Aplikacje webowe, na czym polega tworzenie aplikacji internetowych

Marketing relacji
Marketing relacji, zaprzyjaźnij się z klientem i buduj zaufanie!
29 marca, 2022
reklama szkoły
Reklama szkoły (jak ją zrobić skutecznie)
29 marca, 2022
Aplikacje webowe
Aplikacje webowe

Aplikacje webowe, na czym polega tworzenie aplikacji internetowych

Bardzo często słowo aplikacja kojarzone jest z aplikacjami, jakie pobiera się na telefon lub tablet. Jednak trzeba wiedzieć, że istnieją także aplikacje webowe, które czasem mylone są ze stronami internetowymi.

Jak poprawic dostarczalnosc wiadomosci e mail

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM Go SKASUJEMY

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam…

(sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu)

Czym jest aplikacja webowa i co różni ją od strony internetowej?

Aplikacja webowa inaczej internetowa jest programem, który jest dostępny w wyszukiwarce internetowej. Aplikacja ta różni się od aplikacji mobilnej i desktopowej tym, że nie wymaga ona instalowania na telefonie lub komputerze czy tablecie.

Aplikacja internetowa ma charakter interaktywny i jest dostępna online. Wystarczy wejść w przeglądarkę internetową i wykonywać konkretne zadania.

Podczas wykonywania konkretnych działań aplikacja łączy się z serwerem i przesyła do użytkownika odpowiedź mającą formę komunikatu lub czynności.

Aplikacja internetowa działa tak jak strona internetowa i umieszczona jest na konkretnej domenie. Trzeba pamiętać, że adres i witryna strony są infrastrukturą webową dla konkretnego i oddziałującego systemu.

Różnicą pomiędzy stroną internetową a aplikacją webową jest taka, że na stronie znajdują się tylko dane teleadresowe firmy oraz pliki do pobrania w formie JPG natomiast aplikacja webowa umożliwia, np. zarezerwowanie terminu danej usługi.

Aplikacje webowe
Aplikacje webowe

Rodzaje aplikacji webowych

Aplikacje webowe tworzone są na indywidualne zamówienie klientów i dopasowywane pod kątem ich potrzeb. Wśród najpopularniejszych aplikacji internetowych wyróżnić można następujące rodzaje:

 • bookingowe – pozwalają zarezerwować nocleg oraz zapłacić za niego,
 • konkursowe – często tworzone są na potrzeby kampanii promocyjnych i dotyczą konkretnych towarów i usług. Dzięki tym aplikacjom uczestnicy konkursów mogą wysyłać swoje prace w formie zdjęć lub tekstów,
 • e-learningowe – służą do robienia zadań, rozwiązywania testów oraz do sprawdzania postępów,
 • spredażowe – pozwalają użytkownikom na dokonywanie zakupów oraz sprzedaż towarów, a także przeprowadzanie aukcji,
 • ogłoszeniowe – służą do umieszczenia na nich ogłoszeń o oferowanych usługach lub towarach,
 • transakcyjne – pozwalają na dokonywanie płatności oraz przeprowadzanie zleceń online. Używane są na platformach bankowych lub w sklepach internetowych,
 • HR – umożliwiają przeprowadzanie rekrutacji pracowników,
 • system ERP – pozwala na organizowanie pracy w przedsiębiorstwie,
 • system CRM – to system zarządzania relacjami z klientem, który służy do usprawnienia pracy i połączony jest z innymi systemami wykorzystywanymi w konkretnym przedsiębiorstwie.

Do czego używane są aplikacje webowe?

Współczesne aplikacje webowe są dość skomplikowane. Przykładem może być słynny portal społecznościowy Facebook, który ma bardzo dużo funkcji. Inne aplikacje sprzedażowe oraz rezerwacyjne mają wiele funkcji i składają się z różnych narzędzi, które umożliwiają korzystanie z nich.

Aplikacje takie nie są budowane od podstaw, a ich bazą i podstawą są gotowe rozwiązania stworzone przez specjalistów.

Największa część aplikacji internetowych służy do sprzedaży, rezerwacji, dokonywania płatności oraz zarządzania pracownikami. Niektóre z aplikacji pozwalają do nawiązywania współpracy z klientami, a inne stosowane są wewnątrz zamkniętej organizacji, jaką może być przedsiębiorstwo.

To do czego używane są aplikacje internetowe, uzależnione jest od potrzeb osób z nich korzystających oraz od tego, jakie problemy mają rozwiązywać.

Zalety aplikacji webowych

Do zalet aplikacji webowych z punktu widzenia użytkownika można zaliczyć:

 • łatwy dostęp – z aplikacji można korzystać na różnych urządzeniach, wystarczy tylko połączyć się z siecią,
 • nie trzeba ich aktualizować – tak jak w przypadku aplikacji mobilnych lub desktopowych użytkownik nie musi robić aktualizacji aplikacji, ponieważ zajmuje się tym właściciel aplikacji,
 • bezpieczeństwo danych – jeżeli sprzęt na, którym używamy aplikacji, ulegnie awarii, wszystkie dane są bezpieczne, ponieważ przechowywane są na zewnętrznym serwerze.
  Aplikacje webowe są także korzystne dla właścicieli, a korzyściami tymi są:
 • bezpieczeństwo danych – wszystkie dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach i zabezpieczone w centralach,
 • utrzymywanie aplikacji – aktualizacja aplikacji jest łatwym procesem i nie wymaga ingerencji użytkownika. Właściciel w łatwy sposób może ulepszać aplikacje i łączyć ją z innymi systemami i aplikacjami.
  Można także wyróżnić zalety, które korzystnie wpływają na biznes. Zaletami tymi są:
 • możliwość regulowania sprzedaży,
 • usprawnienie etapów sprzedaży i transakcji, a także kontaktów z klientami,
 • łatwiejsze zdobywanie klientów i budowanie ich lojalności wobec przedsiębiorstwa,
 • usprawnienie wszystkich procesów składających się na marketing,
 • wspomaganie organizowania pracy oraz przepływu dokumentów i informacji.

Aplikacje internetowe i web, podsumowanie

Ze względu na to, że aplikacje webowe mają dużo zalet dla użytkowników, właścicieli oraz biznesu stają się one coraz popularniejsze i są chętniej używane. Aplikacje internetowe są funkcjonalne i użyteczne, dlatego właściciele firm decydują się na nie częściej niż na aplikacje mobilne i desktopowe.

Co sądzisz o wpisie pt. Aplikacje webowe, na czym polega tworzenie aplikacji internetowych? Daj znać w komentarzu.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)