Reklama społeczna
Reklama społeczna co to jest i jakie ma korzyści?
28 kwietnia, 2022
Employer Branding
Employer Branding, jak budować atrakcyjny wizerunek pracodawcy
29 kwietnia, 2022

Jak założyć startup (akcelerator, dofinansowanie na etacie?)

Jak założyć startup
Jak założyć startup

Jak założyć startup? – Twoja szansa na sukces!

Startup to zjawisko, o którym mówi się w kontekście firmy nowej, która to stawia swoje pierwsze kroki w biznesie, i nie jest to w ogóle zależne od tego czym się zajmuje.

Nie jest to w ogóle dziwne należy wziąć pod uwagę fakt, że w polskim ustawodawstwie nie ma czegoś takiego jak definicja startupu.

Popularność tego rodzaju działalności przybyła do polski z USA, gdzie realia biznesowe bardzo różną się od naszych, w Polsce. To bardzo fajna sprawa, warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Czym jest startup

Startup to zdecydowanie nowo utworzone przedsiębiorstwo lub tymczasowa organizacja działająca na zasadzie działalności gospodarczej, która to poszukuje modelu biznesowego, który mógłby zapewnić jej rozwój, który będzie zyskowny. Istnieje bardzo dużo definicji startupów.

Podmioty, które możemy zaliczyć do tej kategorii są najczęściej bardzo związane z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi oraz sektorami high tech. Do najczęściej wskazywanych cech startupów należą:

  • innowacyjność,
  • skalowalność,
  • krótka historia działalności,
  • zdecydowanie wyższy niż w przypadku „tradycyjnych” przedsięwzięć poziom ryzyka, ale również wyższy w przypadku sukcesu zwrot z danej inwestycji.

Startup to po prostu bardzo dobry pomysł na biznes. Jeśli chcemy prowadzić działalność gospodarczą warto pomyśleć o tego typu charakterystycznym modelu.

Finansowanie tychże projektów, które rozpoczynają się jako startup odbywa najczęściej za pomocą środków własnych ich założycieli tak zwany bootstrapping, ale i poprzez wsparcie funduszy takich jak venture capital i aniołów biznesu.

Startup w pięciu krokach

Najważniejsze to zadać sobie pytanie: Czy w ogóle zależy mi na tym aby forma mojej działalności chyba startupem?

Jak rozpocząć startup krok I

Na starcie warto sprawdzić czy Twój pomysł na biznes można zakwalifikować jako rzeczony start-up. Aby móc to uczynić należy zapoznać się dokładnie z pojęciem startup. Jest duża szansa, że korzystniejsze będzie dla Ciebie wybranie jednak innej formy biznesu bardziej klasycznej oraz dalej korzystanie ze standardowych metod. Warto na samym starcie wziąć ten fakt pod uwagę.

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

Jak rozpocząć startup krok II

Drugi krok to stworzenie własnego modelu biznesowego. Jest nim klasyczny pomysł na biznes schemat, według którego będzie działała Twoja firma. Według Steva Blanka to właśnie poszukiwanie rentownego i skalowanego modelu biznesowego jest głównym celem, dla którego startup istnieje.

Jak rozpocząć startup krok III

Trzeci krok to przygotowanie prototypu. Kiedy jest gotowy model biznesowy i chcesz poddać go weryfikacji potrzebujesz MVP czyli, Minimum Viable Product. Można powiedzieć, że jest to maksymalnie uproszczona pierwsza wersja produktu wytwarzana przy użyciu jak najmniejszych kosztów. Warto pamiętać aby nie wkładać w przygotowanie za dużo wkładu zarówno pieniężnego jak i własnego wysiłku. Rozwiązanie bowiem, którego użyjesz może okazać się nietrafione. Z tego powodu warto dowiedzieć się o tym jak najtańszym kosztem oraz możliwie najszybciej.

Jak rozpocząć startup krok IV

Punkt czwarty to: Pamiętaj o weryfikacji rynkowej. Najczęściej kiedy wpadniemy na jakiś pomysł wydaje się on nam bardzo wyjątkowy. Możemy być nim na tyle zachwyceni, że nie potrafimy racjonalnie ocenić sytuacji, w której się znaleźliśmy. Mamy przeczucie, że jeśli nam wydaje się, że jakaś technologia jest bardzo pożądana na rynku – to tak jest, jednak nie zawsze. Często inni nie czują tego tak samo jak my i tu pojawia się dylemat. Dlatego nieważne jak bardzo wierzysz w swoje pomysły musisz najpierw sprawdzić co dzieje się na rynku. Nie ma sensu ufać wyłącznie instynktowi: pytaj, analizuj, przeprowadzaj ankiety, obserwuj, słuchaj innych. Na podstawie tychże danych wyciągaj wnioski i podejmuj wiążące decyzję. Pamiętaj, że to inni będą potencjalnie kupować Twój produkt.

Jak rozpocząć startup krok V

Punkt piąty to poszukiwanie inwestorów. Aby innowacyjny pomysł mógłby zostać zrealizowany kluczowe jest pozyskanie finansowania dla naszej działalności gospodarczej.

Jak zdobyć pieniądze na startup?

Bardzo ważne aby udając się do potencjalnego inwestora mieć przygotowane uzasadnienie biznesu czyli dowody na to, że istnieje zapotrzebowanie na nasze innowacyjne rozwiązanie. Warto przedstawić również sam prototyp produktu jak i wyniki badań, które zostały przeprowadzone na rynku.

Warto być bardzo dobrze przygotowanym aby nie dać się zaskoczyć ewentualnymi pytaniami. Zadanie nie jest łatwe ale istnieje szereg instytucji, które mogą pomóc.

Te wymienione wcześniej w tym artykule podstawowe pięć aspektów, jeśli zostaną wykonane w odpowiedniej kolejności mogą w sposób zdecydowany ułatwić Ci pracę nad nowym pomysłem od zalążka jakim jest pomysł po kluczową realizację.

Warto pamiętać, że jest duże grono osób, które mają zakładanie działalności gospodarczej już za sobą i są chętni do udzielenia wskazówek, pomocy – znają się na temacie.

Warto przemyśleć założenie startupu, najlepiej postarać się wejść w lukę na rynku, znaleźć coś na co jest duży popyt a może nie ma produktu na rynku bądź jest go niewiele.

Warto jeśli wybierzemy produkt, który jest już na rynku postarać się wymyślić jego oryginalną wersję, która zdobędzie aplauz i będziesz mógł na niej zarobić dobre pieniądze.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak założyć startup (akcelerator, dofinansowanie na etacie?)

Napisz w komentarzu.

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dołącz do nas NA ŻYWO

Nie przegap wydarzeń live, podczas których omawiamy różne tematy i odpowiadamy na pytania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję. Zarejestruj się na spotkania, których gospodarzem jest CEO UniqueSEO - Rafał Szrajnert.

Live odbywa się 1 w miesiącu i o terminie powiadamiamy tylko subskrybentów email.

 

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)