Jak otworzyć sklep internetowy poradnik krok po kroku (sprzedawać w e-commerce)

Google podcast. Aplikacja aby słuchać podcasty
31 sierpnia, 2021
Jak szybko zarobić pieniądze przez internet i nie tylko siedząc w domu
31 sierpnia, 2021
Jak otworzyć sklep internetowy

Oto jak otworzyć sklep internetowy:

Codziennie wiele osób zastanawia się jak otworzyć własny sklep internetowy i działać w branży e-commerce.

W tym wpisie poruszymy kilka ważnych kwestii które musisz znać.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jak otworzyć sklep internetowy poradnik krok po kroku (sprzedawać w e-commerce)

Po pierwsze wybór oprogramowania i platforma sprzedażowa. WordPress, woocommerce, shoper, shoplo, presta shop, saas, sky-shop, redcart dropshipping… i jeszcze mógłbym wymienić kilka znanych.

Dalej aby zadbać o swój sklep internetowy musisz mieć dopięte sprawy formalne. RODO, regulamin sklepu internetowego, dane osobowe, płatności online, polityka prywatności, moduł kurierski, dostawa, działalność gospodarcza, czy spółka, jak przeprowadzać sprzedaż wysyłkową i jak wyglądają koszty prowadzenia i bezpieczne metody płatności.

I kwestie techniczne. Mamy już dograny wybór oprogramowania, szablon, czy kupimy gotowy sklep? Jaki panel wybrać? Jak najlepiej zgrać kwestie asortyment – dostawca, żeby wysyłka przebiegała sprawnie. Jaki hosting wybrać, serwery? Która integracja jest nam potrzebna żeby stworzyć biznes online? Jaki moduł hurtownia wybrać?

Są to tylko niektóre kwestie jakie musisz sprawdzić zanim założysz swój e-sklep. Rynek e-commerce nie jest łatwy. Swoje ruchy musisz planować z wyprzedzeniem. Część musisz zlecić, żeby uniknąć „paździerzowego” wyglądu czy funkcjonalności Twojego sklepu.

I to co lubimy najbardziej.

Czyli jak rozwinąć sprzedaż online. M.in. Google ads, facebook ads, pozycjonowanie, seo i sem, opisy produktów.

To składowe które musisz mieć w swoim arsenale żeby posiadać profesjonalny sklep i generować przychód z wdrożenia poprzez strategię na sprzedaż wysyłkową. Bo zakładam że masz już pomysł na sklep internetowy. Także przeczytaj ten poradnik krok po kroku do samego końca!

Jak szybko zarobić pieniądze

Chcesz wiedzieć jak otworzyć sklep internetowy?

W dzisiejszych czasach można zarabiać pieniądze bez konieczności wychodzenia z domu. Taką możliwość daje nam Internet i trzeba przyznać, że ludzie coraz chętniej decydują się na prowadzenie biznesu w sieci. Jest to po prostu bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam zarabiać sporo pieniędzy. Zaletą takiej pracy jest również to, że możemy być swoimi własnymi szefami.

Najbardziej popularną formą zarabiania w sieci są sklepy internetowe. W dniu dzisiejszym istnieje ogromna ilość takich sklepów, ponieważ handel online bardzo się rozwinął. Ludzie chętnie robią zakupy w sieci, gdyż w ten sposób mogą kupić wszystko i nie muszą tracić czasu na chodzenie po sklepach stacjonarnych. Bardzo często w sieci można znaleźć ciekawsze artykuły, których nie znajdziemy w stacjonarnych sklepach znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Jeżeli poświęcimy trochę czasu na przejrzenie przynajmniej kilku sklepów internetowych, to może okazać się również, że będziemy mogli kupić coś za znacznie mniejsze pieniądze. Dla niektórych osób poszukiwanie promocji w sieci stało się sposobem na życie. Dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Oczywiście należy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, a wiadomo, że nie każdy ma taką możliwość.

Sklep internetowy a działalność gospodarcza

Sklepów online jest dużo w sieci, ale nadal powstają nowe sklepy, którym udaje się osiągnąć sukces. Założenie sklepu internetowego nie jest trudne, więc nic dziwnego, że tak dużo osób decyduje się właśnie na taką działalność. Nie trzeba wiele inwestować, żeby zacząć sprzedawać w sieci, a dla wielu początkujących przedsiębiorców może to mieć ogromne znaczenie. Prowadzenie sklepu online wydaje się bardzo proste, ale wiele zależy od popularności takiego sklepu.

Jeżeli oferowany towar będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, to właściciel takiego sklepu musi liczyć się z tym, że prowadzenie działalności może zajmować mu wiele czasu. Zazwyczaj jednak jedynie na początku przedsiębiorca prowadzi taki sklep osobiście. Gdy sklep się rozwija, to zostają zatrudnione odpowiednie osoby, które zajmują się prowadzeniem sklepu i dbają o jego profesjonalizm.

Jak otworzyć sklep internetowy bez pieniędzy

Wiele osób nadal zastanawia się jak otworzyć sklep internetowy. Jest to bardzo proste, ale trzeba pamiętać, że nie wystarczy kupić witrynę internetową i zamieścić na niej oferowany przez nas produkt.

Prowadzenie sklepu w sieci wiąże się z tym, że trzeba dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych klientów. Należy się dobrze rozreklamować, żeby pokonać konkurencję, która w dniu dzisiejszym jest naprawdę duża. Jednak z sieci korzysta dziś każdy, więc tak naprawdę każdy sklep internetowy ma szansę zarobić na siebie. Wystarczy jedynie poświęcić trochę czasu oraz zadbać o to, żeby klienci byli zadowoleni z zakupów w naszym sklepie.

Zanim założymy sklep internetowy, to zastanówmy się czy na pewno chcemy prowadzić taki sklep. Dowiedzmy się jak najwięcej na temat prowadzenia tego typu biznesu w sieci. Jeżeli jesteśmy pewni, że właśnie w ten sposób chcemy zarabiać na życie, to wystarczy założyć firmę i zdecydować się na dobrą witrynę internetową, na której będziemy prowadzić swój sklep.

Na początku możemy oczywiście skorzystać z popularnych serwisów, które umożliwiają sprzedaż. W ten sposób nie będziemy musieli inwestować nawet w profesjonalną witrynę internetową. Jednak takie działanie nie przyniesie nam zapewne dużego sukcesu. W pewnym momencie i tak będziemy musieli zdecydować się na zakup konkretnej domeny, ponieważ dzięki temu mamy więcej możliwości i stajemy się bardziej wiarygodni dla potencjalnych klientów.

Marketing w wyszukiwarkach

Czy sklep internetowy się opłaca

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na prowadzenie sklepu w sieci, to powinniśmy zadbać o to, żeby nasz sklep był profesjonalny. Na witrynie internetowej powinny znajdować się zdjęcia oferowanych przez nas produktów. Takie fotografie nie mogą wprowadzać potencjalnego klienta w błąd. Powinny być one profesjonalnie wykonane, żeby ludzie chcieli kupić produkt, który widzą jedynie na zdjęciu. Najlepsze i najbardziej popularne sklepy internetowe korzystają z usług specjalistów, którzy zajmują się fotografią produktową. Tacy ludzie potrafią zrobić zdjęcia, które naprawdę zachęcają do zakupu danego produktu. Jeśli dopiero otwieramy swój sklep w sieci, to warto pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalnego fotografa. Będziemy musieli na to przeznaczyć trochę pieniędzy, ale taka inwestycja szybko nam się zwróci.

W prowadzeniu sklepu internetowego ważne jest to, żeby jak najdokładniej opisać produkt, który chcemy sprzedać. Dobry opis przyczyni się do tego, że staniemy się popularniejsi w sieci i więcej osób będzie mogło zapoznać się z naszą ofertą. Z tego powodu najlepiej zacząć współpracować z dobrym copywriterem, który wie w jaki sposób napisać tekst, żeby ludzie chcieli kupić dany produkt. Dobrze napisany tekst pomoże nam również zająć wyższą pozycję w popularnej wyszukiwarce internetowej. To ma bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki temu możemy dotrzeć do znacznie większej ilości potencjalnych klientów.

Każdy właściciel sklepu internetowego zdaje sobie sprawę z tego, że dobra witryna ma duże znaczenie. Dzisiaj można założyć sklep dosłownie w kilka minut. Wiele osób zajmuje się tworzeniem wysokiej jakości sklepów internetowych. Wystarczy jedynie skontaktować się z nimi i powiedzieć jak nasz sklep ma wyglądać. Oczywiście przyda nam się też odpowiednia treść, która będzie znajdować się na naszej stronie internetowej. Taka oferta nie jest droga i nie wymaga zbyt dużej inwestycji ze strony przedsiębiorcy. Jeżeli dopiero zaczynamy i nie mamy większych wymagań, to nie musimy decydować się na najdroższe usługi.

Możemy zacząć od czegoś mniejszego i rozwijać sklep. Z czasem zapewne zauważymy, że nasze potrzeby są większe. Jednak wtedy będziemy też posiadać większą wiedzę oraz będziemy wiedzieć jakie dokładnie są nasze oczekiwania. Na początku prowadzenia działalności tak naprawdę nie wiemy jeszcze dokładnie jak ma wyglądać nasz sklep. Nie mamy też pewności, że właśnie tym chcemy się zajmować i czy osiągniemy zadowalający nas sukces finansowy. Dopiero z czasem okazuje się czy prowadzenie sklepu internetowego stanie się naszym głównym źródłem dochodu. Dla wielu osób jest to dodatkowa praca i takie osoby z całą pewnością nie inwestują wiele w sklep prowadzony w sieci.

Gdy zdecydujemy się na sprzedawanie swoich produktów w sieci, to powinniśmy też pamiętać o tym, że możemy potrzebować jakiegoś miejsca, w którym będziemy przetrzymywać oferowane przez nas produkty. Ważne jest to, żeby posiadać fizycznie taką ilość danego produktu jaką oferujemy w naszym sklepie internetowym.

Jak otworzyć sklep internetowy poradnik krok po kroku (sprzedawać w e-commerce) 1

Wtedy będziemy mogli szybko wysłać paczkę osobie, która go zakupiła, a to jest naprawdę bardzo ważne. Czas realizacji zamówienia dla wielu osób ma duże znaczenie. Ludzie nie chcą długo czekać na produkt, za który już zapłacili pieniądze. Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się sklepy internetowe, które oferują nie tylko jakościowe produkty, ale również ekspresową przesyłkę. Dzisiaj jest możliwa szybka przesyłka z każdego miejsca w Polsce i ludzie o tym wiedzą. Jeśli będziemy oferować naszym potencjalnym klientom długi czas oczekiwania na zakupiony towar, to zapewne nie zdecydują się oni na zakupy w naszym sklepie i pójdą do konkurencji. Oczywiście wiele zależy od tego jaką będziemy mieć ofertę. Na niektóre rzeczy można dłużej poczekać.

Założyć sklep internetowy można bardzo szybko i nie trzeba mieć dużych oszczędności, żeby zacząć działać w tym biznesie. Samo założenie takiego sklepu zajmuje dosłownie chwilę. Jednak utrzymanie sklepu internetowego związane jest już z regularnymi kosztami i każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Niektórzy uważają, że wystarczy założyć sklep na jakiejś platformie, zapłacić za domenę i już będzie się zarabiać wiele pieniędzy. Niestety rzeczywistość jest trochę inna. Na początku prowadzenia sklepu internetowego zapewne nie będziemy zadowoleni z ilości sprzedawanych produktów. Początki każdego sklepu są takie, że trzeba najpierw dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich, iż warto robić zakupy właśnie w naszym sklepie.

Reklama w sieci ma naprawdę bardzo duże znaczenie i na początku prowadzenia sklepu w sieci trzeba liczyć się z wydatkami na wypromowanie naszej działalności. Jedynie w ten sposób mamy szansę osiągnąć sukces, z którego będziemy zadowoleni.

Jeśli nasz sklep zdobędzie popularność w sieci, to możemy zarabiać duże pieniądze. Jednak cały czas musimy dbać o wysoką jakość oferowanych przez nas produktów. Dobry wizerunek firmy ma ogromne znaczenie i nie można o tym zapominać. Czasami na początku prowadzenia sklepu możemy wszystkim zajmować się sami i w ten sposób ograniczyć wydatki, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na reklamę.

Jak otworzyć sklep internetowy poradnik krok po kroku (sprzedawać w e-commerce) 2

Jednak z czasem zapewne nie będziemy w stanie zajmować się wszystkim i przydadzą nam się dodatkowe ręce do pomocy. Jeżeli nasz sklep cały czas będzie się rozwijać i cieszyć popularnością, to w pewnym momencie możemy stać się właścicielem dużego przedsiębiorstwa, które zatrudnia wiele osób. Wtedy nie wystarczy nam z całą pewnością prowadzenie działalności w zaciszu własnego domu. Będziemy potrzebować jakiegoś lokalu, ponieważ nasza firma będzie po prostu potrzebować więcej miejsca.

Jednak nie liczmy na to, że już po pierwszym roku prowadzenia sklepu internetowego osiągniemy taki sukces, że będziemy zarabiać mnóstwo pieniędzy. Najpierw nasz sklep musi zdobyć popularność w sieci, żeby ogromna ilość ludzi dokonywała zakupów w naszym sklepie. Ogromny sukces jest możliwy, ale musimy na to poświęcić odpowiednią ilość czasu. Należy też dbać o swoich klientów oraz oferować dobrej jakości produkty, na które jest zapotrzebowanie.

Warto dzisiaj założyć sklep internetowy. Nawet jeżeli nie stanie się on naszym głównym źródłem dochodów, to jego prowadzenie może nam dać nie tylko dodatkową gotówkę, ale także satysfakcje. Zastanówmy się nad tym rozwiązaniem, ponieważ może się okazać, że właśnie prowadzenie sklepu internetowego może stać się naszym sposobem na życie. Właścicielem sklepu może być dzisiaj naprawdę każdy i nie trzeba posiadać doświadczenia.

Jak otworzyć sklep internetowy poradnik krok po kroku (sprzedawać w e-commerce) 3

Podsumowanie wpisu jak otworzyć sklep internetowy krok po kroku

Sprzedaż internetowa to super sposób na biznes. Skoro wiesz już jak otworzyć sklep internetowy to i jak zadbać o wygląd sklepu to zapraszamy do siebie! Rozwiniemy Twoją sprzedaż poprzez marketing i lejek sprzedażowy!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)