Linki wewnętrzne seo (skuteczne linkowanie i odnośniki)

Seo jak zacząć
Seo jak zacząć (jak pozycjonować stronę w Google)
16 kwietnia, 2022
Seo dla lekarzy
Seo dla lekarzy, gabinetów medycznych (pozycjonowanie branży medycznej)
16 kwietnia, 2022
Seo jak zacząć
Seo jak zacząć

Czym są linki wewnętrzne SEO?

Prowadząc własną stronę internetową lub sklep, trzeba wiedzieć, czym są linki wewnętrzne i do czego służą. Linki te umożliwiają stworzenie stabilnej struktury strony, która będzie łatwa w obsłudze dla użytkowników, a przy okazji będzie spełniać wszystkie zasady SEO. Dzięki linkom wewnętrznym wydłuża się czas sesji, a także strona umieszczona jest na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co to są linki wewnętrzne?

Linki wewnętrzne SEO są odnośnikami znajdującymi się na różnych witrynach internetowych. Linki te często mają formę zwykłego tekstu, ale mogą mieć także formę grafiki.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Linkowanie wewnętrzne jest ważne zarówno na stronach internetowych, jak i w sklepach online, a także w wizytówkach firm i na portalach społecznościowych.

Linkowanie wewnętrzne jak zrobić

Zaplanowanie i umieszczenie linków na różnych podstronach domeny nazywane jest strukturą linkowania wewnętrznego. Linki te umożliwiają użytkownikowi łatwe przejście pomiędzy istotnymi informacjami. Najwięcej linków wewnętrznych umieszczonych jest na stronie głównej, dzięki czemu w łatwy sposób użytkownik może znaleźć informacje, których szuka.

Prawidłowa struktura linków wewnętrznych wspierana jest przez UX i jeśli link został umieszczony na stronie w sposób odpowiedni, wówczas użytkownik po kliknięciu go automatycznie jest przenoszony na wybraną podstronę.

linki wewnętrzne whitehat

Rodzaje linków wewnętrznych

Do najpopularniejszych rodzajów linków wewnętrznych na stronie internetowej zaliczyć można:

  • link w menu – każda witryna internetowa ma menu o różnej budowie, które umożliwia użytkownikowi w łatwy sposób poruszać się po stronie internetowej. Aby optymalizacja dawała efekty, linki wewnętrzne powinny być hiperłączami, które pozwolą na przeniesienie się na odpowiednią podstronę,
  • artykuł blogowy – podczas pisania artykułu o danym produkcie można wpleść w niego link, który przekieruje czytelnika do strony, gdzie znajdzie on dodatkowe informacje. Link może być oznaczony innym kolorem, a w całym artykule znaleźć może się kilka linków do podstron,
  • w opisie kategorii – sporządzając opisy konkretnych kategorii na stronie można zastosować linkowanie. Taki zabieg ułatwi użytkownikowi poruszanie się po stronie, a także pozwoli na znalezienie potrzebnych informacji i sprawi, że użytkownik spędzi na stronie więcej czasu,
  • w boksach – umieszczając na stronie boksy, np. „inni klienci kupili…” wstawiamy tym samym na stronę linki wewnętrzne, które przekierowują do innych produktów,
  • w menu okruszkowym – jest to miejsce, w którym znajduje się użytkownik w danym momencie. Jest to dobre rozwiązanie, gdy witryna posiada nawigację na stronie,
  • w stopce – w tym miejscu można umieścić linki wewnętrzne SEO, w których będą znajdować się najważniejsze kategorie i informacje o stronie, które na pewno przydadzą się użytkownikowi. Linki wewnętrzne znajdujące się w stopce bardzo dobrze wpływają na pozycjonowanie witryny internetowej oraz jej podstron.

Jak przeprowadzić linkowanie wewnętrzne SEO?

Umieszczenie linków wewnętrznych w każdym możliwym miejscu na stronie może nie przynieść zamierzonych efektów, dlatego każde linkowanie musi być dokładnie przemyślane.

Najważniejszymi miejscami, w których powinny znaleźć się linki wewnętrzne SEO, są menu główne i boczne, treść strony oraz nawigacja.

Aby linkowanie było skuteczne, ważne jest, aby pamiętać o następujących czynnikach:

  • im mniej odnośników tym ich większa wartość – jeśli na jednej stronie znajduje się dużo linków, wówczas jest to spam i źle wpłynie to na odbiór całej strony i podstron przez użytkownika,
  • im wyżej znajduje się link, tym więcej znaczy – umieszczenie linku na górze tekstu pozwoli na to, że roboty wyszukiwarki sprawią, że cała strona znajdzie się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania,
  • mała ilość kliknięć w link sprawia, że ma on małą wartość – aby użytkownicy często klikali w linki, muszą być one sensowne i zawierać istotne i wartościowe informacje. Linki umieszczone w niewłaściwych miejscach będą zniechęcać użytkowników, aby w nie klikali,
  • nie należy zbyt często powtarzać linków – duża ilość tych samych linków w witrynie może zostać uznana za spam i wpłynąć na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.
System identyfikacji wizualnej
Linki wewnętrzne seo (skuteczne linkowanie i odnośniki)

Dlaczego warto stosować linkowanie wewnętrzne?

Pierwszą korzyścią płynącą z linkowania jest to, że użytkownicy w łatwiejszy sposób mogą poruszać się po stornie. Menu stworzone w sposób intuicyjny umili użytkownikowi korzystanie z witryny i przekona go, aby zajrzał na podstrony połączone ze stroną.

Linki wewnętrzne SEO pozwolą zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce. Umieszczanie linków jako słowa kluczowe w tekście wpłynie na pozycjonowanie strony. Dobrze opisany link, który umieszczony jest w tekście w odpowiednim miejscu, może okazać się bardzo przydatny dla użytkownika.

Korzyścią ze stosowania linkowania jest poprawa pracy robotów wyszukiwarki, które mogą przemieszczać się po stronie w sposób płynny i bez konieczności tracenia czasu w nieistotnych zakładkach w celu znalezienia właściwych podstron.

Dobrze wstawione linki informują wyszukiwarkę, w którym miejscu znajduje się dana podstrona i gdzie jest jej dedykowane miejsce w serwisie.

psychologia udostępniania dlaczego udostępniamy w social mediach

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Linki wewnętrzne seo (skuteczne linkowanie wewnętrzne i odnośniki)? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)