Artykuły sponsorowane. Co to jest Artykuł Sponsorowany [promocja i marketing]

Banery Google, SKUTECZNA reklama Display Network
7 kwietnia, 2022
david ogilvy big idea
Godfather Offer (oferta mafijna – nie do odrzucenia)
8 kwietnia, 2022
Artykuły sponsorowane
Artykuły sponsorowane

Artykuły sponsorowane. Co to jest Artykuł Sponsorowany [promocja i marketing]

Przeglądając blogi, portale społecznościowe, a nawet zwykłe strony internetowe z bieżącymi informacjami, coraz częściej natrafia się na lokowanie produktów.

Sprzęt RTV/AGD, odzież, obuwie, akcesoria domowe, dekoracje, biżuteria, produkty spożywcze – to wszystko coraz częściej znaleźć można na zdjęciach znanych osób w internecie, a także w nowych artykułach ulubionych blogerów.

Dlaczego tak się dzieje?

Czym są artykuły sponsorowane?

Dlaczego coraz więcej osób sięga po tego typu reklamę na swoich stronach? Ile można zarobić wspominając na swoich portalach społecznościowych o danej marce?

Warto zapoznać się z poniższym artykułem.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Artykuły sponsorowane – jak to wygląda?

To już jest zjawisko powszechne, że wchodząc na media społecznościowe ulubionych artystów widzi się coraz częściej artykuły sponsorowane.

Aktorzy, piosenkarze, dziennikarze, influencerzy, sportowcy coraz częściej decydują się na to, by umieszczać na swoich portalach społecznościowych artykuły sponsorowane zawierające reklamę produktów lub usług.

Znane osoby reklamują w ten sposób wszystko. Na większości stron można zobaczyć wpisy dotyczące między innymi: odzieży sportowej, luksusowej bielizny, suplementów diety, dekoracji do domu, hoteli i pensjonatów, rowerów, obuwia, a nawet dietetyków, firm cateringowych oraz wielu, wielu innych.

Tak naprawdę artykuł sponsorowany może dotyczyć każdego towaru i każdej usługi. Wiele osób podpisuje nawet z właścicielami firm długotrwałe umowy na reklamowanie konkretnych produktów, co jest bardzo korzystne dla dwóch stron.

Struktura strony internetowej

Czy jest to opłacalne?

Zdecydowanie tak. Na taką formę reklamy decyduje się coraz więcej nowych firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność na rynku.

W ten sposób bowiem można zaistnieć ze swoimi produktami lub usługami bardzo szybko w sieci.

Decydując się na współpracę ze znanym influencerem, który ma ogromne zasięgi (mnóstwo obserwujących), z pewnością zyska się wielu klientów.

Co ciekawe, na artykuły sponsorowane decydują się nie tylko influencerzy, ale także portale informacyjne, blogerzy, znani publicyści, aktorzy, sportowcy oraz wielu, wielu innych. Za taki jeden artykuł umieszczony na swoim portalu społecznościowym można zarobić nawet od 2 tysięcy złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Światowe gwiazdy szczycą się tym, że im znane firmy płacą jeszcze więcej. Trzeba przyznać, że taka reklama jest niezwykle efektywna. Szybko można dotrzeć do wielu osób na całym świecie i co najważniejsze, zareklamować wśród nowych klientów, określony produkt lub usługę.

Dzięki temu, że polecana jest przez autorytet, wiele osób od razu decyduje się na jej zakup. Tym samym dana marka szybko osiąga swój cel. Taka reklama jest również z pewnością tańsza niż reklama w telewizji lub w radiu. Na nią zdecydowanie zwróci uwagę mnóstwo osób.

artykuły seo

Jak to wygląda w praktyce?

Gdy influencer, sportowiec, aktor, publicysta decyduje się na taki artykuł sponsorowany w swoich mediach społecznościowych dostaje od firmy wytyczne.

Taka reklama musi być jasna i powinna mieć ona wydźwięk pozytywny. Bardzo często zdarza się tak, że osoby odpowiadające za marketing w danych firmach sami tworzą taki artykuł dla konkretnej osoby, by ta zrobiła tylko na swoim profilu „kopiuj – wklej”.

Nie oznacza to jednak, że wielu blogerów i influencerów nie tworzy samodzielnie artykułów sponsorowanych dla firmy, z którą współpracuje. Tego rodzaju artykuły z pewnością są bardziej naturalne.

Gdy kilkakrotnie gwiazda pokazuje się w mediach społecznościowych z daną rzeczą, jej obserwatorzy na pewno zwrócą na to uwagę.

Niektórzy chcą mieć ten sam produkt, co ich ulubieniec, więc szybko zamówią daną rzecz w sklepie internetowym, by się identyfikować z gwiazdą. Dobrze więc postawić na tego typu reklamę konkretnych produktów lub usług, gdyż z pewnością właściciele firmy szybko zauważą, że ona działa.

Test strony internetowej
Artykuły sponsorowane

Pułapka

Niestety, w ostatnim czasie wiele gwizd z sieci wpadło w pułapkę takich artykułów. Nic dziwnego, gdyż w ten sposób można szybko zarobić. Można bowiem zauważyć, że na niektórych profilach, każdy post jest sponsorowany.

Jednego dnia ulubieniec obserwatorów reklamuje dresy danej marki, dwa dni później na jego stronie pojawia się wpis zachwalający komplet sportowy już innego producenta.

Trzeba na to uważać, gdyż takie osoby szybko tracą wiarygodność swoich obserwatorów,. którzy po prostu od nich odchodzą (przestają ich obserwować).

Im mniej obserwujących, tym mniejsza szansa na dobre kontrakty, gdyż taka osoba tak naprawdę nie będzie miała komu polecać konkretnych rzeczy. Należy więc bardzo uważnie dobierać współprace i rzeczywiście wybierać towar dobrej jakości, który samemu chce się używać.

Znane osoby, które polecały swoim obserwatorom buble są bardzo krytykowane i co najważniejsze, nie mają oni już szans na to, by wzbudzić zaufanie swoich obserwatorów.

Podobnie firmy powinny większą wagę przykuwać do tego, jak wybierają osoby, które mają reklamować ich towar. Jeżeli sportowiec nagle zaczyna polecać niezdrowe produkty spożywcze, od razu jest widoczne, iż wpadł w sidła dużego kontraktu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)