Handel internetowy, czym jest i jak rozpocząć 10x

Platforma sprzedażowa
Platforma sprzedażowa -ranking światowy i Polska (e-commerce)
21 stycznia, 2022
Logistyka e commerce
Logistyka e commerce, dystrybucja i zamówienia (e-logistyka)
24 stycznia, 2022
Handel internetowy
Handel internetowy

Handel internetowy definicja

Handel internetowy są to transakcje przeprowadzane przez sieci, które są oparte na protokole IP i przez inne sieci komputerowe. Przez te sieci zamawiamy różne towary i usługi, ale dostawa i płatność zamówionej usługi lub towaru może być dokonana w internecie lub poza siecią.

W Polsce mamy 38 milionów mieszkańców i coraz więcej z nas robi zakupy w internecie co często aż wręcz zaskakuje.

Ponad połowa polskich internautów dokonała przynajmniej jednego zakupu online (mówią o tym dane z wielu raportów ecommerce) Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej e-sklepów i że e-commerce staje się powszechnym sposobem budowania marek i zdobywania klientów. Jakie obowiązki powinniśmy spełnić, zanim zdecydujemy się na sprzedaż online? Jakie są korzyści z prowadzenia sklepu internetowego? O czym powinienem pamiętać przy jego tworzeniu? Sugerujemy ciekawe rozwiązania w tym artykule.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji o handlu online?

Nie warto inwestować wszystkich środków finansowych rozpoczynając biznes online, jeśli nie badamy rynku, konkurencji oraz nie mamy biznesplanu i strategii firmy. Co ważniejsze, prowadząc te czynności, warto zapoznać się z formalnościami/obowiązkami prawnymi związanymi z prowadzeniem działalności w Internecie. Handel internetowy wciąż się zmienia, od RODO po przepisy analityki danych itp. Podstawy urzędowo-formalne są na szczęście stałe.

Są nimi:

 • wystąpienie o NIP i REGON,
 • rejestracja działalności gospodarczej,
 • zakładamy osobny dla firmy rachunek bankowy, a później musimy powiadomić o tym urząd skarbowy
 • składamy w urzędzie skarbowym zgłoszenia rejestracyjnego przed wykonaniem pierwszej czynności podlegającej podatkowi VAT a także przed wyborem rodzaju opodatkowania,
 • musimy wystąpić o o koncesję, jeśli mówimy o tych charakter działalności,
 • dokonujemy zgłoszenia ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego.
Handel internetowy

Jakie są podstawowe elementy sklepu internetowego?

Zanim zaczniesz myśleć o pozyskiwaniu klientów i działaniach reklamowo- marketingowych, musisz najpierw rozważyć dostosowanie sklepu do wymogów formalno-prawnych. Jeżeli mamy przeprowadzić transakcję online, musimy podać na stronie sklepu internetowego następujące informacje:

 • nazwa firmy,
 • siedziba,
 • instytucję, która zarejestrowała, czyli organ dokonujący rejestracji dział.gosp,
 • forma prawna firmy,
 • NIP, REGON,
 • koszty transportu,
 • czas dostawy,
 • jak i gdzie złożyć reklamację,
 • data, od której oferta lub informacja cenowa stają się wiążące.

O czym należy pamiętać przy tworzeniu sklepu www kiedy zaczynasz handel internetowy

Nie zwalniaj, bo gdy już usuniesz prawne i handlowe aspekty e-commerce to jesteś blisko celu. Czyli teraz po prostu przejdźmy do kolejnej rzeczy związanej z budowaniem naszej marki i jej postrzeganiem wśród potencjalnych klientów. Dlatego zanim zaczniemy sprzedawać, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów w e-commerce.

Strategia marketingu w handlu online

Już na samym początku rozpoczynania działalności e-commerce warto opracować koncepcję marketingową i zdefiniować narzędzia, którymi zamierzamy pozyskiwać klientów. Następnie musisz stworzyć sposób komunikowania się z nowymi klientami i zdefiniować kluczowe atuty swojej firmy, które dadzą Ci przewagę nad konkurencją i wyróżnią się na danym rynku.

Rynek i grupa docelowa

Na samym początku działań z handlem internetowym musisz odpowiedzieć sobie na jedno z bardzo ważnych pytań – do kogo kierujesz produkt lub usługę? Jest to jeden z wręcz najważniejszych działań, o które musisz się zatroszczyć kiedy tworzysz e-sklep. W procesie tworzenia naszej persony czyli klienta docelowego musimy stworzyć model. Czyli określasz typowego przedstawiciela, jako wymarzonego klienta marki. Istnieją gotowe programy, ale sugerujemy aby zrobić mały brainstorm w firmie.

Prezentacja oferty końcowej

Po zidentyfikowaniu grupy docelowej powinniśmy wypracować profesjonalny sposób prezentacji oferty. W przypadku sprzedaży internetowej musimy zwrócić szczególną uwagę na jakościowe zdjęcia udostępnianych kategorii, ze zwięzłym i szczegółowym opisem głównych zalet produktu oraz sposobu jego aplikacji. Całość oferty sklepu powinna być przedstawiona językiem zainteresowania (czyli językiem korzyści), ale z zachowaniem głównego przekazu, rzeczywistych cech produktu oraz powinna być zrozumiała i czytelna dla grupy docelowej.

FAQ

Czym jest handel internetowy

Handel internetowy (znany również jako e-commerce, sprzedaż w internecie) definiujemy jako szereg działań prowadzonych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, takich jak telefon, faks, e-mail, strona internetowa itp.

Jak zacząć sprzedawać w sklepie internetowym

 • Pokaż ludzką stronę swojej firmy.
 • Wzbudzaj zaufanie poprzez troskę i bezpieczeństwo.
 • Popracuj nad samym opisem produktu.
 • Zwróć uwagę na politykę zwrotów.
 • Pokaż otwartość na klientów.
 • Miej uniwersalną treść.
 • Zaproponuj coś ekstra.
 • Rozwiązuj problemy w sekcji pytań/odpowiedzi-FAQ.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)