Oprogramowanie sklepu internetowego (wszystko co musisz wiedzieć)

E commerce jak zacząć
E commerce jak zacząć (kompletny poradnik krok-po-kroku)
24 stycznia, 2022
Ekomers
Ecomers, ekomers -jak to poprawnie napisać? Słownik i definicja
24 stycznia, 2022
Oprogramowanie sklepu internetowego
Oprogramowanie sklepu internetowego

Oprogramowanie sklepu internetowego (wszystko co musisz wiedzieć żeby sprzedawać z sukcesem)

Zakupy internetowe przeżywają rozkwit. Częściowo jest to efekt pandemii, ale częściowo jest to również trend, który rośnie od dłuższego czasu.

To dobra wiadomość dla sprzedawców, ponieważ dzięki odpowiednim narzędziom każda mała firma może szybko rozpocząć sprzedaż online i dołączyć do rosnącego rynku. Dzięki porządnemu narzędziu do tworzenia witryn eCommerce możesz wystawiać swoje produkty, przyjmować płatności i obsługiwać wysyłkę — wszystko to bez wychodzenia z domu.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Istnieją rozwiązania dla każdego rodzaju biznesu, od niezależnych twórców po międzynarodowe korporacje, ale w tym wpisie skupiliśmy się na platformach, które najlepiej odpowiadają potrzebom małych i średnich firm, zwłaszcza tych, które dopiero zaczynają odkrywać sprzedaż online lub sprzedaż produktów fizycznych. Nie oznacza to, że nasze typy nie będą działać dla innych działalności.

Mając to na uwadze, oto sześć najlepszych platform eCommerce.

Oto najlepsze oprogramowanie sklepu internetowego ranking -platformy eCommerce

 • Shopify do szybkiego uruchamiania
 • Redcart do sprzedaży
 • Skyshop
 • BigCommerce dla dużych sprzedawców
 • WooCommerce za dodanie koszyka na zakupy do istniejącej witryny WordPress
Oprogramowanie sklepu internetowego

Co sprawia, że oprogramowanie sklepu internetowego jest świetne?

W przypadku firm, które chcą sprzedawać online, zidentyfikowaliśmy pięć kluczowych funkcji, które każda platforma ma do zaoferowania. Na podstawie poniższych powstała wymieniona wcześniej lista. Oto na co zwróciliśmy uwagę:

Hipotetyczna przeciętna osoba musi być w stanie zbudować dobrze wyglądający, responsywny, nowoczesny sklep internetowy z narzędziami i motywami — bez konieczności posiadania 5-cio letnich studiów z informatyki lub projektowania graficznego. Osoba musi również być w stanie dość dobrze dopasować go do swojej istniejącej marki, korzystając z własnych zasobów i schematów. To ważne kryterium które faktycznie eliminuje wiele platform z rozważań, ponieważ są zbyt ograniczone nudnymi, bardzo podobnymi lub przestarzałymi motywami lub wymagają zbyt dużej wiedzy technicznej, aby jak najlepiej z nich skorzystać.

Platforma musi umożliwić sprzedawanie wszystkiego, co chcesz, gdziekolwiek chcesz, jak chcesz. Oznacza to, że musi być w stanie obsługiwać zarówno produkty cyfrowe, jak i fizyczne, a także oferować sposób na zarządzanie podatkami od sprzedaży i wysyłką międzynarodową. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie ważna dla małych firm: jeśli masz fizyczne lokale lub planujesz sprzedaż zagraniczną, możesz być odpowiedzialny za pobieranie i rozliczanie różnych rodzajów podatków.

Rozważaliśmy tylko platformy eCommerce oferujące pełen zakres usług. Musisz być w stanie sprzedawać swój produkt za pośrednictwem strony internetowej skierowanej do konsumentów, ale także zarządzać zamówieniami, wysyłać towary, śledzić stany magazynowe i w inny sposób zajmować się obsługą zaplecza i administracją sklepu bez korzystania z innych usług lub gigantycznych arkuszy kalkulacyjnych.

Niezależnie od wybranej platformy, musi ona dobrze współpracować z innymi aplikacjami i usługami, na których polegasz w swojej firmie. Z tego powodu wymaga się aby aplikacje miały szereg integracji, za pośrednictwem wtyczki i rozszerzeń lub wbudowanych funkcji.

Wszystko to musi być dostępne za przejrzystą i przystępną cenę. Nieprzejrzyste opłaty są dużym sygnałem na „nie”, a chociaż rozwiązania „zrobimy to dla ciebie” są wspaniałe, kosztują kilkadziesiąt tysięcy na start — znacznie więcej niż jakiekolwiek małe i średnie firmy potrzebują (lub muszą) wydać na założenie sklepu internetowego.

Opłaty za oprogramowanie sklepu internetowego

Chociaż mówimy o cenach, może to być trochę skomplikowane w przypadku platform eCommerce, ponieważ pobierają one nieco inne opłaty niż inne usługi. Istnieją trzy rodzaje opłat, które być może będziesz musiał zapłacić za narzędzie do tworzenia witryn eCommerce:

 • Opłata miesięczna. Platforma nie jest Twoja ale wszystko jest Ci użyczone.
 • Opłaty za bramki płatności. Są to opłaty, które płacisz podczas przetwarzania obciążenia karty kredytowej. Platformy obsługują własne bramki płatności, z których możesz korzystać, ale także polegają na Stripe, PayPal i podobnych usługach.
 • Opłaty transakcyjne. To kolejna opłata procentowa, która jest doliczana do opłat za bramkę. Wiele usług rozlicza się jako mające 0% opłat transakcyjnych, ale oznacza to jedynie brak dodatkowych opłat. Inne usługi pobierają opłatę transakcyjną w wysokości 1% lub 2%, jeśli nie korzystasz z ich bramki.

Oprogramowanie sklepu internetowego cena

Średnia cena stworzenia sklepu internetowego przez profesjonalnego wykonawcę na polskim rynku może wynosić około 4500 do 8000 zł. Koszt projektu i wdrożenia sklepu e-commerce może znacznie wzrosnąć, jeśli Twój projekt jest niestandardowy i wyga wielu integracji.

Sklep internetowy za darmo

Nie istnieje „prawdziwy” sklep internetowy za darmo ponieważ chociażby musisz opłacić domenę i opłaty od transakcji. Oto kilka darmowych platform ecommerce:

 • WooCommerce.
 • Magento.
 • PrestaShop.
 • OpenCart.
 • Joomla VirtueMart.
 • Drupal Commerce.
 • osCommerce.

Jak założyć sklep internetowy

Codziennie wiele osób zastanawia się jak otworzyć własny sklep internetowy i działać w branży e-commerce. Oto dwa przydatne poradniki:

Twoja witryna e-commerce również nie musi być droga w projektowaniu, ponieważ dostępnych jest wiele motywów e-commerce. Dodatkowo, jeśli posiadasz również sklep stacjonarny, system Point of Sale (POS) do obsługi mobilnych kart kredytowych może być szczególnie przydatny.

To, które oprogramowanie e-commerce jest najlepsze dla Twojej firmy, zależy wyłącznie od Twoich konkretnych wymagań. Jeśli prowadzisz firmę tylko online, integracja z POS nie będzie konieczna.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)