Projektowanie wizualne od a do z (rozwój marki i identyfikacja graficzna)

Broken links wpływ na SEO (niedziałające linki)
28 kwietnia, 2022
Responsywna strona rwd
Strona statyczna a dynamiczna – co warto wybrać?
28 kwietnia, 2022
Projektowanie wizualne
Projektowanie wizualne

Projektowanie wizualne od a do z (rozwój marki i identyfikacja graficzna)

Projektowanie wizualne odgrywa bardzo ważną rolę w SEO, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznym procesie, który polega na tworzeniu identyfikacji wizualnej danej marki.

W dzisiejszych czasach bez pozytywnego wizerunku bardzo trudno jest przyciągnąć potencjalnych klientów i odnieść sukces.

System identyfikacji wizualnej

O czym należy pamiętać?

Projektowanie wizualne wbrew pozorom odnosi się nie tylko do zaprojektowania nowej strony internetowej. W kreowaniu pozytywnego wizerunku marki ogromną rolę odgrywa tworzenie ulotek reklamowych, wizytówek firmowych i wielu innych materiałów, które wykorzystywanie są przy kampaniach marketingowych.

Za przygotowanie spójnego projektu wizualnego najczęściej odpowiadają specjaliści UX i UI.

Podstawowym zadaniem projektowania wizualnego jest oczywiście wyróżnienie się spośród setek konkurencyjnych firm, co jak łatwo się domyślić nie jest prostym zadaniem.

Dobra marka nie może być nudna i powtarzalna. Podczas wdrażania projektów wizualnych warto zadbać przede wszystkim o to, aby jak najbardziej pasowały one do indywidualnego charakteru naszej firmy.

Jakie są główne cele projektowanie wizualnego?

Głównym zadaniem projektowania wizualnego jest oczywiście identyfikowanie danej marki przez użytkowników nie tylko z nazwą i logiem, ale również z barwami, sloganami i hasłami reklamowymi.

Do podstawowych zadań można zaliczyć także budowanie świadomości marki oraz tworzenie zaangażowanej społeczności.

Firmy powinny dążyć nie tylko do pozyskania nowych klientów, ale również do utrzymania pozytywnych relacji z dotychczasowymi klientami i partnerami biznesowymi.

Pamiętać należy o tym, że to właśnie projektowanie wizualne pozwala klientom identyfikować się z wybraną marką i jej towarami/usługami.

Projektowanie wizualne można wykorzystać również do utożsamiania pracowników z naszą firmą. Zadowoleni pracownicy są najlepszą wizytówką każdej firmy.

Jeżeli zbudujemy zaufanie klientów i zdobędziemy pozytywną reputację, to zdecydowanie łatwiej będzie zachęcić do skorzystania z oferowanej oferty.

W dużej mierze to właśnie dzięki odpowiedniemu podejściu do biznesu można wyróżnić się na tle konkurencyjnych firm.

Jak projektowanie wizualne działa na seo?

Przy projektowaniu szaty graficznej warto postawić na zdjęcia, które bardzo szybko się ładują, dzięki czemu będzie można poprawić pozycje w wyszukiwarce Internetowej Google.

Algorytmy Google zwracają szczególną uwagę nie tylko na unikalność wszystkich elementów i czas ładowania, ale również na umiejętnie dobrane opisy alternatywne. Jak łatwo się domyślić atrakcyjne grafiki i treści generować będą większy ruch na stronie.

O efektywne zdjęcia powinny zadbać przede wszystkim właściciele sklepów internetowych, którzy chcą zwiększyć sprzedaż wybranych produktów. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie doświadczonego grafika, który przygotuje indywidualną i niepowtarzalną identyfikację wizualną.

W działaniach marketingowych warto zadbać nie tylko o stronę internetową, ale również o inne kanały komunikacji. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają na przykład media społecznościowe.

Cenne wskazówki

Przy konstruowaniu przekazu wizualnego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wizerunek użycia danej marki. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto poważnie zastanowić się nad wizerunkiem użytkowników danej marki.

Pamiętać należy o tym, że to właśnie poprzez komunikaty wizualne zdecydowanie najłatwiej jest pokazać, kto w rzeczywistości jest naszymi odbiorcami.

Grafiki dla młodych i aktywnych użytkowników jak łatwo się domyślić nie zawsze będą odpowiednie dla starszych użytkowników.

Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby projekty wizualne wzbudzały pozytywne skojarzenia. Projektowanie wizualne powinno skupić się na ukazaniu potencjalnym klientom największych korzyści, które wynikają z używania produktów danej marki.

Czym jest system identyfikacji wizualnej?

Systemem identyfikacji wizualnej, to inaczej corporate identity (CI).

Projektowanie systemów identyfikacji wizualnej umożliwia jak najlepszą prezentację firmy i jej produktów w sposób który jest unikatowy. Pozwala to jednocześnie uporządkować elementy wizerunku.

System identyfikacji wizualnej układa całość wizerunkową (tj. ogół symboli i zachowań przedsiębiorstwa) w celu jednoznacznego rozpoznania i wyróżnienia na rynku.

Elementy identyfikacji wizualnej

Jednymi z najważniejszych etapów tworzenia brandingu jest stworzenie oryginalnego i pomysłowego logo. Kluczową rolę odgrywa tutaj key visuala, a dokładniej mówiąc główny motyw graficzny, który będzie powtarzalny na poszczególnych materiałach reklamowych.

Warto zadbać o to, aby logotyp znajdował się na wszystkich elementach związanych z daną firmą.

Przy projektowaniu logo warto skupić się także na księdze znaku, która tak naprawdę jest instrukcją obsługi. To właśnie dzięki księdze znaku można dowiedzieć się jak dostosować logotypu do użytku na wybranych nośnikach.

Jak wspomniano powyżej logotyp należy dopasować do konkretnej grupy docelowej.

Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zadbać o to, aby logo odzwierciedlało główną misję marki.

Styl graficzny i każdy detal powinien być spójny. Zasad tych trzeba trzymać się nie tylko przy tworzeniu nowego brandingu, ale również przy rebrandingu.

W marketingu internetowym zadbać należy oczywiście o projekt oryginalnej strony, która jest najlepszą wizytówką w sieci. Coraz więcej użytkowników poszukuje produktów i usług właśnie w sieci, dlatego też tym bardziej warto skupić się na tym polu.

System identyfikacji wizualnej
Projektowanie wizualne: System identyfikacji wizualnej

Podsumowanie

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Projektowanie wizualne od a do z (rozwój marki i identyfikacja graficzna)?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)