Projektowanie stron internetowych (strona www)

Rebranding marki i jak go przeprowadzić (proces marketingowy)
1 września, 2021
Kampania programmatic buying i video 360 (marketing, reklama)
1 września, 2021
Projektowanie stron internetowych

Na tym polega skuteczne projektowanie stron internetowych:

Jeśli chcesz otrzymać projekt graficzny, system cms, wordpress, e-commerce bądź czegokolwiek innego to nasz grafik może to dla Ciebie zrobić. Realizacja i wycena odbywa się bardzo szybko i sprawnie. Każdy projekt strony www jest responsywny, czyli „mobilny”.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Projektowanie stron internetowych (strona www i sklep internetowy)

Znaczy to że doskonale wyświetla się na telefonach. Jest to nasza gwarancja że szablon będzie zgodny z Twoją identyfikacją wizualną. Oczywiście aby realizować projekt strony internetowej z sukcesem pamiętamy żeby zapewniać funkcjonalność. Wszystko możesz następnie sprawdzić. Czyli Twoja domena, a raczej wizytówka w sieci ma charakter intuicyjny i stworzony pod ux- user experience.
Oprócz usługi projektowania stron www znajdziesz u nas także to z czego jesteśmy słynni. Czyli pozycjonowanie stron, SEO.
Skontaktuj się z nami aby otrzymać szczegółowy cennik i projekt graficzny strony dostosowany do potrzeb klienta, interaktywny i godny reprezentowania Twojej firmy.
Nie musimy Ci chyba przedstawiać elementów budowy strony, ale podejmujemy się wszystkich zadań. Html5, system zarządzania treścią, czy nowoczesne strony internetowe to dla nas pestka.

Projektowanie stron internetowych to jedna z podstaw biznesu

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś/aś o posiadaniu własnej strony www to zapewne spotkałeś się z problemem jakim jest projektowanie stron internetowych. Z pozoru może się to wydawać trudnym zadaniem, jednak gdy poświęcimy mu trochę czasu i pracy to nagle zrozumiemy, że to wcale nie jest takie trudne jak nam się wydawało.

Często ludziom projektowanie stron internetowych kojarzy się z informatykami, którzy musieli spędzić wiele lat na nauce programowania, na przykład w języku HTML; co prawda po części tak jest, ale nie oznacza to że nie można zrobić tego prościej.

W Internecie można znaleźć kilka fajnych aplikacji i stron, które w łatwy i prosty sposób zaznajomią nas z tworzeniem własnych witryn.

Nie jest to ciągłe siedzenie w kodzie strony, wręcz przeciwnie; zmian dokonujemy w sposób graficzny, to znaczy, że jeżeli chcemy stworzyć galerię to wystarczy przeciągnąć odpowiedni blok na nasz pole robocze, a program zrobi resztę za nas. Program zajmie się wygenerowaniem odpowiedniego kodu, aby strona mogła być prawidłowo wczytana z powstałego projektu.

Tworzenie stron internetowych to nie jest nudna i monotonna praca. Podczas tworzenia takich witryn dostrzegamy wiele rozwiązań, które normalnie nie przyszły by nam do głowy. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to zajęcie kreatywne i bardzo rozwijające nasz umysł. Osoby zajmujące się tym na co dzień odczuwają bardzo dużą satysfakcję z każdego kroku, który przybliża ich do stworzenia czegoś wielkiego, w końcu nic nie daje takiej satysfakcji jak samodzielne stworzenie czegoś od zera.

Aby zabrać się za tworzenie naszej pierwszej strony, dobrze by było gdybyśmy wiedzieli jakie są jej rodzaje.
Podstawowe strony to tak zwane Landing page, one-page i zwykłe strony internetowe.

Ale co to takiego jest ten landing page?

Jest to strona mająca na celu skupienie ruchu i zbieranie kontaktów, a następnie przekierowanie go na, na przykład reklamowaną ofertę, która ma zapewnić zysk autorowi strony

Strony one- page, tak zwane one pagery to nic innego jak jedna długa strona, która w sobie posiada wszystkie potrzebne informacje, a także menu, które odsyła do poszczególnych nagłówków zawartych na stronie.

Stworzenie takiego one pagera wydaje się bardzo łatwe, w rzeczywistości swoją przygodę lepiej zacząć od czegoś innego lub bardzo się przyłożyć.

Projektowanie stron zawsze powinno zaczynać się od pomysłu do czego witryna ma tak właściwie służyć.
Gdy znamy cel to łatwiej nam będzie tworzyć stronę w taki sposób aby była ona czytelna i w pełni przejrzysta dla użytkowników.

Jeśli na przykład twoja strona ma być sklepem internetowym, to już na samej górze strony zawrzyj informacje o tym co on oferuje. Od samej góry strony konkrety.

Celem takiego zabiegu jest zachęcenie klienta już na początku aby został z nami na dłużej i przejrzał całą ofertę sklepu. Można więc powiedzieć, że cała góra strony to taka sieć na nowych użytkowników; jeżeli w nią wpadną to najprawdopodobniej będziemy mieli nowych klientów.

Kolejną ważną rzeczą, która jest powiązana z celem strony jest określenie grona odbiorców. Logicznym jest, że jeżeli nasza strona ma konwertować i ściągać co raz to nowych klientów, to musi być właśnie pod nich zrobiona. Musimy określić dokładnie kim miałby być nasz klient (jak go sobie wyobrażamy), następnie tworzymy wszystkie treści, które mogłyby taką osobę przekonać do korzystania z naszej usługi.

W skrócie stworzenie dobrej strony internetowej to tak na prawdę pisanie jej pod to czego oczekuje dany odbiorca, w końcu to on będzie korzystał z naszej strony i wykonywał zamierzone przez nas działania.

Jeżeli sprecyzowałeś już grono odbiorców to łatwiej będzie Ci tworzyć treści, które użytkownik chce znaleźć.

Kolejnym etapem tworzenia własnej witryny jest dokładne przemyślenie co ma się na tej stronie znaleźć. Możemy poświęcić na to sporą ilość czasu, ponieważ zwróci się to nam z nawiązką; o wiele łatwiej będzie nam tworzyć stronę kiedy będziemy już wiedzieli co i jak ma wyglądać, oraz gdzie ma się znajdować.

Śmiało można wszystko rozpisywać sobie na kartce w zrozumiały dla siebie sposób, aby w każdej chwili było można tam zerknąć i wykorzystać te informacje do tworzenia strony. Często na tym poziomie znajdujemy różne niedociągnięcia, o których nawet nie myśleliśmy. I to jest właśnie piękne w programowaniu; spoglądamy co chwilę na projekt z innej perspektywy i dostrzegamy nowe możliwości i rozwiązania. Taka umiejętność przydaje się nie tylko przed komputerem, ale szczególnie w realnym życiu, gdzie problemy napotykamy codziennie.

Wracając do naszej strony. Staraj się pogrupować wszystkie swoje pomysły, a następnie zostaw kartkę z rozpisaną stroną na na przykład kilka dni. Po tym czasie spójrz na nią oczami użytkownika i dostrzeż co jest źle zrobione a co dobrze, dostrzeż wady swojego pomysłu i je popraw. Takie działanie pozwoli Ci wyeliminować błędy, a przy tym bardzo pomoże twojej stronie.

Przeprowadzając takie działanie dostrzeżesz, które informacje są dla użytkownika przydatne, a które zupełnie zaśmiecają twoją stronę.

Potrzebne informacje umieść w widocznym miejscu na górze strony, a te elementy co ją zaśmiecają usuń lub po prostu daj na sam dół strony.

Ważnymi elementami na naszej witrynie są podstrony, należy o nich pamiętać, ponieważ to właśnie one przyspieszają użytkownikowi poruszanie się po naszej stronie. Jeżeli użytkownik chce znaleźć informacje jak może się z nami skontaktować, to po prostu wchodzi w menu i wybiera zakładkę kontakt, a ona automatycznie przekierowuje go we wskazane miejsce. Dlatego tak ważne są podstrony.

Jak już wcześniej wspomniałem wypisywanie sobie różnych rzeczy na kartce jest bardzo przydatne, jest tak też przy projektowaniu szaty graficznej naszej witryny. Dobrze mieć przy sobie kartkę i ołówek, aby sobie trochę pobazgrać i wpaść na dobre pomysły, które przyciągną uwagę użytkowników na dłużej niż 5 sekund.

Szata graficzna naszej strony jest bardzo ważna, to właśnie ona często decyduje o tym czy użytkownik nam zaufa i zostanie z nami na dłużej, czy w pierwszych chwilach przebywania na stronie kliknie przycisk wstecz lub zamknij aby jak najszybciej ją opuścić. Warto więc zadbać aby nasza strona wyglądała najbardziej profesjonalnie jak tylko może.

W Internecie mamy wiele stron, którymi możemy się inspirować, często przynosi nam to do głowy wiele nowych pomysłów i rozwiązań.

Jeżeli przygotowaliśmy już stronę, przyszedł czas na testy. Jest to kolejny bardzo ważny element w kolejce do stworzenia własnej witryny. Dzięki testom możemy znaleźć błędy w naszej stronie, a prawie zawsze się jakieś znajdą. Gdy już wiemy co poszło nie po naszej myśli, możemy wejść w nasz edytor i naprawić błąd, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał patrzeć na niedociągnięcia strony, które wpłyną na jej wiarygodność.
Testować stronę najlepiej jest pod wieloma kątami, a czasem warto nawet zlecić to innej osobie, aby miała podejście typowego użytkownika. Taka osoba może zwrócić uwagę na zupełnie inne aspekty strony, a przy tym może podsunąć inne rozwiązania i pomysły na jej rozwój.

Kolejnym ważnym aspektem projektowania strony jest SEO.

Na czym to w ogóle polega? Głównie chodzi o to aby nasza strona znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania, w sumie o to powinno nam chodzić od samego początku istnienia strony.

Pozycjonujemy własną stronę poprzez zawieranie w jej treści słów kluczowych (takich, które są związane z naszą działalnością), oprócz słów kluczowych ważne są także alternatywne opisy zdjęć i tytuły oraz opisy każdej strony.
Takie działania pomagają użytkownikom wyszukiwać to czego potrzebują, a jeżeli nasza strona to posiada, a przy tym ma dużo słów kluczowych związanych z danym tematem, to możemy być pewni, że z czasem nasza strona znajdzie się wyżej w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie naszej strony zachodzi także poprzez tak zwany link building, czyli tworzenie zaplecza linków wewnętrznych (wewnątrz naszej strony, odwołujących użytkownika do danych podstron), oraz linków zewnętrznych (takich, które sprowadzają ruch na naszą stronę z innych adresów internetowych). Posiadanie takiej siatki linków pozwala budować rozpoznawalność i zaufanie strony. A przez to jest ona atrakcyjniejsza dla użytkowników i znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwarki.

Projektowanie strony to także dobór odpowiednich grafik, muszą one zachęcać użytkowników do czytania naszych artykułów dalej. Mają one także za zadanie budowanie odpowiedniej atmosfery na stronie. Zdjęcia na naszej witrynie powinny być w rozdzielczości która zajmie mało miejsca na dysku a przy tym obraz nie będzie tracił na jakości i będzie widoczny. Ma to na celu optymalizację wczytywania się strony. Jeżeli strona będzie ładować się długo, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik opuści ją zanim dobrze na nią wejdzie, a tego przecież nie chcemy. Tak więc warto optymalizować swoją stronę w aspekcie wczytywania

Na końcu naszej strony nie możemy zapomnieć o bardzo ważnym elemencie jakim jest stopka. Może ona służyć jako drugie menu na samym dole strony, dzięki temu aby przejść do innej podstrony użytkownik nie musi przewijać strony na samą górę; wystarczy że kliknie w zakładkę zawartą na stopce strony.

Ważnym elementem jest tam zakładka kontakt (może to być na przykład adres e-mail). Na stopce może też być zawarta informacja o przeznaczeniu strony, a także informacje takie jak data stworzenia czy też krótki jej opis.

Teraz już każdy wie na co należy zwracać uwagę podczas projektowania stron internetowych, aby były one jak najbardziej wartościowe dla użytkowników i skupiały na swoich serwerach duży ruch w każdy dzień tygodnia. Należy pamiętać, że tworzenie strony to nie jest jednorazowe działanie, a ciągła praca nad jej optymalizacją, wprowadzaniem poprawek, a nawet przebudowywanie jej, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Jedno jest pewne, jeżeli zauważymy w statystykach, że nasza strona nie konwertuje, to jest to znak, że trzeba coś zmienić i usprawnić; a może bardziej pójść w reklamę naszej witryny aby większe grono odbiorców się o niej dowiedziało.

Jeśli chcesz zaprojektować swój serwis to napisz do nas aby poznać co możemy dla Ciebie zrobić. Twoja branże nie ma znaczenia w przypadku tworzenia stron www.

Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
Rafał Szrajnert- uniqueSEO team
UniqueSEO to najlepsza agencja marketingowa w Polsce. Tworzymy i kreujemy udane kampanie, pozycjonowanie, SEO i całą strategię internet marketing. Nie czekaj, dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwaga!Pobierz Darmowy Raport

Ten całkowicie nowy DARMOWY raport ujawnia najpotężniejsze nowe sposoby żeby zredukować koszty pozyskania nowych klientów i wystrzelić w kosmos swój ROAS z reklam… i dodatkowo osiągnąć taką sprzedaż jak nigdy dotąd.

POBIERZ SWÓJ DARMOWY RAPORT TERAZ ZANIM TA STRONA ZNIKNIE

Ten DARMOWY raport ujawnia sekrety  które spowodują znaczny wzrost Twoich zarobków i sprzedaży z reklam... (sekrety prosto ze źródła)