Abonament Pozycjonowanie, lepsze EFEKTY dla SEO

Reklama produktowa Google
Reklama produktowa Google Ads Adwords (shopping)- co to takiego?
17 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie w google maps
Pozycjonowanie w google maps (seo wizytówki)
18 kwietnia, 2022
Pozycjonowanie stron Wałbrzych
Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie w abonamencie (abonament SEO)

Abonament SEO pozwoli nam zwiększyć ilość odwiedzin naszej witryny internetowej. Dzięki temu możemy wpłynąć bezpośrednio na sprzedaż, a także ilość zapytań o nasze produkty czy usługi.

Warto zaznaczyć, że pozycjonowanie w abonamencie to bardzo chętnie wybierana metoda rozliczenia za usługi SEO.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Abonament pozycjonowanie

Warto zaznaczyć, że abonamentowa forma rozliczenia polegać będzie przede wszystkim na uzgodnieniu comiesięcznych kwot, które będziemy ponosić w czasie danego okresu – zawsze jest on ściśle określony w umowie. Warto zaznaczyć, że opłata za abonament powinna być stała – nie zależy też od efektów.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Najczęściej płacimy niezależnie od uzyskanych efektów oraz liczby zrobionych działań. Bardzo istotne będzie to, żebyśmy otrzymywali systematyczne raporty z prowadzonych działań. Ponadto warto pytać specjalistę od pozycjonowania o wyjaśnienie wszelkich kwestii związanych z abonamentem SEO.

Pozycjonowanie za efekt czy na abonament?

Warto zaznaczyć, że największą korzyścią z wybrania takiej metody rozliczenia będzie cena. Jest ona zawsze proporcjonalnie niższa niż w przypadku zastosowania pozycjonowania za dane efekty.

Jednakże minusem takiej formy płacenia za pozycjonowanie jest fakt, iż wszelkie koszty będziemy ponosić już od pierwszego miesiąca – mowa tutaj o okresie zanim usług zacznie generować jakikolwiek ruch oraz przynosić lepsze zyski. Trzeba też pamiętać, że dla agencji, która zajmuje się prowadzeniem abonamentu pozycjonowania, pierwsze dwa miesiące to zawsze czas najintensywniejszych działań.

Korzyści jakie daje abonament SEO

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że często spotykany przy takiej formy rozliczenia jest również pozycjonowanie w abonamencie, które ma dodatkową premię od efektów. Warto też dodać, że wybór najlepszej formy rozliczenia zależeć będzie głównie od nas.

Tuż przed podpisaniem abonamentu SEO najlepiej będzie zadać kilka pytań o wszelkie dostępne metody rozliczenia. Kolejno należy wybrać najlepszą z naszego punktu widzenia ofertę.

Trzeba też powiedzieć o tym, że forma rozliczeń za tego typu usługi, nierzadko jest przedmiotem wnikliwych debat pomiędzy klientami. Często pojawiają się pytania, czy płatność za same wyniki ma jeszcze sens.

Ponadto wiele osób zastanawia się, czy rozliczanie w modelu stałych opłat comiesięcznych jest sprawiedliwe z perspektywy klienta.

Warto zaznaczyć, że w obecnych czasach rozliczanie za sam efekt jest w branży marketingowej praktycznie niespotykane.

Wszelkie firmy oferujące pozycjonowanie od wielu lat wychodzą stopniowo z takiej formy opłaty za pozycjonowanie, bowiem w praktyce tego typu model współpracy bywa mało efektywny. Taka forma opłat uniemożliwi ponoszenie właściwych nakładów finansowych na skuteczny link building. Ponadto ciężko jest rozwijać jakościowe treści na witrynie internetowej.

Należy pamiętać, że obecnie praktycznie żadna agencja marketingowa nie jest skłonna inwestować kilka bądź kilkanaście tysięcy złotych w skali roku na to, żeby po drugim roku być pełnym wiary na wyrównanie budżetu. Z tego powodu firmy najczęściej oferują abonament na pozycjonowanie, który jest ceniony nie tylko przez właścicieli firm, ale także przez klientów.

Pozycjonowanie strony w abonamencie (plusy)

Warto też wiedzieć, że SEO w modelu success fee przeważnie wyróżnia się brakiem wydatków ze strony agencji. Ponadto występuje ograniczenie się do optymalizacji witryny internetowej. W takim przypadku wszelkie aktywności nie będą prowadzone pełną parą.

Należy zaznaczyć, iż rozliczanie się tylko w oparciu o model success fee może przypominać trochę toksyczną relację uczuciową, gdzie obie strony nie są w stu procentach szczere.

Jednakże może być jedna sytuacja, w której najlepiej będzie skusić się na płatność za sam wynik. Nierzadko warto rozważyć rozliczenie się w oparciu o model success fee za pozycjonowanie lokalne. Mowa tutaj o takiej sytuacji, gdzie konkurencja nie jest groźna, a bardzo ważnym elementem będzie profil firmowy umieszczony w Google Maps.

Jednakże abonament za pozycjonowanie często okazuje się najlepszym wyborem. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku większych ośrodków chodzi nawet o pozycjonowanie w oparciu o konkretne dzielnicy miasta. W takiej sytuacji szanse na udany efekt mogą być większe, przez to sam model rozliczania za pozycjonowanie może być dobry. Bardzo interesującym rozwiązaniem są obecnie modele mieszane. Mowa tutaj o wycenie success fee z podstawą miesięczną.

Należy pamiętać, że wszystko będzie zależało od wysokości takiej podstawy. Ponadto ważne będzie to, w jakim stopniu agencja marketingowa będzie skłonna przekazywać ją na potrzebne wydatki w celu lepszego pozycjonowania.

Pozycjonowanie abonament podsumowanie

Sam temat dotyczący modelu rozliczeń o wiele łatwiej będzie podjąć, w przypadku gdy obie strony mają właściwą wiedzę o SEO.

Wielu specjalistów jest takiego zdania, że jednym z najważniejszych zadań agencji będzie edukowanie klientów. Jest to dodatkowy walor, który niezbyt często jest wskazywany na poziomie ofert – przeważnie wcale. Prowadząc stronę internetową warto będzie postawić na abonament za pozycjonowanie. Dzięki temu zwiększą się wyniki sprzedażowe. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują takie usługi.

System identyfikacji wizualnej
Abonament Pozycjonowanie, lepsze EFEKTY dla SEO (pozycjonowanie strony w abonamencie)
psychologia udostępniania dlaczego udostępniamy w social mediach

Daj znać w komentarzu co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Abonament Pozycjonowanie, lepsze EFEKTY dla SEO (pozycjonowanie strony w abonamencie) ? Do następnego razu!

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)