Facebook marketplace -co to? Jak działa platforma do sprzedaży i ogłoszeń (Wady i zalety)

Facebook marketplace -co to? Jak działa platforma do sprzedaży i ogłoszeń (Wady i zalety)

Facebook marketplace

Co to jest Facebook Marketplace?

Facebook Marketplace to darmowy system handlu elektronicznego, który pozwala użytkownikom Facebooka na wymianę towarów i usług. Użytkownicy mogą wyszukiwać, oferować, negocjować i kupować produkty i usługi bezpośrednio za pośrednictwem strony głównej Facebooka. Marketplace zapewnia również swoim użytkownikom dostęp do wersji aplikacji mobilnej, co pozwala im kupować i sprzedawać produkty i usługi z dowolnego miejsca.

Funkcja facebook marketplace i messenger

Facebook marketplace to platforma na której sprzedawca prowadzi działania e-commerce. Warunkiem jest że oferta musi być na tyle atrakcyjna, aby odwiedzający chciał kupować. Każda transakcja online dzięki której możesz budować swój biznes jest na wagę złota, szczególnie gdy zaczynasz swój biznes. Marketplace facebooka możesz również zintegrować z marketingiem na messanger aby z sukcesem sprzedawać swoje produkty.

Czytaj dale aby poznać wady i zalety i na co uważać.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Co zrobić żeby mieć Marketplace na FB?

Aby mieć Marketplace na Facebooku, musisz najpierw spełnić kilka minimalnych wymagań, takich jak posiadanie strony na Facebooku, lub posiadanie konta firmowego. Kiedy te minimalne wymagania są spełnione, możesz zacząć proces rejestracji do Marketplace. Aby to zrobić, przejdź do ustawień strony, kliknij „Aplikacje” i wybierz „Marketplace”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ukończyć rejestrację. Po zakończeniu procesu rejestracji będziesz mógł dodać produkty do swojej witryny i udostępniać je innym użytkownikom Facebooka.

Najpopularniejsze media społecznościowe

Komunikacja międzyludzka pełni ogromnie ważną rolę w życiu. Nie tylko młode osoby szukają nowych znajomości i chcą pogłębiać zawarte przyjaźnie, także osoby w starszym wieku cenią sobie miłość, przyjaźń i koleżeństwo. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach życie przeniosło się do Internetu i to właśnie w tym miejscu zawierane są nowe znajomości i utrzymywane kontakty pomiędzy ludźmi w różnym wieku.

Media społecznościowe – do czego służą?

Internet jest wykorzystywany w różnych celach, jednym służy do nauki, innym do pracy, jeszcze innym do rozrywki. Można jednak zauważyć, że zdecydowana większość internautów loguje się w Internecie w celach komunikacyjnych. W tej kwestii najlepiej się sprawdzają media społecznościowe. Służą one do prowadzenia życia towarzyskiego, zawierania znajomości, szukania dawnych znajomych i utrzymywania kontaktów. Korzystanie z mediów społecznościowych jest całkowicie bezpłatne i bardzo proste, nawet osoby w starszym wieku doskonale sobie poradzą z obsługą takich portali internetowych.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Dlaczego Facebook Marketplace jest tak popularny?

Mimo, że mediów społecznościowych jest co najmniej kilkanaście w Internecie, to jednak zdecydowanie najpopularniejszy z nich jest Facebook. Ten portal społecznościowy działa od 2004 roku i z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Mimo, że można wyróżnić kilku twórców tego portalu to najważniejszy i najbardziej znany z nich jest Mark Zuckerberg. Obecnie jest on jednym z najbogatszych ludzi na świecie, bo jego portal osiągnął ogromny sukces. Na podstawie jego życia i tworzenia Facebooka powstał nawet film, który warto obejrzeć.

Co może zaoferować Facebook?

Facebook ma wiele do zaoferowania i to osobom o różnych zainteresowaniach, wieku i potrzebach. Ogólnie portal ten służy do komunikowania się, ale to nie wszystko co może on zaoferować. Przez lata serwis ewoluował i został porządnie rozwinięty, dlatego obecnie użytkownicy Facebooka mogą z niego korzystać też w innych celach, nie tylko komunikacyjnych. Ciekawą możliwością jest na przykład możliwość wstawiania codziennych relacji ze zdjęciami, dzięki temu można pochwalić się swoim codziennym życiem i być na bieżąco z tym, co słychać u znajomych i obserwowanych osób.

Sprzedaż na Facebooku

Inną ciekawą opcją Facebooka jest sprzedaż internetowa i osobista. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu działowi portalu jakim jest Marketplace. To specyficzne miejsce na Facebooku w którym można wystawiać dowolne rzeczy na sprzedaż i szukać ciekawych okazji cenowych. Wystawiając ogłoszenie w Marketplace należy podać wszystkie istotne szczegóły związane z oferowanym przedmiotem, jego cenę, czy dostępna jest wysyłka czy tylko odbiór osobisty. Bardzo ważną kwestią są także aktualne zdjęcia wystawianego przedmiotu. Zdjęcia powinny przedstawiać przedmiot ze wszystkich stron, być wyraźne i dobrej jakości.

Wstawianie ogłoszeń do Marketplace jest bardzo proste, każda osoba, która ma konto na Facebooku może dodać dowolną ilość ogłoszeń i odświeżać je raz w miesiącu.

Facebook Marketplace

W Marketplace można znaleźć dosłownie wszystko. Wszystkie ogłoszenia są tu podzielone ze względu na kategorie. I tak można tu znaleźć kategorię meble, pojazdy, wynajem nieruchomości, artykuły biurowe, artykuły dla zwierząt domowych, artykuły remontowe i domowe, artykuły sportowe, odzież, zabawki i gry i mnóstwo innych ciekawych kategorii. Oczywiście dla wystawiających osób został stworzony regulamin, który ściśle określa co można wystawiać na sprzedaż w tym miejscu, a czego pod żadnym pozorem nie można wystawiać. Przedmioty niezgodne z regulaminem nie przechodzą weryfikacji i zostają odrzucone przed dodaniem.

Jeśli ktoś nie zgadza się z tym, że jego produkt jest niezgodny z regulaminem, może się skontaktować bezpośrednio z pracownikiem Marketplace i wyjaśnić sytuację.

Jak sprzedawać w Marketplace?

Aby sprzedawać przedmioty w Marketplace:

  1. Dotknij w prawym górnym rogu Facebooka.
  2. Kliknij przycisk Sprzedaj na górze, a następnie opcji Przedmioty.
  3. Dotknij Dodaj zdjęcia, aby dodać zdjęcia z rolki z aparatu lub zrobić nowe zdjęcie.
  4. Wprowadź informacje dotyczące przedmiotu.

Gdzie szukać dodanych przez siebie ogłoszeń?

Wszystkie dodane ogłoszenia w Marketplace można znaleźć na swoim koncie Facebooka w zakładce Marketplace. Po lewej stronie na głównej stronie Marketplace znajduje się pozycja 'Twoje konto’. To właśnie tutaj znajdują się wszystkie dodane ogłoszenia i tutaj można nimi dowolnie zarządzać, a więc je edytować, wznawiać i usuwać. Wystawianie ogłoszeń na Facebook Marketplace nic nie kosztuje, tak jak samo korzystanie z Facebooka, to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich internautów lubiących sprzedaż internetową.

To, że serwis ten jest darmowy, odróżnia go od innych popularnych serwisów z ogłoszeniami w Internecie. Nic więc dziwnego, że cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. W Marketplace można znaleźć wiele ciekawych rzeczy i to zarówno w swojej lokalizacji jak i na terenie całego kraju.

Marketplace Facebooka i płatność

Jak widać opłaca się założyć konto na portalu społecznościowym Facebook, bo w tym miejscu dużo się dzieje. Im więcej się ma znajomych na Facebooku i im więcej obserwuje się stron, tym ciekawsza staje się wizyta na portalu. Facebook jest znany na całym świecie, a Marketplace jest najlepszym serwisem z ogłoszeniami lokalnymi i krajowymi, jaki dotąd powstał. Tak twierdzą zadowoleni internauci.

Jak myślisz. Czy Facebook marketplace jest dla Ciebie?

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!