Magazyn internetowy (magazyn sklepu internetowego online)

ux ecommerce
Ux ecommerce, dobrze zaprojektowany sklep internetowy + wytyczne
27 stycznia, 2022
e commerce specialist
E commerce specialist (praca i zarobki)
27 stycznia, 2022
magazyn internetowy
magazyn internetowy

Magazyn internetowy (magazyn sklepu internetowego online)

Wpisując w google hasło magazyn internetowy, użytkownicy często pytają również o magazyn e-commerce, magazyn sklepu internetowego, fullfilment i inne powiązane. Ale co to jest magazynowanie e-commerce?

Magazyn e-commerce odnosi się do procesu przechowywania i zarządzania towarami przeznaczonymi do sprzedaży internetowej w magazynie. Niektóre magazyny e-commerce są własnością i są obsługiwane przez detalistę, podczas gdy inne są zarządzane przez zewnętrznych dostawców usług i 3PL. Zarządzanie magazynem e-commerce obejmuje zarządzanie wszystkimi operacjami i procesami w prowadzeniu magazynu e-commerce.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Do najczęstszych operacji magazynowych w e-commerce należą:

  • Podejmowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa i ochrony w celu przechowywania zapasów
  • Odbieranie i składowanie zapasów, które dotrą do magazynu e-commerce
  • Zarządzanie lokalizacjami pojemników, półek czy palet każdej jednostki w celu zoptymalizowania rozmieszczenia
  • Wykonywanie audytów magazynowych i audytów inwentaryzacyjnych
  • Rejestrowanie stanów magazynowych i sporządzanie raportów inwentaryzacyjnych

Rodzaje magazynów e-commerce

Istnieje wiele opcji magazynów e-commerce, które odpowiadają potrzebom różnych firm. Najlepsze magazyny e-commerce mają nie tylko udogodnienia i oferują dodatkowo wiedzę fachową, aby zapewnić niezbędne usługi w zakresie realizacji zamówień cyfrowych, ale także umożliwiają markom przechowywanie zapasów w strategicznych lokalizacjach, które są fizycznie blisko ich bazy klientów, co zapewnia najszybszą i najbardziej opłacalną dostawę.

Rzućmy okiem na niektóre z bardziej popularnych typów magazynów stacjonarnych i internetowych, a także kiedy są przydatne.

magazyn internetowy

Magazynowanie w domu

Wiele firm e-commerce zaczyna od przechowywania zasobów e-commerce w domu (w salonie, piwnicy, garażu, biurze itp.). Ma to sens, jeśli Twoja firma ma niewielką liczbę zamówień. Jeśli zmienisz swój dom w prowizoryczny magazyn e-commerce, nie poniesiesz opłat za przechowywanie (chociaż Twój dom może się bardzo szybko zapełnić).

Centra logistyczne lub centra dystrybucji

Bardziej funkcjonalne niż tradycyjny magazyn, centrum realizacji lub centrum dystrybucji to magazyn e-commerce przeznaczony do przyjmowania i przechowywania zapasów oraz wybierania, pakowania i wysyłania zamówień w odpowiednim czasie.

Rozwiązania magazynowe na żądanie

Magazynowanie na żądanie umożliwia firmom wynajmowanie dostępnej powierzchni magazynowej na krótki okres czasu. Większość z tych rozwiązań jest dostarczana przez firmy technologiczne, które kontraktują magazyny z nadmiarową, wspólną powierzchnią magazynową do przechowywania Twoich zapasów.

Ten model może być dobry w przypadku wyprzedaży sezonowych.

Dropshipping

Dropshipping odnosi się do sytuacji, gdy producent produktu kontroluje cały łańcuch dostaw, w tym produkcję, przechowywanie i wysyłkę przedmiotów. Kiedy klient składa zamówienie online, producent wysyła towar bezpośrednio ze swojej fabryki do konsumenta, więc sprzedawca nigdy nie zajmuje się zapasami.

Ponieważ większość umów dropshipping odbywa się za granicą, czas tranzytu jest bardzo długi. Chociaż ten model może pomóc w sukcesie koncepcji biznesowej, sprzedawca nie ma kontroli nad zapasami ani nadzoru nad obsługą klienta.

Który magazyn internetowy jest odpowiedni dla mojej firmy?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, takich jak wielkość Twojej firmy, dostępny kapitał oraz zasoby, które możesz przeznaczyć na swoją strategię logistyczną e-commerce. Jeśli dysponujesz powierzchnią magazynową e-commerce, która zaspokaja Twoje potrzeby związane z zapasami i uzupełnia proces zarządzania zamówieniami, i tylko Ty możesz zapewnić obsługę klienta, którą chcesz zaaranżować, zarządzanie własnym magazynem e-commerce powinno wystarczyć.

Jeśli jednak prowadzisz rozwijającą się firmę, która chce szybko skalować, prawdopodobnie nadszedł czas, aby rozważyć skorzystanie z centrum logistycznego 3PL. Jest powód, dla którego wielkie firmy, takie jak Amazon, intensywnie wykorzystują centra dystrybucji, aby usprawnić zarządzanie zapasami i usprawnić realizację zamówień.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz wykorzystać magazyny e-commerce 3PL, które ułatwiają małym i średnim markom oferowanie tego samego poziomu usług.

Korzyści z korzystania z zewnętrznej hurtowni e-commerce

Korzystanie z zewnętrznego magazynu e-commerce do przechowywania zapasów może być bardzo korzystne. Współpraca z uznanym 3PL, zapewnia sprzedawcom e-commerce dostęp do wielu zewnętrznych magazynów e-commerce. Te najnowocześniejsze centra realizacji można wykorzystać do obniżenia kosztów wysyłki i przyspieszenia czasu dostawy.

Oto kilka powodów, dla których magazynowanie e-commerce często najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Łatwiej utrzymać porządek

Dzięki większej przestrzeni i lepszemu systemowi organizacyjnemu będziesz mieć łatwiej na zarządzanie wszystkim, od śledzenia zapasów po zamówienia klientów. Dostawca 3PL może zdjąć z Twoich rąk żmudny proces zarządzania zapasami i mieć oko na Twoje produkty.

Dokładniejsze zbieranie i pakowanie

Oprócz magazynowania w e-commerce, usługi 3PL obejmują kompletowanie i pakowanie w magazynie, dzięki czemu większość procesu realizacji nie jest Twoim zmartwieniem. Posiadają wysoko wyspecjalizowaną kadrę dla każdej części procesu realizacji zamówienia oraz innych, którzy pracują nad identyfikacją optymalizacji łańcucha dostaw. Ich technologia i procesy pomagają zapewnić, że właściwe produkty są pakowane i dostarczane na czas, co zapewnia dobre wrażenia klientów.

Czas skupić się na rozwoju

Pomyślny rozwój firmy wymaga znacznej ilości czasu, uwagi i zasobów. Korzystając z dostawcy 3PL, nie ugrzęźniesz w szczegółach magazynowania internetowego. Zamiast tego możesz przeznaczyć swój czas i personel na inne funkcje, takie jak poszerzanie bazy klientów.

Najlepsze praktyki w zakresie magazynowania e-commerce

Wdrażanie słabych procesów magazynowych w e-commerce może spowodować, że marki będą marnować pieniądze, a nawet opóźniać zamówienia. Właściwe zarządzanie magazynem jest zgodne z najlepszymi praktykami magazynowymi w e-commerce, które poprawiają wyniki finansowe i zapewniają doskonałą obsługę klienta.

Magazynowanie e-commerce może być trudne, ale Twoja firma potrzebuje wydajnego magazynu e-commerce, aby zwiększyć zyski i skalę. Badając możliwości magazynowania dla swojej firmy internetowej, weź pod uwagę, że będziesz potrzebować ekspertów ds. łańcucha dostaw w handlu detalicznym, którzy będą w stanie zarządzać realizacją i zapewnić doskonałą obsługę klienta.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)