Mocne linki SEO, czyli jak pozyskać mocny link dofollow (link building dla Ciebie)

Search engine optimization
Search engine optimization czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, definicja SEO i pozycjonowanie stron
22 grudnia, 2021
SEO prestaShop
SEO prestaShop pozycjonowanie sklepu i optymalizacja
23 grudnia, 2021
linki SEO
linki SEO

Linki SEO, czyli jak pozyskać mocny link dofollow (link building dla Ciebie)

Chyba każdego interesuje temat jakim są linki seo, tym bardziej że jest to jeden z czynników rankingowych google.

W tym wpisie mam dla Ciebie sporo ciekawostek, bo jak się domyślam masz już pojęcie o tym że dobry profil linków ma wpływ na Twój serwis www i pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwania google.

Co to jest budowanie linków? Definicja

Mówiąc najprościej, budowanie linków to proces uzyskiwania linków z innych witryn do Twojej witryny. Wszyscy marketerzy i właściciele firm powinni być zainteresowani budowaniem linków, aby zwiększyć ruch polecający i zwiększyć autorytet swojej witryny.
Po co w ogóle są mocne linki seo? Algorytmy Google są złożone i ciągle ewoluują, ale linki zwrotne pozostają ważnym czynnikiem w określaniu przez każdą wyszukiwarkę, które witryny są w rankingu dla jakich słów kluczowych. Budowanie linków jest jedną z wielu taktyk stosowanych w optymalizacji wyszukiwarek (wpływ linków SEO), ponieważ linki są sygnałem dla Google, że Twoja witryna jest zasobem wysokiej jakości, który warto cytować. Dlatego witryny z większą liczbą linków zwrotnych uzyskują wyższe pozycje w rankingu.Istnieje jednak właściwy i zły sposób tworzenia linków do Twojej witryny. Jeśli zależy Ci na długoterminowej rentowności Twojej witryny i biznesu, powinieneś angażować się tylko w naturalny linkbuilding, czyli proces zdobywania linków, a nie kupowania ich lub uzyskiwania ich w inny sposób za pomocą taktyk manipulacyjnych (czasami znanych jako czarne, tj black hat SEO i spam, praktyka, która może spowodować, że Twoja witryna zostanie zasadniczo zablokowana w wynikach wyszukiwania).
To powiedziawszy, naturalne, organiczne budowanie linków to trudny i czasochłonny proces. Nie wszystkie linki są sobie równe: link z autorytatywnej witryny, takiej jak Forbes, będzie miał większy wpływ na twoje rankingi w SERP niż link z małej lub nowo utworzonej witryny, ale linki o wysokiej jakości są trudniejsze do zdobycia .
Ten przewodnik nauczy Cię, jak tworzyć wysokiej jakości linki, które poprawiają Twoje rankingi organiczne bez naruszania wytycznych Google.
Pamiętaj, że budowanie linków jest konieczne, aby osiągnąć wysokie rankingi organiczne w wynikach wyszukiwania.

Dlaczego warto pozyskiwać mocne linki seo

Budowanie linków jest ważne, ponieważ jest głównym czynnikiem w rankingu stron internetowych Google. Google mówi, że:
„Ogólnie rzecz biorąc, webmasterzy mogą poprawić pozycję swoich witryn, zwiększając liczbę wysokiej jakości witryn zawierających linki do ich stron”.
Wyobraź sobie, że posiadamy witrynę promującą sprzedawany przez nas sprzęt do kajaków. Konkurujemy z innym producentem. Jednym z czynników rankingowych, na które Google będzie zwracał uwagę przy ustalaniu rankingu naszych stron, jest popularność linków.
Chociaż powyższy przykład zapewnia ogólne wizualne zrozumienie, dlaczego budowanie linków jest ważne, jest on bardzo prosty.
Pomija kluczowe czynniki, takie jak:

 •   Zaufanie i autorytet stron z linkami.
 •   SEO i optymalizacja treści poszczególnych witryn.
 •   Tekst kotwicy przychodzących linków (anchor text).

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym wpisie na temat pagerank.
Najważniejszą koncepcją, którą należy zrozumieć, jest to, że, jak mówi Google, istnieje większe prawdopodobieństwo, że Twoja treść będzie wyższa w rankingu słów kluczowych, na które kierujesz reklamy, jeśli uda Ci się uzyskać linki z zewnętrznych witryn do Twoich stron.

Proste strategie budowania linków: jak uzyskać linki seo z innych witryn?

Istnieje wiele strategii budowania linków, które pozwalają skłonić zewnętrzne strony internetowe do linkowania do Twojej:

 •   Tworzenie i promocja treści — Twórz atrakcyjne, niepowtarzalne treści wysokiej jakości, do których ludzie będą naturalnie chcieli się odwoływać i do których będą odsyłać, oraz informować o nich ludzi. Musisz rozpowszechniać informacje, zanim będziesz mógł oczekiwać, że ktokolwiek znajdzie Twoje treści!
 •   Recenzje i wzmianki – Umieść swój produkt, usługę lub witrynę przed wpływowymi osobami w swojej branży, takimi jak popularni blogerzy, influencerzy lub osoby, które mają duże media społecznościowe.
 •   Linki od znajomych i partnerów (linki partnerskie) — poproś osoby, które znasz i osoby, z którymi współpracujesz, o utworzenie łącza do Twojej witryny. Pamiętaj, że ma znaczenie pewien fakt; linki z witryn należących do tej samej ogólnej branży lub niszy co Twoja witryna będą miały większą wartość niż linki z losowych, niepowiązanych witryn. Tak więc duże znaczenie ma czy odnośnik do Twojej strony to ta sama tematycznie domena.
 • W określonych przypadkach artykuły sponsorowane i profile społecznościowe, profile na forach internetowych

Utworzenie wielu linków SEO może trochę potrwać, ale bądź cierpliwy i pamiętaj, że skróty, takie jak kupowanie linków, są sprzeczne z wytycznymi Google i mogą być katastrofalne dla swojej strony. Nie ryzykuj.

Buduj linki za darmo dzięki wewnętrznemu tworzeniu linków (linkowanie wewnętrzne)

Istnieje prosty, niedoceniany sposób tworzenia linków do stron, dla których próbujesz poprawić rankingi w wyszukiwarkach. I jest to metoda, nad którą masz całkowitą kontrolę: Budowanie linków wewnętrznych.
Próbując ustawić stronę internetową w rankingu google jak najwyżej, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

 •   Tekst zakotwiczenia, czyli fraza w anchor text – Jedną z najważniejszych rzeczy, które wyszukiwarki biorą pod uwagę przy ustalaniu rankingu strony, jest rzeczywisty tekst, z którego korzystasz podczas link buildingu.
 •   Jakość strony linkującej – Kolejnym czynnikiem branym pod uwagę jest jakość strony, która wysyła link; Wyszukiwarki pozwalają linkom z zaufanych stron o wysokiej jakości liczyć się bardziej w rankingach niż podejrzane strony i witryny.
 •   Strona, do której skierowany jest link – Wiele razy, gdy ludzie wspominają o Twojej witrynie, kierują do strony głównej. Utrudnia to poszczególnym stronom osiągnięcie wysokich rankingów (ponieważ trudno jest im pozyskać link i w efekcie widoczność).

Są to wszystkie elementy, których nie możemy kontrolować, próbując skłonić inne witryny do linkowania do nas. Możemy jednak kontrolować wszystkie te elementy, łącząc się z naszymi własnymi stronami z naszych własnych treści.

 •   Określ, jakiego tekstu zakotwiczenia użyć.
 •   Zdecyduj, na którą stronę skierować tekst kotwicy.
 •   Upewnij się, że jakość i zawartość strony linkującej jest wysoka (ponieważ to nasza strona!).

Tworzenie linków zewnętrznych do Twojej witryny jest ważne, ale skupiając więcej wysiłków na optymalizacji tych linków wewnętrznych, możesz tworzyć wysokiej jakości linki przychodzące z bogatym tekstem zakotwiczenia do odpowiednich stron, co zapewni niezrównany wzrost rankingu ( za darmo!). Więc zadbaj aby linki seo w przemyślany sposób tworzyły moc tak że kazda podstrona w Twojej witrynie zyska jak najwięcej. Pamiętaj że wartościowy link zewnętrzny lub wewnętrzy może sprawić że domena podskoczy wyżej o kilka oczek.

Narzędzia i porady dotyczące tego jak pozyskiwać linki przychodzące, czyli wartościowy link zewnętrzny

Jak więc zbudować te świetne linki wewnętrzne i linki pozycjonujące z innych domen? Cóż, możesz skonfigurować system stron w kilku prostych krokach:

 •   Badanie słów kluczowych do budowania linków – Po pierwsze, musisz użyć narzędzia do badania słów kluczowych, aby zdobyć wiele sugestii słów kluczowych, które są zarówno trafne, jak i popularne.
 •   Przypisz słowa kluczowe do treści – Następnie musisz strategicznie pogrupować słowa kluczowe, tworząc przyjazną dla wyszukiwania architekturę informacji.
 •   Strony linków oznaczaj za pomocą ukierunkowanego tekstu kotwicy – ​​Ostatnim krokiem jest zastosowanie badania słów kluczowych do inteligentnego łączenia; robisz to, łącząc się z treścią za pomocą słów kluczowych.

Kluczem do sukcesu jest wykonanie trzeciej pozycji. Musisz mieć pewność, że łączysz się z właściwymi stronami z odpowiednim tekstem kotwicy. Oto kilka szybkich wskazówek, jak skutecznie to zrobić:

Użyj wyszukiwania w witrynie aby zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce

Ten krok jest dość prosty i może być używany do wielu celów:
  Znajdowanie stron w witrynie z linkami do nowej strony — tworząc nową zawartość, warto mieć pewność, że można przeszukiwać witrynę pod kątem wzmianek o podobnych odmianach słów kluczowych, do których może prowadzić link do tej strony.Twoja witryna może mieć wielu autorów treści. W takim przypadku możesz nie mieć pewności że jakieś strony sa utworzone lub nie.
W takim przypadku możesz albo wpisać słowo kluczowe w wyszukiwarce swojej witryny, aby znaleźć odpowiednią stronę, albo skorzystać z samego Google. Aby to zrobić, wpiszemy po prostu: „site:https://www.twojaWitrynaWpisztucoś.pl intitle:jakies słowo” w Google. Spowoduje to zwrócenie wszystkich stron zawierających to wyrażenie, które zostały zindeksowane przez Google.

Zaplecze SEO, czyli linki PBN private blog network

Jeśli chcesz tworzyć swoje strony zapleczowe to pamiętaj aby trochę się wysilić i aby ta strona wyglądała jak prawdziwa. Zainwestuj trochę w pozycjonowanie strony internetowej typu zaplecze a w dłuższej perspektywie Ci się to zwróci. Możesz nawet na niej zarabiać np podpinając adsense.

Pakiet linków i artykuł sponsorowany

Jeśli chcesz zwiększyć pozycje swojej strony internetowej to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Linki seo które możemy sami dla Ciebie stworzyć, dodatkowo możemy opublikować post gościnny na jednym z naszych serwisów. Zgłoś się do nas po więcej informacji.

Rodzaje linków: Linki SEO dofollow i nofollow

Wpływ na marketing i widoczność Twojej domeny mają zarówno linki do follow jak i no follow.

Czym one są?

Link dofollow

Linki dofollow są w pozycjonowaniu bardzo ważne, ponieważ to właśnie one przenoszą moc witryny (DA), na której właśnie się znajdują, na witrynę, do której dany odnośnik prowadzi.

Ja wygląda taki adres url? Tutaj się po prostu nic nie dodaje:

<a href=”https://uniqueseo.pl”>Link</a>

Link nofollow

Jeśli dany link seo posiada atrybut nofollow, sugeruje on robotom Google żeby nie podążały za danym linkiem. Często tak oznacza się linki sponsorowane. Natomiast sporo for internetowych i blogów właśnie w taki sposób pozwala umieszczać link wychodzący.

Ja wygląda taki adres url? Dodajemy rel=”nofollow”

<a href=”https://uniqueseo.pl” rel=”nofollow”>Link</a>

Czy potrzebuję linki pozycjonujące aby moja domena czy serwis skorzystała z link buildingu?

Wydaje mi się że dobrze znasz odpowiedź na to pytanie czy linki seo są warte aby je zdobyć. Sam profil linów prowadzących do strony docelowej też jest bardzo ważny więc wykorzystaj nasza wiedzę i seo sklep!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)