Marketplace sklep internetowy -co to jest? Sprzedawaj towary na całym świecie w wielu miejscach jednocześnie (definicja, przykłady jak korzystać)

Marketplace sklep internetowy -co to jest? Sprzedawaj towary na całym świecie w wielu miejscach jednocześnie (definicja, przykłady jak korzystać)

Facebook marketplace
największe sklepy internetowe na świecie

Marketplace sklep internetowy -co to jest? Sprzedawaj towary na całym świecie w wielu miejscach jednocześnie

Inwestycje w marketing zawsze pochłaniają duże ilości gotówki. Nie inaczej jest, kiedy prowadzimy sklep internetowy. Co w takim razie zrobić, jeśli nasz budżet nie pozwala nam na reklamę z prawdziwego zdarzenia? Z pomocą przychodzi marketplace.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Co to jest marketplace?

Marketplace to platforma, na której sprzedawcy i kupujący mogą handlować towarami lub usługami. Platformy te umożliwiają sprzedawcom wystawianie swoich produktów w jednym miejscu, a kupującym przeglądanie i porównywanie ofert od wielu sprzedawców. Marketplace’y często oferują różne narzędzia dla sprzedawców, takie jak narzędzia do zarządzania sklepem, wsparcie dla procesu płatności i opcje dostawy. Popularne marketplace’y to np. Amazon, eBay, Alibaba, Etsy czy Zalando.

Marketplace jest platformą oferującą towary sprzedawców internetowych wielu branż w jednym miejscu, gdzie zakupów mogą dokonywać klienci. Kupujący darzą zaufaniem to miejsce, a sprzedający doceniają możliwość zareklamowania swojego produktu, nie angażując zbyt dużych środków finansowych na marketing. Wadą tej platformy są ogromna konkurencja sprzedawców oraz walka cenowa.

Niewątpliwą zaletą dla sprzedawców jest system rozliczeniowy, jakim jest model prowizyjny. Sprzedawca może czuć się spokojny, ponieważ płaci prowizję dopiero w momencie sfinalizowania sprzedaży produktu.

Ty jako sprzedawca możesz sprzedawać swoje towary w kilku miejscach jednocześnie i to na całym świecie!

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Zasada działania marketplace

Głównym celem działania tejże platformy jest przedstawienie ofert zgodnych z potrzebami klientów, a następnie przekierowanie ich na stronę danego sprzedawcy.

Poprzez zdobycie przez marketplace szczegółowych informacji, dopasowuje on wynik wyszukiwania do potrzeb klienta. W ten sposób bardzo szybko może odszukać to, czego potrzebuje w danym momencie.

Pomocne w tym jest filtrowanie wyników oraz sortowanie według ceny, a także czasu dostawy. Obowiązkiem właściciela sklepu marketplace są między innymi:

 • dodawanie oraz zatwierdzanie nowych sprzedawców
 • ustalanie prowizji od sprzedaży
 • kontrola profili sprzedawców
 • analiza statystyk związanych ze sprzedażą.
Facebook marketplace

Po wykupieniu abonamentu, sprzedawca może zająć się dodawaniem produktów i zarządzaniem ofertą sprzedaży. Może w swobodny i dla siebie dogodny sposób kontrolować sposób wysyłki, ceny, a także rodzaju dostawy. Sprzedawca zyskuje dostęp do danych klientów, raportów zamówień oraz sprzedaży.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Kto może stworzyć e-commerce typu marketplace?

Jeśli nie chcesz lub nie możesz zainwestować dużych środków pieniężnych w stworzenie tego typu platformy, to marketplace będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Do Twoich obowiązków zostanie tylko zbudowanie miejsca, w którym sprzedawcy i klienci odnajdą przyjazne miejsce do wspólnych transakcji. Nie możesz zapominać o sile reklamy strony oraz wysokiej pozycji w Google.

Najważniejsze jest to, że nie musisz martwić się o zaopatrzenie, to zadanie leży po stronie sprzedawców, którzy zdecydują się otworzyć sklep na Twojej platformie. Wystarczy, ze zadbasz o wysokiej jakości funkcjonalność platformy i będziesz mógł spać spokojnie.

Firmy, szukające źródeł dywersyfikacji przychodów, również mogą skorzystać ze stworzenia sklepu internetowego tego typu. Kontynuacja sprzedaży własnych produktów, a także możliwość urozmaicenia oferty dzięki dodawaniu produktów i usług innych sklepów internetowych.

Zarabianie na marketplace

Jeśli szukasz sposobu na zarabianie pieniędzy to platforma sprzedażowa będzie idealnym rozwiązaniem. Popularnością, jaką się cieszy marketplace, przyciąga wiele sposób chcących stworzyć lub zdywersyfikować źródło swoich przychodów. Sporych zysków może się spodziewać zarówno operator, jak i sprzedawcy.

Ogromna konkurencja panująca na rynku sprzedaży zmusza wiele firm do poszukiwań kilku kanałów sprzedaży.

Ważnym czynnikiem działania sklepu internetowego jest forma rozliczania sklepów internetowych. Najczęściej wybierane są dwa modele rozliczeń. Należą do nich abonament i prowizja. Działanie obu z nich wygląda następująco:

 • abonament jest bardzo dobrą formą rozliczenia sklepu internetowego. Spora grupa firm może skorzystać z niej dzięki zróżnicowaniu tej metody. Wybierając opcję z ograniczonym asortymentem można dopasować ją do swoich potrzeb. To rozwiązanie jest możliwe przy koncie podstawowym. Z tej formy rozliczeń korzystają nowi sprzedawcy. Warto jest udostępnić w swoim sklepie internetowym możliwość zakupu konta profesjonalnego, niwelującego wszelkie ograniczenia dla klientów. Wybór takiego konta to oczywiście znacznie wyższe koszty.
 • prowizja to druga opcja rozliczania. Możesz ustalić konkretną kwotę lub procent od sprzedaży. Uzależnić możesz taką formę płatności od takich czynników jak: wybrana kategoria, liczba oferowanych produktów, sprzedawców, a także produktów.

Jak korzystać z Marketplace na Facebooku?

Aby korzystać z Marketplace na Facebooku, należy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Otwórz Facebooka i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij ikonę Marketplace, która znajduje się na pasku zadań po lewej stronie strony głównej.
 3. Przeglądaj oferty, używając filtrów, takich jak kategoria produktu, lokalizacja i cena.
 4. Kliknij na ofertę, aby zobaczyć więcej szczegółów i skontaktować się ze sprzedającym, jeśli jesteś zainteresowany zakupem.
 5. Możesz również dodawać swoje własne oferty na Marketplace, wybierając opcję „Sprzedaj coś” i postępując zgodnie z instrukcjami.

Ważne jest, aby pamiętać, że korzystanie z Marketplace na Facebooku wiąże się z pewnymi ryzykami, takimi jak oszustwa i nieuczciwe oferty. Dlatego zawsze należy zachować ostrożność i sprawdzić dokładnie sprzedającego oraz warunki oferty przed dokonaniem zakupu.

Korzyści dla kupujących i sprzedających oraz właścicieli w e-commerce marketplace

Dla każdego kupującego sklep internetowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ogromny dostęp do szerokiego grona sprzedawców i produktów, w jednym miejscu, to niewątpliwa zaleta. Nie trzeba już otwierać wielu stron, aby z łatwością zapoznać się ze szczegółami oferty.

Marketplace znany jest z tego, ze oferuje znacznie niższe ceny niż inne sklepy internetowe. Na tego typu platformach możemy być pewni o bezpieczeństwo przechowywania danych.

Sprzedając produkty w tym sklepie, otwiera się możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Redukują się przez to opłaty za prowadzenie i promocję.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Właściciele zaś mogą zarobić dosyć duże kwoty pieniędzy dzięki takiej działalności, a stosując wyróżnienia ofert oraz płatną formę reklamy w serwisie, zwiększą swoje dochody.

Platformy marketplace (lista)

 1. Allegro.pl – największa platforma transakcyjna on-line w Polsce,
 2. Amazon.com
 3. Domodi.pl
 4. Ebay.pl
 5. Facebook marketplace
 6. Pl.aliexpress.com
 7. Morele.net
 8. Carrefour.pl
 9. Kaufland
 10. Ceneo.pl
 11. Okazje.info
 12. Google.com/shopping
 13. Empik.pl
 14. Showroom.pl
 15. Arena.pl
 16. Emag.pl (dawniej Agito.pl)
 17. Zalando.pl
 18. Etsy.com
 19. Pakamera.pl
 20. Spartoo.pl
 21. Aligato.pl
 22. Yosh.pl
 23. Fruugo.pl
 24. Klunken.pl
 25. Allani.pl
 26. Miinto.pl
 27. Cupsell.pl
 28. Miniinthebox.com
 29. Cabas.pl
 30. Patyna.pl
 31. Shumee.pl
 32. Poranapola.pl
 33. Lokalnyrolnik.pl
 34. Fun-price.com
 35. Homebook.pl
 36. Radar.wp.pl
 37. Sklep.elle.pl

Popularne marketplace’y dla firm B2B

 1. OEX24.com
 2. Zentrada.pl
 3. Retury.com
 4. Mercateo.com.pl
 5. Aleo.com
 6. Chh.pl
 7. Merkandi.pl
 8. Hurtum.pl

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!