Jak prowadzić stronę internetową [ile kosztuje prowadzenie i obsługa]

Service design projektowanie usług
Service design (projektowanie usług a user experience)
29 kwietnia, 2022
Reklama negatywa
Negative keywords SEO i Google Ads [wykluczające słowa kluczowe]
29 kwietnia, 2022
Jak prowadzić stronę internetową
Jak prowadzić stronę internetową

Jak prowadzić stronę internetową [ile kosztuje prowadzenie i obsługa strony internetowej]

Chcesz rozwijać i aktywnie promować swoją działalność w sieci? Zamierzasz założyć stronę internetową i zrobić pierwszy krok do budowania i rozwijania identyfikacji swojej firmy?

Dowiedz się, jak prowadzić serwis www i sprawdź, jaki system zarządzania treścią (CMS) będzie odpowiedni dla Ciebie.

Ma on największy wpływ na rozbudowę, edycję i prowadzenie strony internetowej, a także ewentualne jej aktualizacje.

Dobrze jest, aby w zakresie zarządzania treścią wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu zwiększy się skuteczność i wydajność witryny, a także będzie lepiej zoptymalizowana pod SEO.

Więc jak prowadzić stronę internetową?

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Na czym polega prowadzenie strony internetowej i na co zwrócić uwagę?

Wszystkie czynności związane z prowadzeniem strony internetowej powinny w jak najmniejszym stopniu obciążać administratora lub właściciela. Należy dołożyć wszelkich starań, aby prowadzenie nie generowało zbyt dużo problemów i nie pochłaniało dużej ilości czasu.

Dla usprawnienia i odpowiedniej optymalizacji procesu prowadzenia strony należy zwrócić uwagę na dostosowanie jej systemu obsługi, do jej przeznaczenia. Inaczej prowadzi się stronę małego lokalnego sklepu, a inaczej stronę agencji marketingowej czy witrynę niszowej marki.

Należy zwrócić uwagę, aby sposób prowadzenia witryny był dostosowany do jej specyfiki, tematyki oraz grupy docelowej. Ważną kwestią jest także podział obowiązków oraz dostępność opcji w systemie CMS.

Dobrze jest, gdy opcje administrowania, które dotyczą tworzenia kont i określania uprawnień są funkcjonalne i elastyczne. Warto poświęcić trochę więcej czasu na sprawdzenie ograniczeń edycji strony, sposobów dodawania do niej nowych elementów, wtyczek, a także zakresu ingerowania w jej kod.

Kolejną sprawą jest wygoda realizacji określonej strategii SEO.

Dla lepszej widoczności strony dobrze jest dobrać jej odpowiednią strategię i kampanię SEO. Wszystkie działania związane z link buildingiem będą przebiegać w kilku etapach, w trybie ciągłym.

Bardzo ważnym aspektem prowadzenia strony jest jej ochrona i utrzymywanie bezawaryjności serwisu. Należy mieć nadzór nad prawidłowym działaniem strony i jej zabezpieczeniami.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Jakie strony prowadzić najłatwiej?

Sterowanie i prowadzenie strony www nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem, jednak zdarzają się problemy, które mogą przysporzyć niemałych problemów.

Duży wpływ na poziom trudności obsługi serwisu ma jego ilość elementów i poziom ich rozbudowania. Zależy też, czy strona będzie służyć tylko do prezentacji oferty firmy i informacji, czy będzie to sklep internetowy lub blog.

Wiele będzie zależeć także od tego, czy serwis będzie prowadzony przez samego właściciela, tutaj przyda się doświadczenie w prowadzeniu strony, czy obsługa będzie prowadzić firma zewnętrzna lub freelancer.

Pozostaje oczywiście też kwestia finansowa, czyli jaki budżet przeznaczony będzie na prowadzenie działalności w sieci.

Na początku rozwoju serwisu, kiedy nie mamy jeszcze dużego doświadczenia, a serwis ma służyć do rozwoju firmy w późniejszym czasie, dobrym wyborem będzie strona www z możliwością rozwoju i przejrzystym i uniwersalnym systemem obsługi.

Chodzi także o to, aby do jego prowadzenia nie była potrzebna wiedza programistyczna. Do budowy serwisu można wykorzystać popularne ostatnio rozwiązania, jakie oferują WordPress lub Joomla, a dla serwisów e-commerce Shoper lub PrestaShop.

Jak prowadzić stronę internetową statyczną lub dynamiczną?

Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór pomiędzy typem witryny, jaki powinniśmy wybrać. Wybór jest pomiędzy stroną statyczną i dynamiczną.

Jeśli chodzi o pierwszy typ, będzie to strona, która do pracy nie będzie potrzebować baz danych, a wszystkie treści będą oparte na języku programowania i przechowywane w plikach php, html lub xml. Jest to niestety opcja strony, która do wprowadzania i edycji danych, wymaga wiedzy i umiejętności z zakresu programowania.

Na większą swobodę i elastyczność obsługi pozwala strona dynamiczna, czyli taka, która wykorzystuje do pracy bazy danych. Można ją stworzyć w całości na podstawie systemów zarządzania treścią i z powodzeniem dalej ją w nich prowadzić.

Obie opcje mają oczywiście swoje wady i zalety w zakresie funkcjonalności, bezpieczeństwa i trudności obsługi. W przypadku, gdy zależy nam na długoterminowych rozwiązaniach i celach, a także na możliwości wprowadzania zmian w witrynie, lepszym wyborem będzie z pewnością strona dynamiczna.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Miesięczny koszt utrzymania strony internetowej

Odpowiadając na pytanie ile kosztuje miesięczne utrzymanie strony internetowej: otóż koszty są bardzo niskie. Z reguły jest to koszt hostingu, domeny, czy administracji strony. W przypadku równych CMS trzeba co jakiś czas wykonywać drobne prace, aktualizować wtyczki WordPress itp. Hosting dla małej strony internetowej to koszt od 50 zł/rocznie. Serwer dedykowany dla wymagającego serwisu www z dużym ruchem to koszt od 300 zł/miesiąc.

Sprawdź ranking hostingów.

Ile kosztuje strona internetowa wizytówka

Cena wykonania stron wizytówki waha się od 1100 zł do 2300 zł netto w zależności od zaawansowania projektu, ilości zdjęć i tekstu do napisania przez copywritera.

Zalecamy trzymać się z daleka od wizytówek z allegro za 500 zł.

Zapotrzebowanie na strony internetowe

Zapotrzebowanie na tworzenie, prowadzenie webmastering i prace nad stronami są bardzo duże ponieważ obecnie bardzo mocno rozwija się ecommerce i większość handlu czy usług przenosi się do internetu.

Podstawowa strona internetowa cena

Koszt stworzenia najprostszej strony internetowej „od studenta” czyli od podstaw to może być nawet 500 zł, natomiast strony dedykowane to może być nawet 10.000 czy 30.000 zł lub więcej. Średni koszt utworzenia strony internetowej na polskim rynku przez profesjonalnego wykonawcę to z reguły 3500 do 8500 zł.

Czy za stronę internetową trzeba płacić

Jeśli zlecisz jej wykonanie i jest Twoja to co roku opłacasz tylko domenę i hosting. Natomiast jeśli korzystasz z usług abonamentowych to płacisz co miesiąc. Na tej zasadzie w eccommerce działa np shopify.

Podsumowanie wpisu jak prowadzić stronę internetową

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Jak prowadzić stronę internetową [ile kosztuje prowadzenie i obsługa]?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)