Banery Google, SKUTECZNA reklama Display Network

Cold email inaczej zimny mailing
5 kwietnia, 2022
Artykuły sponsorowane
Artykuły sponsorowane. Co to jest Artykuł Sponsorowany [promocja i marketing]
7 kwietnia, 2022
Banery Google

Banery Google, reklama Display Network

Coraz więcej firm rezygnuje z kosztownych reklam w telewizji oraz w radiu na rzecz banerów internetowych.

Dlaczego? Odkąd Internet stał się popularnym nośnikiem informacji, wiele osób każdego dnia spędza mnóstwo czasu na przeglądaniu rozmaitych stron internetowych, na robieniu zakupów, na nauce itp.

Dobrze więc postawić na nowoczesne, efektowne banery Google, dzięki którym można dotrzeć do odbiorców na całym świecie. Co więc trzeba o nich wiedzieć?

Jak działa taka reklama? Gdzie ją zamówić?

Jak powinna ona wyglądać, by mnóstwo osób mogło zwrócić na nią uwagę?

Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Banery Google – co to takiego?

Chyba każdy z nas choć raz zwrócił uwagę na banery Google. Ich treść, kolorystyka, ciekawe motto, piękna grafika potrafią sprawić, że osoba przeglądająca strony internetowe zwróci uwagę.

Największym zainteresowaniem (zarówno wśród zamawiających tego typu reklamy, jak i wśród odbiorców) cieszą się banery Google. Nic dziwnego, gdyż ta przeglądarka odwiedzana jest przez miliony osób na całym świecie, a to oznacza, że na konkretną reklamę zwróci uwagę sporo potencjalnych klientów.

Bez względu na to, czy chce się zareklamować swoją firmę usługową, sklep internetowy lub cokolwiek innego – warto zainwestować w taką reklamę. Baner, który przez kilka dni będzie widoczny w wyszukiwarce Google z pewnością zwróci uwagę znacznie większej liczby osób niż baner na mieście.

Dobrze więc postawić na tego typu reklamę konkretnych produktów lub usług, gdyż z pewnością właściciele firmy szybko zauważą, że ona działa.

Ai marketing

Profesjonalny baner reklamowy

Jak się jednak okazuje w praktyce, stworzenie oryginalnego, unikatowego baneru jest dość skomplikowanym zadaniem.

Z pewnością klienci indywidualni nie poradzą sobie ze zrobieniem takiej reklamy na wielką skalę. Nawet, gdy chce się szybko i w prosty sposób zareklamować daną rzecz, trzeba zrobić to w taki sposób, by potencjalny klient zwrócił na to uwagę.

Jakość, kształt, wygląd, odpowiedni przekaz, grafika – to wszystko ma olbrzymie znaczenie w przypadku tworzenia takiej reklamy.

Powinna więc ona być na naprawdę wysokim poziomie, by mogła zwrócić uwagę wielu osób. Dlatego też poleca się oddać to zadanie profesjonalistom.

Najlepiej postawić na firmy, których w sieci nie brakuje, zajmujące się projektowaniem i tworzeniem takich banerów (a nawet całych zestawów banderów) na indywidualne zamówienie klienta.

Fachowcy jednak chętnie korzystają z pomysłów zamawiających. Warto więc podzielić się swoją propozycją, jak ma wyglądać konkretna reklama, co powinna przedstawiać, jakich klientów ma przyciągać, czym ma się wyróżniać na tle innych.

Jak to wygląda w praktyce?

Tak naprawdę banery Google mogą przybierać różne formy i mogą być wyświetlane o różnych porach dnia, jak i przy różnorodnych wyszukiwaniach. Dobrze więc wskazać, kogo ma przyciągać konkretna reklama, do kogo jest ona adresowana, jak długo ma znajdować się na stronie internetowej.

Warto w ustalaniu szczegółów takiej reklamy wziąć pod uwagę cenne wskazówki osób, które od lat zajmują się projektowaniem i tworzeniem banerów. Dobrze też określić budżet, który chce się przeznaczyć na tego typu reklamę.

Nie zawsze bowiem wydanie kilku tysięcy na reklamę jest równoznaczne ze znalezieniem wielu nowych potencjalnych klientów.

Czasami do odbiorców szybciej trafiają te niewielkie, krótkie hasła, które można znaleźć na wielu banerach internetowych na popularnych portalach informacyjnych. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co jest reklamowane i do jakich odbiorców chce się dotrzeć.

Klient przeważnie jednak musi liczyć z tym, że na baner Google o średnim rozmiarze, który będzie wyświetlany od 3 do 10 dni wyda od około 3 tysięcy do nawet 15 tysięcy złotych.

Warto jednak śledzić strony Google na bieżąco, gdyż dla właścicieli firm pojawiają się coraz częściej rozmaite promocje związane właśnie z reklamami na portalu.

Dzięki temu można zaprojektować i stworzyć świetną reklamę nawet za połowę powyższej kwoty. Google stara się także zatrzymać klientów, którzy już wykupili u nich taką reklamą.

Oferują im mnóstwo atrakcyjnych banerów także na rozmaitych stronach partnerskich w świetnych cenach.

Struktura strony internetowej
Reklama banerowa w Google

Czy warto zainwestować w taką reklamę?

Zdecydowanie tak. Nawet małe, dopiero co rozpoczynające swoją działalność firmy coraz częściej decydują się na zamówienie tego typu banerów, które mają być wyświetlane na rozmaitych stronach Google. W ten sposób można dotrzeć do wielu klientów.

Jeżeli prowadzi się sklep internetowy lub świadczy usługi online – jest to jak najbardziej znakomita reklama. Dobrze więc zaufać profesjonalistom, którzy stworzą wyjątkowy, oryginalny baner, dzięki któremu będzie można osiągnąć świetne wyniki sprzedaży.

Google dba również o to, by klient poznał statystyki dotyczące takiej reklamy w sieci. Każde kliknięcie na taki baner jest bowiem rejestrowane, tym samym szybko można się przekonać, czy to była dobra inwestycja, czy też nie. Zazwyczaj jednak statystki pozytywnie zaskakują zamawiających.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)