Pozycjonowanie bloga, nie tylko seo wordpress ale także blog firmowy (słowa kluczowe na blogu)

Pozycjonowanie bloga, nie tylko seo wordpress ale także blog firmowy (słowa kluczowe na blogu)

Pozycjonowanie bloga
Pozycjonowanie bloga

Pozycjonowanie bloga i optymalizacja seo

Więc zacznijmy od kwestii, blog a pozycjonowanie… czy warto?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek lub SEO jest niezwykle ważna dla marketerów. Optymalizując swoje strony internetowe — w tym posty na blogu — sprawiasz, że Twoja witryna jest bardziej widoczna dla osób, które korzystają z wyszukiwarek (takich jak Google), aby znaleźć Twój produkt lub usługę. Ale czy treść Twojego bloga naprawdę pomaga Twojej firmie w organicznych wyświetleniach w wyszukiwarce?

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie i nie tylko. Przygotuj się na dogłębną analizę świata SEO blogów, czynników, które na to wpływają, oraz wskazówek, jak zacząć optymalizować witrynę bloga pod kątem wyszukiwarek.

Co to jest pozycjonowanie bloga?

Pozycjonowanie bloga to praktyka optymalizacji treści bloga, architektury witryny i kodu HTML dla wyszukiwarek. Typowe zadania związane z SEO dla blogów obejmują optymalizację na stronie, instalowanie wtyczek, poprawę szybkości ładowania strony, analizę fraz kluczowych i linkowanie wewnętrzne.

Ale czy pozycjonowanie bloga na wordpress to to samo co blogspot, blogger, lub każda inna platforma? Dokładnie tak, elementy onsite jak i offsite pozostają te same.

Jak pozycjonować blog?

SEO na blogu:

 • Używaj słów kluczowych: Wybierz słowa kluczowe, które są związane z tematyką Twojego bloga i wykorzystuj je w treściach.
 • Publikuj regularnie: Regularne publikowanie treści pomoże Ci w pozycjonowaniu.
 • Linkuj do innych stron: Linkowanie do innych stron zwiększy widoczność bloga w wyszukiwarkach.
 • Używaj meta tagów: Meta tagi są szczególnie ważne dla pozycjonowania bloga.
 • Używaj narzędzi SEO ponieważ pomogą Ci w optymalizacji i w pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.
 • Używaj mediów społecznościowych do promowania nowych artykułów.

Dlaczego pozycjonowanie bloga jest ważne?

Wyszukiwarki są bardzo ważnym źródłem ruchu dla blogów.
Zbierając materiał na ten artykuł na blogu backlinko.com natknąłem się na ciekawą grafikę, a w sumie jest to ankieta przeprowadzona wśród ponad 1000 blogerów która wykazała, że pozycjonowanie było ich trzecim najważniejszym źródłem ruchu (tuż za e-mail marketingiem).

Pozycjonowanie bloga

Nasz własny blog UniqueSEO jest żywym dowodem siły pozycjonowania. Miesięcznie otrzymujemy dziesiątki tysięcy wejść organicznych z google.
Jeszcze jedna mała uwaga.Chodzi o pozycjonowanie bloga firmowego dla sklepu internetowego e-commerce.

Czy warto? Często dostaję takie pytania.

Oczywiście że warto!Jeśli masz sklep internetowy i działasz w ecommerce to pozycjonowanie bloga zapewnia Ci wręcz darmowy ruch.Przeczytasz o tym dalej w tekście.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

Czy blogowanie pomaga w SEO?

Blogowanie pomaga poprawić jakość SEO poprzez pozycjonowanie Twojej witryny jako odpowiedniej odpowiedzi na pytania Twoich klientów. Posty na blogu, które wykorzystują różne taktyki SEO na stronie, mogą dać Ci więcej możliwości uzyskania pozycji w wyszukiwarkach i sprawić, że Twoja witryna będzie bardziej atrakcyjna dla odwiedzających.

Chociaż jasne jest, że zawartość bloga przyczynia się do SEO, wiele aktualizacji algorytmów Google może utrudnić publikowanie odpowiedniego rodzaju treści na blogu, jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Niektóre czynniki rankingowe dla blogów są wciąż aktualne, podczas gdy inne są uważane za przestarzałe.

Oto kilka najważniejszych czynników, które mogą bezpośrednio i pośrednio wpływać na pozycjonowanie bloga wordpress czy na każdej innej platformie.

Wskazówka: poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, co robi każdy z tych czynników, ale nie próbuj wdrażać ich wszystkich naraz. Każdy z nich służy określonemu celowi i powinien być używany do osiągnięcia określonego celu SEO dla Twojego bloga.

Czynniki wpływające na blog firmowy

lejek content marketingowy sales funnel

1. Czas przebywania na stronie, dwell time

Chociaż czas przebywania jest pośrednim czynnikiem rankingowym dla Google, jest to krytyczny czynnik wrażenia użytkownika — i wiemy, że doświadczenie użytkownika jest królem, jeśli chodzi o SEO. Czas przebywania to czas, jaki czytelnik spędza na stronie w witrynie Twojego bloga.

Od momentu, w którym odwiedzający kliknie Twoją witrynę w SERP, do momentu opuszczenia strony jest uważany za czas przebywania. Ten wskaźnik pośrednio informuje wyszukiwarki, takie jak Google, jak cenna jest Twoja treść dla czytelnika. Ma to sens, że im dłużej spędzają czas na stronie, tym bardziej jest ona dla nich odpowiednia.

Jest jednak powód, dla którego ta metryka jest pośrednim wskaźnikiem SEO — jest całkowicie subiektywna. Algorytmy wyszukiwarek nie znają Twojej strategii treści. Twój blog może koncentrować się na krótkich treściach, których przeczytanie zajmuje tylko minutę lub dwie.

Możesz również zamieścić odpowiednie informacje na początku swoich postów na blogu, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia czytelnika, co oznacza mniej czasu spędzanego na stronie. Więc tak, czas przebywania może wpłynąć na SEO, ale nie manipuluj treścią, aby zmienić ten wskaźnik, jeśli nie ma to sensu dla Twojej strategii treści.

2. Szybkość strony

Google Page Speed insights

Wspomnieliśmy wcześniej, że elementy wizualne na twoim blogu mogą wpływać na szybkość strony, ale to nie jedyna rzecz. Zbędny kod i nadużywanie wtyczek może również przyczynić się do powolnego działania bloga. Usunięcie niechcianego kodu może przyspieszyć ładowanie stron, poprawiając w ten sposób szybkość strony.

3. Mobile friendly

Ponad połowa ruchu wyszukiwania w Google pochodzi z urządzeń mobilnych. Nie da się tego obejść — optymalizacja witryny bloga pod kątem urządzeń mobilnych jest czynnikiem, który wpłynie na Twoje wskaźniki SEO. Ale co dokładnie oznacza optymalizacja witryny pod kątem urządzeń mobilnych?

Ogólną zasadą branży jest prostota. Większość gotowych motywów witryn w dzisiejszych czasach jest już przyjazna dla urządzeń mobilnych, więc wszystko, co musisz zrobić, to dostosować kilka szczegółów. Następnie obserwuj wyniki swojej witryny na urządzeniach mobilnych, zaglądając do pulpitu nawigacyjnego Google Analytics i regularnie przeprowadzając test szybkości witryny mobilnej.

4. Data indeksowania

Wyszukiwarki mają na celu dostarczanie najbardziej odpowiednich i dokładnych dostępnych informacji. Czynnikiem, którego wyszukiwarki używają przy określaniu, co jest istotne i dokładne, jest data zaindeksowania treści przez wyszukiwarkę. Indeksowanie oznacza, że ​​wyszukiwarka znajduje treść i dodaje ją do swojego indeksu.

Później strona może zostać pobrana i wyświetlona w SERP, gdy użytkownik wyszukuje słowa kluczowe związane z zaindeksowaną stroną.

Być może zastanawiasz się: czy data zaindeksowania treści jest taka sama jak data publikacji?

Odpowiedź: tak i nie. Jeśli post na blogu jest publikowany po raz pierwszy, prawdopodobnie robot indeksujący Google zindeksuje go tego samego dnia, w którym go opublikujesz. Jednak treści mogą być również opatrzone datą wsteczną z kilku uzasadnionych powodów.

5. Najnowsze dane

Najnowsze dane, kolejny pośredni czynnik rankingowy SEO, powinny znaleźć się w postach na blogu. Najnowsze dane dostarczają odwiedzającym trafnych i dokładnych informacji, które zapewniają pozytywne wrażenia czytelnika.

Umieszczając link do wiarygodnej witryny, która zawiera oryginalne, aktualne dane, informujesz wyszukiwarkę, że ta witryna jest pomocna i odpowiednia dla Twoich czytelników (co jest plusem dla tej innej witryny).

Informujesz również wyszukiwarkę, że tego typu dane są w jakiś sposób powiązane z publikowanymi przez Ciebie treściami. Z czasem Twoi czytelnicy docenią treści, które można potwierdzić za pomocą innych wskaźników, takich jak wydłużony czas spędzony na stronie lub niższy współczynnik odrzuceń.

Optymalizacja bloga pod słowa kluczowe i wartościowy content, czyli jak zacząć pozycjonowanie bloga

7p marketing mix

1. Zidentyfikuj grupę docelową swojego bloga.

Bez względu na branżę, do której kieruje Twój blog, będziesz chciał zidentyfikować i tworzyć CTA dla głównych grup docelowych, którzy będą czytać Twoje treści. Zrozumienie, kim są Twoi odbiorcy i co chcesz, aby zrobili, gdy klikną Twój artykuł, pomoże Ci kierować Twoją strategią blogową.

Persona kupujących to skuteczny sposób na dotarcie do czytelników za pomocą ich zachowań zakupowych, danych demograficznych i psychograficznych. Bez tego wglądu możesz tworzyć treści, które niewiele osób kliknie, ponieważ nie przemawia do nich na poziomie osobistym.

2. Przeprowadź badanie słów kluczowych.

Teraz, gdy już wybrałeś grupę docelową i przygotowałeś personę kupującego, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jakie treści chcą konsumować Twoi czytelnicy. Badanie słów kluczowych może być trudnym zadaniem, jeśli nie zaczniesz od strategii. Dlatego radzę zacząć od tematów, które obejmie Twój blog, a następnie poszerzyć lub zawęzić zakres od tego miejsca.

3. Dodaj wizualizacje.

Wyszukiwarki, takie jak Google, cenią wizualizacje dla określonych słów kluczowych. Obrazy i filmy to jedne z najczęstszych elementów wizualnych, które pojawiają się na stronie wyników wyszukiwania.

Tekst alternatywny jest głównym czynnikiem, który określa, czy Twój obraz lub wideo pojawi się w SERP i jak wysoko się pojawia. Tekst alternatywny jest również ważny dla czytników, aby osoby niedowidzące miały pozytywne wrażenia podczas korzystania z treści w witrynie bloga.

4. Napisz chwytliwy tytuł.

Tytuł Twojego posta na blogu jest pierwszym elementem, który zobaczy czytelnik, gdy natknie się na Twój artykuł i ma duży wpływ na to, czy kliknie, czy będzie przewijał.

Chwytliwy tytuł wykorzystuje dane, zadaje pytanie lub prowadzi z ciekawością, aby wzbudzić zainteresowanie czytelnika.

5. Dołącz kuszące CTA.

Czym jest post na blogu bez wezwania do działania? Celem CTA jest poprowadzenie czytelnika do następnego kroku w jego podróży po Twoim blogu. Kluczem do dobrego CTA jest to, że jest ono odpowiednie do tematu Twojego istniejącego posta na blogu i naturalnie płynie z resztą treści.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz produkt, oferujesz subskrypcję biuletynu, czy chcesz, aby czytelnik czytał więcej Twoich treści, będziesz potrzebować kuszącego CTA w każdym publikowanym poście na blogu.

Wezwania do działania są dostępne we wszystkich typach formatów, więc bądź kreatywny i eksperymentuj z nimi. Przyciski, hiperłącza i widżety to jedne z najczęstszych wezwań do działania i wszystkie mają inne przeznaczenie.

Na przykład należy dodać pogrubione, widoczne CTA, takie jak przycisk, jeśli chcesz, aby czytelnik dokonał zakupu. Z drugiej strony możesz łatwo nakłonić czytelnika do sprawdzenia innego posta na blogu, podając hiperłącze do niego na końcu bieżącego artykułu.

6. Skoncentruj się na doświadczeniu czytelnika.

Każdy świetny copywriter lub specjalista SEO powie Ci, że wrażenia czytelnika są najważniejszą częścią posta na blogu. Środowisko przyjazne dla czytelnika obejmuje kilka czynników, takich jak czytelność, formatowanie i szybkość strony.

Oznacza to, że będziesz chciał pisać treści, które są jasne, wyczerpujące i dokładne zgodnie z najnowszymi danymi i trendami. Porządkowanie treści za pomocą nagłówków (h1, h2, h3, h4, h5, h6) i podtytułów jest również ważne, ponieważ pomaga czytelnikowi szybko przejrzeć treść w celu znalezienia potrzebnych informacji. Wreszcie elementy na stronie, takie jak obrazy i filmy, mają wpływ na szybkość strony.

Utrzymuj małe rozmiary plików graficznych i ogranicz liczbę filmów, które umieszczasz na jednej stronie. Skupiając się na tym, co czytelnik chce wiedzieć i organizując post, aby osiągnąć ten cel, będziesz na dobrej drodze do opublikowania artykułu zoptymalizowanego pod kątem wyszukiwarki.
Chcesz więcej informacji? Oto kolejne punkty, czyli…

Jak pisać na blogu pod seo

Porady dotyczące SEO na blogu:

 •    Użyj 1-2 długich słów kluczowych.
 •    Używaj słów kluczowych strategicznie w całym poście na blogu.
 •    Optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych.
 •    Zoptymalizuj opis meta.
 •    Dołącz tekst alternatywny obrazu.
 •    Ogranicz zbędne tagi.
 •    Uwzględnij przyjazne dla użytkownika struktury adresów URL.
 •    Linkuj do powiązanych postów na blogu.
 •    Regularnie przeglądaj metryki.
 •    Uporządkuj według klastra tematów.
 •    Publikuj wiecznie zielone treści, evergreen content.
 •    Zaktualizuj istniejącą zawartość.

Uwaga: ta lista nie obejmuje wszystkich zasad pozycjonowania bloga. Poniższe wskazówki są raczej czynnikami na stronie, które pomogą Ci rozpocząć strategię SEO dla swojej strony www.

1. Użyj 1-2 długich słów kluczowych.

Optymalizacja postów na blogu pod kątem słów kluczowych nie polega na włączaniu do postów jak największej liczby słów kluczowych. W dzisiejszych czasach to faktycznie szkodzi SEO, ponieważ wyszukiwarki biorą pod uwagę negatywnie upychanie słów kluczowych, keyword stuffing (tj. Uwzględnianie słów kluczowych w jak największym stopniu wyłącznie w celu uzyskania wysokiej pozycji w wynikach organicznych).

Nie zapewnia to również dobrego wrażenia czytelnika — jest to czynnik rankingowy, który wyszukiwarki teraz traktują priorytetowo, aby upewnić się, że odpowiadasz na intencje odwiedzających. Dlatego powinieneś używać słów kluczowych w swoich treściach w sposób, który nie wydaje się nienaturalny lub wymuszony.

Dobrą zasadą jest skupienie się na jednym lub dwóch długich słowach kluczowych na post na blogu.
Być może zastanawiasz się: dlaczego słowa kluczowe z długim ogonem?

Te dłuższe, często oparte na pytaniach słowa kluczowe sprawiają, że Twój post koncentruje się na konkretnych celach odbiorców. Na przykład słowo kluczowe z długim ogonem „jak napisać post na blogu” ma znacznie większy wpływ na SEO niż krótkie słowo kluczowe „wpis blog”.

Odwiedzający witrynę wyszukujący słowa kluczowe z długim ogonem są bardziej skłonni przeczytać cały post, a następnie uzyskać od Ciebie więcej informacji. Innymi słowy, pomogą Ci wygenerować odpowiedni rodzaj ruchu — użytkowników, którzy dokonają konwersji.

2. Używaj słów kluczowych strategicznie w całym poście na blogu.

Teraz, gdy masz jedno lub dwa słowa kluczowe, nadszedł czas, aby uwzględnić je w swoim poście na blogu. Ale gdzie najlepiej umieścić te terminy, aby uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania?

Istnieją cztery podstawowe miejsca, w których powinieneś umieścić słowa kluczowe: tag tytułu, nagłówki i treść, adres URL i opis meta.

Tag Title

Tytuł (tj. nagłówek) posta na blogu będzie pierwszym krokiem wyszukiwarki i czytelnika do określenia trafności treści. Tak więc, w tym umieszczenie słowa kluczowego jest bardzo ważne. Google nazywa to „tagiem tytułu” w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj, aby umieścić słowo kluczowe w pierwszych 60 znakach tytułu, czyli dokładnie tam, gdzie Google odcina tytuły w SERPach.

Kiedy masz długi nagłówek, dobrym pomysłem jest umieszczenie słowa kluczowego na początku, ponieważ może ono zostać odcięte w SERP, co może odbić się na postrzeganej trafności Twojego postu.

Nagłówki i treść

Wspomnij słowo kluczowe w normalnej kadencji w treści posta i w nagłówkach. Oznacza to uwzględnienie słów kluczowych w tekście, ale tylko w naturalny, przyjazny dla czytelnika sposób. Nie przesadzaj z ryzykiem ukarania za upychanie słów kluczowych.

Zanim zaczniesz pisać nowy post na blogu, prawdopodobnie zastanowisz się, jak uwzględnić w nim słowa kluczowe. To mądry pomysł, ale nie powinien to być twój jedyny cel, ani nawet główny zamiar.

Za każdym razem, gdy tworzysz treść, powinieneś skupić się na tym, co jest ważne dla odbiorców, a nie na tym, ile razy możesz umieścić słowo kluczowe lub wyrażenie kluczowe w tej treści. Skoncentruj się na byciu pomocnym i odpowiadaniu na wszelkie pytania, które klient mógł zadać, aby pojawić się w Twoim poście. Zrób to, a i tak naturalnie zoptymalizujesz pod kątem ważnych słów kluczowych.

URL

Wyszukiwarki sprawdzają również Twój adres URL, aby dowiedzieć się, o czym jest Twój post, i jest to jedna z pierwszych rzeczy, które będą indeksować na stronie.

Meta opis

Twój metaopis ma na celu przekazanie wyszukiwarkom i czytelnikom informacji o zawartości Twojego posta na blogu.
Jednocześnie pamiętaj, że tekst ma duże znaczenie dla współczynników klikalności, ponieważ spełnia intencje niektórych czytelników — im bardziej angażująca, tym lepiej.

3. Optymalizuj pod kątem urządzeń mobilnych.

Powiedziałem Tobie już wcześniej, że więcej osób korzysta z wyszukiwarek na telefonie komórkowym niż na komputerze.

A w przypadku wszystkich cennych zapytań wyszukiwanych na urządzeniach mobilnych Google wyświetla najpierw wyniki dostosowane do urządzeń mobilnych. To kolejny przykład na to, że Google zdecydowanie faworyzuje witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Jak więc sprawić, by Twój blog był przyjazny dla urządzeń mobilnych? Korzystając z RWD.

4. Zoptymalizuj opis meta.

Meta opis to dodatkowy tekst, który pojawia się w SERP, który pozwala czytelnikom dowiedzieć się, o czym jest link. Meta description zapewnia wyszukującym ludziom informacje, których potrzebują, aby określić, czy Twoje treści są tym, czego szukają, i ostatecznie pomaga im zdecydować, czy klikną, czy nie.

Maksymalna długość tego metaopisu jest większa niż kiedyś , co sugeruje, że google chce dać czytelnikom większy wgląd w to, co da im każdy wynik.

Tak więc, oprócz tego, że jest przyjazny dla czytelnika (przekonujący i trafny), Twój metaopis powinien zawierać słowo kluczowe z długim ogonem, dla którego próbujesz rankować.

5. Dołącz tekst alternatywny obrazu.

Posty na blogu powinny zawierać nie tylko tekst — powinny również zawierać obrazy, które pomogą wyjaśnić i wspierać Twoje treści. Jednak wyszukiwarki nie tylko szukają obrazów. Zamiast tego szukają obrazów z tekstem alternatywnym obrazu.

Możesz się zastanawiać, dlaczego tak jest. Ponieważ wyszukiwarki nie „widzą” obrazów w taki sam sposób, jak ludzie, tekst alternatywny obrazu informuje wyszukiwarkę, o czym jest obraz. To ostatecznie pomaga tym obrazom w rankingu na stronie wyników wyszukiwania obrazów w wyszukiwarce.

Tekst alternatywny obrazu zapewnia również lepsze wrażenia użytkownika (UX).

Oto jak może wyglądać kompletny tag obrazu i kog HTML:

 <img class=”” src=”.jpg” alt=”opis obrazu” title=”etykietka obrazu”>

Tekst alternatywny obrazu powinien być opisowy w pomocny sposób — co oznacza, że ​​powinien zapewnić wyszukiwarce kontekst do indeksowania obrazu, jeśli znajduje się on w artykule na blogu o podobnym temacie.
Aby zapewnić więcej kontekstu, podajemy listę rzeczy, o których należy pamiętać podczas tworzenia tekstu alternatywnego do obrazów na blogu:

6. Ogranicz zbędne tagi

Tagi mogą pomóc w uporządkowaniu treści bloga, ale jeśli nadużywasz ich, mogą być naprawdę szkodliwe. Jeśli masz zbyt wiele podobnych tagów, możesz zostać ukarany przez wyszukiwarki za powielanie treści.

7. Uwzględnij przyjazne dla użytkownika struktury adresów URL.

Zanim opublikujesz swój post na blogu, dokładnie przyjrzyj się jego strukturze adresów URL. Czy jest długi, jest w nim fraza, lub frazy pozycjonujące lub może jest niezwiązany z tematem postu? Jeśli tak, możesz chcieć przepisać swój adres URL, zanim zostanie opublikowany.

Struktura adresów URL Twoich stron internetowych (które różnią się od konkretnych adresów URL Twoich postów) powinna ułatwić odwiedzającym zrozumienie struktury Twojej witryny i treści, które zobaczą. Wyszukiwarki preferują adresy URL stron internetowych, które ułatwiają im i odwiedzającym witrynę zrozumienie treści na stronie.

8. Linkowanie wewnętrzne do powiązanych postów na blogu.

Być może słyszałeś, że linki zwrotne wpływają na to, jak wysoko Twoja witryna bloga może się znaleźć w SERP, i to prawda — linki zwrotne pokazują, jak godna zaufania jest Twoja witryna, w oparciu o liczbę innych odpowiednich witryn, które prowadzą do Twojej. Ale linki zwrotne nie są ostatecznym rozwiązaniem do budowania linków.

Tworzenie linków do i z własnych postów na blogu może mieć pozytywny wpływ na pozycję Twojej witryny na blogu.
Linki przychodzące do Twoich treści pomagają pokazać wyszukiwarkom ważność lub trafność Twoich treści. To samo dotyczy wewnętrznych linków do innych stron w Twojej witrynie.

9. Regularnie przeglądaj metryki.

Google Search Console zawiera sekcję o nazwie Raport, analizy wyszukiwania. Ten raport pomaga analizować kliknięcia z wyszukiwarki Google — warto określić, jakich słów kluczowych używają użytkownicy do znajdowania treści Twojego bloga.

10. Organizuj według grup tematycznych.

Sposób, w jaki większość blogów jest obecnie ustrukturyzowana to było tworzenie pojedynczych postów na blogu, które są wyświetlane pod kątem określonych słów kluczowych.

To sprawia, że ​​osoby odwiedzające bloga są niezorganizowane i mają trudności ze znalezieniem dokładnych informacji, których potrzebują. Powoduje to również, że Twoje adresy URL konkurują ze sobą w rankingach wyszukiwarek, gdy tworzysz wiele postów na blogu o podobnych tematach.

Teraz, aby uzyskać pozycję w wynikach wyszukiwania i jak najlepiej odpowiadać na nowe typy zapytań przesyłanych przez user’ów, rozwiązaniem jest model klastra tematów. tzw klastry tematyczne, semantic topics itp. nazw jest wiele.
Aby ten model działał, wybierz szerokie tematy, dla których interesuje Ciebie prowadzenie bloga. Następnie stwórz treść opartą na konkretnych słowach kluczowych związanych z danym tematem, które łączą się ze sobą, aby zwiększyć autorytet jaki dostanie Twoja domena.

Ten model wykorzystuje bardziej przemyślaną architekturę witryny do organizowania i łączenia adresów URL, aby pomóc większej liczbie stron Twojej witryny pozyskiwać widoczność w rankingu w Google – i ułatwić znajdowanie informacji w Twojej witrynie. Ta architektura składa się z trzech elementów — czyli tematu głównego, linków i tematów pobocznych, czyli uzupełniających.

11. Publikuj wiecznie zielone treści.

Planując i pisząc swoje artykuły na blogu, upewnij się, że są to wiecznie zielone treści. Oznacza to, że treść dotyczy tematów, które pozostaną istotne i wartościowe przez długi czas (z niewielkimi zmianami lub aktualizacjami). Dlaczego pozytywnie wpływa to na pozycjonowanie stron?

Zobacz:

 •   Pomoże ci to z biegiem czasu, a nie tylko w najbliższej przyszłości.
 •   Przyczynia się do stałego ruchu na Twoim blogu (i witrynie) długo po jego opublikowaniu.
 •   Pomoże Ci z czasem generować leady w wyniku ruchu, który stale rankuje.

Cała zawartość bloga — niezależnie od tego, czy jest to długi artykuł, poradnik, FAQ, samouczek itd. — powinna być wiecznie zielona. Nawet obrazy, których używasz w tych postach, powinny być wiecznie aktualne.

12. Zaktualizuj istniejącą zawartość.

Aby poprawić pozycjonowanie bloga, możesz założyć, że musisz stworzyć nową treść czyli content marketing. Chociaż jest to częściowo prawda, powinieneś również poświęcić dużo czasu i energii na istniejące treści bloga. W szczególności zmiana przeznaczenia i aktualizacja bieżącej treści, a także usuwanie nieaktualnych treści.

Często zadawane pytania

Pozycjonowanie bloga blogger, czy się opłaca?

Tak oczywiście, aczkolwiek nigdy nie polecam inwestowania w nie swoją platformę.

Lepiej zgłoś się do nas a stworzymy nawet najbardziej podstawową stronę która da Ci dużo lepsze rezultaty niż usługa jaką jest pozycjonowanie blogspot.

Czy prowadzenie bloga firmowego to to samo co pozycjonowanie bloga w google?

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już że pozycjonowanie bloga to coś innego niż tylko pisanie dla samego pisania. Aby zdobywać ruch organiczny a nie tylko taki za który musisz płacić w google ads lub social media każda Twoja podstrona musi rankować aby fraza przynosiła wymagany ruch.

Roboty google z czasem będą nadawać Twojemu blogowi tematyczność i autorytet co ma olbrzymi wpływ na pozycjonowanie sklepu internetowego czy portalu. A jeśli interesuje Ciebie pozycjonowanie bloga firmowego to zapraszamy do kontaktu z naszą agencją SEO.

Jak rozwijać bloga?

Prowadzenie bloga może być dla wielu sposobem na konkretny zarobek. Oto jak to zrobić:

 • Ustal tematykę bloga i zaplanuj treści.
 • Utwórz atrakcyjny i przyciągający wzrok wygląd, UX – UI.
 • Utwórz listę mailingową i zachęcaj czytelników do subskrypcji.
 • Utwórz konta na portalach społecznościowych i zacznij promować wpisy.
 • Utwórz system linkowania wewnętrznego, aby ułatwić czytelnikom nawigację i indeksowanie nowych treści.
 • Stwórz system na konkursy i nagrody, aby zachęcić czytelników do aktywności.
 • Dodaj stronę „O mnie”
 • Dodaj stronę „Kontakt”, aby ułatwić czytelnikom kontakt
 • Utwórz stronę „Polityka prywatności”, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 555

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!