w3c

serp
Serp
4 lutego, 2022
SEO London
SEO London, czyli pozycjonowanie stron po angielsku
4 lutego, 2022
w3c
w3c

Co to jest World Wide Web (W3C)

Konsorcjum World Wide Web (W3C) jest główną międzynarodową organizacją normalizacyjną dla sieci World Wide Web. Założone w 1994 r. i obecnie kierowane przez Tima Bernersa-Lee konsorcjum składa się z organizacji członkowskich, które zatrudniają pełnoetatowych pracowników pracujących razem nad opracowywaniem standardów dla sieci WWW. W3C angażuje się również w edukację i pomoc, rozwija oprogramowanie i służy jako otwarte forum do dyskusji na temat sieci.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

World Wide Web Consortium, w skrócie W3C – organizacja, która zajmuje się ustanawianiem standardów pisania i przesyłu stron WWW. Została założona 1 października 1994 roku przez Timothy’ego Bernersa-Lee, twórcę WWW oraz autora pierwszej przeglądarki internetowej i serwera WWW. W3C jest obecnie zrzeszeniem ponad 400 organizacji, firm, agencji rządowych i uczelni z całego świata. Publikowane przez W3C rekomendacje nie mają mocy prawnej, która nakazywałaby ich stosowanie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web_Consortium

Czym zajmuje się w3c?

Jednymi z najważniejszych tematów jakimi zajmuje się w3c są:

  • HTML/XHTML/XForms
  • CSS – kaskadowe arkusze stylów, DOM – Document Object Model
  • XML
  • HTTP
  • SVG – Scalable Vector Graphics
  • VoiceXML
  • SMIL/TimeText
  • XSL/XSLT/XPath/XPointer
  • WAI
  • PICS

Co to jest walidacja W3C? Standardy

W3C jak już wiesz to skrót od World Wide Web Consortium.

w3c

W3C stworzyło ponad 90 standardów, które są również nazywane „zaleceniami”, które przeszły przez proces przeglądu, formułowania i wdrażania.

Standardy w3c służą do kierowania tworzeniem kodu, który spełnia te standardy, za pośrednictwem programistów internetowych i przeglądarek.

Walidacja W3C

Konsorcjum World Wide Web umożliwia projektantom stron internetowych lub programistom stron internetowych sprawdzenie, czy kod HTML lub kod XHTML jest dobrze sformatowany, czy nie. Zapewnia jakość kodu strony i pomaga pisać dobrze ustrukturyzowany kod.

Dlaczego walidacja W3C jest ważna?

Walidacja W3C to proces sprawdzania kodu naszej witryny w celu ustalenia, czy jest on zgodny ze standardem W3C, czy nie. Jeśli Twoja witryna nie spełnia standardów W3C, to musisz szybko to zmienić. Jeśli nie spełnisz standardów W3C, ma to zły wpływ na wyniki widoczności w oczach wyszukiwarki, wpływa to również na szybkość indeksowania. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zweryfikować nasz kod HTML:

Pomoże to poprawić rankingi w wyszukiwarkach

Walidacja W3C pomaga nam poprawić pozycję naszej witryny w wyszukiwarkach. Błędy w kodzie mogą wpłynąć na wydajność witryny i ranking strony internetowej, gdy roboty wyszukiwarek czytają kod witryny. Jeśli robot indeksujący wyszukiwarkę znajdzie błąd w kodzie strony www, który nie jest zgodny ze standardami W3C, strona z błędem spowoduje problem, że nie zostanie zaindeksowana przez wyszukiwarkę, a robot przestanie przeszukiwać całą witrynę.

Walidacja pomaga uczyć najlepszych praktyk

Walidacja W3C pomaga uczyć projektantów stron internetowych i programistów najlepszych praktyk. Prowadzi projektantów stron internetowych lub programistów stron internetowych do pisania bezbłędnego kodu. W tym przypadku, gdy walidujemy nasz kod, pokazuje nasze błędy, a także pokazuje wskazówki, jak je usunąć.

Pomaga początkującym w pisaniu dobrze ustrukturyzowanego kodu, a także uczy początkujących, jak ważna jest walidacja W3C, aby pisać kod bez błędów.

Lepsze wrażenia użytkownika strony internetowej

Walidacja W3C pomaga nam poprawić wrażenia użytkownika naszej witryny, gdy użytkownicy odwiedzają naszą witrynę i uzyskują dostęp do naszej witryny płynnie i łatwo bez błędów. Wtedy właśnie user experience w oczach użytkownika jest dobrzezaprojektowany dla naszej witryny, a wrażenia użytkownika są również pomocne w rankingu wyszukiwarek. Google daje pierwszeństwo witrynie, która ma niższy współczynnik odrzuceń ze względu na dobre wrażenia użytkownika.

Spraw, aby strony internetowe były przyjazne dla przeglądarek

W3C pomaga nam sprawić, by nasze witryny były przyjazne dla przeglądarek. Witryny, które nie są zatwierdzone przez standardy W3C, mogą wyświetlać się nieprawidłowo w niektórych przeglądarkach. Wiele stron internetowych ma problemy z wieloma platformami, więc aby rozwiązać ten problem, potrzebujemy standardów W3C.

Aby nasza strona internetowa była przyjazna dla przeglądarki, musimy spełnić standardy W3C.

Pomaga w łatwym utrzymaniu kodu

W3C pomaga w łatwym utrzymaniu naszego kodu, ponieważ jeśli sprawimy, że nasza strona internetowa będzie wolna od błędów, przechodząc standardy W3C, będziemy mogli łatwo zarządzać naszym kodem.

Walidacja jako narzędzie do debugowania

Walidacja W3C działa jak narzędzie do debugowania naszej witryny, czasami nasza witryna działa dobrze w głównych przeglądarkach, ale zawiera wiele błędów i stwarza problemy w niektórych przeglądarkach. Na szczęście W3C pomaga nam rozwiązać problemy.

Jak zweryfikować nasz kod?

Istnieją narzędzia do sprawdzania walidacji W3C.

Walidacja HTML W3C: W tym celu możemy zweryfikować nasz kod HTML, możesz zweryfikować swój kod HTML za pomocą następującego linku: https://validator.w3.org/unicorn/?ucn_lang=pl

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)