Zasady marketingu online (skuteczny marketing w praktyce)

Historia marketingu
Historia marketingu, rynku i gospodarki rynkowej (narodziny i ewolucja, Kotler)
7 stycznia, 2022
Ambient marketing
Ambient marketing (reklama ambientowa przykłady)
7 stycznia, 2022
Zasady marketingu
Zasady marketingu

Zasady marketingu online (skuteczny marketing w praktyce)

Marketing ma jedną funkcję — bezpośrednio przyczynia się do generowania przychodu.
W marketingu nie chodzi o kreatywność czy innowacyjność. Nie chodzi o obrazy czy kolory. Nie chodzi o slogany i tekst reklamy. W marketingu chodzi o zyskowną sprzedaż.
Wszystko inne, od kreatywności po tekst reklamy, jest narzędziem używanym przez marketerów do osiągania celów sprzedażowych. Tak więc, mając na celu zyskowną sprzedaż, oto kilka prostych zasad marketingowych.

Zasada 1 – Marketing to mierzalna dyscyplina biznesowa

Marketing to dyscyplina biznesowa oparta na kreatywnych pomysłach stosowanych na rentowny wzrost. W swojej najprostszej i najlepszej formie marketing łączy się ze sprzedażą i współpracuje ze sprzedażą, aby połączyć firmę z klientami, którzy chcą kupić to, co oferuje firma. Partnerstwo marketingowo-sprzedażowe identyfikuje najlepszych klientów i bada ich potrzeby.

Partnerstwo w zakresie marketingu/sprzedaży zapewnia następnie szczegółowe funkcje zarządzania/inżynierii/wytwarzania produktów zgodnie z potrzebami i pragnieniami klientów. Reszta firmy wykorzystuje te informacje do opracowywania dostosowanych produktów i usług, które spełniają potrzeby i zapewniają wartość. Marketing następnie rozwija przekaz i media, które informują o dostarczanej wartości.

Zasada 2 – Marketing zaczyna się od jasnych celów strategicznych

Jeśli chodzi o mierzalność, marketing i sprzedaż mają najprostszą miarę — zyskowne przychody, które rosną. Każda strategia marketingowa musi zapewnić taki wynik. Nieukierunkowany marketing zmarnuje wielką kreatywność.
Skup się na kreatywności. Upewnij się, że ROI z marketingu jest dodatni. Ilekroć ROI spadnie poniżej oczekiwań, ponownie przyjrzyj się strategiom i przekieruj swoje działania na inne zasady marketingu.

Zasada 3 – Sukces wymaga wyjątkowości

Klienci są bombardowani wyborami. Umiejętność dokonywania wyraźnych rozróżnień między wyborami pomaga klientom w podejmowaniu decyzji.
Zdolność firmy do bycia wyjątkowym w umyśle klienta sprawia, że ​​życie klienta jest nieco prostsze. Potrafią wyraźnie powiedzieć, że coś jest dla nich lub nie. Tak czy inaczej, marketer ma bezpośrednią informację zwrotną na temat dopasowania ich produktu lub usługi.

Zasada 4 – Klient określa Twój sukces (najważniejsza zasada)

Klienci definiują sukces poprzez prostą czynność oddania pieniędzy w zamian za produkt lub usługę. Jeśli oddają swoje pieniądze, firma odnosi sukces. Jeśli nie, to firma nie odnosi sukcesu (przynajmniej z tym klientem).
Dla marketerów sukcesem jest znajdowanie coraz większej liczby osób, które oddadzą swoje pieniądze. Jedyną misją marketerów jest znalezienie tych ludzi, nawiązanie z nimi kontaktu za pomocą ich taktyk marketingowych i komunikatów oraz zachęcenie ich do działania. Akcja to sprzedaż. Co tworzy pewien system który działa w kółko tak samo — w marketingu chodzi o sprzedaż; o pomaganie coraz większej liczbie osób w kupowaniu naszych produktów i usług.

Jaka jest złota zasada marketingu?

Złota zasada marketingu zachęca marketerów do empatii wobec potencjalnych klientów i sprzedawania im tak, jak marketerzy sami chcieliby żeby im sprzedawano, srebrna zasada marketingu przyjmuje odwrotne podejście, dystansując marketera od ludzi, którym próbuje sprzedać i przejąć mentalność.

Jakie są najskuteczniejsze działania marketingowe?

Najpopularniejsze działania marketingowe w świecie online to dziś:

 • Pozycjonowanie (SEO)
 • Content marketing.
 • Social media marketing.
 • Działania płatne (SEM)
 • Email marketing.
 • Eventy i sponsoring.
 • Paczki okolicznościowe dla klientów.
 • Akcje ambient marketing.

Jakie są najważniejsze zasady strategii marketingowej?

Jedna z zasad strategii marketingowej mówi że trzeba tam wpisać:

 • swoje mocne i słabe strony firmy,
 • cele, które chcemy osiągnąć,
 • sposób w jaki je zrealizujemy,
 • określamy grupę docelową,
 • określenie konkurencji, i również tego, jak nasza firma ma nad nimi przewagę,
 • jakie są koszty działań marketingowych.

Zasady marketingowe

 • To, jak traktujesz ludzi swoim przekazem marketingowym, jest odzwierciedleniem Twojej marki.
 • Bardziej niż kiedykolwiek musisz poznać swojego klienta.
 • Daj swoim klientom treści zorientowane na wyniki.
 • Zapewnij szybki wgląd.
 • Ułatw sobie znalezienie Ciebie.
 • Wyraź swoje wezwanie do działania.
 • Skoncentruj się na jednym produkcie lub usłudze, aby konsument lub nabywca dał Ci jasny sygnał czy to ma potencjał.

Co to jest marketing mix 4P?

Marketing mix odnosi się do zestawu działań lub taktyk, których firma używa do promowania swojej marki lub produktu na rynku. 4P tworzą typową mieszankę marketingową – Cena, Produkt, Promocja i Miejsce.

Ostatnie zastrzeżenie o którym mówią zasady marketingu — nie możemy bez niego żyć. Marketing jest niezbędny, a jest najbardziej istotny, gdy jego koszt może być sfinansowany jak najmniejszym nakładem. Jeśli czasy są napięte, a przepływy pieniężne maleją (cash flow), to tylko sprzedaż i marketing pobudzić mogą napływ przychodów. Wyraźnie skoncentrowany marketing odkrywa zyskowną sprzedaż. Rentowna sprzedaż poprawia przepływ środków pieniężnych.
Lider biznesu, który umiejętnie zarządza majątkiem firmy, zdaje sobie sprawę, że marketing rozpoczyna proces sprzedaży i jak mówi stare przysłowie, nic się nie dzieje, dopóki ktoś czegoś nie sprzeda.

Bystry lider biznesu inwestuje w marketing. Zna najważniejsze zasady marketingu. Sprytny marketingowiec generuje zwrot z tej inwestycji, mierzony wzrostem zyskownej sprzedaży.

Więc jeśli interesuje Ciebie promocja firmy i produktu to znamy na to sposób. Dostępnych jest kilkanaście najlepszych działań marketingowych dla Twojego biznesu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)