Firebase – narzędzia i platforma do tworzenia aplikacji (GA 4, Google Ads)

UI co to [user interface & experience design]
28 kwietnia, 2022
Reciprocal link
Reciprocal link w seo (pomaga czy szkodzi?)
28 kwietnia, 2022
Firebase
Firebase

Firebase – narzędzia i platforma do tworzenia aplikacji

Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach dostępne już są aplikacje na prawie wszystkie elementy naszego życia.

Zaczynając od „apek” śledzących drogę do sklepu czy kościoła, poprzez aplikacje do obsługi popularnych mediów społecznościowych, aż po takie „dziwadła” jak aplikacja do wykrywania duchów czy odnajdywania toalety w najbliższej okolicy użytkownika.

Na dobrą sprawę nie ma jeszcze tylko software’u, który załatwiłby za nas potrzeby fizjologiczne – no ale do odważnych świat należy!

Jeśli należysz natomiast do osób przedsiębiorczych, które na co dzień zajmują się pilnym rozwiązywaniem najbardziej newralgicznych problemów i potrzeb ludzkości za pomocą aplikacji mobilnej, zechcesz na pewno zapoznać się z platformą Firebase.

W tym tekście znajdziesz wszystko co trzeba wiedzieć o tym pożytecznym narzędziu, który pomaga tworzyć, ulepszać i rozwijać aplikacje.

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing

Czym jest Firebase?

Zacznijmy zatem od podstawowych informacji. Firebase – z czym to się je? Najogólniej ujmując, jest to praktyczna platforma Google, która służy do tworzenia aplikacji mobilnych, pomagając jednocześnie w ich rozwijaniu i funkcjonalnym ulepszeniu.

Definicja być może mało konkretna, ale zawiera w sobie meritum sprawy. Jeżeli jednak chcesz wiedzieć znacznie więcej to jesteś w dobrym miejscu.

Najłatwiej wyobrazić sobie opisywaną platformę jako użytkowy zestaw narzędzi do budowania, ulepszania i rozwijania aplikacji, obejmujący dużą część usług, które programiści normalnie musieliby tworzyć osobno i samodzielnie.

Firebase obejmuje zatem tak przydatne rzeczy, jak analityka, uwierzytelnianie, bazy danych, konfiguracja, przechowywanie plików…

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Lista jest doprawdy bardzo długa i imponująca! Usługi tej platformy są hostowane w chmurze i skalują się przy niewielkim lub zbliżonym do zera wysiłku ze strony programisty.

Projekt utworzony w Firebase, posiada cztery kategorie w głównym menu:

 1. Programowanie (działania typowo deweloperskie)
 2. Jakość (działania typowo deweloperskie)
 3. Analiza (działania typowo marketingowe)
 4. Rozwój (działania typowo marketingowe)

Firebase is an app development platform that helps you build and grow apps and games users love. Backed by Google and trusted by millions of businesses around the world.

https://firebase.google.com/

Jakie korzyści przynosi używanie platformy Firebase?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że platforma jest dedykowana głównie aplikacjom tworzonym w iOS , Android i web, jednak tak naprawdę nie ma ograniczeń co do typów aplikacji, którym może wydajnie pomóc Firebase.

Powinieneś również wiedzieć, że dostępny jest pakiet Admin dla różnych języków, którego można używać z zupełnie dowolnymi komponentami zaplecza. Przydatna może się okazać także dołączona biblioteka o nazwie FirebaseUI, która zapewnia szereg przydatnych narzędzi, które jeszcze bardziej ułatwiają tworzenie aplikacji w Firebase.

Dodać tutaj koniecznie należy, że platforma Firebase ma na swoim pokładzie konkretne zabezpieczenia uwierzytelniające. Co to oznacza w praktyce? Otóż pozwala to na całkowicie bezpieczne logowanie, co jest niezwykle trudne do samodzielnego wdrożenia przy kreacji nowej aplikacji. Uwierzytelniania i zintegrowanie to właściwa droga do bezpieczeństwa danych użytkownika.

Jest jeszcze jedna konkretna korzyść z używania Firebase. W ramach usługi funkcjonuje bowiem zintegrowana i aktualizowana w czasie rzeczywistym baza danych. Co ciekawe, ta baza danych czasu rzeczywistego była tak naprawdę oryginalną „Firebase”, zanim dołączyła do Google w 2014 roku.

Do dziś ludzie często mylnie utożsamiają takie bazy z opisywaną platformą do tworzenia aplikacji mobilnych i internetowych. Baza danych jest jednak tylko częścią całego systemu.

Google Analytics 4 Integracja z Firebase

Łączenie projektu Firebase z Analytics nie jest wcale trudne. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz projekt Firebase.
 2. Kliknij Ustawienia projektu > Integracje.
 3. Na karcie Google Analytics kliknij Połącz.
 4. Utwórz nowe konto albo wybierz stworzone wcześniej Google Analytics
  • Jeśli wybierzesz dotychczasowe konto, to będziesz mógł wybrać dostępną już na nim usługę GA4 lub utworzyć nową.
  • Jeśli utworzysz nowe konto, zostanie utworzona dla Ciebie nowa usługa GA 4 i połączy się z nią Twój projekt.

Czy Firebase jest darmowy

Narzędzie Firebase udostępnia w pełni darmowy plan dzięki czemu użytkownik może poznać i wykorzystać funkcjonalności tej platformy, jednak istnieją pewne ograniczenia.

Praktyczne zastosowanie platformy Firebase

No dobrze, ale ktoś mógłby teraz zapytać: „Jak to działa w praktyce?”. Najłatwiej odpowiedzieć na tak zadane pytanie, przyglądając się działaniu platformy na podstawie nowo tworzonej aplikacji mobilnej.

Na początku powinniśmy dostosować ekran powitania. Firebase umożliwia nam użycie narzędzi do personalizacji, aby zapewnić każdemu użytkownikowi najlepsze wrażenia. Można w ten sposób dostosować ekran początkowy na podstawie osobistych preferencji, historii użytkowania, lokalizacji lub języka.

Z kolei wbudowany moduł „Analytics” pozwala na zdefiniowanie odbiorców aplikacji na podstawie ich zachowań i innych zmiennych. Następnie należy użyć zdalnej konfiguracji Firebase, aby wyświetlić określone treści wszystkim zdefiniowanym odbiorcom. Co ważne, nie ma potrzeby przesyłania każdorazowo nowej aktualizacji danej aplikacji – można łatwo kontrolować zawartość bezpośrednio z konsoli.

Na koniec dodajmy jeszcze, ze Firebase umożliwia na dodawanie czatu w tworzonej aplikacji mobilnej. Jest to świetny sposób na zwiększenie zaangażowania odbiorców, którzy wcale nie muszą opuszczać aplikacji by ze sobą rozmawiać i dzielić się wrażeniami.

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy
pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy

A jak jest u Ciebie?

Przy okazji, daj znać co sądzisz o dzisiejszym wpisie pt. Firebase – narzędzia i platforma do tworzenia aplikacji (GA 4, Google Ads)?

Napisz w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)