Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych www (agencja SEO)

jednorożec seo
Jednorożec SEO UXO unicorn experience optimization, jak wpływa na marketing
29 grudnia, 2021
Pozycjonowanie html
Pozycjonowanie html seo, czyli optymalizacja css, tagi title meta h1-h6 OG schema.org i inne
29 grudnia, 2021
Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych
Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych

Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych www (agencja SEO)

Tworząc stronę internetową, ważne jest, aby budować ją z myślą o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Robiąc to od samego początku, czyli zaczynając już od etapu planowania, pomoże to w zapewnieniu mniejszej ilości pracy do wykonania w przyszłości. Konieczność powrotu i przebudowania witryny pod kątem SEO zajmie dużo więcej czasu i energii niż robienie tego od samego początku. Jeśli prowadzisz firmę z już ugruntowaną stroną internetową i szukasz sugestii, jak zwiększyć rankingi SEO, ten artykuł może być również dla Ciebie korzystny. Ponieważ SEO staje się coraz ważniejsze w świecie Internetu, staje się coraz ważniejsze dla firm i ich sukcesu. Korzystanie z technik na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie jest już opcją w dzisiejszym cyfrowym świecie. Te strategie są niezbędne do sukcesu.

Tworzenie stron internetowych online, jak projektować

Pierwszym krokiem do zbudowania strony internetowej z myślą o SEO jest zrozumienie, czym jest pozycjonowanie i jak będzie to korzystne dla strony internetowej firmy. Pozycjonowanie stron internetowych jest ważne, aby pomóc stronie zdobyć więcej odwiedzających. Sposób, w jaki to działa, to różne czynniki SEO, które wpływają na to, gdzie witryna znajduje się na liście wyszukiwarek. Wyższy wynik oznacza, że ​​strona będzie wyżej na liście pod względem ilości wejść. Im wyżej strona znajduje się na liście, tym więcej może uzyskać odwiedzających. Dzięki możliwości zdobycia większej liczby odwiedzających, istnieje również większa szansa, że ​​ci odwiedzający zamienią się w klientów i dokonają zakupów.
Niektóre z czynników branych pod uwagę w rankingach SEO to słowa kluczowe, skuteczność treści, użyteczność, ruch i konwersje oraz zapewnienie, że linki są odpowiednie dla użytkowników. Chociaż na wynik SEO bierze się pod uwagę wiele czynników, są to jedne z najważniejszych. Zastanawiając się, jak zbudować witrynę z myślą o pozycjonowaniu sklepów internetowych, już podejmujesz pierwsze kroki, aby pomóc swojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w rankingu. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w przypadku SEO, planując budowę strony internetowej.

Jak zbudować stronę internetową dla SEO

1. Układ i formatowanie strony

Bardzo ważny jest układ Twojej strony. Układ może być dowolny, od rozmiaru tekstu do miejsca, w którym umieszczasz zawartość, łącza/linki i obrazy.
  Strona internetowa, która ma za małą lub za dużą czcionkę, nie uszczęśliwi użytkowników. Ważne jest, aby użyć średniej wielkości czcionki, a także zastanowić się, jaki kolor ma zarówno tekst, jak i tło.
  Używanie trudnego do odczytania tła i koloru czcionki zniechęci również użytkowników do interakcji z Twoimi treściami. Oznacza to, że mogą przegapić ważne informacje lub całkowicie opuścić witrynę.
  Weź pod uwagę, że umieszczanie treści w niektórych z najczęściej oglądanych miejsc może zapewnić odwiedzającym dostęp do najważniejszych informacji, które mogą przekonać ich do podjęcia działania. Narzędzia mogą pomóc Ci określić, które części Twojej witryny są najczęściej klikane i na które zwracają uwagę użytkownicy.
  Twój adres URL powinien również zostać zmieniony na strukturę słowną; Przykład: www.uniqueseo.pl/tworzenie-i-pozycjonowanie-stron-internetowych zamiast www.uniqueseo.pl/?page_id=2356
   Nie umieszczaj tekstu w obrazach, ponieważ wyszukiwarki nie mogą odczytać tego, co jest w nich.
  Skieruj swoją witrynę na stronę www lub wersję bez tego przedrostka, a nie obie.
  Zwróć uwagę na prędkość. Duże obrazy, zbyt wiele plików CSS i żądań HTTP może spowolnić działanie. JavaScript może również dezorientować wyszukiwarki, więc nie używaj go, o ile nie jest to absolutnie konieczne.
Problemem dla firm w dzisiejszych czasach jest to, że istnieje tak wiele różnych firm internetowych, więc jeśli są niezadowoleni z Twojej witryny lub tego, co masz do zaoferowania, mogą łatwo znaleźć to gdzie indziej.

2. Przeprowadź badanie słów kluczowych i audyt seo

Zrób rozeznanie na temat słów kluczowych, które zamierzasz użyć na stronie. Słowa kluczowe to czynnik numer jeden używany do określenia pozycjonowania witryny. Wiedząc, jakich słów kluczowych najlepiej użyć, nadasz swojej witrynie odpowiedni kierunek marketingowy. Każda fraza to szansa żeby zdobyć dodatkowe wejścia z google.
Jest to nie tylko korzystne dla SEO, ale może również pomóc w procesie planowania. Jest to ważne w ogólnym planowaniu contentu witryny, ponieważ pomoże ustalić, jakie treści będą odpowiednie dla użytkowników. Oczywiście Twoja firma prawdopodobnie już jest widoczna w jakimś obszarze, ale znajomość słów kluczowych i tych, fraz które są najtrafniejsze, pomogą Ci jeszcze bardziej zawęzić obszar zainteresowania.
Fraza kluczowa pomaga wyszukiwarce określić, jaki komunikat starasz się przekazać jako strona internetowa i dlaczego jest to ważne i przydatne dla użytkowników. Pomocne jest również przeprowadzenie badania słów kluczowych, aby dowiedzieć się, czego ludzie już szukają i jaka jest konkurencja. Aby wykonać tę część pozycjonowania, istnieją narzędzia online, które pomogą Ci określić, jakie słowa kluczowe będą najlepsze do wykorzystania podczas tworzenia witryny (np ahrefs, semrush, ubersuggest, planer słów kluczowych google keyword planner, który znajduje się na koncie google ads).

3. Twórz odpowiednie treści aby wpływać na pozycjonowanie stron www i wzmocnić swój marketing internetowy

Obok słów kluczowych kolejnym elementem jest treść zawarta na stronach internetowych. Jest to bardzo ważnyaspekt budowania strony internetowej. Content marketing jeśli interesuje Ciebie tworzenie stron może to być dowolna treść, od słów używanych na stronie internetowej po obrazy, klipy dźwiękowe i wszelkiego rodzaju treści, które dostarczają użytkownikowi informacji o firmie. Treść jest bardzo ważna dla Twojej witryny. Treść na Twojej stronie głównej pomoże użytkownikowi określić, czy chce kontynuować czytanie lub sprawdzić, co jest na innych stronach. To pierwsza rzecz, którą widzą użytkownicy. Jeśli nie miałbyś się nie spieszyć się z jakąkolwiek częścią swojej witryny, powinna to być treść. Planowanie treści może zwiększyć lub zepsuć skuteczność Twojej witryny.
Treść, która jest istotna dla użytkowników, powinna być unikalna dla przekazu, który próbuje przekazać. Innymi słowy, powinna przyciągnąć użytkowników i sprawić, że będą chcieli czytać więcej. Posiadanie zdjęcia słodkich zwierzątek może być urocze, ale jeśli Twoja witryna to sklep internetowy, np. księgarnia która w żaden sposób nie nawiązuje do zwierzątek to, użytkownicy będą zaskoczeni, co dzieje się z treścią Twojej witryny. Dobrą wskazówką jest to, że każda strona powinna zawierać co najmniej 400 słów i jeden obraz, który jest ważny dla treści. Zbyt duża liczba zdjęć lub filmów może zniechęcić użytkownika i spowolnić szybkość ładowania strony.
Ważne jest również, aby upewnić się, że używane słowa nie są zbyt trudne do zrozumienia. Musisz wziąć pod uwagę, że będzie wiele różnych osób, które będą odwiedzać Twoją witrynę z różnymi umiejętnościami i wiedzą, amatorzy jak i profesjonaliści.

4. Poświęć czas na rozważenie i zaplanowanie struktury witryny (optymalizacja stron)

Planowanie układu strony jest tak samo ważne jak treść. Zanim jakiekolwiek kodowanie zostanie ukończone, ważne jest, aby zostały określone główne funkcje witryny. Możesz to zrobić, rysując model lub korzystając z narzędzia internetowego stworzonego w tym celu. Struktura Twojej witryny będzie kluczowa dla doświadczenia użytkownika.
Poświęcając czas na zaplanowanie każdego przycisku, linku i fragmentu treści, które będą znajdować się na każdej stronie. Jest to podobne do posiadania planu budowy domu. Nie możesz po prostu wskoczyć i rozpocząć procesu budowania bez planu. Poświęcając czas od początku na zaplanowanie wszystkiego, już jesteś na dobrej drodze do uzyskania wyższego rankingu poprzez sprawne tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych.

5. Nawigacja i wrażenia użytkownika

Planowanie struktury strony internetowej prowadzi bezpośrednio do użyteczności i doświadczenia użytkownika. Jeśli od samego początku pamiętasz o użyteczności i doświadczeniu użytkownika (ux ui design), może to również pomóc w SEO. Użyteczność witryny internetowej to łatwość nawigacji, a także ogólne wrażenia użytkownika odwiedzającego witrynę.
Nawigacja może naprawdę wpłynąć na wrażenia użytkownika. Jeśli trudno jest przejść z jednego miejsca w witrynie do drugiego, użytkownik może ją opuścić, zanim uzyskasz szansę na konwersję. Za każdym razem, gdy witryna frustruje usera, powoduje negatywne wrażenia użytkownika. Może to mieć negatywny wpływ na to, czy użytkownik przekształci się w klienta, co może wpłynąć na ranking w google i ogólne wyniki Twojej firmy.
Istnieje wiele narzędzi, które mogą zapewnić użytkownikom dobre wrażenia i możliwość nawigowania do różnych miejsc w witrynie. Testując witrynę za pomocą narzędzia lub prawdziwych użytkowników, może to pomóc w ustaleniu, czy są jakieś błędy lub linki 404. Jeśli tak, można to naprawić, aby użytkownik mógł mieć lepsze wrażenia. Przydatne może być nawet kilkakrotne przetestowanie witryny przed uruchomieniem jej na żywo.

6. Upewnij się, że korzystasz z narzędzi analitycznych

Konfigurując narzędzia analityczne od samego początku uruchomienia witryny, możesz uzyskać ważne informacje, które mogą mieć kluczowe znaczenie na dobre tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych. Narzędzia analityczne można umieścić bezpośrednio na swojej stronie internetowej, dzięki czemu jest to naprawdę łatwe w użyciu od samego początku, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia z tworzeniem stron. Google Analytics to jedno z narzędzi, które może dostarczać statystyki i dane o tym, jak działa Twoja witryna.
Bez tych narzędzi nie masz możliwości sprawdzenia, czy użytkownicy opuszczają Twoją witrynę z powodu złych linków lub nieistotnych treści. Może również dostarczyć informacji o śledzeniu i konwersjach. Zrozumienie, kto odwiedza Twoją witrynę i dlaczego zwiększają współczynniki konwersji, jest bardzo ważnym aspektem zapewnienia płynnego działania witryny. Posiadanie tych informacji może również pomóc w zwiększeniu rankingu SEO.

7. Zoptymalizuj tagi tytułów

Przede wszystkim musisz wiedzieć, czym jest tag tytułu. Tagi tytułu to nagłówek lub tytuł każdej strony, który jest zwykle wyświetlany przez wyszukiwarkę na stronie wyników. Są to w zasadzie pierwsze słowa dotyczące strony, które widzi użytkownik, szukając określonego tematu. Gdy użytkownik zobaczy tag tytułu, może go kliknąć i przejść do Twojej strony.
Jeśli używane słowa kluczowe nie są związane z tym, czego szuka użytkownik, prawdopodobnie pominą Twoją stronę, aby przejść gdzie indziej. Posiadanie tagu tytułowego dla każdej strony w witrynie, używając odpowiednich słów kluczowych, pomoże w pozycjonowaniu. Kiedy wyszukiwarki określają wynik strony internetowej, biorą pod uwagę tag tytułu na podstawie użytych słów kluczowych.
Title tak i meta description plus h1, h2, h3 muszą być odpowiednio użyte na każdej podstronie. To sprawia, że ​​jeszcze ważniejsze jest poświęcenie czasu na staranne przygotowanie HTML dla każdej strony w witrynie.

8. Wykorzystaj media społecznościowe jako zaletę

Być może zastanawiasz się, co mają wspólnego media społecznościowe z SEO. Jeśli Twoja firma jest dobrze znana w mediach społecznościowych, może to oznaczać pozytywny wynik w rankingu SEO, który może zwiększyć popularność Twojej witryny i całego przedsiębiorstwa.
Chociaż jest to nowszy czynnik w pozycjonowaniu, ważne jest, aby zbadać, jak tworzyć najkorzystniejsze posty w mediach społecznościowych, aby upewnić się, że pomagasz swojemu SEO, a nie szkodzisz. Media społecznościowe, stają się niezbędnym aspektem pomagania firmie w osiągnięciu sukcesu. Prawie niemożliwe jest, aby firma dobrze prosperowała bez obecności online lub w mediach społecznościowych.

9. Umieść tylko jeden temat na stronie

Czy byłeś kiedyś na stronie, która jest tak przytłaczająca, że ​​nie wiesz od czego zacząć? A może czytasz treść, ale nie masz pojęcia, co czytasz i jak to uporządkować w głowie? Staraj się nie przytłaczać użytkowników umieszczaniem zbyt wielu różnych treści na jednej stronie. Pamiętaj, że najważniejszą stroną serwisu jest strona główna.
Ta treść, jak wspomniano wcześniej, powinna być najbardziej przemyślaną treścią w całej witrynie. To pierwsza rzecz, jaką widzi odwiedzający. Po ustawieniu strony głównej reszta witryny powinna mieć tylko jedną stronę na dany temat. Linki z każdej strony są również ważne dla tego aspektu SEO. Jeśli linki nie działają, nie ma znaczenia, jakie treści masz na różnych stronach. Jeśli użytkownik nie może się tam dostać, nie zobaczy, co ma do zaoferowania każda strona.

10. Daj swoim gościom wezwanie do działania

Jest to bardzo ważne, aby użytkownicy przekształcili się w klientów czyli bezpośrednio wpływa na tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych. Bez klientów Twoja firma nie przyniesie zysku. Współczynnik konwersji to szybkość, z jaką odwiedzający przechodzą na klientów lub podejmują jakieś działania na Twojej stronie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie współczynnika konwersji, oprócz upewnienia się, że masz odpowiednie treści, a Twoja witryna jest przyjazna dla użytkownika, jest wezwanie do działania CTA call to action. Może to być tak proste, jak wypełnienie formularza, zapisanie się do newslettera lub dokonanie zakupu. W ramach treści ważne jest, aby przekonać odwiedzającego do podjęcia działań przed opuszczeniem witryny.
Kilka odpowiedzi na często pojawiające się pytania:

  1. Tworzenie stron internetowych program: jest wiele programów które pozwalają tworzyć strony internetowe, od tych czysty w HTML po edytor CMS
  2. Tworzenie stron internetowych WordPress: wordpress to sinik który jest najpopularniejszy i większość stron www jak i sklepów na bazie woocommerce powstaje w tym modelu
  3. Tworzenie stron internetowych kurs: jesli chodzi o dobry kurs tworzenia stron to polecamy nasz kurs online. Napisz do nas email a przyślemy Ci link.
  4. Darmowe tworzenie stron internetowych: darmowe tworzenie stron www oferuje większość dostawców hostingowych. Musisz tylko kupić za kilka złotych domenę i wystarczy najtańszy hosting aczkolwiek nie będzie on zbyt szybki i pojemny
  5. Tworzenie stron internetowych cena: najprostsza strona typu one page wizytówka to cena około 800 złotych, najdroższe są tak zwane dedyki, czyli dedykowane rozwiązania pisane pod klienta
  6. Kreator stron czy agencja interaktywna: nasza agencja interaktywna UniqueSEO od razu projektuje i tworzy www przyjazne dla google’a. Sprawia to że później nie musisz płacić drugi raz za audyt seo i zmiany na stronie. Więc jak już projektować to tak aby nie tracić czasu i pieniędzy w przyszłości.
  7. Tworzenie sklepów internetowych: jeśli chodzi o tworzenie sklepów ecommerce to proces wygląda podobnie ale zmienia się architektura strony. Inaczej tworzy się kategorie niż dla usług.

Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych co należy zapamiętać aby projektować zgodnie z SXO, UI i UX design

Pamiętaj, że budowanie strony z myślą o SEO od samego początku ułatwi Ci życie w przyszłości. To, co możesz wiedzieć o pozycjonowaniu lub nie, to to, że uzyskanie wysokiej pozycji w rankingu wymaga czasu. Mając na uwadze tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych zgodnie z dobrymi praktykami od samego początku, pomoże to zacząć zdobywać punkty, które będą liczyć się do twojego rankingu. Im szybciej to się stanie, tym szybciej możesz zobaczyć wyniki. Nie oznacza to, że stanie się to z dnia na dzień, ale stanie się to im szybciej Twoja witryna będzie miała czynniki wpływające na wysokość pozycji w google.
Może minąć kilka miesięcy, zanim zobaczysz wyniki SEO, ale jest to konieczne, aby firma mogła dobrze prosperować w dobie internetu. Konkurencja jest tak duża, ale mając na uwadze pozycjonowanie sklepów internetowych e-commerce, Twoja witryna jest na najlepszej drodze do osiągnięcia wyższej pozycji w rankingu, niż gdybyś musiał się cofnąć i ją przebudować. Mając na uwadze te czynniki od samego początku budowy witryny, możesz tylko na końcu skorzystać.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)