Algorytm Google Pingwin, aktualizacja, definicja, marketing i seo

Google Panda
Algorytm Google Panda aktualizacja seo update
18 sierpnia, 2021
Sprzedaż na allegro
Sprzedaż na allegro. Jak sprzedawać na Allegro.pl z powodzeniem
20 sierpnia, 2021
Google Pingwin
Google Pingwin

Co to jest Algorytm Google Pingwin?


Google Pingwin, data premiery: 24 kwietnia 2012 r.

Idąc po śladach Pandy, aktualizacja Pingwin została ogłoszona przez Google jako nowy sposób w celu nagradzania witryn wysokiej jakości i zmniejszania obecności stron wyników wyszukiwania (SERP) stron internetowych, które stosują manipulacyjne schematy linków i upychanie słów kluczowych.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Aktualizacja algorytmu google

Wstępne wprowadzenie Pingwina wpłynęło na 3,1% zapytań w wyszukiwarkach w języku angielskim. W latach 2012-2016 filtr przeszedł 10 udokumentowanych aktualizacji, ewoluując w czasie i wpływając na zrozumienie przez społeczność SEO problematycznych praktyk, które Pingwin próbował rozwiązać. Od początku 2017 roku Pingwin jest teraz częścią podstawowego algorytmu Google.


Kiedy można wpaść pod radar Pingwin update?

Pingwin skupił się na dwóch konkretnych praktykach:

  • Schematy linków — nabywanie lub kupowanie linków zwrotnych z witryn o niskiej jakości lub niepowiązanych, tworzących sztuczny obraz popularności i trafności w celu zmanipulowania Google w celu przyznania wysokich rankingów. Na przykład firma ubezpieczeniowa w Łodzi może zapełniać fora internetowe spamowymi komentarzami, które prowadzą do niej jako „najlepsza firma ubezpieczeniowa w Łodzi”, fałszywie zawyżając swój wygląd za pomocą tych nienaturalnych linków. Lub ta sama firma może zapłacić za umieszczenie linków z napisem „najlepsza firma ubezpieczeniowa w Łodzi” w niepowiązanym artykule na temat pielęgnacji kotów; czyli treści, które nie mają związku z tematem.
  • Upychanie słów kluczowych – wypełnianie strony internetowej dużą liczbą słów kluczowych lub powtórzeniami słów kluczowych w celu manipulowania rankingiem poprzez pozory, że są one powiązane z określonymi wyszukiwanymi frazami. Na przykład nienaturalne powtórzenie słów kluczowych na danej stronie

Jak mogę się dowiedzieć, czy zostałem trafiony przez Pingwina?

Po pierwsze, ważne jest, aby odróżnić Pingwina od ręcznej kary za nienaturalne linki. Krótko mówiąc, Pingwin to filtr indeksu Google mający zastosowanie do wszystkich witryn, podczas gdy ręczna kara dotyczy tylko jednej witryny, którą Google uznał za spam. Te ręczne kary mogą być wynikiem zgłoszenia danej witryny przez użytkowników Google jako spam. Spekuluje się również, że Google może ręcznie monitorować niektóre branże (takie jak firmy pożyczkowe) bardziej niż inne (takie jak piekarnie z babeczkami).

Jeśli analityka Twojej witryny pokazuje spadek w rankingu lub ruchu w dniu związanym z aktualizacją, może to mieć wpływ. Upewnij się, że wykluczyłeś oczekiwane fluktuacje ruchu spowodowane takimi zjawiskami jak sezonowość i dokładnie oceń, czy optymalizacja słów kluczowych lub metody linkowania zostały uznane przez Google za spam, co naraziłoby Twoją witrynę na aktualizację jaką jest Pingwin.

Jak odzyskać pozycje

W przeciwieństwie do ręcznej kary, w przypadku której musisz złożyć w Google prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia, nie składasz takiej prośby o zniesienie kary Pingwin. Podejmowanie działań mających na celu rozwiązanie problemów często skutkuje „wybaczeniem” następnym razem, gdy Googlebot zaindeksuje Twoją witrynę.

Te kroki obejmują:

  • Usunięcie wszelkich nienaturalnych linków, nad którymi masz kontrolę, w tym linków, które sam stworzyłeś lub które zostały umieszczone w witrynach stron trzecich
  • Zrzeczenie się spamerskich linków, których nie możesz kontrolować
  • Korekta treści witryny w celu wyeliminowania nadmiernej optymalizacji, zapewniająca, że ​​słowa kluczowe zostały wdrożone w sposób naturalny, a nie zautomatyzowany, powtarzalny lub nonsensowny na stronach, na których nie ma związku między tematem a używanymi słowami kluczowymi

Podsumowując, Penguin został stworzony, aby naprawić poważną słabość systemu Google, która umożliwiła „oszukanie” ich algorytmu przez dużą liczbę niskiej jakości linków i nadmierną optymalizację stron pod kątem słów kluczowych. Aby uniknąć dewaluacji Twojej witryny przez Google ze względu na praktyki spamowe, wszystkie publikowane treści powinny odzwierciedlać język naturalny, a metody pozyskiwania i budowania linków muszą być uważane za „bezpieczne”.

Inne fakty dotyczące aktualizacji Penguin

Pingwin został początkowo uruchomiony jako osobny „filtr”, przez który przepuszczane były wyniki wyszukiwania, ale we wrześniu 2016 roku Google ogłosił, że Penguin stał się częścią podstawowego algorytmu rankingu wyszukiwarek.

Pracownik Google, John Mueller, nazwał Pingwina algorytmem obejmującym całą witrynę, co oznacza, że ​​obecność dużej liczby niskiej jakości linków prowadzących do jednej strony Twojej witryny może skutkować zmniejszeniem zaufania Google do całej witryny.

Jednak niektórzy SEO twierdzili, że po wprowadzeniu Pingwina 4.0 filtr mógł się nieco złagodzić, tak że nie karze się już całych domen.

Algorytm Pingwin a wyszukiwarka google

Każda aktualizacja algorytmu przyprawia SEO’wców o dreszcze. Content jaki posiada Twój serwis ma zawsze olbrzymie znacznie. Ważne informacje sprawdzaj w google search console. Co jeszcze? Dbaj o jakość treści, unikaj swl czyli systemu wymiany linków i stosuj whie hat seo (NIE black hat!)

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)