworzenia witryn e-commerce

Rynki internetowe, takie jak Amazon, czy allegro umożliwiają łatwe dotarcie do witryny, która już przyciąga ruch w e-commerce. Ale to nie jedyny sposób na sprzedaż online. Utworzenie własnej witryny e-commerce zapewnia kontrolę nad brandingiem, prezentacją produktów, projektowaniem i wieloma innymi. Dodatkowo nie musisz płacić prowizji.

Narzędzie do tworzenia witryn e-commerce może pomóc w zaprojektowaniu pięknego sklepu internetowego, stawiając Twoją markę i produkty na czele. Zapewnia również bezpieczny sposób przetwarzania sprzedaży poprzez akceptowanie płatności kartą kredytową.

Na przykład:

Narzędzie do marketingu e-mailowego

E-mail to wciąż jeden z najpotężniejszych kanałów marketingowych. Ponad 80% marketerów używa poczty e-mail do komunikowania się z klientami i potencjalnymi klientami. Aby tworzyć wartościowe, ukierunkowane, spersonalizowane wiadomości e-mail na dużą skalę, potrzebujesz platformy do e-mail marketingu.

Rozważ narzędzie, które integruje się z Twoją platformą e-commerce, dzięki czemu możesz powiązać automatyczne odpowiedzi z zachowaniem klientów.

My polecamy mailerlite.

Rozwiązaniem, które staje się coraz popularniejsze jest korzystanie narzędzi, które pozwalają na prowadzenie działań marketingowych wieloma kanałami. Narzędziem, dzięki któremu w jednym miejscu możemy zautomatyzować email-marketing, segmentować klientów, tworzyć landing pages, używać powiadomień web-push, implementować czaty i wiele innych jest GetResponse. ->link

Oprogramowanie do zarządzania zasobami cyfrowymi

Sprzedaż online wymaga zdjęć, filmów, ilustracji i innych zasobów cyfrowych, które reprezentują Twoje produkty i markę. Platforma zarządzania zasobami cyfrowymi pomaga organizować i udostępniać całą tę zawartość. Zasoby te służą do budowania sklepu internetowego i wspierania działań marketingowych, takich jak reklamy, kampanie e-mailowe, promocje w sklepie.

Systemy umożliwiają zespołom wyszukiwanie treści według słów kluczowych, konwertowanie formatów plików, publikowanie w wielu kanałach i udostępnianie zasobów agencjom, dystrybutorom, sprzedawcom detalicznym i innym współpracownikom.

Redcart – to nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego, idealne do dropshippingu oraz sprzedaży poprzez Allegro, eBay, Empik czy Carrefour.
Shopify – łatwa w obsłudze platforma ecommerce. Oferuje POS – punkt sprzedaży umożliwiający integrację fizycznego sklepu z internetowym oraz możliwość posiadania mobilnej aplikacji do zarządzania firmą
Skyshop – Prosty i szybki start w e-commerce. 463 gotowych integracji z hurtowniami. Integracja z Allegro. Bezpłatne wsparcie.
Mailerlite – Email marketing jest jedną z form marketingu bezpośredniego, która wykorzystuje do komunikacji pocztę elektroniczną. Zarejestruj się z mojego linku i otrzymaj 1000 darmowych kontaktów.
Getresponse – oferuje platformę online z oprogramowaniem do email marketingu, kreatorem landing pages, webinarami itp.

Oprogramowanie do zarządzania informacjami o produkcie

Innym podstawowym narzędziem wymaganym do sprzedaży online są informacje o produkcie. Oprogramowanie do zarządzania informacjami o produkcie pomaga markom przygotowywać dokładne, atrakcyjne wykazy produktów dla ich globalnych kanałów e-commerce.

Oprogramowanie to pomaga w trzech kluczowych obszarach. Po pierwsze, agreguje informacje techniczne z platform inżynieryjnych i produktowych. Po drugie, umożliwia marketerom wzbogacenie informacji o produktach za pomocą zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwania opisów, zdjęć i filmów. Wreszcie, pomaga przesyłać listy produktów do platformy handlu elektronicznego, rynków cyfrowych i innych narzędzi marketingowych.

Narzędzie do zarządzania projektami
Sprzedaż i promocja Twoich produktów online obejmuje wielu interesariuszy, terminy i nakładające się procesy. Utrzymuj swoje projekty zgodnie z kursem dzięki oprogramowaniu do zarządzania projektami. Umożliwia zespołom śledzenie pracy i zarządzanie nią od początku do końca oraz zapewnia wgląd w terminy i kamienie milowe projektu. Narzędzia do zarządzania projektami mogą pomóc Twojemu zespołowi w efektywnym planowaniu i zrozumieniu zakresu projektu oraz obowiązków.

Narzędzia do śledzenia zapasów

Rosnąca sprzedaż przy jednoczesnym zarządzaniu poziomami zapasów może być trudną w równowadze. Istnieją dwa rodzaje oprogramowania powszechnie używanego do zarządzania zapasami: kompleksowa platforma planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) lub dedykowany system zarządzania zapasami i magazynem.

Platforma ERP obsługuje śledzenie zapasów oprócz innych codziennych czynności biznesowych, takich jak księgowość, zaopatrzenie i zarządzanie ryzykiem. System zarządzania zapasami to specjalistyczne narzędzie do integracji Twoich zamówień z głównymi systemami e-commerce.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z rozwiązania ERP, narzędzia do śledzenia zapasów, czy z obu tych rozwiązań, potrzebujesz inteligentnego rozwiązania do synchronizacji zamówień z inwentarzem i platformą e-commerce.

Narzędzia obsługi klienta

Sercem każdego dobrego biznesu są klienci. Dlatego tak ważne jest, aby być gotowym na wsparcie ich pytań i potrzeb. Narzędzie do obsługi klienta może pomóc Ci zaangażować ich za pośrednictwem wiadomości tekstowych, telefonu komórkowego, poczty e-mail, czatu na żywo i mediów społecznościowych. Ponadto baza wiedzy może pomóc Twoim klientom szybko znaleźć informacje potrzebne do podjęcia decyzji.

Poszukaj platformy obsługi klienta, która obsługuje wszystkie sposoby, jakimi Twoi klienci chcą się z Tobą kontaktować.

Nagrody i program poleceń dla e-commerce

Nagradzaj swoich wiernych klientów i zachęcaj nowych kupujących do powrotu dzięki promocjom, polecaniu znajomego, punktowym programom nagród i statusowi VIP. Nawet jeśli jesteś nowy w świecie narzędzi internetowych e-commerce, ustawienie wartości punktów lojalnościowych i innych promocji może być proste dzięki odpowiednim narzędziom nagród i poleceń.

Narzędzia e-commerce managera

Z niektórych platform korzystają praktycznie wszyscy profesjonaliści z branży e-commerce. Należą do nich Google Search Console, Google Tag Manager, śledzenie e-commerce w Google Analytics oraz integracje z systemami e-commerce i rozwiązaniami płatności online. Pomocny jest także baselinker, freshdesk allegro i zapier.

Google Data Studio to intuicyjne narzędzie do wizualizacji danych umożliwiające prezentację raportów opartych na Google Analytics. Wreszcie, Google Optimize pomoże Ci przeprowadzić skuteczne testy A/B. Niektórzy używają także brand24 i google alerts żeby śledzić wzmianki o swojej marce.

Korzystanie z odpowiednich narzędzi e-commerce może pomóc w zaprezentowaniu klientom profesjonalnego wizerunku, zautomatyzować żmudne ręczne zadania oraz zapewnić uporządkowanie i łatwy dostęp do informacji biznesowych. Wiele z tych narzędzi ma bezpłatne okresy próbne lub wersje demonstracyjne, więc w pełni wykorzystaj wszelkie oferty, aby przekonać się, które są odpowiednie dla unikalnych potrzeb Twojej firmy. W kolejnym wpisie poruszymy temat: narzędzia umożliwiające tworzenie e-sklepu.

W UniqueSEO oferujemy połączone rozwiązania, które pomogą Ci szybciej wprowadzać treści na rynek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z zespołem UniqueSEO już dziś!

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!
Narzędzia e commerce wspomagające sprzedaż (te niezbędne)
Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia, zapamiętując Twoje preferencje. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.
Czytaj więcej