Social Selling Index (SSI) -co to? Jak sprawdzić i podnieść ten wskaźnik? (przykłady, definicja)

Linkedin Social Selling Index (SSI)

Co to social selling index?

Social Selling Index (SSI) to narzędzie stworzone przez LinkedIn, które pomaga przedsiębiorcom i sprzedawcom mierzyć ich skuteczność w wykorzystywaniu mediów społecznościowych do sprzedaży.

Indeks ten opiera się na czterech elementach:

  1. Tworzenie marki – mierzy, jak efektywnie budujesz swoją obecność w sieci i w jaki sposób wyróżniasz się wśród konkurencji.
  2. Wyszukiwanie prospektów – określa, jak dobrze wykorzystujesz narzędzia wyszukiwania LinkedIn, aby znaleźć potencjalnych klientów.
  3. Zaangażowanie – mierzy, jak aktywnie angażujesz się w interakcje ze swoimi kontaktami na LinkedIn, w tym jak często publikujesz treści i jak szybko odpowiadasz na wiadomości.
  4. Tworzenie relacji – określa, jak skutecznie budujesz relacje z klientami poprzez LinkedIn.

Wynik SSI jest mierzony w skali od 0 do 100 punktów. Im wyższy wynik, tym większe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu w social sellingu. Indeks ten pozwala sprzedawcom na monitorowanie ich postępów w wykorzystywaniu LinkedIn do sprzedaży oraz porównywanie swojego wyniku z innymi w branży.

diagram marketingowy jak budować świadomość za pomocą reklam social media, Google Ads i SEO


REKLAMA

agencja seo social media reklama google ads facebook marketing
Sprawdź naszą ofertę

KONIEC REKLAMY

SSI LinkedIn jak sprawdzić

Opcja pierwsza:

Aby sprawdzić swój Social Selling Index (SSI) na LinkedIn, należy wykonać następujące kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto LinkedIn i przejdź do strony głównej.
  2. Na górnym pasku nawigacyjnym kliknij ikonę „Praca” (lub „Work” w wersji anglojęzycznej), a następnie wybierz „Social Selling” z rozwijanego menu.
  3. Przewiń stronę w dół i znajdź sekcję „Twój indeks sprzedaży społecznej”. Tam powinieneś zobaczyć swój SSI oraz jego wartość w skali od 0 do 100.
  4. Jeśli chcesz poznać szczegóły swojego wyniku, możesz kliknąć na „Wyświetl szczegóły”, aby zobaczyć swoje punkty za każdy z czterech elementów: Tworzenie marki, Wyszukiwanie prospektów, Zaangażowanie oraz Tworzenie relacji.

Pamiętaj, że SSI jest dostępny tylko dla kont premium LinkedIn, takich jak Sales Navigator czy LinkedIn Recruiter. Jeśli nie masz konta premium, nie będziesz miał dostępu do swojego SSI na LinkedIn.

Opcja druga, tzw. Social Selling Index link:

Na stronie https://www.linkedin.com/sales/ssi możesz poznać swój indywidualny wynik. Kliknij w „get your free score”.

🥇POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM PRZECZYTA GO KONKURENCJA

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży.💸💸💸

🔐 Twoje dane są bezpieczne.🔐 (sekrety prosto ze źródła, tylko konkrety-zero spamu).

darmowy newsletter marketingowy i SEO SEM Reklamy PPC

Jak podnieść swój Social Selling Index?

Aby podnieść swój Social Selling Index (SSI) na LinkedIn, warto skupić się na czterech kluczowych elementach, na których SSI się opiera:

  1. Establish your professional brand – Tworzenie marki – Warto zadbać o to, aby twój profil LinkedIn był kompletny i interesujący. Dodaj profesjonalne zdjęcie profilowe, nagłówek i opis, które przyciągną uwagę i zainteresują Twoje cele. Publikuj wartościowe treści, które pokazują Twoją wiedzę i umiejętności oraz dziel się wiedzą związana z Twoją branżą, dzięki temu zyskasz ekspertyzę i zbudujesz swoją markę.
  2. Find the right people – Wyszukiwanie prospektów – Wykorzystaj narzędzia LinkedIn do wyszukiwania potencjalnych klientów i nawiązywania z nimi kontaktu. Skorzystaj z filtrów, aby znaleźć osoby o określonych umiejętnościach, stanowiskach, branżach czy lokalizacjach. Nawiąż z nimi kontakt, wysyłając spersonalizowane wiadomości, aby zainteresować ich swoją ofertą.
  3. Engage with insights  – Zaangażowanie – Regularnie publikuj wartościowe treści, takie jak artykuły, wpisy, wideo, które przyciągają uwagę Twoich odbiorców. Odpowiadaj na komentarze i wiadomości oraz angażuj się w dyskusje z innymi w swojej branży. Pamiętaj, że angażujący się profil, przyciąga większą uwagę i buduje pozytywną relację z Twoimi kontaktami.
  4. Build relationships – Tworzenie relacji – Dąż do budowania długotrwałych relacji z Twoimi kontaktami poprzez regularne, wartościowe i spersonalizowane interakcje. Znajdź czas, aby odpowiadać na wiadomości, zadawać pytania i nawiązywać rozmowy. Pamiętaj, że budowanie pozytywnych relacji, prowadzi do lepszego zrozumienia potrzeb Twojego klienta, a tym samym, zwiększa prawdopodobieństwo zakupu od Ciebie.

Warto również pamiętać, że nie chodzi tylko o samo zdobycie punktów, ale o skuteczną komunikację z potencjalnymi klientami. SSI to narzędzie, które ma na celu pomóc w sprzedaży, ale tylko wtedy, gdy wykorzystasz je w sposób mądry i strategiczny.

Komu i do czego przyda się analiza social selling indexu?

Analiza Social Selling Index (SSI) może przydać się wielu osobom i firmom, zwłaszcza tym, które chcą wykorzystać LinkedIn jako narzędzie sprzedażowe. Poniżej przedstawiam kilka przykładów, komu i do czego może przydać się analiza SSI:

  1. Sprzedawcom – SSI może pomóc sprzedawcom w zrozumieniu, jak skutecznie wykorzystać LinkedIn jako narzędzie sprzedażowe. Analiza SSI pozwala im na zidentyfikowanie mocnych i słabych stron ich działań na LinkedIn, co pozwala na podjęcie działań, które pomogą osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe.
  2. Managerom sprzedaży – Managerowie sprzedaży mogą wykorzystać SSI do monitorowania postępów swojego zespołu sprzedażowego oraz do identyfikowania obszarów, w których należy udoskonalić działania i szkolenia.
  3. Właścicielom firm – Analiza SSI może pomóc właścicielom firm w zrozumieniu, jak skutecznie wykorzystać LinkedIn do budowania swojej marki i pozyskiwania nowych klientów. Może również pomóc im w podejmowaniu decyzji dotyczących inwestycji w kampanie reklamowe na LinkedIn.
  4. Rekruterom – Rekruterzy mogą wykorzystać SSI do oceny swojej skuteczności w pozyskiwaniu kandydatów na LinkedIn oraz do zidentyfikowania najlepszych sposobów na budowanie relacji z kandydatami.
  5. Konsultantom i trenerom – Konsultanci i trenerzy mogą wykorzystać SSI do oceny skuteczności swoich działań szkoleniowych oraz do identyfikacji obszarów, w których klienci potrzebują pomocy w zakresie sprzedaży i budowania relacji z klientami.

Podsumowując, analiza SSI może przydać się każdemu, kto chce wykorzystać LinkedIn jako narzędzie sprzedażowe i zbudować swoją markę na tej platformie. Analiza SSI pozwala na identyfikację mocnych i słabych stron działań na LinkedIn, co pozwala na podejmowanie działań, które pomogą osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe i budować pozytywną markę.

Z nami każda firma może się rozwijać. Tworzymy firmy i rozwijamy istniejące w internecie, a nasz marketing=WYNIKI. Z resztą zobacz co możemy osiągnąć w kilka miesięcy:

Czy warto inwestować w seo: dlaczego pozycjonowanie się opłaca

Zacznij współpracę z partnerem godnym zaufania!

Marketing w internecie, reklama i rozwijanie firm to nasza pasja i chleb powszedni. Na bieżąco jesteśmy zawsze z najnowszymi trendami, po to aby dawać Tobie to co najlepiej działa. Konkretny wynik, bez przepalania budżetu. Dla każdego zadania posiadamy wyszkolonych specjalistów, którzy dowiozą obiecane wyniki.

Skontaktuj się z nami:

pozycjonowanie seo reklama google ads facebook marketing internetowy
Nasza oferta: pozycjonowanie, seo, reklama google ads, facebook, szeroko pojęty marketing internetowy

Jak bardzo spodobała Ci się ta strona?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić! (dobre opinie sprawiają, że piszemy więcej)

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nie ma głosów. Bądź pierwszą osobą.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie SEM, pozycjonowanie, SEO i całą strategię ecommerce. Nie czekaj, dołącz do nas!